Rejestracja i logowanie

Awaria na Łąkoszynie. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Wydarzenia 10-04-2018 Autor: ez Foto: ez/nadesłane
10

Od jakiegoś czasu na odcinku drogi biegnącym wzdłuż ul. Łąkoszyńskiej prowadzone są prace, za które odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Część jezdni jest chwilowo wyłączona z ruchu dla pojazdów. Na mniejsze utrudnienia narzekają także piesi. Okazuje się, że wszystkiemu winna jest awaria.

Co się dzieje na ul. Łąkoszyńskiej, czego dotyczą prace i  kiedy się zakończą? Z takim pytaniem zwrócił się do nas jeden z mieszkańców.

- Jestem mieszkańcem osiedla Łąkoszyn i jak to bywa codziennie przemierzam pieszo, czy samochodem ul. Łąkoszyńską. Ostatnio jednak niepokoi stan techniczny, czy w ogóle stan drogi przejazdowej w kierunku centrum czy w kierunku Biedronki. Jak to się stało, że zablokowany jest jeden pas ruchu? Zaobserwowałem, że od kilku tygodni działania tam podejmuje PWiK - czytamy w mailu.

Mieszkańcy Łąkoszyna i wszyscy zmotoryzowani poruszający się w tamtej części miasta muszą uzbroić się w cierpliwość.

- Ulica jest zablokowana przez awarię, która wystąpiła na kanale sanitarnym. Myślę, że utrudnienia potrwają jeszcze do końca przyszłego tygodnia - wyjaśnia Paweł Kieszkowski, zastępca dyrektora ds. technicznych PWiK w Kutnie.

komentarze (10)
Dodaj komentarz

To co się dzieje na tej ulicy w godzinach porannych i popołudniowych to istna zgroza. Każdemu się spieszy a to do pracy, szkoły a tu dwa pojazdy PWiK stoją i wyciągają szambo tak od kilku miesięcy. Sznur z każdej strony + jeszcze pojazdy wyjeżdżające z Bukowej. Chwila nieuwagi i wypadek gotowy. Dwóch panów pracuje a dziesięciu się namiętnie przygląda podpierając firmową furę aby się nie przewróciła, zamiast pokierować ruchem... Totalny brak poszanowania przepisów i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym już dawno powinny się zająć odpowiednie służby. Policja umywa ręce bo za to nie odpowiadają. Urząd miasta również bo zlecił wykonanie robót PWiK a ci mają wywalone. Do pierwszej tragedii... a potem dopiero zacznie szukać się winnych i pozwy cywilne o wysokie odszkodowanie. Do tego ciężarówki PWiK jeżdżą co chwila po bocznych drogach gdzie dopuszczalny nacisk na oś jest kilka razy mniejszy a później płacz, że drogi się zapadają... Typowo Polska, niestety, mentalność. Szanować robotę, robić na odpi.....l i drenować kasę zamiast zrobić coś raz a porządnie. Dobrego dnia i cierpliwości dla podróżujących tą ulicą.

W Bukową skręcić od miasta to spora sztuka. Mieszkańcy tej ulicy już 5 tygodni mają mproblem bo przed świętami 3 tygodnie trwała 100 m dalej awaria na obu pasach ruchu.

Jeżeli z dwóch stron wulicy stoją znaki -Wjazd do 3.5 tony to jakim prawem jeżdza samochody ważące 30 ton.Niech biznesmen M-k trzyma samochody poza miastem

ogrodzone a awarii nikt nie usuwa - zobacz na zdjęciu te tłumy uwijających się ludzi

Przed pasami usypana taka góra ze koło można urwać.

No przecież na ul. Łąkoszyńskiej jest zakaz wjazdu powyżej 3,5 t, więc jakim prawem jeżdżą tą ulicą. Warto przypomnieć, że wiele lat temu przez te TIR-y zapadła się jezdnia i ul. Łąkoszyńska była wyłączona z ruchu przez 2 (dwa) lata. Czy będzie powtórka z rozrywki ?

Zwracam się z prośbą do Włodarzy miasta Kutna żeby zabronili jazdyod strony Biedronki tych ZLOMOW 9Tirów którymi dysponuje Michalakp.rzecież jak te Złomy jadą ul.Ląkoszyńską to meble w domu się trzęsą..iściany pękają. N iech jezdza sobie przez Grunwald izobaczymy komu sie to spodoba.

po co to knocenie jak nie macie pojecia o tych awariach

Zobacz ile robią awarię na słowackiego/sienkiewicza. Może się do przyszłego roku wyrobią emoji

Do majówki zdążą po co mają się spieszyć nie ma sendy ,stale coś robią tylko skutki tych napraw są tskie ze rozkopią zastawią siatką t tyle to wszystko musi nabrać mocy załosne to jest

dodaj komentarz
Czytaj także