Rejestracja i logowanie

Kolejna sieć walczy z zakazem handlu w niedziele. Tym razem...

Wydarzenia 07-02-2018 Autor: toza
32
Kolejna sieć walczy z zakazem handlu w niedziele. Tym razem...

Kolejna sieć sklepów chce zrekompensować sobie ewentualne straty poniesione w związku z zakazem handlu w niedziele. Niedawno informowaliśmy o pomyśle Biedronki (KLIK). Teraz na podobny pomysł wpadł Lidl.

Sieć zamierza wydłużyć czas pracy niektórych sklepów w soboty, natomiast w poniedziałki pracownicy mają pojawić się na swoich stanowiskach wcześniej niż dotychczas.

- Aktualnie testujemy model pracy, który pozwala pracownikom sklepów na rozpoczynanie poniedziałkowej zmiany nie wcześniej niż o godz. 5.00 rano – wierzymy, że komfort pracy ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia naszych zespołów – tłumaczy portalowi finanse.wp.pl Anna Durzyńska, dyrektor personalny Lidl Polska.

Zmiany dotkną także czasu spędzanego w dyskontach w soboty. Część sklepów ma być otwarta o godzinę dłużej niż obecnie, czyli do godz. 22:00. Dla pracowników oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko 2 godziny dłuższą niż obecnie pracę w ten dzień. Zazwyczaj bowiem opuszczają sklepy godzinę po zamknięciu ich dla klientów.

Komentarze
komentarze (32)
Dodaj komentarz

Mnie natomiast interesuje kto zrobi zakupy o 5 rano w Lidlu, a kto 15 minut po północy lub o 3 rano w poniedziałek w Biedronce. Chory pomysł z tym otwarciem z niedzieli na poniedziałek dla pracowników oczywiście.

Nikt nie zrobi zakupów. Sklep trzeba przygotować do otwarcia oraz przygotować do zamknięcia...

Wysokie kary za kombinowanie,nic więcej.

Jakie kombinowanie? Działają w ramach prawa. A to, że prawo robione jest na kolanie to tylko nas wyborców wina... kolejnym razem należy wybierać mądrych ludzi...

TO GRANDA !!!!!!!!!!!!!Ciekawe czy te sieci mogłyby takie bandyctwo uprawiać w swoich macierzystych krajach. Apeluję do PIP i związków aby się temu szachrajstwu przyglądała.

Związki i urzędy zamknęły już nie jedną firmę wysyłając tysiące pracowników na zieloną trawkę...

Makaron na niedzielny rosół i inne produkty można kupić dzień wcześniej. A na spacer do parku a nie po galeriach.

Makaron robi się samemu a nie kupuje w sklepie!!

Żyjąc w kraju gdzie jest ładna pogoda przez 3 miesiące w roku chciałbym też po galeriach. Moje małe dziecko też chce po galeriach, a nie po tym gównie za zewnąrz, wdychając smog.

sp!!!!! Zawsze możesz się przyjąć do galerii i tam pracować wtedy gówna z zewnątrz nie będziesz wdychać.

To jest pomysł emoji A tak serio to co z taką manufakurą w Łodzi, też ją zamkną? Wiesz ile przez to osób straci pracę? Agencje ochrony, obsługa techniczna, firmy sprzątające. No ale jest plus, będa mieli DUŻO CZASU DLA RODZINY na bezrobociu.

A kogo obchodzi czy ludzie stracą pracę, najważniejsze zeby klaskali... władza sama sie wyżywi z naszych podatkow...

Chory pomysł z zamykaniem sklepów w niedzielę, jeśli ktoś nie chce pracować w niedzielę to niech zmieni pracę

nie każdy może sobie pozwolić na zmianę pracy, więc siedź cicho. Ludzie też chcą mieć wolne dla rodziny

Droga matko dziecka, w dzisiejszych czasach pracownicy pracujący w sklepach spokojnie znajdą sobie pracę w innych firmach w których nie trzeba pracować w niedziele, proponuje się tylko rozejrzeć bo wiele firm poszukuje ludzi na gwałt, więc siedź cicho. Podobnie ludzie pracujący w elektrowniach, ciepłowniach ....itd. też chcą mieć wolne dla rodzin , a więc idąc kobieto twoim tokiem myślenia powinni mieć w niedziele wolne, a ty byś siedziała ze swoją rodziną w niedziele przy świeczce i w kurtkach i brudna bez prądu , ciepłej wody i ogrzewania.

Jeśli wszyscy z marketów znajdą pracę w innych firmach to nie będzie miał kto siedzieć za kasą wiecc gdzie ty drogi X zrobisz zakupy na rosołek????? Tam pracują ludzie tacy sami jak ty ,a czy ty byś chciał siedzieć w niedzielne słoneczne popołudnie w pracy i słuchać ludzi którzy przyszli się tylko dojeba... Do nic nie winnej kasjerki tylko o to że mu się tylko tak podoba.kasjerka to nie jest gorszy sort ludzi ani psycholog który musi wysłuchać klijentowskiego pierdoleni....

nie opowiadaj głupot. Napisałam że nie każdy może sobie pozwolić na zmianę pracy z różnych względów. A jak nie zrobisz zakupów w niedziele to nie umrzesz. Porównania jakieś z elektrowniami i ciepłowniami też bzdurne...

Dlaczego bzdurne? Tam nie pracują ludzie, ktorzy chcieliby być w niedzielę z rodziną??

Kogo interesuje ,ze masz różne względy.Zero konkretów. Wez się za siebie , zrob jakieś szkolenie ,rusz tyłek a nie stoisz w miejscu pół życia.Praca na kasie to szczyt twoich marzeń ?

To opłać jej to szkolenie, a najlepiej kilka.

Niech idzie do urzędu pracy to jej zasponsorują .Najlepiej wyciągać łapy , tez tak masz?

A trzeba też ją karmić łyżeczką i wiązać buty??

Ale po co taki bunt? Naprawde bez niedzielnych zakupow nie da sie zyc?? Ludzie! To tylko jeden dzien! Wystarczy w sobote zrobic zakupy i tyle. Prawde mowiac to ja baaardzo rzadko robie w ndz zakupy i chyba nie bede plakala z tego powodu, ze czesc pracownikow, tez bedzie moglo cieszyc sie wolnym dniem.

chodzi o to, że bubki z sieci handlowych uważają że stracą w ten sposób majątek. Dla nich liczy się tylko kasa, a ludzie to niewolnicy do pracy, więc można ich dymać...

Całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech i Austrii, częściowy : Francja, Holandia, Grecja, Belgia, Luxemburg i parę innych... Nie rozumiem wycia niektórych i twierdzenia, że robimy ciemnogród. Ciemnogród będzie jak korporacje na tyle przewrócą ludziom w głowach, że myślenie przestanie już zupełnie funkcjonować. W dużej mierze już to się sprawdza na tyle, że bezrefleksyjne tłumy drepczą bezmózgowo jak stada gęsi za propagandą i wykreowanymi potrzebami.

ok , niech będzie z handlem jak w Niemczech , Aystri , częściowo we Francji , Holandii Grecji Belgii i Luxemburgu tylko chcę też tak pracować i zarabiać jak tam to robią

Na diabła walczyliśmy podczas II Wojny Światowej, trzeba było jak Francja wywiesić białą flagę i bylibyśmy teraz częścią Republiki Federalnej Niemiec i na naszym terenie obowiązywałoby prawo niemieckie... byśmy zarabiali i pracowali jak w krajach, o których piszesz...

Polska dziki kraj, ale kupujemy na potęgę. Tylko się nie zesr...jcie z tym konsumpcjonizmem emoji

Czy rząd jeszcze nie wie, że Polacy to sprytny naród i kombinują jak mogą? Trzeba zmieniać ludzi i ich zachowania oddolnie a nie prawo. Wprowadzanie zmian na siłę skończy się tak, że pracujący w handlu z rozrzewnieniem będą pamięcią wracać do spokojnych czasów, kiedy szło się do pracy w niedzielę... Ustawodawca zakazem handlu zafunduje im taki bal, że głowa mała... praca w sobotę do 22, niedziela na odsypianie i w poniedziałek na piątą do roboty... GRATULACJE dla obozu rządzącego!! Dziękuję w imieniu swoim, kolegów i koleżanek z marketów. Już wiemy, na kogo nie głosować w kolejnych wyborach...

Dali 500+ to uszami klaskałaś . A teraz nie będziesz głosować no co ty?

Człowiek uczy się na błędach... więcej im nie zaufam, choćby dawali 1000+

eee tak 500+ i bal trwa nadal

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także