Rejestracja i logowanie

Wejście wstydu do odnowionego parku? „Zróbcie z tym coś”

Wydarzenia 31-01-2018 Autor: toza
16

Park Traugutta zmienia swoje oblicze, co jest niezaprzeczalnym faktem. Mieszkańcy coraz chętniej spędzają w nim wolny czas, a na jego terenie odbywają się imprezy, w tym te wchodzące w skład Święta Róży. Jednak zdaniem niektórych, nie wszystko złoto co się świeci i w parku nie brakuje miejsc, które powinny szybko zmienić swój wygląd.

Zwraca na to uwagę m.in. radny, Robert Małachowski, który apeluje do miejskich władz, by odpowiednio zadbały o teren znajdujący się przy głównym wejściu do parku, tym od strony ul. Wojska Polskiego.

- W ubiegłym roku w ramach rewitalizacji parku położono nowe nawierzchnie chodnikowe. Niestety, przy głównym wejściu od strony ul. Wojska Polskiego pozostał pas zieleni nieutwardzonej, po którym i tak przechodzą mieszkańcy Kutna. W pobliżu znajdują się garaże i pomieszczenia gospodarcze przed którymi jest dużo błota i są duże kałuże – zauważa radny Robert Małachowski.

Zdaniem radnego, taki stan psuje wizerunek parku i źle wpływa na promocję miasta, zwłaszcza w trakcie odbywających się tam imprez.

- Park jest często odwiedzany przez mieszkańców naszego miasta, ale także przez gości, szczególnie w dniach Święta Róży (we wrześniu 2017r. podczas Święta Róży właśnie taki widok ukazywał się kutnianom i gościom przybywającym na wystawę róż do KDK) – pisze R. Małachowski.

Radny wnioskuje o utwardzenie opisywanego obszaru, przynajmniej w części należącej do gminy Miasto Kutno. Odpowiedź na interpelację powinna wkrótce wpłynąć do biura rady, więc na pewno o niej poinformujemy.

To nie pierwsza taka inicjatywa Roberta Małachowskiego, który już kilkukrotnie zwracał uwagę miejskich władz na na nieutwardzone miejsca, z których często korzystają mieszkańcy. Jego wcześniejsze pisma dotyczyły m.in. ulic Mickiewicza, Wybickiego czy Tarnowskiego.

Komentarze
komentarze (16)
Dodaj komentarz

A mógłby również zaapelować do władz miasta, aby wynajęły sprzątaczy, albo do piesków, żeby nie ...... na chodniki i trawniki, albo do właścicieli "członków rodzin", żeby sprzątali?

Pozdrawiam Panią z kamienicy, która tak pięknie krzyczy pod wpływem alkoholu po nocach nie dając spać mieszkańcom pobliskiego bloku. Zawsze mi się Pani podobała, jednak ta fryzura... Braki w uzębieniu, spękana skóra na piętach i rzepa na kostkach... Jeszcze poczekam. Pozdrawiam również nastoletnie dzieci, które brudne, śmierdzące, uwięzione wzrostem w ciałach pierwszoklasistów - od alkoholu i papierosów za młodu; urządzają treningi personalne: "Jak zostać żulem i nie zerwać z tradycją rodzinną", zakłócają spokój, dając upust swych ograniczeniom intelektualnym. Pozdrawiam również Straż Miejską za dynamizm i profesjonalne podejście do tematu walki ze zjawiskami patologii w tym "Domu". Za to jak dbają o wizerunek miasta i stosują kart w stosunku do tych, którzy przyciągają pod blok stare wersalki i urządzają na nich meliniarskie bandzaje.

Ooooo Pan Radny się obudził...☺️ jak niedawno podał konkurencyjny portal w tej kadencji Rady wyjątkowo milczący i nieaktywny...a tu raptem takaaa troska... Pytał zatroskany już kilkukrotnie władz miasta... interpelacje...ohhh szaleństwo...????

Te szopy zburzyć, wykupić teren a ludzi z kamienicy zagrozić płotem. posadzić drzewa, posiać trawę i git

Tu nie było żadnej rewitalizacji. Załatano chałupniczo kilka ścieżek i koniec. zero planowania. Na od.... ol zrobili aby ludziom w gęby zamknąć

Zgadza się w parku wiosny ludów po roztopach alejki to tragedia mokro błoto syf , tyle kasy wpakowane 4 miliony w rewitalizację a oni jakiegoś żwirku nasypali co go deszcz wymył i jest jak na budowie miejscami błoto i stoi woda , bo niby miały być alejki jak w dawnym historycznym parku , szkoda gadać , przyjdzie słonko wysuszy i będzie cacy i tak aby do wiosny ehhhhhhh

no to szpadelek do ręki i po krzyku. Na dietkę się zarobi.

Wybetonowac wszystko posadzic metalowe drzewka i bedzie z baniaka. Mucha nie siada. Nic innego z reszta tez.

Powinien być zakaz wjazdu samochodam i problem z głowy.

No najlepiej...zakazac i juz...tylko gdzie mieszkancy kamiennicy maja parkowac??!!

I tak jest dzień do nocy w porównaniu z tym co było . W końcu się wzięli za porządek na tym budynku . 

Jaki to park? Trzy drzewa na krzyż...?

Taki perk jakie tzw. miasto

Wyprowadz sie do Zychlina

Park Wiosny Ludów jest po rewitalizacji a przejść można tylko gumofilcach.

Firma kasę wzięła alejki pozalewane wodą i rozmyte , drzewa nowoposadzone poschły .

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także