Rejestracja i logowanie

W Kutnie podszywają się pod firmę kurierską? „Trzeba być bardzo czujnym”

Wydarzenia 08-03-2018 Autor: toza
2
W Kutnie podszywają się pod firmę kurierską? „Trzeba być bardzo czujnym”

Oszuści mają nowy sposób na atakowanie niczego nieświadomych ludzi, o czym informuje nas nasz Czytelnik. Okazuje się, że kolejny raz musimy uważać na korespondencje trafiające na naszą elektroniczną pocztę.

Mieszkaniec naszego miasta zgłosił do nas z prośbą, by przestrzec wszystkich przed podejrzanymi mailami.

- Mam swoją firmę, często wysyłam i odbieram paczki, dlatego blisko współpracuję z jedną z firm kurierskich. Wczoraj odebrałem dziwnego maila, w którym rzekomo ta firma informuje mnie o nieuregulowanej fakturze. To dziwne, ponieważ przywiązuję dużą wagę, by na bieżąco regulować wszelkie należności – mówi nam w rozmowie telefonicznej pan Mariusz.

Okazuje się, że to nowy sposób na „zarażenie” naszego komputera złośliwym oprogramowaniem. Jak się przed tym ustrzec? Wystarczy dokładnie wczytać się w maila. Oszuści odsyłają bowiem do Dropboxa, czyli publiczną chmurę. A jak wiadomo, żadna firma tego nie robi.

Sposób na oszustwo nie jest więc wyjątkowo skomplikowany, ale może okazać się skuteczny, jeśli nie zachowamy czujności. Trzeba pamiętać, że zawsze możemy skontaktować się z firmą, która (przynajmniej teoretycznie) wysłała do nas wiadomość. Polecamy jednak poszukanie kontaktu w sieci, na oficjalnych stronach. Lepiej nie odpisywać do nadawcy, co do którego nie mamy stuprocentowej pewności.

Komentarze
komentarze (2)
Dodaj komentarz

doinformujcie sie, bo piszecie bzdury ze firmy nie wysyłają linków do dropboxa... przedszkole sie kłania

Hej, redaktorze. To nie dropboks bo czegoś takiego nie ma, tylko dropbox. Nazw własnych nie spolszczamy.

dodaj komentarz
Czytaj także