Rejestracja i logowanie

Śmigłowiec upolował 96 wykroczeń. Zabrano nawet prawa jazdy!

Wydarzenia 12-02-2018 Autor: ez/KWP Łódź Foto: KWP Łódź
9

W miniony weekend funkcjonariusze postanowili walczyć z wykroczeniami na drogach. Przesłanką do tego był wzmożony ruch związany z feriami zimowymi. Podniebny patrol przeprowadził łącznie 97 kontroli.

W sobotę, 10 lutego działania koncentrowały się głównie na autostradzie A2. Droga monitorowana była z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę. Sygnał z kamer przekazywano do policjantów w radiowozach rozlokowanych w różnych newralgicznych punktach, gdzie funkcjonariusze zatrzymywali kierowców, którzy popełnili wykroczenie.

W ciągu kilku godzin sobotnich działań przeprowadzono 52 kontrole pojazdów, podczas których ujawniono 51 wykroczeń. Sprawców ukarano 42 mandatami, z czego 19 nałożono na kierujących samochodami ciężarowymi.

Zatrzymani kierujący podczas zatrzymania argumentowali popełnienie wykroczenia tym, że nie widzieli na trasie radiowozu. Zaskoczeniem dla nich był fakt, że ich niechlubne wyczyny zarejestrowała kamera śmigłowca.

W niedzielę, 11 lutego patrole skupiały się na drogach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem "Jedynki". Policjanci skontrolowali w ciągu kilku godzin działań 45 pojazdów, ujawnili 45 wykroczeń, nałożyli 41 mandatów karnych i zatrzymali 3 prawa jazdy.

Policjanci zgodnie podkreślają, że najważniejsze jest to, aby kierowcy nauczyli się, że nie warto łamać przepisów. Nie tylko wtedy, kiedy w pobliżu jest drogówka. Wszystko to dla wspólnego bezpieczeństwa.

komentarze (9)
Dodaj komentarz

A ja sie pieprzylam soczyście w aucie stającym na autostradzie na poboczu .... tez mnie sfilmowali ? poebalo ich . .... juz fotoradary za mało ? Na 50o plus trzeba skądś napierolic kasy ???? złodzieje :/

Żeby kierowcy się nauczyli nie łamać przepisów hehe. To czemu pouczeń nie dali ? Dosłownie zachód, szkoda że drogi jak na wschodzie. Autostrady sprzedane i chyba najdroższe w Europie. Nie przyznają się że zostali wysłani aby łupić biedne zabiegane społeczeństwo.

Ciekawe czy te 3 zatrzymane prawko to przypadek czy odmowienie przyjęcia mandatu

Jakie były te wykroczenia?

a jak oni

I BAAAAARDZO DOBRZEEEEE

ale te budynki urzędów są brzydkie w środku...

Dobra zmiana!!

Wyczuwał drobną nutkę uszczypliwości.

dodaj komentarz
Czytaj także