Rejestracja i logowanie

Czytelnicy alarmują: Oszuści od rana atakują na Batorego. Nie otwierajcie im drzwi!

Wydarzenia 12-02-2018 Autor: toza
14
Czytelnicy alarmują: Oszuści od rana atakują na Batorego. Nie otwierajcie im drzwi!

Wygląda na to, że oszuści kolejny raz próbują żerować na mieszkańcach naszego miasta. Dziś pojawili się na osiedlu Batorego. Niewykluczone, że próbują swoich sił także w innych częściach miasta.

Schemat ich działań jest identyczny do tego, z jakim spotkało się wielu mieszkańców Kutna na przełomie grudnia i stycznia. Osoby odwiedzające kutnian w ich mieszkaniach proszą o okazanie im faktur za prąd.

Od naszej Czytelniczki dowiedzieliśmy się, że podobne zajście miało miejsce także dziś na osiedlu Batorego. Na szczęście nie dała się oszukać i nie udostępniła żadnych dokumentów. Przestrzega jednak, że podobne incydenty mogą mieć miejsce na różnych kutnowskich ulicach i dzielnicach. Jak dotąd nie potwierdzają tego mundurowi. St. asp. Edyta Machnik z KPP Kutno powiedziała nam, że dziś do komendy nie wpłynęło żadne tego typu zgłoszenie.

Z kolei pracownicy Energi mówią, że żaden z ich pracowników nie odwiedza klientów w domach i nie prosi o okazanie dokumentów. Energa ma do nich stały wgląd w swoim systemie.

- Pragnę stanowczo podkreślić, że pracownicy Energi nie odwiedzają klientów w domach w celu przejrzenia faktur, aktualizacji umowy itp. Mamy do nich ciągły dostęp w naszej bazie. Bardzo prosimy o ostrożność i niepodawanie danych osobom, które przedstawiają się jako pracownicy naszej firmy. W przypadku podejrzenia oszustwa bardzo prosimy klientów o alarmowanie policji – mówi Jakub Dusza z biura prasowego Energi. dla jednego z pomorskich portali internetowych, gdzie mieszkańcy spotykają się z podobnymi wizytami.

W styczniu w sieci rozgorzała dyskusja na ten temat. Wówczas mieszkańców także odwiedzały podejrzane osoby. Wtedy również działali m.in. na osiedlu Batorego.

Wydarzenia

Z kolei inni z użytkowników facebooka zauważali, że osoby mogły być przedstawicielem konkurencyjnej firmy, który chciał „podkupić” klientów Energi.

- U mnie była dziewczyna i chłopak ale się zapowiedzieli, że przyjdą. Przyjęłam ich i była to firma F***m. Oczywiście nie powiedzieli o co chodzi do samego końca rozmowy. Chodziło po prostu o to żeby zmienić dystrybutora prądu (nie sprzedawcę). Popędzali bo mówili, że przyjechali z Płocka i są w delegacji tylko do piątku i trzeba się decydować szybko. Mi wskazali na symulacji, że mogłabym zaoszczędzić nawet 2000zł rocznie na rachunkach. Niestety poczytałam sobie o nich w internecie i to jest oszustwo. Faktycznie są z oficjalnej firmy, która funkcjonuje, ale oszczędności z tego tytułu nie ma żadnych. Tylko na papierze, przy rozmowie. A później do rachunku dopisane są jakieś opłaty, o których oni nie mówią, a które zawarte są w umowie. Koniec końców płaci się miesięcznie jeszcze więcej niż poprzednio, bo prąd jest tańczy, ale dostawa prądu jest o wiele droższa – pisała miesiąc temu jedna z internautek.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

BOLI MNIE .UPA, OJ BOLI!

Do mojej mamy tez przyszedl pan z orange energia mowiac ze jest pracownikiem energy i ze po podpisaniu umowy bedzie placila tylko jeden rachunek laczny (bo zaczela narzekac ze musi dwa rachunki oplacac) i niestety podpisala ta umowe... Ten pan powiadomil ja ze w ciagu pietnastu minut zadzwoni do niej rzekomo pani z energii i trzeba bedzie potwierdzic podpisanie umowy. Po namysle stwierdzila ze zle zrobila i przez tel nic nie potwierdzila... Ale co teraz ta umowa jest wazna czy nie... Co z tym dalej zrobic? Zglaszac na policje?

umowy zawarte w domu sa umowami zawartymi poza siedziba przedsiebiorstwa i w ciagu 14 dni można od nich odstąpić. Jakby co iść do Rzecznika Praw Konsumentów ( jest taki w Kutnie w Starostwie Powiatowym on napewno pomoże i przygotuje odpowiednie pismo.

Rzecznik praw konsumenta w Kutnie, jest tak samo skuteczny jak grabie do wyczesywania wszy z włosów. Z resztą porad się zgadzam.

To dobrze że ostrzegacie przed takimi oszustami!

Na Ulicy Reymonta oraz Wyspiańskiego chodziło 2 panów sprawdzających energię. Uważajcie na nich.

DLA WASZEJ INFORMACJI. TAKA PRACA BO TO PRACA TO JEST LEGALNA I TO CO ONI ROBIA TO JEST LEGALNE WIEC JAK ZADZWONICIE NA POLICJE TO ONA NIC NIE ZROBI. A TO CO ONI OFERUJA TO PODPISANIE UMOWY Z INNYM DOSTAWCA PRADU I TU WSZYSTKO JEST LEGALNE. WYSTARCZY PRZECZYTAC UMOWE. emoji ALE JAK KTOS NIE POTRAFI CZYTAC I SLUCHAC ZE ZROZUMIENIEM TO JUZ JEGO PROBLEM. emoji POZDRAWIAM PANIKARZY CO WSZCZELI ALARM ZE OSZUSCI CHODZA. HAHAHAH

Ponieważ umiem słuchać że zrozumieniem to nie muszę potem czytać. Przedstawiają się jako pracownicy Energi ( co nie jest prawdą) oszukują że od 1.04 wszyscy będą musieli zmienić dostawcę i dlatego wszyscy muszą to podpisać ( Energa ma zostać tylko lokalnym dostawcą na obszarze Gdyni). Żądają bezprawnie okazania faktur . Rozumiem że jesteś jednym z nich i stąd twoja reakcja

Pewnie że tak

Uważajcie na 2 dziewczyny,o 12.00 na Rejtana latały i chciały zostawić wiadomość dla sąsiadki,której oczywiście nie było odnośnie wynajęcia mieszkania i bajerę jedna robi czy z toalety skorzystać może.Wystraszyły się i zawinęły się szybko,a na dole czekał jeszcze koleś za nimi

Teraz są na granicznej dwóch chodzi od godziny już

OOOOOOOOO JEJ STRASZNE.

FRAJER!!!!!!!!

To dzwoń gdzie trzeb,a a nie tu wypisujesz.

dodaj komentarz
Czytaj także