Rejestracja i logowanie

Policja apeluje: w czasie upałów uważajmy na dzieci i zwierzęta

Wydarzenia 03-08-2017 Autor: owl
0
Policja apeluje: w czasie upałów uważajmy na dzieci i zwierzęta

Trwające od kilku dni tropikalne upały dają się wszystkim we znaki. Na ich negatywne skutki narażone są zwłaszcza dzieci i zwierzęta - zdarza się bowiem, że dorośli zamykają je w nagrzanych autach, nie zdając sobie przy tym sprawy, że stwarzają realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Warto pamiętać, że grozi za to wysoka kara. 

- Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia - apelują funkcjonariusze kutnowskiej policji.

Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, należy niezwłocznie powiadomić o tym policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112. Jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu - włącznie z wybiciem szyby. Co ważne, pozostawianie psów w aucie uznawane jest za znęcanie się nad zwierzęciem, za co grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Czytaj także