Rejestracja i logowanie

[AKTUALIZACJA] Wypadek pod Kutnem. 70-letni pieszy w ciężkim stanie

Wydarzenia 01-02-2018 Autor: jej, toza
23
[AKTUALIZACJA] Wypadek pod Kutnem. 70-letni pieszy w ciężkim stanie

Tuż po godz. 18:00 doszło do potrącenia pieszego na DK 60 w miejscowości Wierzbie (gm. Kutno). 

Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie,  zgłoszenie o pieszym potrąconym przez samochód wpłynęło o godz. 18:09. Poszkodowany został przewieziony do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Jego stan na chwile obecną nie jest znany.

Na miejscu pracuje policja, należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

[AKTUALIZACJA]

Jak informuje nas podkom. Paweł Witczak z KPP Kutno, do kutnowskiej komendy informacja o zdarzeniu dotarła krótko po godz. 18. Według wstępnych ustaleń, pieszy wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód.

- Kierujący samochodem marki wv golf, 30-letni mieszkaniec Kutna, na prostym odcinku drogi potrącił 70-letniego pieszego, także mieszkańca Kutna. Jak wstępnie ustalono, mężczyzna wszedł prosto pod jadący pojazd. Pieszy w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Kutnie – mówi podkom. Paweł Witczak.

Kierowcę zbadano na zawartość alkoholu we krwi. Był trzeźwy. Krew pobrano także od poszkodowanego. 70-latek miał na swojej odzieży elementy odblaskowe.

komentarze (23)
Dodaj komentarz

policja powinna bardziej wziąsć w obroty pieszych. Jestem kierowcą przejechałem ponad 2 000 000 km . Czasem sam też jestem pieszym , jak widzę jeden dwa jadące samochody to nawet nie zbliżam się do przejścia . Niech przejadą spokojnie zdążę przejść . to że pieszy ma pierwszeństwo na pasach nie znaczy ,że może wchodzić pod samochód. MIŁO jest widzieć jak jedzie jeden pojazd i zatrzymuje się by przepuścić pieszego. Tylko póżniej trzeba ruszyć kilkoma a nawet kilkudziesięcioma tonami . pieszy widzi czy jedzie jeden samochód czy to sznur pojazdów, trochę rozumu w głowie a będzie bezpieczniej , wszyscy jesteśmy równi . Tylko pieszy nie ma szans w zetknięciu z pojazdem.

Przejścia dla pieszych nieoświetlone, jak np w Płocku czy Gostyninie, takie metropolis z Kutna ale dla pieszych chodniki tylko zrobią. Panie burmiszczu, i drodzy (bez)radni, może zróbcie coś z tymi przejściami bo coraz więcej potrąceń na pasach jest a wy to w 4 literach macie. Baby kościołowe lecą na łeb na szyję nawet się nie oglądając. Szczególnie przy kościołach, np na Grunwaldzkiej.

KTO MI ODPOWIE, jadę ulicą ok30-40 km/h, zbliżam się ruchem jednostajnym do przejścia , widzę łepka zakapturzonego lub innego pieszego ,który nie patrzy na ulice tylko idzie również ruchem jednostajnym w strone przejścia , ja się zbliżam i on , ON włazi bez patrzenia ja po hamulcach ......i kto winien ,jak zetnie się gościa na przejściu? kierowca ,że walnął na przejściu? pieszy ,który wlazł ...pytam się o przypadek nie taki ,kiedy mam obowiązek ustąpić pieszemu bo ma wyraźny zamiar przejścia i czeka ale taki kiedy gamoń zmierza równo z autem na to samo przejście ????i nie zamierza się zatrzymać ani jeden ani drugi ....prosze o mądre odpowiedzi , kto mi przyzna rację ,że w takim przypadku jestem bez winy, w końcu jazda polegaa na ruchu płynnym pojazdu a nie ruchu bojaźni, ma zamiar wleźć czy nie , zatrzyma się czy nie a może skręci ...no kur......cze

Nie wiem czy ty zrozumiesz życie człowieka jest ważniejsze niż płynność ruchu drogowego przed każdym przejściem powinieneś zwolnić aby być przygotowanym na to że ktoś może wejść na jezdnię jeszcze raz człowiek ważniejszy od samochodu

PISZESZ:"widzę łepka zakapturzonego lub innego pieszego ,który nie patrzy na ulice tylko idzie również ruchem jednostajnym w strone przejścia , ja się zbliżam i on , ON włazi bez patrzenia ja po hamulcach ......i kto winien" - PRZECIEŻ ODPOWIEDŹ JEST PROSTA... Przecież sam napisałeś, że WIDZISZ pieszego który ruchem jednostajnym zbliża się do przejścia dla pieszych...

Te analfabeta co to jest flustracja? /Jakaś odmiana grypy?

gamoniku czepiasz się niepojęty żes i iluzji nie kumaty

Niestety, osoba potrącona nie przeżyła....

Skąd ta informacja?

Żurawieniec jest po prawej stronie czyli stacja Lotos jest na żurawieńcu ale domki po drugiej stronie to już Nowe Sójki

Prawa? Lewa? Mocno względna odpowiedź... To zależy z której strony jedziesz... emoji

Dlatego napisałem, że tam gdzie stacja ~ proste

Policja tylko umie karać kierowców piesi są bezkarni.

niech pieszym policja kamizelki pozakłada to będzie ich widać . 

Aami nie mogą sobie założyć ? Musi policia.

gdzie kamizelka!!!!!chodza bez odblaskow ,kamizelki-nie pierwszy i nie ostatni raz takie zdarzenie!!

Za slabo oswietlone sa przejscia Mjjajac sie z autem jadacym z naprzeciwka nic nie widac

Pieszy nie został potrącony na przejściu dla pieszych.

Ty kierowco jak sie mijasz jak tam jeśli linia ciogla

Te gościu! Mylisz mijanie z wyprzedzaniem . Linia ciągła nie ma nic do mijania, ale jak się prawko znalazł w czypsach to tak jest

Przykre! Ale dopóki piesi nie zrozumieją, że w starciu z żelastwem nie mają szans, dopóki sami nie zadbają o własne bezpieczeństwo, będą płacić wysoką cenę!

Zurawieniec no ale w ale na tej naszej Wsi

Bardzo źle to wyglada, na drodze leżał człowiek a w samochodzie szyba rozbita. To było bliżej Sójek niż Wierzbia chyba ,że stacja Lotos to na Wierzbiu.

dodaj komentarz
Czytaj także