Rejestracja i logowanie

Kolejna sieć dołączy do walki z niedzielnym zakazem handlu?

Wydarzenia 12-02-2018 Autor: ez Foto: internet
7
Kolejna sieć dołączy do walki z niedzielnym zakazem handlu?

Najpierw Lidl, potem Biedronka... Coraz więcej spółek i przedsiębiorstw opracowuje plan, jak obejść ustawę o zakazie handlu w niedzielę. W ślad za nimi idzie kolejna sieć. Mowa o sklepach Żabka. Istnieje szansa, że punkty sprzedaży znajdujące się na mapie Kutna będą funkcjonowały jak dotychczas.

Do tej pory każdy sklep otwarty był 7 dni w tygodniu od rana do nocy. Również w dni z czerwoną kartką klienci mogli zrobić w Żabce szybkie zakupy. Po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy już tak kolorowo nie będzie. Ale i na to jest sposób.

- Sieć sklepów Żabka funkcjonuje na zasadzie franczyzy, zatem ustawa nie będzie wymierzona bezpośrednio we właścicieli punktów. Franczyzobiorca będzie mógł sam, tak jak do tej pory, stanąć za ladą - podaje portal Wiadomości Handlowe.

Centrala sieci zatem dała swoim franczyzobiorcom możliwość wyboru, czy otworzą swoje sklepy w niedziele, czy nie. Jednak ci wysyłają sygnały, że nie planują tego uczynić.

Dzięki zmianom, wobec franczyzobiorców, którzy nie otwierali swoich punktów sprzedaży w niedzielę, centrala nie będzie już mogła wyciągać konsekwencji, tak jak było do tej pory. Nieliczna grupa właścicieli punktów na spotkaniach regionalnych, które przeprowadzono, deklarowała chęć stanięcia za kasą w dni objęte zakazem handlu. Osoby, które taką wolę wyraziły sprawią, że klienci przyzwyczajeni do codziennych zakupów w sieciówce odetchną z ulgą. Ale tutaj pojawia się pewien problem, bowiem według danych na 5 tys. Żabek przypada ok. 3 tys. franczyzobiorców. To oznacza, że jeden właściciel może posiadać od kilku do nawet kilkuset punktów, zatem czynny może być tylko jeden z nich.

O tym, jak będzie to funkcjonować w praktyce przekonamy się dopiero w marcu, kiedy ustawa wejdzie w życie. Dopiero wtedy również będzie można realnie określić, ilu franczyzobiorców zdecyduje się skorzystać z możliwości otwarcia sklepu.

Komentarze
komentarze (7)
Dodaj komentarz

Dobrze, czy franczyza czy nie, to przecież ciężko zasuwający ludzi, którzy walczą z zabójczą konkurencją supermarketów, więc powinni mieć prawo handlować

W myśl nowej ustawy większość małych sklepów będzie mogła być otwarta, więc i żabki

Franczyza i małe rodzinne sklepy to właściwie to samo, drobni polscy przedsiębiorcy powinni mieć prawo handlować w niedzielę

czy readkcja kci śpi ,wyrzucić analfabetów i zboczków z forum

Jak ktoś jest właścicielem , to może stanąć kto mu zabroni zarabiać pieniądze?

Dobra zmiana!!

pokasz pupe

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także