Rejestracja i logowanie

Pacjentka idzie do przychodni, a tam żadnego lekarza

Wydarzenia 31-01-2018 Autor: ez Foto: ilustracyjne
16
Pacjentka idzie do przychodni, a tam żadnego lekarza

Jeszcze pod koniec minionego tygodnia miejski krajobraz nie wyglądał za dobrze. Oblodzona nawierzchnia, leżące resztki śniegu na chodnikach i chlapa. Do tego chwila nieuwagi i wizyta w przychodni ortopedycznej gwarantowana... No chyba, że nie ma w niej żywej duszy i próżno szukać lekarza. Taki stan rzeczy zastała jedna z naszych Czytelniczek w miniony piątek.

Kutnianka postanowiła poinformować nas o sytuacji. Kobieta idąc na umówioną wcześniej wizytę, o której odwołaniu, jak sama twierdzi, nie została poinformowana, była niemile zaskoczona. Nieudane próby skontaktowania się telefonicznie z pracownikami recepcji w przychodni nieco ją zirytowały, zatem postanowiła pofatygować się osobiście. Przychodnia świeciła pustkami.

- Od rana próbowałam się dobić do recepcji. Nikt nie odbierał ani nie oddzwaniał. Poszłam więc do przychodni i nie dość, że nikogo nie było w poczekalni, co mnie zdziwiło, to jeszcze nie było tam żadnego lekarza. Również tego, u którego miałam wizytę. Nikt mnie wcześniej nie poinformował. I teraz nie wiem, czy została przełożona na inny termin, czy nie będzie jej wcale - mówi Czytelniczka.

Jak mówi kutnianka wyglądało to co najmniej dziwnie. Według jej relacji zabrakło telefonu z przychodni, jak i kartki na drzwiach, czy informacji na stronie internetowej. Z opisanej przez nią sytuacji wynika, że lekarze postanowili po prostu tego dnia nie przyjść do pracy.

- Nie widziałam żadnej kartki z informacją. Na miejscu dowiedziałam się, że wszyscy lekarze zrobili sobie odbiór za 6 stycznia. I nikogo nawet nie było na zastępstwie - dodaje.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Zgodnie ze stanowiskiem lecznicy, przychodnia tego dnia była zamknięta, ale nieobecność lekarzy wynikła z wcześniejszego zarządzenia. Nie było mowy o sytuacji, w której ortopedzi z dnia na dzień postanowili odebrać dzień wolny za Święto Trzech Króli.

- O tym, że w dniu 26 stycznia poradnie będą nieczynne było wiadomo od dnia 7 grudnia 2017 roku. Dzień 26 stycznia zgodnie z wewnętrznym zarządzeniem był dniem wolnym od pracy w całym szpitalu. Pragnę zapewnić, że pracownicy rejestracji poradni umieścili stosowną informację w widocznym miejscu. Dodatkowo wszystkie wizyty pacjentów umówione na ten dzień przed dniem wydania zarządzenia prezesa KSS zostały telefonicznie przełożone na inny termin. Podkreślam stanowczo, że na dzień 26 stycznia nie było ani jednej planowanej wizyty w całej poradni - informuje Justyna Sola, rzecznik prasowy kutnowskiego szpitala.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

NFZ punkty itp. Pacjent jest tylko statystyką. Liczy się tylko kasa, a pacjent niech idzie prywatnie. Bo na kasę chorych to trzeba czekać kilka miesięcy. Co najlepsze potrzebowałem rechabilitacji po zdjętym gipsie. Oczywiście na kasę chorych za 2miesiace ,na pewno to by mi pomogło hehehe. A prywatnie za 5 min jak się maszyna zwolni ????. To cały NFZ

do okulisty z dzieckiem też się zapisałam pół roku temu, idę na wizytę a tam pełna poczekalnia i ludzie mówią, że lekarza nie ma i niech mi nikt nie wmjawia,że sa informacje wcześniej i że ktoś dzwoni i o tym informuje proponując inny termin. W porządnych przychodniach może tak jest, ale nie w szpitalu. Dziadostwo!

A może ktoś wie dlaczego drzwi wejściowe do szpitala przygniotły kobietę i co się z nią stało. Ta sytuacja miała miejsce w wtorek przed godziną 9 rano. Jak wchodziłam kobieta leżała na posadzce a pracownicy szpitala trzymali drzwi. A później obserwowałam sceny przed gabinetem ortopedycznym. Myślałam, że te wszystkie opowieści o szpitalu są przesadzone ale muszę niestety stwierdzić, że jest to przerażająca prawda. Od kilku lat korzystam z prywatnego ubezpieczenia wykupionego przez pracodawcę i kiedy przypadkiem zderzyłam ta dwa światy popadłam "w czarną dziurę". Nie sądziłam, że taki brak organizacji jest jeszcze możliwy. Kiedy obserwowałam tych wszystkich chorych ludzi: młodych i starych, dzieci i w średnim wieku i ich opiekunów łza zakręciła mi się z bezsilności........ Jeżeli dyrekcja szpitala nie radzi sobie z tą sytuacją to może powinna ogłosić konkurs na projekt organizacji przychodni ortopedycznej. Jak można być dyrektorem tej placówki i nie spalić się ze wstydu.......

Byłam parę miesięcy temu i Pani w rejestracji, która mnie przyjmowała była chyba niedysponowana oparło się to o wyższe władze. Mam nadzieję, że w tym szpitalu w który wierzę tego problemu tam już nie będzie.

A ZUS płać

zawsze mogło być gorzej - np. przychodzi baba do lekarza a tam KCI emoji

Lekarze to są zaraz po klechach albo i przed tylko brać tak są nauczeni niestety ale to i tak zasługa ludzi co dają bo myślą że będą lepiej zdiagnozowani lekarz to zwykła szu.... co ich oszukuje ważne żeby on miał dobrze zaraz będę atakowany przez rodzinki lekarzy że to nie prawda

Same Gaye Tam som

już na jesieni pisałem że ten Burdel jużdawno powinien zamknięty z powodu lekcewarzenia pacjentów przez panów w białych kitlach.

Do przychodni MEDYK też nie można się dodzwonić.Panie rejestratorki są zajęte rozmowami między sobą.Przeważnie w rejestracji są 3 .Przy okienku pusto a telefon dzwoni,ale nic z tego sobie nie robią,ewentualnie jak doczłapie się do przychodni pacjent z gorączką i odstoi kilka minut to jedna z fochem podejdzie i zrobi łaskę,że zapisze albo udzieli informację.One nie rozumieją jeszcze ,że są w pracy a nie na spotkaniu towarzyskim.

Pacjentka idzie do przychodni, a tam kupa na podłodze ;->.

w/g MSZ nie ma problemow z obsadzaniem stanowisk lekarskich, nie pracują na 2 oddziałąch jednoczesnie i nie pracują ponad siły. No i mamy tego efekt, jak nie pracują ponad siły to przychodnie są zamknięte....

MSZ?? co ma ministerstwo spraw zagranicznych do szpitali i lekarzy???

Kartka była z informacją na drzwiach na pewno

Wszystko pięknie ale... "(...)nieudolne próby skontaktowania się z recepcją (...)" ?

Tak, przełożono wizyty, ale nową wyznaczono za ponad miesiąc. Czy tak powinno być?

dodaj komentarz
Czytaj także