Rejestracja i logowanie

Najbogatsi kutnianie zapłacą podatek. Nowe przepisy dla milionerów

Wydarzenia 18-05-2018 Autor: ez
10
Najbogatsi kutnianie zapłacą podatek. Nowe przepisy dla milionerów

W tym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał dwie ważne ustawy. Pierwsza przewiduje podwyższenie renty socjalnej, natomiast powiązana z nią druga ustawa uderzy w kieszeń najbogatszych Polaków, którzy będą zobowiązani płacić nowy podatek, tzw. daninę solidarnościową.

Zarówno w Kutnie jak i powiecie kutnowskim jest trochę osób, które nie muszą marzyć o sześciu zerach poprzedzonych jedynką na koncie. Jak informowaliśmy TUTAJ, w ubiegłym roku mieszkańców naszego miasta i powiatu deklarujących dochód równy bądź większy niż milion złotych było 25. W tym roku wynosiła ona 8, co z kolei nie było jeszcze ostateczną liczbą ze względu na brak deklaracji PIT w Urzędzie Skarbowym w Kutnie od wszystkich podatników. Niemniej jednak ci najbogatsi w myśl nowej ustawy będą musieli płacić nałożony na nich podatek.

Danina solidarnościowa wyniesie 4 proc. od nadwyżki ponad 1 mln zł. Po raz pierwszy podatnik daninę solidarnościową zapłaci w 2020 roku składając zeznanie roczne rok poprzedni. Podatek będzie odprowadzany co roku, a uiszczać go będą osoby fizyczne, których dochody w roku podatkowym przekroczą 1 mln zł. Szacuje się, że zapłaci go około 25 tys. osób.

Na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych odprowadzanych będzie także 0,15 proc. podstawy składki dla Funduszu Pracy, jednak sama składka nie ulegnie zmianie. Ministerstwo Finansów szacuje, że na SFWON tylko z tych dwóch źródeł wpłynie rocznie ponad 2 mld zł.

komentarze (10)
Dodaj komentarz

Miało nie byc nowych podatkow, a tu jeden za drugim. Nazywają je opłatami paliwowymi, daninami, kreatywność rzadu nie zna granic... Wg rzadu budżet ma się doskonale, ale na nic nie maja pieniędzy i wciąż implementują nowe podatki...

W pełni się z Panią zgadzam , wystarczy zobaczyć o ile np podrożało ubezpieczenia indywidualne w PZU lub ile obecnie kosztuje przekaz autostradą do Świecka . Wszystko podrożało i to bardzo a ciemniaki nadal twierdzą że za PO to na nic kasy nie było a za PiS to na wszystko pieniądze są.

1. zerwać konkordat (zlikwidować fundusz kościelny) 2.opodatkować kościół (na funkcjonowanie kościoła powinni dobrowolnie opodatkowywać się wierni) 3. przestać finansować nauczanie religii (jakiejkolwiek) z budżetu Państwa. gwarantuję, że w budżecie znajdą się pieniądze nie tylko na niepełnosprawnych ale i na służbę zdrowia, wojsko, edukację itd. Nie bez kozery najwyższy poziom życia jest w krajach gdzie istnieje faktyczny rozdział kościoła od państwa.

100/10 lepiej bym tego nie ujął!

Proste. Milionerów ubędzie, bo nie są durniami ! "Dlaczegoś biedny? Boś głupi! Dlaczegoś głupi? Boś biedny! Walić taką "solidarność", dać z " term dziada Rydzyka ", których nikt na oczy nigdy nie ujrzy.

Nie ubliżaj innym, aby i Ciebie nie obrażano. Karma wraca.

@El Diablo - niewiele zrozumiałeś z mojego wpisu. Niby komu ubliżyłem, biednym, czy głupim, a może bogatym?

Ciekawe,czy księża.,biskupi....będą się składać dla niepełnosprawnych? Powinni w pierwszej kolejności.

Wierzysz, że są aż tak bogaci, czy też piszesz aby pisać? Dlaczego interesują Cię tak księża? Masz jakiś problem, fobię na ich punkcie?

Kościół katolicki jest bardzo bogaty nie płaci podatków i żeruje na Polsce niczym pasożyt. To tak w wielkim skrócie.

dodaj komentarz
Czytaj także