Rejestracja i logowanie

Kutno najlepszym miejscem na inwestycje

Wydarzenia 30-01-2018 Autor: jej / facebook/StopDyskryminacjiKutna, PAIH Foto: PAIH
10
Kutno najlepszym miejscem na inwestycje

Mamy świetną wiadomość! W najnowszym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej, przygotowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu razem ze Szkołą Główną Handlową, Kutno we wszystkich czterech badanych sekcjach działalności gospodarczej otrzymało złotą gwiazdę. Pod uwagę brano: przemysł, działalność profesjonalną, naukową i techniczną; handel i naprawy oraz zakwaterowanie i gastronomię.

W rankingu opracowanym na koniec 2017 roku, opierano się na danych z roku 2016. Pozostałe złote gwiazdy w województwie dostały Łódź wraz z kilkoma miastami i gminami aglomeracji, Bełchatów, Kleszczów, Skierniewice, Piotrków Trybunalski i Rawa Mazowiecka. 

Również wiejska Gmina Kutno została doceniona - awansowała o jedną kategorię - z C do B, awansował  też powiat kutnowski - z kategorii D do C, uzyskując ponadprzeciętne wyniki w dwóch branżach (handel i naprawy, zakwaterowanie i gastronomia).

W dokumencie dostępnym TUTAJ dodatkowo opisano wartość inwestycji w podstrefach specjalnych stref ekonomicznych od początku ich funkcjonowania. Czołówka wygląda tak:

  1. Łódź - 3 370 mln zł
  2. Kutno - 2 782 mln zł
  3. Radomsko - 1 399 mln zł

Główny ranking atrakcyjności odnosi się nie tylko do SSE, ale do inwestycji w ogóle.

komentarze (10)
Dodaj komentarz

W pewnym zakładzie pracy na Grunwaldzkiej naprzeciwko Biedronki ludzi traktują jak bydło i dodatkowo zmuszają pracowników do pracy w nadgodzinach ponad ludzkie siły i później się dziwią, że nikt nie chce przyjść do pracy. Jak tylko powstaną nowe lepsze miejsca pracy, to odejdzie sporo pracowników i chyba "kadra zarządzająca" będzie musiała usiąść na produkcji i zacząć pracować aby ratować zakład. Każda decyzja ma swoje konsekwencje. Jeśli nie teraz, to za kilka miesięcy, albo za rok czy dwa i problem będzie narastał. Taki sam los będzie czekał reszty pseudo firemek, które funkcjonują na Kutnowskim rynku pracy. Niestety, ale Kutno, to jeszcze Polska B i wykorzystuje się tutaj pracowników za marne grosze.

Potrzeba dobrych pracowników a nie paproków, którzy skaczą z miejsca na miejsce.Bo nowy zakład się otwiera i dają 100zł więcej.Albo popracują 3 dni i lecą na L4. O ludziach z agencji nawet nie wspominam bo szkoda gadać.

Widocznie miejsce pracy jest za marne żeby znaleźć dobrych pracowników. Nikt kto szanuje siebie nie będzie zapieprzał za 1500 w marnej pracy z toksyczną atmosferą. Pracodawcy sami sobie winni i nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

Poczekajcie jak się do władzy dorwie Klopotowski z PiS. To dopiero będzie "ziemia obiecana"

No no Kutno to ...tania sila robocza ...POLSKI obóz pracy

To napewno inwestycje ... Syrefa ekonomiczna

Dokładnie, gdzie te inwestycje? Kutno tkwi w miejscu. Żadnego nowego godnego miejsca pracy nie przybyło przez ostatni rok. Człowiek nawet nie może miejsca pracy zmienić, bo wszystkie firmy zrobiły się po jednych pieniądzach i wykorzystują pracowników za marne grosze. Potrzeba teraz mam dobrego zakładu, który wprowadzi zdrową konkurencję. A najlepiej parę takich zakładów.

Kutno najlepszym miejscem na inwestycje, tylko, że od ponad roku pogrążoNe w marazmie i braku inwestycji emoji

Analiza PAIH i SGH była oparta na danych z 2016 r. (bo dane z 2017 będą przetwarzane przez GUS przez kolejny rok), a w 2017 na dobre rozścierwiła się "dobra zmiana" i marazm inwestycyjny zapanował w całej w Polsce, nie tylko w Kutnie.

za tuska to miałeś eldorado ?

dodaj komentarz
Czytaj także