Rejestracja i logowanie

Podrzeczna w remoncie. Kierowcy wykazują się anielską cierpliwością

Wydarzenia 03-08-2017 Autor: toza
12

Na kutnowskich ulicach praca wre. Kierowcy muszą uzbroić się więc w cierpliwość, by przetrwać okres wzmożonych robót w centrum Kutna. Zwłaszcza remont ul. Podrzecznej daje się zmotoryzowanym mocno we znaki.

Na szczęście do końca prac remontowych już bliżej niż dalej. Na Podrzecznej trwa właśnie pierwszy etap modernizacji ulicy, który, według planów, ma zakończyć się już w najbliższy poniedziałek. Od początku robót w tym miejscu jezdnia musiała zostać wyłączona dla samochodów, przez co całe natężenie ruchu w centrum przeniosło się na okoliczne ulice. Sytuacja najgorzej, zwłaszcza w godzinach szczytu, wygląda na ul. Barlickiego. Kierowcy podchodzą do tego jednak ze zrozumieniem.

- Coś musi być kosztem czegoś. Warto przemęczyć się ty dwa-trzy tygodnie, by potem jeździć po wyremontowanej, równej drodze. Pamiętamy przecież, jak nie komforotowa dla kierowców była Podrzeczna – mówi pan Paweł, kierowca.

Ulica Podrzeczna jest remontowana na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Krótkiej. Prace obejmują wykonanie chodników, oświetlenia ulicznego, nałożenia nowej nakładki asfaltowej, a także, rozbudowanie sieci kanalizacji deszczowej. Pierwszy etap ma zakończyć się 7 sierpnia. Przewidywany termin rozpoczęcia drugiego etapu (odcinek od skrzyżowania z ul. Krótką do Al. Jana Pawła II) to wrzesień br.

komentarze (12)
Dodaj komentarz

Jestem kierowcą i boli mnie to że kierowcy nie przestrzegają znaków drogowych ustawionych na ulicy Kilińskiego i Sienkiewicza zakaz skrętu w prawo i wyjeżdżają w ulice Podrzeczną podczas robót drogowych i to pod oknami Straży Miejskiej która wcale się tym nie interesuje widocznie UM ma dużo kasy i dlatego brak interwencji ze strony SM i Policji.

A nie zakumałeś że może ktoś mieszka na ul. Podrzecznej i musi wjechać do domu ?...

znowu drzewa wycinają?

A co ze słupami energetycznymi od lamp podobno zostają stare będzie ładnie

te wszystkie urzadzenia zakladu energetycznego juz sa takie stare ze pewnie potrzebowaliby zgody konserwatora zabytkow na remont emoji

nie nauczylo was kci jeszcze, ze fotki na tym pseudoportalu nigdy nie oddaja rzeczywistosci?

oj wspoczuje tym ludzom na ten upał nic nie robiac czlowiek padał a tu prosze wytrzymuja gratulacje dla panow

Ciekawe czy przebudują to skrzyżowanie z ulicą na Manhatan. Tam cały czas są korki jadąc w kierunku Sienkiewicza. A wystarczy tam zrobić dwa pay ruchu tj. lewoskręt na Manhatan i na wprost, tak jak jest na innych skrzyżowaniach.

tez tak zapier dalalem az mie torba boli do dzis

Wspolczuje panom pracujacym w taki upal.

Dobre, 3 dni do planowanego terminu zakończenia remontu tak to wygląda. Ktoś tu sobie robi duże jaja.

W najbliższy poniedzialek koniec robót? Patrząc na zdjęcia zadam pytanie: zartujecie sobie?

dodaj komentarz
Czytaj także