Rejestracja i logowanie

Szansa na lepsze jedzenie? Szpital ogłosił przetarg

Wydarzenia 02-02-2018 Autor: agKCI
40
Szansa na lepsze jedzenie? Szpital ogłosił przetarg

Jedzenie serwowane w większości szpitali raczej nie zachęca do jego spożywania. W internecie można znaleźć tysiące zdjęć internautów, którzy musieli korzystać z usług szpitalnych stołówek i cateringu. W kutnowskim szpitalu ruszył przetarg na nowego dostawcę jedzenia.

Niestety, takie są wymogi, więc trudno się dziwić, że sytuacja w większości szpitali jest podobna. Kutnowski szpital również nie odbiega od ogółu. 

Pojawia się jednak światełko w tunelu, ponieważ kutnowska lecznica ogłosiła ostatnio przetarg na świadczenie usługi w zakresie przygotowywania i dystrybucji posiłków w „Kutnowskim Szpitalu Samorządowym” Sp. z o.o.

Jednym z wymogów jest przygotowanie kilkunastu zróżnicowanych diet  w zależności od zapotrzebowań chorych. Są to m.in. diety: podstawowa (zwykła), łatwostrawna, papkowata, płynna bogatobiałkowa, ubogoenergetyczna, łatwostrawna bogatobiałkowa, cukrzycowa oraz dieta małego dziecka (1-3 lata), trzustkowa, bezglutenowa, hypoalergiczna, wegetariańska, bezmleczna, niskobiałkowa, niskocholesterolowa czy bogatoresztkowa. Dokładna specyfikacja zamówienia dostępna jest TUTAJ.

A jak posiłki w szpitalu wyglądają teraz?

- Liczba wydawanych posiłków zależy od liczby hospitalizowanych pacjentów  - średnio 230 - 290 posiłków. Posiłki wydawane są  w zależności od diety. Jeżeli są diety cukrzycowe to nawet do 5 posiłków dziennie. Diety podstawowe czyli ogólne - 3 posiłki - informuje Justyna Sola, rzecznik prasowy KSS sp. z o. o.

Oferty należy składać w kancelarii „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego” Sp. z o.o. do dnia 06.03.2018 r. do godz. 10:00. Komisyjne otwarcie ofert nastąpi w dniu 06.03.2018 r.  godz. 10:30 w sali konferencyjnej.

komentarze (40)
Dodaj komentarz

Powinien tytuł nosić zamiast lepsze jedzenie lepsze leczenie lepiej by to brzmialo

ja leżąc w szpitalu codziennie miałam dostarczane posiłki przez domowników. Tego co serwowali jeść się nie dało a zjedzenie groziło częstymi wizytami w toalecie. Do obiadów nie miałam żadnych zastrzeżeń, ale jeśli chodzi o śniadania czy kolacje ? Dramat. Śniadanie z mojego pobytu: Papka która imitowała twarożek, 2 mini kromki białego pieczywa, czarna herbata a raczej cos zabrawione na wzór herbaty, kolacja : ucieszyłam się bo zobaczyłam parówki spodziewałam sie że będzie chociaz ciepły posiłek na noc bo po 17 jak już człowiek dostał kolację a nie miał nic swojego to do rana bez jedzenia. Niestety jakieś najtańsze parówki najgorszej jakości chyba jakie mozna dostać w markecie do tego nawet nie na ciepło tylko zimnie ,łyżeczka keczupu i znów coś na wzór herbaty.... Nosz kurna czy tak trudno tym kucharką wrzucić te parówki do wody i je przygrzać? Przeciez to maja jeść chorzy ludzie w szpitalu, dzieci w szpitalu, kobiety w ciąży, po porodzie, a nie dość że najgorsze z najgorszych to jeszcze na zimno nawet nie zjadliwe...

Szczerze mówiąc, pozazdrościć Tobie takich bliskich i możliwości byś miała codziennie domowe żarełko(nie podałaś czy rodzina czy kto inny)emoji Zdrowia życzęemoji

Czy to coś będą jedli też rezydenci?

Najpierw jedzenie będzie testował Radziwiłł .

Moze niech szpital kutnowski zobaczy jak żywią np w Matce Polce w Łodzi. Smaczne zdrowe jedzenie.

Ani smaczne, ani zdrowe. Norma szpitalna - zimny obiad, śniadanie i kolacja ....

Nie zgodzę sie z opłatą - to jest biznes w biznesie. Szpitale to biznes, a dostarczyciele posiłków niejako (o zgrozo!!!)dostarczają szpitalom, które maja leczyć, pacjentów(klientów)! Np. najgorszy sort niekoniecznie przeznaczonego dla ludzi mięsa, zamiast normalnego masła rakotwórcze margaryny, naszpikowane chemią wędliny, dżemy i pieczywo...a to tylko kilka przykładów! To zwyczajnie truje ludzi, dzieki temu szpitale mają co robić i nie świecą pustkami. Biznes się kręci.

PUKNIJ SIE W GŁOWĘ DIETETYCZKO SZPITALNA (CIEKAWE KTOREGO SZPITALA)

Powinna obowiązywać opłata za pobyt w szpitalu - symbolicznie np 20 zł za dobę. Niby dlaczego szpital ma źywić ? Będąc w domu wydajemy chyba więcej. To jest nie tylko źywność. Zużycie prądu, wody jest po takim pobycie w szpitalu znacznie mniejsze. Szpital ma leczyć a jeść musimy również w domu.

nie zgodze sie po co płacisz podatki ubezpieczenie zdrowotne co miesiąc żeby podczs nieszczesliwego wypadku głodować w szpialu który funkcjonuuje za twoje podatki. zgodził bym się z toba tylko w wypadku gdyby ubezpieczenie zdrowotne było do wyboru prywatnie czy państwowe i czy to była by lecznica prywatna lub państwowa. I życze ci abys sam spróbował najeść się podczas pobytu w szpitalu tylko dzięki wyżywieniu prez szpital.

wróc sie do "przeczkola" albo kup rozum, byle nie made in china - w szpitalu nie masz sie najesc, masz tylko dostać papu co pozwoli nie umrzeć z głodu!!!!!!

Jaka oplata juz mi z wyplaty zabieraja 'oplate' chyba wystarczy

jedzenie w szpitalach nie fajne przeliczają jakąś tam na kalorie mówię wam że kutno na ten temat nie wypada najgorzej

Dieta cukrzycowa? Śmieszne. Oboje rodziców jest cukrzykami i jakiś czas leżeli oboje w szpitalu i jakoś dostawali takie same posiłki jak reszta pacjentów i 3 razy dziennie. Trochę komedia.

Według niektórych żarliwa modlitwa pomaga pomaga np zajść w ciążę lub powróci do zdrowia . Więc może prawdziwym Polaka i dobrym chrześcijanom w powrocie do zdrowia pomoże kilku dniówka post emoji

Tobie to na rozum nie pomoże, nawet maść na odciski.

A tobie jak widać pomógł moralny co niedzielny onanizm przed obrazkiem najświętszej panienki.

Sądzisz po sobie? Widzę depresję po zepsucia wibratora.

Zgadzam się. Pacjenci w kutno wąskim szpitalu samorządowym powinni oszczędzać, a oszczędności przekazać na służbę zdrowia(ten dodatek powinien być nieopodatkowany).

To co jest na zdjęciu to sugestia, ze po przetargu to się coś zmieni czy raczej chwyt marketingowy. .................

Co chcecie od lekarzy i pielęgniarek . Leżałem ostatnio dwa razy , miła obsługa . Na personel nie powiem złego słowa Jedzenie tragiczne Brak słow

Leżałeś, czy się leczyłeś? Bo to ma znaczenie.

No wlasnie chodzi o to ze w naszym szpitalu glownie sie lezy bez powodu ..

do szpitala idzie sie lezec i zdrowiec, a jaki ktos chory to raczej apetytu nie ma, wiec nie wybrzydzajcie, a jak chcecie podjadac lepiej to do pierdla

I pomyśleć że w takiej okropnej Holandii to będąc w szpitalu to dostaje się menu żeby ustalić sobie pięć posiłków dziennie ????

Podaj przykłady, aby ktoś z Polski jechał leczyć się w szpitalu w Holandii. Znam kilka przypadków, że było odwrotnie.

Chodziło mi tylko o porównanie , tu w Holandii też mieszkają Polacy którzy leczą się tu na miejscu w Holandii . Nie chodziło mi o wyjazdu do Holandii w celu leczenia się lub pobytu w szoutalu

Słownik dla prawdziwych Polaków " menu " to nic innego jak meni

Kukiel zal mi Ciebie Anonimowa...

Jak patrzę na te zdjęcia to od razu ciśnie mi się na usta - Chlebem dojesz! emoji

Podajcie najpierw jaką kwote szpital przeznaczy na jednego pacjenta .bo jak będzie 5lub7zł na dobę to na flaka z kaszanki braknie.

Niech wygraja Ci co gotuja dla wiezniow a bedzie dobrze emoji

Masakra, to jest szpital, więc chyba powinno się podawać pacjentom w miarę możliwości zdrowe jedzenie. A to co widać na załączonych zdjęciach to chyba najtańsze co znaleźli... Szpital nie powinien faszerować ludzi jakimś chemicznym żarciem...

Proszę Pani ja sobie stanowczo wypraszamy to jest bardzo dobry polski czarny salceson wyprodukowany że swiezutkiej mączki mięso kostnej wyprodukowanej w wiadomej polskiej firmie oraz wspaniałe pełno wartościowe mięsko w piątym wcieleniu tym razem podwawelskiej :-)

Wystarczy zamienić jadłospis więzienny ze szpitalnym i będzie ok. A i dlaczego w szpitalu za telewizję się płaci a więźniowie mają darmo o DVD nie wspomnę

Najważniejsze , żeby to jedzenie smakowało rezydentom?

Masz racje, rezydenci są źli, lekarze też, pielęgniarki i salowe też sa złe... wywalić ich wszystkich... dać każdemu różaniec, ksiądz zrobi obchód i wszyscy zdrowi....

Pielęgniarki są bardzo dobre. Najlepsze, gdy nie muszą zajmować się chorym.

Podobno najpierw będzie próbował Radziwił

dodaj komentarz
Czytaj także