Rejestracja i logowanie

Uwaga na oszustów! W Kutnie okradli staruszkę pod pretekstem...

Wydarzenia 07-02-2018 Autor: ez Foto: poglądowe
4
Uwaga na oszustów! W Kutnie okradli staruszkę pod pretekstem...

Na wnuczka, na hydraulika, na kominiarza... Kreatywność i wyobraźnia oszustów nie ma ograniczeń. Tym razem na celownik wzięli staruszkę. Para ok. 30-latków sprytny plan wcieliła w życie i dostając się do jej mieszkania, prócz pieniędzy ukradła inne kosztowności.

Mężczyzna i kobieta, którzy razem działali, weszli do mieszkania 84-latki mieszkającej w bloku przy ul. 29 Listopada. Kobieta nic nie podejrzewając otworzyła im drzwi, gdyż prosili o zostawienie wiadomości dla sąsiadki. Podczas gdy kobiety rozmiawiały w pokoju, mężczyzna został w korytarzu, by rozejrzeć się po mieszkaniu.

- W mieszkaniu tej pani zginęło 1350 zł oraz biżuteria. Prawdopodobnie to właśnie mężczyzna okradł mieszkanie 84-latki, której uwagę rozmową odwróciła jego towarzyszka - informuje podkom. Paweł Witczak z KPP w Kutnie.

Funkcjonariusze obecnie prowadzą czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawców kradzieży. Jednocześnie przestrzegają i apelują o ostrożność. Do tej pory odnotowano tylko jeden taki przypadek, jednak niewykluczone, że osoby te mogą dalej próbować swoich sił. Uważajcie zatem komu otwieracie drzwi.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Starsi ludzie są łatwymi ofiarami bo często są samotni i spragnieni są kontaktu z innymi, są szczęśliwi bo ktoś w końcu zainteresował się nimi szkoda tylko, że to oszuści!

to kwestia zaufania do ludzi, a nie głupota. Tak ich wychowano, że zaufanie to dobro którego nie powinno się wymieniać na drobne. Niestety wśród złodziei brak świętości. Kiedyś jak wiem z przekazów z dziada pradziada, zlodziej nie kradł tam gdzie mieszkał, a dzisiaj cóż. A komentarze winią staruszke a nie złodzieja. Całkowicie postawione na głowie.

No im starsi tym głupsi.Czterolatkowie wiedzą aby obcym nie otwierac. Mogła przez uchylone drzwi jej wysłuchać .

Głupia stara baba.Tyle się tlumaczy.To dziecko już prędzej zrozumie ze nie rozmawia się z nieznajomym,a co już wpuszczać do domu.Co-myslala ze to kolędnicy?Za głupotę się placi-a ta babcia już zaplacila....

dodaj komentarz
Czytaj także