Rejestracja i logowanie

Chodziła do Dąbrowszczaka, teraz pisze dla Korteza i Dąbrowskiej

Wydarzenia 04-11-2017 Autor: bnp
30

Jest fotografką, malarką, reżyserką teledysków, a spod jej pióra wyszły największe hity Korteza i Ani Dąbrowskiej. Mowa o Agacie Trafalskiej, młodej artystce, absolwentce kutnowskiego liceum, która wychowywała się w pobliskich Łaniętach.

Agata Trafalska urodziła się 1 stycznia 1982 roku w gostynińskim szpitalu, po latach to dzięki niej zrodziły się dzieła, które podbijają listy przebojów i wzbudzają zachwyt krytyków. Artystka z Łaniąt jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Dąbrowskiego w Kutnie.

Jak mówi, już w czasach szkolnych wykazywała zainteresowanie sztuką.

- Zaczęło się od malarstwa i rysunku, w międzyczasie pisałam do szuflady - głównie krótkie opowiadania - opowiada artystka.

 Choć zaczęło się skromnie, z czasem jej twórczość trafiła do szerszego grona odbiorców. 

Obecnie Agata Trafalska mieszka w Warszawie, pracuje w wytwórni Jazzboy i śmiało można nazwać ją prawą ręką Łukasza Federkiewicza, znanego szerszemu gronu jako Kortez. Prawą ręką, gdyż to właśnie Trafalska odpowiada za warstwę tekstową utworów. 

To ona była autorką tekstów do przebojów z płyty "Bumerang": "Zostań", "Wiem, że mnie podglądasz", czy "Wracaj do domu". Ponadto odpowiedzialna była za zdjęcia do albumu. Również najnowsza płyta Korteza zatytułowana "Mój dom", która premierę ma... właśnie dziś(!), powstała przy współpracy z artystką z Łaniąt. Teksty to jednak nie wszystko. Agata Trafalska wyreżyserowała również dwa teledyski Federkiewicza: "Zostań" - nominowany w 2016 r. do Fryderyka w kategorii "teledysk roku" oraz najnowszy przebój - "Dobry moment". 

Kortez nie jest jedynym muzykiem, u którego boku pracuje artystka spod Gostynina. Kto zna piosenki „Jeszcze ten jeden raz”, bądź „Bawię się świetnie” Ani Dąbrowskiej? Teksty tych utworów to wspólne dzieło Dąbrowskiej i Trafalskiej. Urodzona w Gostyninie artystka świetnie odnajduje się także w fotografii i malarstwie, a obecnie przygotowuje się do wystawy na nowojorskim Manhattanie.

Natłok obowiązków służbowych i szalone tempo życia w stolicy nie sprawiły jednak, że Agata Trafalska zapomniała o swoich rodzinnych stronach. Jak mówi, chętnie wraca do Łaniąt, gdyż wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. 

komentarze (30)
Dodaj komentarz

Ty chyba ładnej nie widziałeś ale jak twierdzisz ze ona jest ładna to nie chciał bym widzieć twoje rryyjjaa

Ładna kobitka, jak się nie znasz to nie pitol!

To wiadomo skąd Alicja w klipie Kortezaemoji pozdrawiam siostry. Gratki i powodzenia w przyszłości emoji

zwyczajnie brzydka

Te komentarze pokazują tylko jak jesteście niedorozwinięci. Piękna kobieta, która osiągnęła sukces. Macie pretensje, że podkreślili, że jest absolwentką Dąbrowszczaka? Nie ma co się dziwić. Szkoła jest dumna z takich absolwentów. Jesteście zazdrosnymi palantami, a ona w tak młodym wieku osiągnęła więcej niż wy wszyscy razem wzięci.

Nikt nie zazdrości tej dziewczynie tylko irytuje tytuł pseudo dziennikarza, któremu chyba płacą za nachalną reklamę tej szkoły.

XYZ zgadzam sie z Toba. Masz zupelna racje zwyczajnie zazdroszcza dziewczynie i przez to pisza takie oszczerstwa

Tytuł z cyklu : "Chodziła do Dąbrowszczaka teraz niema chłopaka.'' " Chodziła do Margaryny teraz nie je cytryny.'' "Chodziła do kolejówki teraz niema złotówki" "Chodziła do mechanika teraz wolno sika" "Chodziła do Kasprowicza teraz to już nie dziewica"

Chodziła do ekonomika teraz pod bankiem sika.

Maro gdzie Ty chodziłeś jak "niema" piszesz razem???

Przemysłowa

Kuuuttaaaaasss

1. 01.01.1982 to już nie taka młoda z niej artystka, nie przesadzajcie emoji 2. Gratki, niech jej się wiedzie jak najlepiej emoji

Super sprawa.Oby więcej takich wiadomości z kutna

PULSAR to były czasy emoji emoji

Dabrowszczak górą

Wow - sensacja jak cholera

Cóż... Gdyby skończyła inny ogólniak pewnie dziś skończyłaby lepiej niż pisząc dla Korteza i Dąbrowskiej. Było za młodu wybierać lepiej jak się wybrało Dabrowszczaka to teraz można mieć pretensje tylko do siebie.

Idiotow tam nie przyjmowali dlatego zostalo sie na etapie podstawówki?!

Nie? To skąd ich tam zawsze pełno?

A redaktor nie postarał się. Tekst o takiej osobie najlepiej gdyby pisała osoba która zna język polski i ma tzw. lekkie pióro, a tak to wyszedł typowy podwórkowy bełkot. Ani składu ani ładu w tym tekściku. Jak pani Trafalska nie daj Boże przeczyta ten tekst to ręce opadną jej do kostek.

A czego się spodziewać...

Co za głupi tytuł. Na pewno nie jest to zasługą tej szkoły tylko tej dziewczyny, że chciała się rozwijać w tym kierunku.

Super gratuluję

urodą nie grzeszy

To jest piękna kobieta, a ten komentarz chyba plusują sami stulejarze.

Łanięta spod Gostynina - pierwsze słyszę . To jakby rzec Kutno spod Warszawy.

Agatka tak musiało być jesteś wspaniała super

Tak trzymać

No i fajnie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także