Rejestracja i logowanie

Kolejna sieć walczy z zakazem handlu w niedziele. Tym razem...

Wydarzenia 07-02-2018 Autor: toza
32
Kolejna sieć walczy z zakazem handlu w niedziele. Tym razem...

Kolejna sieć sklepów chce zrekompensować sobie ewentualne straty poniesione w związku z zakazem handlu w niedziele. Niedawno informowaliśmy o pomyśle Biedronki (KLIK). Teraz na podobny pomysł wpadł Lidl.

Sieć zamierza wydłużyć czas pracy niektórych sklepów w soboty, natomiast w poniedziałki pracownicy mają pojawić się na swoich stanowiskach wcześniej niż dotychczas.

- Aktualnie testujemy model pracy, który pozwala pracownikom sklepów na rozpoczynanie poniedziałkowej zmiany nie wcześniej niż o godz. 5.00 rano – wierzymy, że komfort pracy ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia naszych zespołów – tłumaczy portalowi finanse.wp.pl Anna Durzyńska, dyrektor personalny Lidl Polska.

Zmiany dotkną także czasu spędzanego w dyskontach w soboty. Część sklepów ma być otwarta o godzinę dłużej niż obecnie, czyli do godz. 22:00. Dla pracowników oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko 2 godziny dłuższą niż obecnie pracę w ten dzień. Zazwyczaj bowiem opuszczają sklepy godzinę po zamknięciu ich dla klientów.

komentarze (32)
Dodaj komentarz

Mnie natomiast interesuje kto zrobi zakupy o 5 rano w Lidlu, a kto 15 minut po północy lub o 3 rano w poniedziałek w Biedronce. Chory pomysł z tym otwarciem z niedzieli na poniedziałek dla pracowników oczywiście.

Nikt nie zrobi zakupów. Sklep trzeba przygotować do otwarcia oraz przygotować do zamknięcia...

Wysokie kary za kombinowanie,nic więcej.

Jakie kombinowanie? Działają w ramach prawa. A to, że prawo robione jest na kolanie to tylko nas wyborców wina... kolejnym razem należy wybierać mądrych ludzi...

TO GRANDA !!!!!!!!!!!!!Ciekawe czy te sieci mogłyby takie bandyctwo uprawiać w swoich macierzystych krajach. Apeluję do PIP i związków aby się temu szachrajstwu przyglądała.

Związki i urzędy zamknęły już nie jedną firmę wysyłając tysiące pracowników na zieloną trawkę...

Makaron na niedzielny rosół i inne produkty można kupić dzień wcześniej. A na spacer do parku a nie po galeriach.

Makaron robi się samemu a nie kupuje w sklepie!!

Żyjąc w kraju gdzie jest ładna pogoda przez 3 miesiące w roku chciałbym też po galeriach. Moje małe dziecko też chce po galeriach, a nie po tym gównie za zewnąrz, wdychając smog.

sp!!!!! Zawsze możesz się przyjąć do galerii i tam pracować wtedy gówna z zewnątrz nie będziesz wdychać.

To jest pomysł emoji A tak serio to co z taką manufakurą w Łodzi, też ją zamkną? Wiesz ile przez to osób straci pracę? Agencje ochrony, obsługa techniczna, firmy sprzątające. No ale jest plus, będa mieli DUŻO CZASU DLA RODZINY na bezrobociu.

A kogo obchodzi czy ludzie stracą pracę, najważniejsze zeby klaskali... władza sama sie wyżywi z naszych podatkow...

Chory pomysł z zamykaniem sklepów w niedzielę, jeśli ktoś nie chce pracować w niedzielę to niech zmieni pracę

nie każdy może sobie pozwolić na zmianę pracy, więc siedź cicho. Ludzie też chcą mieć wolne dla rodziny

Droga matko dziecka, w dzisiejszych czasach pracownicy pracujący w sklepach spokojnie znajdą sobie pracę w innych firmach w których nie trzeba pracować w niedziele, proponuje się tylko rozejrzeć bo wiele firm poszukuje ludzi na gwałt, więc siedź cicho. Podobnie ludzie pracujący w elektrowniach, ciepłowniach ....itd. też chcą mieć wolne dla rodzin , a więc idąc kobieto twoim tokiem myślenia powinni mieć w niedziele wolne, a ty byś siedziała ze swoją rodziną w niedziele przy świeczce i w kurtkach i brudna bez prądu , ciepłej wody i ogrzewania.

Jeśli wszyscy z marketów znajdą pracę w innych firmach to nie będzie miał kto siedzieć za kasą wiecc gdzie ty drogi X zrobisz zakupy na rosołek????? Tam pracują ludzie tacy sami jak ty ,a czy ty byś chciał siedzieć w niedzielne słoneczne popołudnie w pracy i słuchać ludzi którzy przyszli się tylko dojeba... Do nic nie winnej kasjerki tylko o to że mu się tylko tak podoba.kasjerka to nie jest gorszy sort ludzi ani psycholog który musi wysłuchać klijentowskiego pierdoleni....

nie opowiadaj głupot. Napisałam że nie każdy może sobie pozwolić na zmianę pracy z różnych względów. A jak nie zrobisz zakupów w niedziele to nie umrzesz. Porównania jakieś z elektrowniami i ciepłowniami też bzdurne...

Dlaczego bzdurne? Tam nie pracują ludzie, ktorzy chcieliby być w niedzielę z rodziną??

Kogo interesuje ,ze masz różne względy.Zero konkretów. Wez się za siebie , zrob jakieś szkolenie ,rusz tyłek a nie stoisz w miejscu pół życia.Praca na kasie to szczyt twoich marzeń ?

To opłać jej to szkolenie, a najlepiej kilka.

Niech idzie do urzędu pracy to jej zasponsorują .Najlepiej wyciągać łapy , tez tak masz?

A trzeba też ją karmić łyżeczką i wiązać buty??

Ale po co taki bunt? Naprawde bez niedzielnych zakupow nie da sie zyc?? Ludzie! To tylko jeden dzien! Wystarczy w sobote zrobic zakupy i tyle. Prawde mowiac to ja baaardzo rzadko robie w ndz zakupy i chyba nie bede plakala z tego powodu, ze czesc pracownikow, tez bedzie moglo cieszyc sie wolnym dniem.

chodzi o to, że bubki z sieci handlowych uważają że stracą w ten sposób majątek. Dla nich liczy się tylko kasa, a ludzie to niewolnicy do pracy, więc można ich dymać...

Całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech i Austrii, częściowy : Francja, Holandia, Grecja, Belgia, Luxemburg i parę innych... Nie rozumiem wycia niektórych i twierdzenia, że robimy ciemnogród. Ciemnogród będzie jak korporacje na tyle przewrócą ludziom w głowach, że myślenie przestanie już zupełnie funkcjonować. W dużej mierze już to się sprawdza na tyle, że bezrefleksyjne tłumy drepczą bezmózgowo jak stada gęsi za propagandą i wykreowanymi potrzebami.

ok , niech będzie z handlem jak w Niemczech , Aystri , częściowo we Francji , Holandii Grecji Belgii i Luxemburgu tylko chcę też tak pracować i zarabiać jak tam to robią

Na diabła walczyliśmy podczas II Wojny Światowej, trzeba było jak Francja wywiesić białą flagę i bylibyśmy teraz częścią Republiki Federalnej Niemiec i na naszym terenie obowiązywałoby prawo niemieckie... byśmy zarabiali i pracowali jak w krajach, o których piszesz...

Polska dziki kraj, ale kupujemy na potęgę. Tylko się nie zesr...jcie z tym konsumpcjonizmem emoji

Czy rząd jeszcze nie wie, że Polacy to sprytny naród i kombinują jak mogą? Trzeba zmieniać ludzi i ich zachowania oddolnie a nie prawo. Wprowadzanie zmian na siłę skończy się tak, że pracujący w handlu z rozrzewnieniem będą pamięcią wracać do spokojnych czasów, kiedy szło się do pracy w niedzielę... Ustawodawca zakazem handlu zafunduje im taki bal, że głowa mała... praca w sobotę do 22, niedziela na odsypianie i w poniedziałek na piątą do roboty... GRATULACJE dla obozu rządzącego!! Dziękuję w imieniu swoim, kolegów i koleżanek z marketów. Już wiemy, na kogo nie głosować w kolejnych wyborach...

Dali 500+ to uszami klaskałaś . A teraz nie będziesz głosować no co ty?

Człowiek uczy się na błędach... więcej im nie zaufam, choćby dawali 1000+

eee tak 500+ i bal trwa nadal

dodaj komentarz
Czytaj także