Rejestracja i logowanie

Koniec z kolejkami po bilety? Na dworcu otworzono drugą kasę

Wydarzenia 07-08-2017 Autor: owl
8
Koniec z kolejkami po bilety? Na dworcu otworzono drugą kasę

O problemie dostępności kas na dworcu kolejowym w Kutnie pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu. Od 1 kwietnia ubiegłego roku funkcjonowało bowiem tylko jedno stanowisko, na którym można było zakupić bilet, co doprowadzało podróżujących do wściekłości. Wygląda na to, że PKP Intercity postanowiło wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom - kilka dni temu uruchomiło na dworcu drugą kasę.

fot. Do kwietnia ubiegłego roku podróżnych obsługiwały wszystkie trzy kasy.

Od czasu zamknięcia dwóch kas na kutnowskim dworcu, mieszkańcy miasta jak i podróżni z innych miejscowości nie kryli oburzenia. Wspominali o ogromnych trudnościach z kupnem biletu, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy tłumy osób wyjeżdżały do pracy czy szkoły. PKP Intercity tłumaczyło wtedy, że jedyne pozostawione stanowisko jest czynne wystarczająco długo, by każdy mógł się do niego dostać - od 5:15 do 22:40, z czterema przerwami. Pozostał jeszcze biletomat, jednak nie przypadł on do gustu wielu podróżującym - nie obsługiwał kursów wszystkich przewoźników, nie sprzedawał biletu bez możliwości rezerwacji miejsca i nie wydawał reszty.

W sprawie interweniował m.in. poseł Tomasz Rzymkowski, który w ubiegłym roku wystosował zapytanie do ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie zamknięcia dwóch kas na kutnowskim dworcu. Wiceminister Jerzy Szmit odpowiedział wtedy, że likwidacja stanowisk była spowodowana względami finansowymi.

Liczne prośby mieszkańców oraz polityków przyniosły jednak nieoczekiwany rezultat - od 1 sierpnia działa bowiem druga kasa. Czyżby nastał koniec uciążliwych kolejek po bilety?

 

komentarze (8)
Dodaj komentarz

na koniec sezonu ! BRAWO PKP

lepiej późno niż wcale

w poprzednia srode jechałem do Warszawy o godz 4.29 miał byc pociag,opoznienie 2 godziny, ok kolejny opoznienie 50 min,wiec 3 zeby kupic bilet stałem w kasie ktora jest czynna od 5.15 i uciekł mi własnie 3 pociag wiec opinia na temat PKP wysuwa sie sama ... jak bym miał jezdzic na godzine 7 do pracy w Warszawie to chyba bym musiał wyjechac w niedziele rano zeby zdazyc

Co za lans dla Rzymkowskiego znowu na KCI. Największe zabiegi zrobił Woźniak, ale redakcja lansuje kogo innego.

A poza tym sam artykuł godny uznania i zapachniało klasykiem: " rel=nofollow" target="blank">http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/297518,wroclaw-libacja-na-skwerku,id,t.html emoji Może dodajcie tag - Breaking news ;-)

Panie redaktorze, OTWARTO nie otworzono. Czy do KCI tez jak w calym Kutnie ida ludzie po znajomosci bez kierunkowego doswiadczenia?

Obie formy są poprawne, sprawdź sobie w słowniku języka polskiego. Pozdrawiam.

Okazuje wdzięczność dla wszystkich , którzy przyczynili się do udogodnienia , podróżuje pociągami i wiem jak cenne jest otwarte "okienko" na dworcu i Pani ,która sprzeda bilet i poinformuje .... dziękuję

dodaj komentarz
Czytaj także