Rejestracja i logowanie

Środy z historią: Kutno w latach 1950-1980 [GALERIA]

Wydarzenia 07-02-2018 Autor: agKCI
16

Trzydzieści lat wyciągniętych z barwnej historii Kutna. Dzisiejsze wspomnienia ulokujemy w miejskiej architekturze. Pojedyncze zdjęcia być może już pojawiały się na łamach cyklu, ale czyż nie miło jest zobaczyć je znów? Zwłaszcza, że wywołują tak pozytywne skojarzenia - z czasami młodości, dzieciństwa, pierwszej pracy, przyjaźni, codziennego życia... Zapraszamy do oglądania!

Cykl "Środy z historią" pojawia się już od 38 tygodni.
Pozostałe artykuły i zdjęcia sprzed lat można obejrzeć klikając w link poniżej 
<<<<<<<<<ŚRODY Z HISTORIĄ>>>>>>>>>

 

Zdjęcia pochodzą ze strony fotopolska.eu.

Komentarze
komentarze (16)
Dodaj komentarz

Heniek ,piszesz głupoty,po ilu jesteś piwach?

różanym skwerem przed ratuszem opiekował się p. Aron Ejzyk - pierwszy kutnowski hodowca róż. Warto w tym miejscu ustawić ławeczkę p. Arona.

Z pomnikiem w centrum Miasta było wesoło.Mówiło się że polski żołnierz trzyma swojego "wyzwoliciela" za rękę, żeby Ten zegara z Magistratu nie ukradł.

KREW MNIE ZALEWA I ŁEZKA W OKU KRĘCI, jak oglądam te stare zdjęcia... Popatrzmy na Plac Piłsudskiego i jego okolice! Ile było zieleni, ile drzew, jak fajnie to wyglądało! A teraz??? PUSTKOWIE Z TEGO ZROBILI!!!!!!

Zdjęcie nr. 5 to Wenecja chyba. Poznaje ktoś.

To Królewska od tyłu od strony Barlickiego.

Rózię posadzić.

Ile tam na ławkach cnot straciło? Ho ho. Piękne żywopłoty i piękne czasy.

twoja matka straciła

Zapytaj p.Dębskiego.On był wtedy prezydentem,a jego pupilka projektowała.Zresztą park nad Ochnią również.

zrobcie przegladanie galerii tal jak nalezy, nie rozumiem w jaki sposob cos funkcjonowalo na "starym" kci, teraz jest nie mozliwe do wykonania przez tak dlugi okres czasu...

niech wrócą drzewa i ogrody na plac przy ratuszu!!!

a rynsztokiem na ul. Królewskiej strumyczkiem popłyną ścieki z zapachem porannego ..prania

... i nygusy na ławkach ukrytych za żywopłotem.Niech wrócą.

Plac przy ratuszu - piękny... kwiaty, trawka, drzewa... rozmarzyłam się. I komu to przeszkadzało... Teraz trzeba znosić betonową pustynię bo urzędasy mają swoje chore wizje. Ciekawe kto i ile wziął bokiem za tą przeróbkę...?

najwięcej to wziął za prywatryzację agromy

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także