Rejestracja i logowanie

Remont Peowiackiej w toku. Ruszył przetarg na położenie jezdni

Wydarzenia 01-02-2018 Autor: agKCI
7

Ulica Peowiacka ma długość 383 metrów. Jej stan był bardzo zły - nawierzchnia jezdni, chodniki i krawężniki były bardzo zużyte. Już niebawem się to zmieni, ponieważ od kilkunastu dni na ulicy trwają prace remontowe. Ogłoszono także kolejny przetarg, tym razem na wykonanie nawierzchni drogi.

Przeznaczona do przebudowy ulica miała podbudowę z tłucznia i betonową. Na wielu odcinkach miały miejsce przekopy i wykopy związane z budową lub remontami infrastruktury komunalnej i mieszkaniowej. 

- Podłoże jezdni zjazdów oraz chodników jest stabilne, dzięki między innymi długoletniej eksploatacji. Nawierzchnia bitumiczna na całym odcinku jest zużyta, wymaga frezowania i nowej warstwy ścieralnej. Na całej długości nawierzchnia ma oznaki spękań odbitych strona 3 i widoczne ślady remontów. Duże powierzchnie istniejącej nawierzchni są zwietrzałe i stare. Spadki poprzeczne są dalekie od normowych i wymagają korekty poprzez frezowanie. Szerokość jezdni wynosi od 6,6 m do 7,1 m. Na całej długości jest ona ograniczona krawężnikami które są zużyte i należy je wymienić na nowe - czytamy w opisie projektu.

Po remoncie mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową, gładką jak lustro, nawierzchnią bitumiczną o szerokości 6,5 metra na całej długości, obustronnymi chodnikami o szerokości 1,5 metra, a także nowymi wjazdami do posesji, które zostaną wykonane z czerwonej kostki brukowej. Chodniki od jezdni natomiast będzie oddzielał pas zieleni.

Niestety, wzorem remontu ulicy Wilczej, również i podczas przebudowy ulicy Peowiackiej nie obyło się bez wycinki drzew. W ramach robót przewidywane było usunięcie 24 drzew.

Przetarg na wykonanie nawierzchni drogi ruszył dwa dni temu. Oferty można składać do godziny 10:00 14.02.2018 roku do Urzędu Miasta Kutno. W ciągu 30 dni od jego zakończenia i wyłonienia wykonawcy nastąpi podpisanie umowy. Wykonanie nawierzchni jezdni ma zająć do 30 dni.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Proponuję sformułowanie .......położenie nawierzchni". Jezdnia to już jest i nie trzeba jej "kłaść"

Wyremontujcie im też chodniki i trawniki, żeby psy miały gdzie słać.

Ciekawe czy Morcinka też doczeka się remontu. Tu się od lat 60-tych nic nie zmieniło.Jeszcze asfalt na chodnikach i dziury łatane co roku po zimie w jezdni.

przed remontem przynajmniej był mały ruch bo każdy kto mógł omijał peowiacką

No i był już przetarg na oddział WORD w Kutnie. Miasto zaszalało, miało na ten cel całe 970 000,00 zł. Była jedna oferta na kwotę 1 646 970,00 zł. Coś mi się wydaje, że ten cały oddział to nie powstanie.

1 646 970 zł za postawienie kontenera z wyposażeniem to trochę dużo.

a co z innymi ulicami bez krawężników ?

dodaj komentarz
Czytaj także