Rejestracja i logowanie

Serduszka zamiast mandatów - "Jak kocha to poczeka"

Wydarzenia 14-02-2018 Autor: ez Foto: internet
1
Serduszka zamiast mandatów -

Nikomu chyba nie trzeba mówić, że dziś święto zakochanych. Walentynki to przede wszystkim okazja, by okazać ukochanej osobie nasze uczucia. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali po raz kolejny działania mające na celu zwrócenie uwagi kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pośpiech na drodze nie jest wskazany, a bliska nam osoba... jak kocha to poczeka. Ważne, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Walentynki to idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie to również odpowiedzialność. Tego dnia policjanci w szczególny sposób będą uczulać użytkowników dróg, że na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym, niż nie dojechać wcale. Podczas akcji osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość na drodze policjanci będą wręczać zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”. Mają one przypominać kierującym o tym, że nie warto się spieszyć narażając tym samym swoje życie.

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierujących zaistniałych na terenie województwa łódzkiego w 2017 roku wskazuje, ze przyczyną 24,3%  wypadków drogowych była nadmierna prędkość. W dalszym ciągu niepokojąca jest również liczba ofiar, które ucierpiały w wypadkach z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. W 2017 roku w wypadkach z winy kierujących  w wyniku niedostosowania prędkości śmierć poniosło 57 osób, a rannych zostało 1069.

Pamiętajmy, że nie zawsze dozwolona prędkość jest prędkością bezpieczną. Zwłaszcza w okresie zimowym pozornie czarna nawierzchnia nie gwarantuje przyczepności i panowania nad pojazdem. Policja apeluje: poruszajmy się z prędkością bezpieczną, a wiec taką, która zapewni nam zatrzymanie pojazdu unikając zdarzenia.

Komentarze
komentarze (1)
Dodaj komentarz

Trochę te akcje są śmieszne serduszka ciasteczka jak mieć szacunek do policji a potem się dziwić że jakiś tam policjantów pobili to powinna być służba gdzie pilnuje się porządku a nie bawi się w dzień świętego walentego

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także