Rejestracja i logowanie

Pierwsze oznaki wiosny - wandale znów w akcji!

Wydarzenia 11-04-2018 Autor: agKCI
22

Wystarczyło kilka cieplejszych dni i wieczorów, aby uaktywnili się miejscy wandale. Ich działalność została już zauważona przez spacerujących po parku Traugutta mieszkańców, którzy postanowili nas o tym poinformować. Jak się okazuje, zniszczone i pomazane kosze na śmieci, to nie jedyny problem, z którym borykają się zarządcy parku.

Amatorzy ulicznej sztuki postanowili podzielić się swoją twórczością z innymi mieszańcami miasta umieszczając swoje "dzieła" na ławkach czy koszach ustawionych w parku Traugutta. 

- Ledwo wiosna się zaczęła, a już wszystko pomazane. Park staje się coraz ładniejszy, jest coraz bardziej zielono, a przyjdzie młodzież i pomaże, podepcze, przewróci kosze... - mówi ze złością jedna z kutnianek. 

Niespełnione, artystyczne „talenty” nie są jedynymi osobami, które w ostatnim czasie realizują swoje pasje w przestrzeni publicznej. 

- Sytuacja najgorzej wygląda nad stawem, w okolicy muru, gdzie jest najciemniej - informuje Jarosław Makowski, kierownik Biura Zieleni Miejskiej.

To właśnie stamtąd najczęściej dobiegają wieczorne hałasy i to właśnie tamtejsze ławki najczęściej lądują w... stawie. W tym roku Biuro zaobserwowało "dryfujące ławki" już czterokrotnie. Szczególnie po weekendach.

Strażnicy miejscy prowadzą ciągłe kontrole na terenie parków.

- Patrole straży miejskiej codziennie po 2-3 razy są w każdym parku znajdującym się na terenie miasta - Traugutta, Wiosny Ludów i nad Ochnią w różnych godzinach i staramy się kontrolować sytuację - informuje Ryszard Wilanowski, komendant Straży Miejskiej w Kutnie.

Ławki w stawie to jednak nie pierwszyzna, bo sytuacje takie mogliśmy obserwować już dwa lata temu - pisaliśmy o tym w artykule Wandale znowu w akcji. Tym razem wrzucili ławkę do stawu.

Jak przemówić do rozsądku rozrabiających? Pewnie najlepszą nauczką byłoby odmalowanie przez nich ławek, jednak póki co pozostaje nam zgłaszanie takich sytuacji do odpowiednich służb.

komentarze (22)
Dodaj komentarz

Złapać i przydzielić do sprzątania parków i deptaka.

Tylko monitoring.

To jest kultura miasta.Nie widziałem żadnego pomalowanego budynku na wsi.

A najwięcej wymalowują gorące dziunie 15tki, które chcą zaimponowac swoim chudym, niewyroslym kolegom z klasy....Dziewczynki, opanujcie się, te młode szczurki z meszkiem pod nosem nawet o Was nie myślą, nie ma komu imponowac dziadostwem.

dzikusy z listopada

Na Batorego to samo. Wszystko pomazane spraymi przez chołotę. Bloki, transformatory, śmietniki. Jak zamalują to po chwili znowu gnoje ozdobią. Kamerki, publikować wizerunek, wandali do sprzątania ulic itp.

Kamerki, a zdjęcia z nich udostępnić na KCI i powiesić na mieście niech bedzie wstyd im i ich rodzicom i rodzinie.

Tak dzieci zostały wychowane, tzn. bezstresowo. Nie szanują nikogo i niczego. Patologia kutnowska.......

Sukinsyny którym łapy powinny uschnąć!!! Dziadostwo pieprzone!

Dziwna sprawa- w lasach potrafią namierzyć złodzieja drewna na 100 Km.kw. a tu na 1000-m kw,Urząd miasta jest bezradny na wandali i bandziorów.Doczego mamyStraż Miejska-czy tylko od tego żeby ścigać ierowcę który żle zaparkuje?

Gdzie są zabawki dla dzieci w parku Traugutta zabrali stare mieli przenieść w inne miejsce

jeszcze nie czas - jesienią obiecają zabawki, przed wyborami... przedszkole jarzębinka (część) przenieśli do szkoły nr 2 (bez pytania o zgodę rodziców) ale placu zabaw nie zapewnili jak obiecywali (oszuści z UM)...

SPRAWA JEST PROSTA- WYSTARCZY CHCIEĆ - ZAMONTOWAĆ UKRYTĄ KAMERKĘ I BEZ PROBLEMU MOŻNA ZIDENTYFIKOWAĆ TO DZIADOSTWO. nie tak dawno był artykuł o kimś kto na cmentarzu sfilmował złodziejkę - skoro prywatne osoby mogą zidentyfikować bandytów to dlaczego policja nie zastosuje podobnych metod?

ale co da straż miejska matka za debila zapłaci kolegium a głupia małpa dalej robi to samo zagonić do sprzątania parku , lasu i trzy razy dziennie wpierdol na dołku aż zmądrzeje a jak nie to trudno debila będzie mniej !!!!!

Może i patrole straży miejskiej są codziennie, ale dobrze by było jakby raz na jakiś czas wyszli z samochodu.

Śmigłowiec im trzeba kupić , będą skuteczniejsi i butów nie zanurzą .

a gdzie jest straz przyboczna Burzynskiego

kutno to stan umysłu.

I co tym ludziom w tym wszystkim przeszkadza...

Polskie spoleczenstwo to bydlo, hitler i stalin powbijali polska inteligencje i pozostawaly takie kmioty co nie potrafily s p i e r d o l i c przed siatka albo soltys sprzedawal ich za paczke fajek, dzis zyja ich potomkowie a w zylach ich plynie ta sama krew... Kmiota

A ty ku...wa kim jesteś? Pewnie przyjechałeś z dobytkiem na kijku pracować w ubojni.

To miejski ćwok rynsztokowy.

dodaj komentarz
Czytaj także