Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA, AUDIO] Żądają podwyżek. „Za najniższą krajową odpowiadamy za życie ludzi”

Wydarzenia 11-05-2018 Autor: toza
136

Pracownicy Domów Pomocy Społecznej z naszego powiatu coraz głośniej mówią o swojej trudnej sytuacji. Praca w trudnych warunkach, a wynagrodzenie niemal głodowe – tak opisują swoją codzienność. Dlatego dzisiaj spotkali się ze starostą, Krzysztofem Debichem.

Jak mówią nam pracownicy DPS-ów, w tej chwili zarabiają najniższą krajową, co ich zdaniem jest „śmiesznym i absurdalnym” wynagrodzeniem za tak trudną i odpowiedzialną pracę. Liczą na podwyżki sięgające ok. 500 zł.

- Czy ktoś z Państwa chciałby pracować za 1500 zł do ręki? Za takie pieniądze odpowiadać za życie ludzi? Ludzi do tego często chorych psychicznie? Świątek, piątek i niedziela, gdzie jesteśmy bici, kopani i opluwani. Dzieją się cuda, a my tak naprawdę nie mamy żadnej ochrony, żeby spokojnie wykonywać swoją pracę. Zapraszamy Państwa na jakiś dyżur, obojętnie czy dzienny, czy nocny. Zobaczycie Państwo, w jakich musimy pracować warunkach – mówiła jedna z kobiet.

Mówią, że pracownicy z kilkunastoletnim stażem zarabiają takie same pieniądze, jak młodzi ludzie dopiero co zaczynający pracę. A tych brakuje, ponieważ, jak mówią, nikt nie chce podejmować tak odpowiedzialnego zatrudnienia za najniższą krajową. Możliwe także, że w Domach Pomocy wkrótce zabraknie personelu, ponieważ coraz więcej pracowników chce zmienić pracę, inni z kolei odchodzą na emeryturę.

- 150-160 zł za nocki? Sześć albo siedem nocek w miesiącu? To są śmieszne sumy. Proszę nas zrozumieć. Jak mają żyć kobiety samotne, jak mają żyć ci, którzy muszą dojeżdżać do pracy i wydawać pieniądze na paliwo, na naprawy samochodu? Niektórym zimą brakuje na opał. Jak mamy żyć? Nie wiem co by z nami było, gdyby nie nasi mężowie. A przecież niektóre z kobiet są samotne – mówiła jedna z pracownic.

Natomiast, jak nam powiedzieli, od maja ich podstawy mają wzrosnąć o 60 zł brutto.

- Jak ja usłyszałem tę kwotę to sam sobie powiedziałem „no co to jest?”. Ta kwota jest według mnie za mała, będziemy chcieli żeby była wyższa, ale nie chcę w tej chwili składać żadnych deklaracji. Musimy się zastanowić, co można z tym wszystkim zrobić. Będziemy o tym rozmawiać w najbliższym czasie na zarządzie powiatu (…). Dzisiaj jestem nieprzygotowany, żeby pokazać Państwu konkrety – mówił starosta, Krzysztof Debich.

Wyjaśnił także, że rozumie problemy pracowników DPS i jeśli tylko pozwoli na to budżet, mogą spodziewać się podwyżek. Zadeklarował, że zarząd powiatu dokładnie zbada tę sprawę.

- Rozumiemy, że to jest długofalowy proces, który musimy uruchomić. Poza tym niejednokrotnie walczyliśmy w kwestiach wszelkich subwencji i dotacji, bo uważamy, że te pieniądze są za małe w stosunku do kosztów utrzymania. Jeżeli Państwo pozwolą – musimy się nad tym dokładnie zastanowić na zarządzie, wtedy udzielimy szczegółowej odpowiedzi – mówił K. Debich.

- A jak się nie da?

- Jak się nie da to będziemy rozmawiać o takich kwotach, które były wyliczone. Ja mówię o poszukaniu szansy, musimy póki co znaleźć możliwości. Nie przeskoczymy poza nasz budżet. Możemy rozdzielać tylko z tych pieniędzy, które posiadamy.

Po spotkaniu poprosiliśmy pracownice DPS-ów o krótki komentarz i opisanie swojej sytuacji. Nie brakowało gorzkich słów.

komentarze (136)
Dodaj komentarz

30lat pracy w DPS ,1700do ręki w tym 160zl za 7nocy nie za jedną noc , w tym dodatek staźowy.Zabrano nam godziny świąteczne ,popołudniowe.Premie dostają same przy. ...Może ktoś sprawdzi jak i komu i za co dostają premie które w dps są ale dla wybranych i nie zawsze za pracę która wykonują!Pan starosta nawet nie pofatygowal się przygotować na zebranie, z pracownikami. Wstyd - na takim stanowisku.Pan Trawczyński chyba nic, nie wie , nawet nie raczył przyjść. Czego oczekujecie , wkrótce wybory-chcecie przejść jednym głosem. ?

Może paski pokażemy sobie wszyscy i zobaczymy

Ale te kobiety walcza o 8 godzinny dzień pracy ,czy o podwyżki?? Bo widać ,ze niektórzy zboczyli z tematu hehe. Nie ma co ukrywać,ze pensja w granicach 1500 zl jest pensja glodowa i nie dziwie się Im ze walcza o swoje.

Pan Prezydent z Panem Starosta podpisali podwyzki dla praco...... szkol. A DPS maja w czarnej dup....

Trzeba do wojewody czy on o tym wszystkim wie co się dzieje .Pismo tez tam trzeba puścić.

Mops odwala 8godzin i do domu jesteś za 10min 14sta. Pani zamyka okienko i mowi przykro zapraszam w czwartek zapraszam i znowu prosisz. Brygadziste ze w czwartek wyjść musisz wcześniej. Wiemy jak się płacić pracuje u prywatnego.później mmusisz dopracować godziny bo on płaci 2000brutto. Pani zamyka okno punkt 15 spada do domu. I ma cie w dupkę. Chodzisz z okienka do okienka stoisz w kolejce znajoma pani nie stoi w kolejce chcą zarabiać do pini polska niech idą. Niech zobaczą jak jest a nie na państwowym i w ****ch się przewraca wewkebdy długie każde święta wolne. Co do sodu pielęgniarki na izbie to sa dopiero panie wymalowane. tez chcą podwyżek za co kobiety z ciśnieniem nie ma kto zaprowadzić do toalety ani przypprowadzic byłam świadkiem takiego zdarzenia Panie plotki prowadziły i na telewizor patrzyły jedna nawet ryja darla co pani wyprawia pani odpowiedział ze w głowie jej się kreci na w e t nie pomogła. Ludzie za co chcecie podwyżek za plotkowanie ogarnijcie się. Za 8godz pracy jest tyle firm cedrob Pink polska tam się nie pracuje po 8godz lepiej placa

Opiekunowie i Pielęgniarki w DPS pracują po 12godz a nie 8 i o nich tu mowa a nie o pracownikach MOPS czy SOR-u

Opiekunowie i pielęgniarki pracowały kiedyś po 8 godzin i sami wystąpili do dyrekcji aby pracować po 12 godzin gdyż będą mieli więcej wolnego. Tzw. dwunastki mają na własne życzenie. Taka sytuacja miała miejsce w DPS w którym nadal pracuję

U nas w DPS-ie 12 godzinny system pracy był narzucony przez szefa więc nie na własne życzenie

Nie wiem w którym DPS pracujesz ja piszę jak było w DPS w którym ja pracuję

a co ma wspolnego MOPS i pielegniarki z izby do DP Sów ,tak samo EXDROB czy PINI, to nie to forum.

Są ludzie co nie maja szkoły opiekuna i pracuja tyle lat i dają sobie rade.

owszem ale przez tyle lat już zdążyli się wszystkiego nauczyć i dowiedzieć. Ja też nie miałam szkoły jak zaczęłam pracę w DPS a teraz już 16lat jestem pracownikiem DPS i wykształcenie nie jest mi już potrzebne bo wiem więcej niż nie jeden magister...

Brawo i tak trzymaj

Pracuje w takim DPS po 25 latach pracy mam 1700 podstawy i do tego doliczają mi staż pracy ciekawe jak ma pan starosta iwielce szanowni radni

Dejta chłopu spokój z **** wam wytrzaska kasę i da. Zmieniać pracę i koniec każdy może na siłę nie trzymają nigdzie.

Jak łatwo powiedzieć- zmienić pracę..Chodzi o to, że ktoś kto lubi to co robi-powinien to robić.A za kazdą pracę naleznależy się godna płacą.. Czy to w DPS, szkole ,sklepie ,Pini ...Czy jest się pracownikiem fizycznym czy umysłowym to tak samo należy się szacunek w postaci godnej zapłaty i miłego słowa..A Polacy nauczyli się zasùwać za grosze na kilku etatach, nie mając czasu na chwilę odpoczynku.. Tu chodzchodzi o nas wszystkich, którzy pracują za najniższą krajową..Bo tak się przyjęło,że wszędzie bieda..A guzik prawda..WŁADZE PO PROSTU NAS LEKCEWAŹĄ..-wszystkich..Wiec chyba czas coś z tym zrobić..

Chcemy podwyżek pielęgniarki opiekunowie Kucharki pokojowe. A przepraszam czy biura i kierowcy nie chcą bo nawet słówka tu nie ma o nich. A no tak im starcza prawda. Ciekawi jesteśmy ile zarabiają kierowcy dps

Kierowca w Dps zarabia najniższą krajową... Widziałam pasek kolegi

Zgadzam się z tym...tu nie tylko chodzi o pracowników DPS-ów ....Mówi się ,że w Pini tyle ukraińców przyjętych bo to tania siła robocza...a my Polacy kim jesteśmy? Nas wszystkich traktują jak tanią siłę roboczą bo siedzimy cicho i godzimy się na te nędzne zarobki i dzięki nam to władze mają na podwyżki dla siebie bo nie reagujemy, boimy się stracić pracę, bo szef powie ...nie podoba się tam są drzwi.... a co by powiedział gdyby nagle wszystkim pracownikom przestało się podobać? Ale niestety walczyć o swoje chcą tylko jednostki i w tym jest problem....dwie czy trzy osoby da się zastąpić innymi ale 30-40 osób już nie tak łatwo. Wojewoda daje pieniądze i na DPS, ale starostwo tak pięniążki rozdziela ,że na DPS-y już nie ma. Prosta piłka ...nie będzie podwyżek -będzie strajk....a jeśli któryś opiekun,pielęgniarka,terapeutka czy salowa odmówią to znaczy ,że taka pensja jaką dostają w zupełności ich satysfakcjonuje. Ludzie musimy trzymać się razem i tym razem nie dać się omamić i nie przyjmować do wiadoości ,że nie ma pieniędzy bo one zawsze się znajdą....

Na następne spotkanie będzie obecne TVN, a temat spotkania " Jak władze samorządowe traktują i szanują pracowników w swoich jednostkach podległych"

Żeby strajkować to muszą być silne organizacje -związki a strajk musi być legalny bo was szybko zastraszą i zniszczą. Do strajku trzeba dobrze przygotować załogę . Żeby była jedność wtedy osiągnięty będzie cel.

Zwolnią 2-3 ludzi dla przykładu , reszta się po..sra i po strajkach będzie,

A tyle co pozostali..

Nie trzeba mieć nie wiadomo jakiej szkoły zeby byc człowiekiem dla drugiego człowieka i umieć sie nim zająć... Ludzie pracujacy tyle lat po takich szkołach a do pensjonariuszy nawet nie umieją sie odezwać, traktuja ich jak"worek kartofli"

Beznadziejny człowieku...gdzie ty się uchowaleś..?

Niedobrze mi jak czytam takie komentarze....skąd się urwałeś/aś? Człowiek,który drugiego człowieka traktuje ja worek kartofli długo w DPS nie popracuje. Nie da się przejść obojętnie obok cierpienia chorych ludzi.Masz w ogóle pojęcie o czy ty piszesz? Masz pojęcie jak zająć się chorym ,upośledzonym człowiekiem nie znając jednostek chorobowych, nie wiedząc co mu zaszkodzi a co pomoże? My tu nie mówimy o starszej babci ale ludziach chorych i upośledzonych w różnych stopniach ,o osobach agresywnych ze schizofrenią , zespołem downa , epilepsją i setkami innych chorób....niestety trzeba mieć szkołę skończoną żeby móc opiekować się takimi ludzmi, żeby wiedzieć jak im pomóc. Osoby bez takiej wiedzy i bez serca do tych ludzi nie dadzą sobie rady w DPS....były już takie osoby i po dwóch dniach same rezygnowały. Przeważnie są to stażyści, młodzi ludzie, którzy boją się nawet podejść do chorego upośledzonego człowieka, brzydzą się go nakarmić, nie mówiąc o zmianie pampersa czy umyciu...zastanów się co ty piszesz bo praca w DPS jest ciężką pracą i bardzo odpowiedzialną...tutaj nie ma miejsca na takie traktowanie ludzi jak twierdzisz.Jeżeli ktoś się do tej pracy nie nadaje to sam o tym wie już po paru godzinach.

No właśnie umieć się zająć a nie odłogiem zostawić. Człowiek człowiekiem, ale pojęcia też mieć trzeba

Panie starosto a może niej kasy dawać sobie...wtedy będzie z czego dać pracownikom DPS-ów i nie będzie Pan musiał przekraczać budżetu

Mniej zatrudniać niepotrzebnych ludzi w starostwie Panie Starosto.

A może bardziej kontrolować szanowna dyrekcjie co robi z pieniędzmi jak dzieli i komu daje w ciągu roku. Są to ciągle te same osoby premijki nagrodeczki swoim pupilom i informatorom.A jak kontrola w DPS jest to się wieczorami i weekendami siedzi i koryguje bledy.Hm ciekawe czy za te nadgodziny będą premie i jak to będzie opisane we wniosku.

Opiekunowie w DPS to odpowiedzialni i zgrani pracownicy. Zajmuja sie ludzimi bardzo ciezko chorymi. Należy im sie wieksze wynagrodzenie.

A to szczęście macie to który to dps, bo to juz rzadkość teraz

Zadna rzadkosci

Co jest taką rzadkością? że pracownicy są zgrani czy odpowiedzialni?

Drodzy Panstwo jest szybka mozliwosc uzyskania podwyzki w zadanej kwocie. Dogadajcie sie miedzy soba i zlozcie wymowienia z pracy wszyscy w trybie natychmiastowym, jesli komus przysluguje urlop niech poprosi o ekwiwalet, jesli ma ktos dlugi czas wypowiedzenia niech wezmie L4. Jesli zrobicie to razem nie bedzie wyjscia. Strach ma duze oczy i ja na miejscu starosty nie chcialbym miec sytuacji w DPS bez zadnego pracownika. Proste.

Tylko widzi Pan...W Dps są ludzie, którzy 24godz na dobę potrzebują nas- personelu..Nas wszystkich tam zatrudnionych-bez wyjątku..To nie papierki w urzędzie, które można zamknąć na tydz czy dwa..Tam pracujący ludzie nie złoźa masowo wypowiedzeń ani hurtem nie pójdą na L4..Bo pracując tam zzywamy się z tymi ludźmi,żyjemy jak w rodzinie..ONI MAJĄ TYLKO NAS na codzień..I przez to,ze my nie mamy godnych pensji Oni nie mogą bardziej cierpieć..ZYCIE IM JUŻ dało wiele przykrości...ONI nie są winni,że tam są i ze personel ma tak marne grosze pensji...TEN PROBLEM powinien być załatwiony przez WŁADZE w cywilizowany ,inteligentny sposób..NIE KOSZTEM MIESZKAŃCÓW...Bo i jakim prawem..?SKORO brak pieniędzy na godne pensje-niech WŁADZE zlikwidują kilka DPS ..Podobno jest ich najwięcej w regionie łódzkim..Wtedy my poszukamy gdzie indziej pracy a mieszkańców gdzieś zawsze przeniść godnie można i po problemie...Wilk syty i owca cała..

Zlikwidować Dps? O czym ty piszesz? Złożenie wypowiedzeń nie wiąże się z zaniedbanie ludzi.... Czy uważasz że gdy na biurko szefa trafi 40 wypowiedzeń to on je przyjmie i nas zwolni? To nie prawda że tak dużo jest chętnych do pracy w Dps-ach a zresztą żaden dyrektor nie będzie chciał stracić dobrej i wykwalifikowanej kadry i przyjąć do pracy ludzi z ulicy. Wyobraź sobie sytuację kiedy to w 6-ciu Dps lądują wypowiedzenia wszystkich pracowników.... Sytuacja bez wyjścia... Muszą dać podwyżki. Kolejna sprawa ilość pracowników w placówkach.... Na jednego opiekuna powinno przypadać chyba trzech podopiecznych a tak nie jest. Mieszkańcy nie mają zapewnionego bezpieczeństwa bo na 100osób jest 5opiekunów na zmianie i mimo tego że szef chciałby zatrudnić więcej osób do pracy to ma związane ręce bo nie ma etatów bo starostwo woli dać kasę na podwyżki dla siebie niż na nowe etaty... Piszesz o zamknięciu Dps-ów czy to jest racjonalne załatwienie sprawy? To jakaś bzdura. Poszukaj sobie pracy gdzieś indziej skoro chcesz bez zamykania placówek.

Tak sobie siedzę i czytam ,lecz plotki kto z kim i gdzie to nas nie obchodzą. Raczej interesuje mnie temat podwyżki .A młodzi jaknajbardziej są potrzebni do pracy ,też kiedyś będą w naszym wieku i ktoś musi nas zastąpić. I jeszcze jedno uważam że każdy z nas szanuje swoją pracę ,czy mniej czy więcej płatną ale szanuje, ewentualnie zmienić a nie oczerniać wszystkich po drodze . ..!!!

Ludzie ogarnijcie sie... Takie brudy wyciągać na forum. Zeby to sie w pracy na was nie odbiło bo niektóre komentarze wiadomo kto pisze...

Masz rację ale dość milczenia i ponieeierania

Panie starosta młodzież tylko chce szacunku od starszego personelu nie podwyżek my cieszymy się że pracujemy

to młodzież zrezygnujcie z pensji i na wolontariat jak tacy jesteście wielkoduszni. A na życie z czapką pod kościół

modzi pracownicy niech sie uczą szacunku i uczciwej pracy od starszej kadry, a oni przychodzą robią intrygi plotki i brakuje im cierpliwości do chorych mieszkańców. podwyzki załatwiaja sobie przez donosicielstwo na współpracowników szczególnie na tych uczciwych i dobrze wykonujących pracę.

Oj czytam i nie wierzę Ci uczciwi to pierwsi chodzą można szybko spr kto ma jaka pensje premie niech kazdy pokaże zarobki swoje i zobaczymy kto ile ma czy donosiciele zwani czy ci uczciwi i problem się rozwiąże w każdym dps. Czy propozycja jest na miejscu.

Przyjmuja do pracy ludzi którzy zielonego pojęcia nie maja o opiece nad chorym. Brzydza się mieszkancem ,aby tylko dyżur zleciał. Gdzie jakieś normy, przeszkolenie. Przecież dps to nie pole z kartoflami. Kto to kontroluje? Niestety przejmujący do pracy się tym nie interesuja.sztuka jest no jest. O zgrozo

MOPS Kutno to już pracowników nie ma bo co chwilę inne panie na rejonie oddelegowana z innego działu bo brak pracowników. A dyrekcja problemu nie widzi wraz prezydentem Kutna. Prezydent płaci naj mniej tej jednostce którą pod niego podlega to są kpiny .Pracownicy . są 3 miesiące w jednym dziale później w drugim i tak w koło oddelegowani .

Trzeba telewizję ogólnokrajową zaprosić żeby cała Polska wiedziała co się dzieje w naszym mieście ,ludzi w balona robią.!!!

i to jest dobry pomysł bo jak wszyscy beda sie bac i chowac głowe w piasek to nic nie zrobią.W grupie siła.

i tak planujemy zrobić..

i tak będzie zrobione, a wybory będą przebiegać zgodnie z prawem w jednostkach podległych w .......... .

W grupie siła dlatego związki zawodowe nie pasuja nieuczciwym dyrektorom w placówkach oraz niektórym ludziom w radzie powiatu. związki zawodowe to jedyna grupowa obrona praw pracowniczych.

A w dps w W....zabrania sie założyć związki bo wgląd byłby i nie można byłoby robić czego się chce. Prawda

Nie można zabraniac. Jeżeli są osoby chętne to można założyć ZZ i kropka

Kilka dni wolnego wszystkich pracowników załatwiło by sprawę!! L4lub Iż Zara by się pieniądze znalazły jakby dyrektor czy kierowniczka musieli załatać braki personelu. Ale do tego trzeba jedności i postawić sprawę jasno. I to najlepiej w święta, bo co to za odbiór godzin jak za dzień świąteczny dostajesz dzień w tygodniu !! Jak słuchalem nagranego materiału to odniosłem wrażenie że przedstawiciel starostwa to żyje w innym świecie gdzie wszytkim żyje się dobrze i zarabiają miliony. Jakiś pierdzielony matrix.Sluchajcieboni wszytko dobrze wiedzą ile się i gdzie zarabia i pieniądze też się znajdą tylko trzeba ich dobrze przycisnąć i nie cieszyć się że 100 zł brutto. Kiedyś w kutnowskim DPS zmienił się dyrektor i wszyscy pracownicy dostali spore premie na koniec roku, niestety po krótkim czasie wrócił wcześniejszy a zarazem obecny dyrektor i już pieniędzy nie ma !!! Przypadek? Czy zwrot do starostwa ? Wnioski wyciągnijcie sami.

Kiedy w DPS podstępem na stołku zasiadł nowy dyrektor to kasa się znalazła także jednorazowo aby oczy zamydlić pracownikom a obecny dyrektor zawsze co roku daje pieniądze na święta...ile ma tyle daje

Kierownicy sami pójdą na zwolnienie, bo są zmęczeni i totalnie wypaleni zawodowo. Zastanawiam się nad jednym , czy oni wykonują pracę w szczególnych warunkach? Czy mają za to płacone?

Tak..to praca w warunkach szczególnych...Nie mamy nic płacone..zadnych dodatków..

Jest funkcyjne i premie i nagrody nie przesadzajmy

A przecież Wielce Oświecony Radny Drabik udzielając sobie i innym radnym podwyżki apelował: trzeba nareszcie wyjść z zaklętego kręgu biedy (czy jakoś tak). Jemu się to udało - podwyżkę sam sobie przyznał... Niestety... Szkoda jednak, że żona Dostojnego Radnego - doskonale znająca realia pracy i wysokość zarobków w DPS - nie przypomniała Szanownemu Radnemu o innych zamkniętych w kręgu biedy. No cóż - przecież to żadna Pierwsza Dama w końcu. A jednak trochę żal... Osobiście nie będę głosował na Drabika w najbliższych wyborach bo trafił do mnie jasny przekaz posła Kaczyńskiego - polityka to służba dla ludzi a nie okazja do dorabiania się. Winston Churchill rzekł był onegdaj: "Drażni mnie i obrzydza jak półnagi pan Gandhi wchodzi po stopniach pałacu i rozmawia jak równy z przedstawicielem króla". Mnie drażni i obrzydza, kiedy radny udziela sam sobie podwyżki bredząc o wychodzeniu z kręgu biedy i nie zastanawiając się nad tym, co jako radny może zrobić dla innych, pozostających w tym kręgu. Na pana Drabika nie zagłosuję... Tak jak na żadnego z radnych, którzy głosowali za udzieleniem podwyżki sobie samym. Drażni mnie i obrzydza bezwstydne cwaniactwo...

to jest własnie hipokryzja radnych powiatowych i p. Trawczyńskiego który tyle obiecywał pracownikom na spotkaniach związkowych a okazał sie kłmcą. okazało sie że to on dawał przyzwolenie na niszczenie związków w DPS-ach

Niech co niektorzy nie narzekaja bo pensje dostaja za siedzenie a nie za prace

B yły pracownik DPS? Pewnie właśnie dlatego ,że siedziałaś zamiast pracować to jesteś byłym pracownikiem. W DPS-ie nie da się posiedzieć bo pracy jest ogrom.Pracuję już od 16 lat i wiem co mówię.

Masz na myśli gwiazdy przyjęte do pracy od Dąbrowskiej czy od obecnej władzy? One masz racje pracują za siedzenie albo farbowanie włosów po 15 ...... kiedy kierownictwo idzie do domu .

Właśnie były pracownik. Za siedzenie wyleciał!!!

pracownicy dps pora chyba na srajk.

Pora na zmianę pracy do której jesteście przyzwyczajeni i z sercem podchodzicie do podopiecznych , oczywiście mówię o pracownikach z większym stażem, bo młodzież nie umie pracować oczywiście nie wszystka, Pielęgniarki co wy tam robicie!!!!!!

Właśnie dlatego ,że kochamy swoją pracę i ludzi którymi się opiekujemy to zmieniać pracy nie chcemy...chcemy tylko godnie żyć

Gdyby nie młodzież to samowola były była a poza tym szacunek dla starszych pracowników

W młodzieży jest siła walki nie ma problemu panie starosta wysłuchaj to nie tylko młode ale i solidne

Masz rację bo niektóre pracownice uważają , że się napracowały , niech młodsze pracują ..... to niech one spiep ....... .

Oto w/w wypowiedż"koleżanki" swiadczy o szacunku do starszych pracowników

Gdybyście wszyscy zbojkotowali swoje zakłady pracy i nie przychodzili do pracy to moze byłaby szansa ze was wysłuchają . Ale jaj wam brakuje bo sie boicie ze was wywala i nawet 1500 nie będziecie mieli . Ja ****m praca za 1600 i nie żałuje . Pierdole ich . Teraz z mops dostaje tyle samo . **** prace . Lepiej sie poopalać i do mopsu isc odebrac zasiłki 500 paczki i okresowki. Mam to samo a przynajmniej odpoczywam od całego gowna w pracy . 

Chyba jesteś pijana bo bez sensu gadasz

W strefie tez zarabia się najniższa więc nie jesteście jedyni, nie ma co bić piany

To się w głowie nie mieści żeby wykrztałcony z wieloletnim stażem pracy pracownik zarabiał 1540zl netto ..Takie jednostki jak DPS są zobowiązane aby utrzymywać wysokiej jakości opiekę nad podopiecznymi..Kto inny ,to muszą być Wykwalifikowani pracownicy,: Terapeuci,opiekunowie,pokojowe,kucharki ,itp. Więc nie zapominajmy o tych pracownikach im też należy się godnie żyć i godnie zarabiać..To tylko oni przeważnie są najbliższymi osobami które rozumieją jak rozwiązywać problemy i potrzeby naszych podopiecznych..

Powodzenia opiece itp. jak zabraknie opieki medycznej !!!!!!

chce napisac do wszystkich pracownikow dps robilem 12 lat jako pielegniarz robota ciezka jak malo gdzie w koncu tak mnie wkurzylo jak zobaczylem pasek ze powidzialem dosc wole nosic kamienie niz tam robic zwolnilem sie iteraz wiem ze zyje nie bojcie sie ryzykujcie ispieprzajcie z tamtad

A co ze sprzątaczkami w szkołach podległych starostwu? Tak sama głodowa pensja a praca też wymagajaca i ciężka. Czy starostwo o tym pamięta?Dlaczego staż jest wliczany do wynagrodzenia podstawowego?

Brakuje wam odwagi i jest wasz mało. A tak naprawdę oni siedzą na stanowiskach dzięki wyborcom a później mają nas w d.... i traktują nas jak najniższe dno. Ich nie należy się bać to oni dzięki naszym głosom powinni nam służyć, bo do tego ich wybraliśmy, żeby nas reprezentowali a nie zbijali swoje majatki kosztem nas i najbiedniejszych .... . Ale mam nadzieję to się zmieni.

Panie starosto,kasa na dodatkowe etaty w starostwie sie znalazła.Ile w pańskiej kadencji powstało miejsc pracy dla przy****sów i bardzo potrzebnych fachmanów?Zadania powiatu nie wzrosły na tyle żeby zatrudnic tyle osób.Gdyby ich zwolnić będzie kasa na podwyżki.Pańskie kwiatki to np.super wydział przechowalnia talentów,gdzie powstała komórka ds.organizacji pozarządowych trzy etaty,a do tej pory robiła to jedna osoba nie dziwne?Ogarnijcie się bo ludzie to widzą i nie są ciemnym ludem Kurskiego.Pańska odnowa w starostwie to czysta ściema,wsze motto to kolesie i kasa misiu kasa!

DPS świetnie funkcjonowały, kiedy należały pod Urzędy Wojewódzkie, nie było wtedy powiatów. Pracownicy byli zadowoleni z wynagrodzenia, czyli jaki morał?

Jaka płacą taka praca -proste.

Jak tak źle i ciężko pracować w DPS-to może alternatywą jest praca w strefie,też jest odpowiedzialna i na dodatek dobrze płatna Ale trzeba zapier... od gadziny- do godziny z przerwą na posiłek

Co ma masło do mydła. Strefa to nie budżet, idąc do strefy masz większe pole do popisu, bo to inwestor prywatny nie ze starostwo.

Praca dobrze płatną ale dla fachowców, co ma tam robić kobieta lat +50 co ponad 20 pracuje w DPS? Chyba może coś przez ramstad za najniższą krajową emoji z umową co miesiąc. Czyli jak sam widzisz nie mają za dużego pola do popisu.

Wlasnie o tym pisalismy ze pracownicy z DPS uciekaja do lepiej platnych zaklad.... Pracownicy majacy doswiadczenie na danym stanowisku..ALE kto przyjdzie na ich miejsca. Chyba tacy co tylko pare klas maja na papie..

Trawczynski powinien siedziec zamiast starosty i się mądrzyć .Aco do pracy w dps to tak źle,ze cale rodziny robią ijeszcze dyrektorowi służą i w tyłki włażą aby było miło.Na 12 godz co niektóre moze 2 godz popracują na odczepnego , reszta to romanse naocznie i te wirtualne z nosem w telefonie

Człowieku to ty nie wiesz że Starosta chce sam decydować , bo się zawiódł na Trawczyńskim.

No to jak chce o wszystkim decydować bo się zwiódł na Trawczyńskim to niech pomyśli kogo on zawiódł? A jak tak wszystkim się zajmuje to niech resztę na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich zwolni i będzie kasa na podwyżki dla DPSów .Od DPS podobno jest Trawczyński to dlaczego go tam nie ma?

Naćpaj się , będziesz sensowniej gadać, zastanów się bo chyba nic nie robisz i innych pilnujesz? To jaka jest Twoja praca?

Za to co niektórzy zamiast pracować zajmują się wchodzenie sobie w tylki lub obgadywaniem sobie czterech liter. ŻAŁOSNE

Jeżeli ktoś dobrze wykonuje swoją prace w obojętnie jakim miejscu, to najniższa krajowa to jak naplucie w twarz przez pracodawcę. Przecież to kwota poniżej ludzkiej egzystencji. Pracujesz tylko po to, aby mieć gdzie spać i co zjeść (jednak warunki życia marne), a później dalej praca i tak do śmierci. albo emerytury jeśli ktoś jej doczeka, ale i tak będzie musiał dorabiać, bo z emerytury za najniższą, to raczej nie wyżyje. Coraz mniej młodych ludzi chce zostawać w Kutnie, bo wiedzą dobrze czym to się skończy. Ich życie będzie na przegranej pozycji i utkną w zaściankowym mieście za głodowe pieniądze, a później będzie coraz trudniej uciec.

Praca za takie pieniądze to żenada.--nikt kto nie był w tych placówkach nawet na chwilę to zielonego pojęcia nie ma jaka to jest ciężka praca...Trzeba mieć predyspozycje z takimi ludźmi pracować...to wielki szacunek dla nich...Znam ten problem bardzo dobrze i hyle czoło osobom tam pracującym...ja za żadne pieniądze bym nie dał rady...za tu się słyszy, że najniższą krajową,? O ZGROZO....! LUDZIE - uciekakcie z takich burdeli....Za takie pieniądze odpowiadać za życie ludzi? Jeszcze chorych psychicznie?szok.!

z oceną REAL zgadzam sie w 200% .PRAWDA !!!!!

Pielęgniarki w szpitalach i przychodniach dostały zembalowe ,za nocki mają sporo więcej jak pielęgniarki w -DPS ...I niech mi nikt kitu nie wciska, że w kutnowskim szpitalu Pi elegniarki pracują za najniższą krajową! Mam koleżanki, które mówią jawnie ile zarabiają..

Pielęgniarka z PO to sobie willę w Chorwacji kupuje. Więc "z dala " od pielęgniarek.

Nie stać ich na paliwo? Czy to niech zamieszkają w mieście lub wsiądą na rower...

Dobrze mówisz

Ty debilu ....brak słów na twoją ciemnotę...palancie.

Debil do potęgi entej...

Kup sobie lalkę to ulżysz emocjom albo marzeniom palancie

Najbardziej odczują podopieczni ,jeden pracownik na kilku etatach no może miesiąc taki maraton wytrzyma,a potem padnie na twarz lub się zwolni lub cmentarna . Dlaczego w innych miastach można wygospodarować podwyżki dla pracowników DPS i nie 60zl tylko po 300zl , albo można uwolnić dodatek stażowy..W Łęczycy stażowe jest liczone oddzielenie nie jest liczone w najniższej krajowej..

Pan prezydent 16000- więcej niż prezydent Warszawy zarabia a ludzie ciężko pracują i grosze. Jak nie wstyd naszej lokalnej władzy.

jakiej władzy wstyd? za co i po co? oni tylko o własne **** dbają..ale do czasu...wybory niebawiem...dostaną po majtkach....

współczucie to pracownikom sie należy.A dyrektorom to za co .umieją rozdzielić miedzy swymi i ok.Dobra posadka co niektorzy rękami i nogami się trzymają latami.

Ciężka, odpowiedzialna praca. Powinni godnie zarabiać!

A co ma do tego exdrob

Pracownicy uciekaja bo malo zarabiaja. Ale kto najbardziej na tym straci?. Jak jest slaba obsada w pracownikach to i slabe efekty . .

Ukraińców zatrudnić jak Polacy się roznygusili...

Moze sam przyjdziesz. Kazda para rak sie przyda.

no to znajdź takich Ukraińców do roboty po****...

Ciekawe co na to kontrola z Urzędu Wojewódzkiego, jak ocenią opiekę wspomagającą min. medyczną, która nie będzie zapewniona i jakoś ogólnie opieki, kiedy brakuje ludzi w dz. o-p. do pracy. Życzę powodzenia nie Dyrektorom, bo im należy się współczucie tylko szefowi ich ,Panu Staroście.

A co tam DPS- Y I ludzie tam pracujący? Kogo to obchodzi,,?Wazne są układy i zajomoďci...

A Pan Starosta to nie ma zielonego pojęcia o co chodzi, gdzie dzwonią i czy w ogóle DPS- Y podlegają pod starostwo...I w ogóle co te ludzie od niego chcą...no i wybory niedługo . hehe

Pan starosta to się boi nawet wchodzić do DPS i wielką rzadkością są jego wizyty

I będą zgodnie z przepisami ......

I przełożonym nic do tego .....

Skoro ich przełożeni maja nas mają w du... .

Szczera prawda i smutna niestety.Ludzie myślą że w takich domach to po 5 tys się zarabia.

Jak ktos sie pyta o zarobki w DPS i odpowiadm ze 1550 netto to robi wielkie oczy i patrzy jak na debila....i chyba ma racje.

A Trawczyński jak zwykle ucieka przed problemami. Nie uczestniczy w spotkaniach jak są problemy chociaż to jemu przecież podlegają DPS, Zapomniał o tym co jak zwykle najlepiej mu spotkania towarzyskie wychodzą a może sie zagadał z Łuczakową E. albo z Moniką z Biura Rady?

MOPS Kutno też pieniążki głosowe radni miejscy zapomnieli o tych pracowniach razem z dyrekcją MOPS-U. Tam zaraz nie będzie miał kto pracować .

a w exdrobie zarabiają 1530zł do ręki!!!!!!!!!!! i pracują i to w jakich warunkach!,a gnoje co do tego doprowadzili mają 20000tys zł

Na swoje podwyzki to maja. Nawet nadwyzka w bud..... .

Radni sobie dają po 400 do 500 zł podwyżki a my mamy się cieszyć że 60zl brutto w maju. Jesteśmy okradani z naszych lat pracy, za świąteczne nie wspominając. Życzę Panu Staroście żeby Pan zarabiał 1,540zł netto i wyżywił rodzinę, opłacił rachunki , i miał na lekarstwa w razie choroby...DPS są potrzebne i pomagają bardzo dużo w życiu codziennym naszych podopiecznych , ale kto przyjdzie za najniższą pensję pracować ?. Jak już brakuje personelu. Wykwalifikowani pracownicy odchodzą do lepiej płatnych placówek czy zakładów .. Uważam że będzie coraz gorzej jak nie będzie miał kto pracować.. .

to moze w końcu czas skończyć z tym niewilnictwem i cała słuzba zdriwia powinna walczyć o swoje?

Mam Cię w **** Stary trupie param Pam. Pam... - ja tu zawsze będę srał.. itd..itp..pariruriruram.....parirururarumpam....parampampam....paam pam pam

We wszystkich zawodach powinny być podwyżki raczej a nie sortujmy ludzi.

pielęgniarka w Kutnowskim szpitalu. Pensja zasadnicza 1850zł. BRUTTO-to jest podstawa śmieszna, będą pracować sami wolontariusze za darmo, sami wiecie, że piszę prawdę i o czym pisze

Plus zemblowe. Dlaczego pielęgniarki o tym nie mówią

Tak ,zgadza się podstawa 1850bruto +wysługa + za niedziele ,święta i noce + zembalowe = do RĘKI (netto)jakieś 2200-2400 ,a pracujecie w sumie 168 godzin miesięcznie jak wszyscy inni w szpitalu!

To sobie idz i pracuj na nocki i w swieta za takie marne pieniadze, to jest odpowiedzialna praca nie jakas fabryka

Tak samo pracują pielęgniarki w Dps w święta, w nocy po 12 godz. I zarabiają 1550zł netto a nie 2400 a pracę mają gorszą bo pod opieką 140 osób a nie 30

Pod starostwo podlega jeszcze wiele innych instytucji m.in. szkoły i tu też pracuje się za marne grosze a obowiązków wciąż perzybywa.

W szpitalu też pracuje się za najniższą krajową ,mówię o personelu medycznym pracującym z ciężko chorym pacjentem np. ZOL i na innych oddziałach.A szpital podlega tak, jak DPS pod starostwo. Ale w szpitalu mówi się tylko o lekarzach i pielęgniarkach. Dla nich musi być kasiora a reszta jak się nie podoba to zwolnić się!

dodaj komentarz
Czytaj także