Rejestracja i logowanie

Wejście wstydu do odnowionego parku? „Zróbcie z tym coś”

Wydarzenia 31-01-2018 Autor: toza
16

Park Traugutta zmienia swoje oblicze, co jest niezaprzeczalnym faktem. Mieszkańcy coraz chętniej spędzają w nim wolny czas, a na jego terenie odbywają się imprezy, w tym te wchodzące w skład Święta Róży. Jednak zdaniem niektórych, nie wszystko złoto co się świeci i w parku nie brakuje miejsc, które powinny szybko zmienić swój wygląd.

Zwraca na to uwagę m.in. radny, Robert Małachowski, który apeluje do miejskich władz, by odpowiednio zadbały o teren znajdujący się przy głównym wejściu do parku, tym od strony ul. Wojska Polskiego.

- W ubiegłym roku w ramach rewitalizacji parku położono nowe nawierzchnie chodnikowe. Niestety, przy głównym wejściu od strony ul. Wojska Polskiego pozostał pas zieleni nieutwardzonej, po którym i tak przechodzą mieszkańcy Kutna. W pobliżu znajdują się garaże i pomieszczenia gospodarcze przed którymi jest dużo błota i są duże kałuże – zauważa radny Robert Małachowski.

Zdaniem radnego, taki stan psuje wizerunek parku i źle wpływa na promocję miasta, zwłaszcza w trakcie odbywających się tam imprez.

- Park jest często odwiedzany przez mieszkańców naszego miasta, ale także przez gości, szczególnie w dniach Święta Róży (we wrześniu 2017r. podczas Święta Róży właśnie taki widok ukazywał się kutnianom i gościom przybywającym na wystawę róż do KDK) – pisze R. Małachowski.

Radny wnioskuje o utwardzenie opisywanego obszaru, przynajmniej w części należącej do gminy Miasto Kutno. Odpowiedź na interpelację powinna wkrótce wpłynąć do biura rady, więc na pewno o niej poinformujemy.

To nie pierwsza taka inicjatywa Roberta Małachowskiego, który już kilkukrotnie zwracał uwagę miejskich władz na na nieutwardzone miejsca, z których często korzystają mieszkańcy. Jego wcześniejsze pisma dotyczyły m.in. ulic Mickiewicza, Wybickiego czy Tarnowskiego.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

A mógłby również zaapelować do władz miasta, aby wynajęły sprzątaczy, albo do piesków, żeby nie ...... na chodniki i trawniki, albo do właścicieli "członków rodzin", żeby sprzątali?

Pozdrawiam Panią z kamienicy, która tak pięknie krzyczy pod wpływem alkoholu po nocach nie dając spać mieszkańcom pobliskiego bloku. Zawsze mi się Pani podobała, jednak ta fryzura... Braki w uzębieniu, spękana skóra na piętach i rzepa na kostkach... Jeszcze poczekam. Pozdrawiam również nastoletnie dzieci, które brudne, śmierdzące, uwięzione wzrostem w ciałach pierwszoklasistów - od alkoholu i papierosów za młodu; urządzają treningi personalne: "Jak zostać żulem i nie zerwać z tradycją rodzinną", zakłócają spokój, dając upust swych ograniczeniom intelektualnym. Pozdrawiam również Straż Miejską za dynamizm i profesjonalne podejście do tematu walki ze zjawiskami patologii w tym "Domu". Za to jak dbają o wizerunek miasta i stosują kart w stosunku do tych, którzy przyciągają pod blok stare wersalki i urządzają na nich meliniarskie bandzaje.

Ooooo Pan Radny się obudził...☺️ jak niedawno podał konkurencyjny portal w tej kadencji Rady wyjątkowo milczący i nieaktywny...a tu raptem takaaa troska... Pytał zatroskany już kilkukrotnie władz miasta... interpelacje...ohhh szaleństwo...????

Te szopy zburzyć, wykupić teren a ludzi z kamienicy zagrozić płotem. posadzić drzewa, posiać trawę i git

Tu nie było żadnej rewitalizacji. Załatano chałupniczo kilka ścieżek i koniec. zero planowania. Na od.... ol zrobili aby ludziom w gęby zamknąć

Zgadza się w parku wiosny ludów po roztopach alejki to tragedia mokro błoto syf , tyle kasy wpakowane 4 miliony w rewitalizację a oni jakiegoś żwirku nasypali co go deszcz wymył i jest jak na budowie miejscami błoto i stoi woda , bo niby miały być alejki jak w dawnym historycznym parku , szkoda gadać , przyjdzie słonko wysuszy i będzie cacy i tak aby do wiosny ehhhhhhh

no to szpadelek do ręki i po krzyku. Na dietkę się zarobi.

Wybetonowac wszystko posadzic metalowe drzewka i bedzie z baniaka. Mucha nie siada. Nic innego z reszta tez.

Powinien być zakaz wjazdu samochodam i problem z głowy.

No najlepiej...zakazac i juz...tylko gdzie mieszkancy kamiennicy maja parkowac??!!

I tak jest dzień do nocy w porównaniu z tym co było . W końcu się wzięli za porządek na tym budynku . 

Jaki to park? Trzy drzewa na krzyż...?

Taki perk jakie tzw. miasto

Wyprowadz sie do Zychlina

Park Wiosny Ludów jest po rewitalizacji a przejść można tylko gumofilcach.

Firma kasę wzięła alejki pozalewane wodą i rozmyte , drzewa nowoposadzone poschły .

dodaj komentarz
Czytaj także