Rejestracja i logowanie

Służby wygrywają z dopalaczami

Wydarzenia 29-03-2018 Autor: agKCI
6
Służby wygrywają z dopalaczami

Sesje Rady Powiatu Kutnowskiego znane są z mnogości i różnorodności podejmowanych tematów. Przy okazji podsumowań, a także korzystając z obecności służb mundurowych, poruszono także problem dopalaczy... 

O sprawę zapytała Ewa Kotlińska.

- Jeden sklep z dopalaczami był na Tarnowskiego, jeden na Troczewskiego, kolejny był na al. ZHP. Te punkty zostały zamknięte przy udziale sanepidu, nowe punkty nie powstały. Z prowadzonej przez nas analizy wynika, że najczęściej dopalacze kupowane są przez młodych ludzi przez internet. To bardzo trudne do wyeliminowania. Dopiero gdy taki młody człowiek się zatruje i trafia na oddział szpitalny, zaczynamy działania pozwalające nam ustalić, kto mógł sprzedać dany środek. Każdy dopalacz trzeba także zbadać, czy on jest dopalaczem, a pamiętajmy, że pracują przy nich chemicy, którzy wciąż je udoskonalają – mówił kom. Mirosław Liwiński.

Dopalacze na szczęście rzadko są przyczyną zatruć w powiecie kutnowskim, ostatni raz o takim przypadku pisaliśmy na początku ubiegłego roku kiedy to tymi podejrzanymi substancjami zatruli się dwaj nastolatkowie. Byli to chłopcy w wieku 16 i 18 lat. Oboje trafili do szpitala.

- Chłopcy zachowywali się w dziwny sposób, co wzbudziło podejrzenia, że są pod wpływem substancji odurzających. Ponieważ jeden z wychowanków jest nieletni, sprawę skierowano do Sądu Rejonowego w Kutnie - mówiła wtedy st. asp. Edyta Machnik z KPP w Kutnie. - Dodatkowo nastolatkowie zostali poddani narkotestom, które dały wynik negatywny.

Ostatni sklep z dopalaczami natomiast zamknięto w styczniu 2016 roku. Czy moda na tego typu używki powoli przemija...?

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Też nad zTRUJĄ!!!!!

Problem dopalaczy można skutecznie i z pożytkiem dla wszystkich pozaafią rozwiązać w oto następujący sposob; legalizacja narkotyków, ich sprzedaż w sklepach, a do ceny doliczana akcyza jak w przypadku alkoholu czy nikotyny. Niestety szeroko pojętej władzy i mafii nie byłoby to na rękę. A teraz kasa się zgadza, jest pseudo walka z przestępczością narkotykową i dopalaczową. Co setny przemyt wychodzi na światło dzienne a gawiedź się cieszy, że organy państwowe są takie sprawne... w Kutnie spalane jest miesięcznie około 1000-2000 gram marihuany. Łapie sie raz na kwartał kogoś z 2-3 gramami... jaki sens ??

W domach wielorodzinnych koło niektórych mieszkań nie mroźna przyjść, tak "śmierdzi " nikotyną.

To prawda palić powinno się tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Proszę straż miejską o interwencję wobec palących na przystankach autobusowych.

Powinno się również na ulicach i w miejscach publicznych zabronić palić papierosów. Nie można iść po chodniku,bo tak nas tymi PAPIEROCHAMI TRUJĄ.

A spaliny ze samochodów to chyba aromaty.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także