Rejestracja i logowanie

W niedozwolonym miejscu przez jezdnię: posypały się mandaty

Wydarzenia 13-02-2018 Autor: ez Foto: toza
21
W niedozwolonym miejscu przez jezdnię: posypały się mandaty

Do najbliższego przejścia dla pieszych 200 metrów, w pobliżu nie widać radiowozu, chwilowa pustka na jezdni... Okazja tworzy się sama. Kto z nas choć raz w życiu jej nie wykorzystał i nie przemknął niezauważony przez drogę? Niestety, nie wszyscy mają tyle szczęścia, a konkretnie: od początku roku grubo ponad sto osób.

Pieszy, który przechodzi przez jezdnię w niewyznaczonym do tego miejscu stanowi spore zagrożenie nie tylko dla samego siebie, ale i innych uczestników ruchu. Pouczenia i mandaty powinny być wystarczającą nauczką, jednak na ulicach naszego miasta nadal nie brak osób, które łamią przepisy. Od początku tego roku funkcjonariuszom z kutnowskiej "drogówki" udało się ukarać sporą liczbę pieszych, którzy unikają "zebry".

- Od początku stycznia 2018 roku ujawniono 133 pieszych przechodzących w miejscach niedozwolonych z czego w 80% na pieszych nałożono mandaty karne. W pozostałych przypadkach zastosowano pouczenia - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Wygodnickich pieszych najczęściej można spotkać na 4 ulicach naszego miasta. Jako idealne miejsce do łamania przepisów upodobali sobie ulice: Grunwaldzką, Troczewskiego, ciąg ul. Barlickiego oraz 29-go Listopada.

Za przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, pieszy może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

komentarze (21)
Dodaj komentarz

mandat jest za przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym więc jeśli zobaczysz radiowóz w trakcie przechodzenia natychmiast zawróć - przepisów nie złamałaś/łeś bo przez jezdnie nie przeszedłeś tylko wszedłeś/ weszłaś

Noo tak n@jeb@c pasow co 20m . Bo nugusom sie nie chce na pasy isc . To tam powinni miedzy jednymi a grugimi pasami jescze ze 3 domalowac zeby se swiete krowy lazily a niedlugo predzej przejdziesz cale miasto niz przejedziesz...

Ulica Żwirki i Wigury , piękna nowa i nowy chodnik oraz ścieżka rowerowa , a ludzie i tak chodzą po drugiej stronie po trawniku. W zeszłym roku to widziałem jak pani przedszkolanka prowadziła grupkę dzieci po tym trawniku. Ludzie są beznadziejni , nie ma chodnika piszą petycje , są chodniki chodzą po trawnika. Czy to jest normalne ?

Jak autko trzasnie to placz i lament

Jeżeli pieszy nie zagraża ruchowi drogowemu to nie powinno być mandatu

a parafii jana katechezy w poniedzialki i czwartki o 19.00

zapraszam policję na Teligii zaraz przed 8 rano może nauczycie poprawnie chodzić rodziców z dziećmi a już nie wspomnę o kierowcach jeżdżących pod prąd

Jusz jadziem panie kierowniku

trzeba umieć przechodzić z głową. Jak nic nie jedzie to czemu mam nie przejść? Bo tak jest bzdurnie napisane? Co innego jak ludzie wchodzą na ulice gdy jest ruch, a co innego jak nic nie jedzie

To jak po chodniku nikt nie idzie tez moge pojechac na skroty????? Piesi wlaczcie myslenie!!!!

... pisal a 2 baran przyjol mandat

I bradzi dobrze. Może się nauczą żeby nie łazić jak święte krowy środkiem ulicy.

Szanowny autor w ostatnim akapicie to na pewno przytacza art.14 Prawa o ruchu drogowym? Czy moze Taryfikator mandatow. Czy po prostu dla podkreslenia "dramaturgii i powagi"artykulu miesza bez wiekszego ladu i skladu jedno z drugim?

do 100 m do pasów ma prawo przejść.... A wystawiający mandat powinien to wiedzieć...

bzdury piszesz a ciemnogród przytakuje

Absolutnie masz rację !!! Zgodnie z przepisami przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

Dokładnie. Dziś przeglądałem przepis w poszukiwaniu strefy zamieszkania i znalazłem ten paragraf w kodeksie drogowym-Przechodzenie przez jezdnię poza przejsciami. Artykuł 13

art.13 p 2i3 niech policjanci którzy karzą sie z nim zapoznają

Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

To tylko pokazuje, że to miejsce, w którym powinny pojawić się pasy.

to tylko pokazuje, że piesi to święte krowy, które w **** mają swoje zdrowie i życie . Co 20 metrów mają być pasy, bo jednemu debilowi z drugim nie chce się kawałek do przejścia podejść??

dodaj komentarz
Czytaj także