Rejestracja i logowanie

Oddaj krew - uratuj komuś życie

Wydarzenia 14-03-2018 Autor: ez
1
Oddaj krew - uratuj komuś życie

Niektórzy potrzebują jej w następstwie urazów, krwotoków, wypadków, inni z powodu chorób. Chorzy czekają na cenny ten dar. Krew może być potrzebna każdemu z nas. Jeśli możesz pomóc - pomóż. Krwi nie można wyprodukować, jedynymi dawcami są zdrowi ludzie którzy mogą i chcą podzielić się tym bezcennym darem z osobami potrzebującymi. Zbiórka krwi odbędzie się 23 marca.

Zanim udasz się do punktu krwiodawstwa, pamiętaj o zjedzeniu lekkostrawnego śniadania i nawodnieniu organizmu – wypij dzień wcześniej ok 2 litrów płynów więcej niż zazwyczaj
(woda, herbata, sok).

Każdemu krwiodawcy po oddaniu krwi przysługuje:

  • ekwiwalent kaloryczny (8 czekolad, batonik i napój)
  • zwolnienie do szkoły, uczelni, pracy  - dzień wolny usprawiedliwiony
  • nieodpłatne badania: pełna morfologia, oznaczenie grupy krwi, badania wirusologiczne na obecność: HIV, żółtaczki typu B i C, oraz bakterii kiły.

Zapraszamy na zbiórkę krwi do Żychlina już 23 marca w  godz. 11-13 - punkt będzie mieścił się w Żychlińskim Domu Kultury.

Komentarze
komentarze (1)
Dodaj komentarz

dziwne bo krew na handel za dolary to jest bez ograniczeń a dla zwykłych ludzi po zabiegach to już nie ma ? kiedyś oddawałem ale jak doczytałem ile krwi sprzedają i za jaką kasę to dziękuję za napój i parę najtańszych czekolad

dodaj komentarz
Czytaj także