Rejestracja i logowanie

Koniec z kolejkami po bilety? Na dworcu otworzono drugą kasę

Wydarzenia 07-08-2017 Autor: owl
7
Koniec z kolejkami po bilety? Na dworcu otworzono drugą kasę

O problemie dostępności kas na dworcu kolejowym w Kutnie pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu. Od 1 kwietnia ubiegłego roku funkcjonowało bowiem tylko jedno stanowisko, na którym można było zakupić bilet, co doprowadzało podróżujących do wściekłości. Wygląda na to, że PKP Intercity postanowiło wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom - kilka dni temu uruchomiło na dworcu drugą kasę.

fot. Do kwietnia ubiegłego roku podróżnych obsługiwały wszystkie trzy kasy.

Od czasu zamknięcia dwóch kas na kutnowskim dworcu, mieszkańcy miasta jak i podróżni z innych miejscowości nie kryli oburzenia. Wspominali o ogromnych trudnościach z kupnem biletu, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy tłumy osób wyjeżdżały do pracy czy szkoły. PKP Intercity tłumaczyło wtedy, że jedyne pozostawione stanowisko jest czynne wystarczająco długo, by każdy mógł się do niego dostać - od 5:15 do 22:40, z czterema przerwami. Pozostał jeszcze biletomat, jednak nie przypadł on do gustu wielu podróżującym - nie obsługiwał kursów wszystkich przewoźników, nie sprzedawał biletu bez możliwości rezerwacji miejsca i nie wydawał reszty.

W sprawie interweniował m.in. poseł Tomasz Rzymkowski, który w ubiegłym roku wystosował zapytanie do ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie zamknięcia dwóch kas na kutnowskim dworcu. Wiceminister Jerzy Szmit odpowiedział wtedy, że likwidacja stanowisk była spowodowana względami finansowymi.

Liczne prośby mieszkańców oraz polityków przyniosły jednak nieoczekiwany rezultat - od 1 sierpnia działa bowiem druga kasa. Czyżby nastał koniec uciążliwych kolejek po bilety?

 

komentarze (7)
Dodaj komentarz

na koniec sezonu ! BRAWO PKP

lepiej późno niż wcale

w poprzednia srode jechałem do Warszawy o godz 4.29 miał byc pociag,opoznienie 2 godziny, ok kolejny opoznienie 50 min,wiec 3 zeby kupic bilet stałem w kasie ktora jest czynna od 5.15 i uciekł mi własnie 3 pociag wiec opinia na temat PKP wysuwa sie sama ... jak bym miał jezdzic na godzine 7 do pracy w Warszawie to chyba bym musiał wyjechac w niedziele rano zeby zdazyc

Co za lans dla Rzymkowskiego znowu na KCI. Największe zabiegi zrobił Woźniak, ale redakcja lansuje kogo innego.

Panie redaktorze, OTWARTO nie otworzono. Czy do KCI tez jak w calym Kutnie ida ludzie po znajomosci bez kierunkowego doswiadczenia?

Obie formy są poprawne, sprawdź sobie w słowniku języka polskiego. Pozdrawiam.

Okazuje wdzięczność dla wszystkich , którzy przyczynili się do udogodnienia , podróżuje pociągami i wiem jak cenne jest otwarte "okienko" na dworcu i Pani ,która sprzeda bilet i poinformuje .... dziękuję

dodaj komentarz
Czytaj także