Rejestracja i logowanie

Rowerzystka potrącona przy Żwirki i Wigury

Wydarzenia 28-07-2017 Autor: ag
19

Około 15:00 doszło do potrącenia rowerzystki przy ul. żwirki i Wigury, obok marketu budowlanego i ronda rotm. Pileckiego. Na miejscu pojawiło się pogotowie i policja. Ruch w tym miejscu jest utrudniony.

Więcej informacji wkrótce. 

komentarze (19)
Dodaj komentarz

Nie cofa sie samochodem na drodze dwukierunkowej do tyłu bo to z tego co pamietam nie jest dozwolone w przepisach ruchu drogowego i też z chodnika nie wierzdza sie na droge przez przejscie dla pieszych rowerem

"Nie cofa sie samochodem na drodze dwukierunkowej do tyłu" - nie cofa się do tyłu..? A do przodu można cofać??? To po pierwsze! Po drugie - nie ma zakazu cofania na dwukierunkowej, Art. 23 pkt 2 mówi, że zabrania się cofania w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie i ekspresowej, oraz w sytuacji kiedy może to spowodować utrudnienie lub zagrożenie! Jeszcze w jednym przypadku nie wolno cofać, ale o tym może kiedyś... Dalej - "wierzdza sie" - to chyba nie tak się to pisze....

Gdyby kierowca miał rejestrator to wyjaśnienie winy byłoby na poczekaniu.

Kto myslal ze chodzi o żydziaka Wdowiaka

Jak zwykle wśród piszacych komentarze sa specjalisci od przepisow ruchu drogowego,od budowy dróg i chodników i od wszystkiego i na wszystkim się znają a najlepiej na pieprzeniu glupot.Nie ma takiego postu na Kci żeby nie bylo zarozumialstwa i krytyki wobec wszystkich i wszystkiego.Zmiencie sobie oprogramowanie w tych deklach bo nie idzie spokojnie czytac komentarzy pod postami.

Policjanci nie są zbyt rozgarnięci? A ustawa prawo o ruchu drogowym nazywana potocznie kodeksem drogowym informuje że w przypadku zdarzenia drogowego gdzie są osoby poszkodowane pojazdy należy zostawić w miejscu zdarzenia. Służy to przede wszystkim w ustaleniu przebiegu zdarzenia, a więc muszą zostać zrobione zdjęcia i pomiary. Przypominam iż zdarzenie drogowe gdzie obrażenia powodują zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu na okres powyżej dni 7 prowadzone są pod nadzorem prokuratora.

straszny ruch na Barlickiego dziś był...

Raz ze nawet czasem się nie patrzą tylko wjeżdżają na pasy rowerami,a dwa to ze nawet policjanci nie zbyt rozgarnięci bo dosc dlugi czas stali pare metrów przed wysepka razem z z kierowca tej osobowki utrudniając tak ruch ze masakra. Troche pomyslunku do tych w mundurach bo nie pokazaliście ni procenta myślenia odrazu mogliście na środku stanąć i spisywac,żal PL

Zdarzenie nie widziałem, ale czy przypadkiem nie było tak, że rowerzystka beztrosko sobie wjechała na przejście dla pieszych???

Skoro nie był Pan świadkiem, to czemu od razu ją obwinia? Nie wszyscy rowerzyści nie przestrzegają przepisów.

Masz raaje to była raczej wina kierowcy bo widziałem ze kierowca osobuwki cofał i jak potracił rowerzyste to był zdziwiony ze cos bylo za nim a co by było jak to był by pieszy

Proszę przeczytać jeszcze raz, ale tym razem ZE ZROZUMIENIEM to co napisałem... Ja nikogo nie obwiniałem, tylko zadałem pytanie: "ale czy przypadkiem nie było tak".

Nic nie jest źle zaprojektowane czy źle zrobione - zwyczajnie kierowcy i rowerzyści muszą uważniej jeździć.

Tu się mylisz -wszystkie tzw. drogi rowerowe są źle zaprojektowane w naszym mieście. Na żadną z owych dróg nie ma wjazdu, ani zjazdu na domiar złego zaczynają się, tudziesz kończą przed samym skrzyżowaniem -czyli miejscu najbardziej niebezpiecznym. Niestety Ci twórcy nie robią ich z myślą o rowerzystach, robią byle były i utrudniają aby ruch.

I stoją na środku i blokują przejazd.

Ronda w Kutnie są źle zaprojektowane .

jak były światła to było lepiej

Jeszcze blizej ronda zrobcie te pasy dla pieszych . Juz bylo nie jedno potracenie,przy rondzie i nic do tej pory z tymi pasami nie zrobiono. I. Nic nie zrobia dopoki ktos tam nie zginie smiertelnie.

W tym wypadku to nie nic do rzeczy. Nie będzie pasów w tym miejscu to i tak piesi będą tu przechodzić. Co to nowość, że są pasy? Zwolnić dojeżdżając do ronda, a nie cwaniaczki bez hamowania chcą przejeżdżać, a piesi obserwować co się dzieje na drodze i nie wchodzić pod nadjeżdżający pojazd na ślepo.

dodaj komentarz
Czytaj także