Rejestracja i logowanie

Marsz dla Życia i Rodziny: tłumy przeszły ulicami miasta

Wydarzenia 10-06-2018 Autor: agKCI
93

"Szczęście się zaczyna, tam gdzie jest rodzina", czy " Tato, wybierz rodzinę, zamiast nadgodzinę"- takie hasła można było usłyszeć dziś podczas V Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Kutna.

Radosne i rozśpiewane tłumy przeszły ulicami miasta manifestując przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz poprzedziła msza święta w intencji rodzin w Kościele św. Wawrzyńca. Barwna kolumna marszowa przeszła ulicami Królewską, Witosa i Barlickiego wprost do Parku im. Romualda Traugutta, gdzie odbywa się wspólna zabawa na Pikniku Rodzinnym "Rodzina na piątkę".

Na przybyłych czeka szereg atrakcji w postaci: boiska pneumatycznego, zjeżdżalni i dmuchańców, zabaw zręcznościowych z animatorami, a także poczęstunku. Dodatkową atrakcją jest występ zespołu Armia Dzieci.

Marsz dla Życia i Rodziny uzyskał wsparcie w ramach ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

komentarze (93)
Dodaj komentarz

XXI wiek a społeczeństwo jak że średniowiecza

Tak sie oceniasz?bo ja nie.

Gdyby to było takie proste: wybierz rodzinę zamiast nadgodzinę... może i pieniądze nie są najważniejsze, ale spróbuj coś bez nich załatwić, choćby i w kancelarii parafialnej...

Czy ci, którzy krytykują marsz, spotkanie ludzi szanujących rodzinę i tradycję wychowywali się w rodzinach? Po ich wypowiedziach wnoszę, że raczej w sierocińcach, w dziczy, lesie albo nawet przez dwóch "tatusiów". Ktoś, kto wychowany został w prawdziwej rodzinie (nie patologicznej) szanuje sposób wychowania wg zasad ogólnoludzkich i zgodnych z dobrem, poszanowaniem rodziny, tradycji oraz ogólnospołecznych. A ci hejterzy ze wszech miar są aspołeczni. i dlatego tak wrzeszczą, kłapią i nienawidzą ponieważ nikt ich nie chce słuchać. A tutaj lub na innych forach jako anonimowi mogą wylewać swoje frustracje i kompleksy.

A ja nie będę anonimowo wylewał swoich żali. proszę mi odpowiedzieć jak się ma transparent "największym skarbem..........", jak się ma słowo "rodzina" w przypadku dzieci z domu dziecka - WSPOMNIANEGO PRZEZ NOMEN OMEN ANONIMOWEGO "OBSERV."? Ja akurat nie uważam, żebym wychowywał się w patologicznej rodzinie ale uważam, że księża, którzy nie mają własnych dzieci - mają mnie uczyć jak mam wychowywać swoje???? (no biorąc przykład z niektórych to może i by mogli - hehehe. )????? no a jak się ma ta miłość w świetle niedopuszczenia do pierwszej komunii świętej dziecka niepełnosprawnego??? A to, że nie jestem zwolennikiem włażenia kościoła we wszystko nie oznacza, że jestem patolem. Jakoś sobie nie przypominam, żeby Jezus nauczał w złoconych szatach, etc. cZY POSZANOWANIE OSERVER. WYKAZUJE PISZĄC, ŻE KAŻDY KTO JEST PRZECIWNIKIEM TAKICH MARSZY JEST PATOLEM????? NO WIDZĘ TU PRZEJAW KATOLICKIEJ MIŁOŚCI DO BLIŹNICH emoji 1. ZERWAĆ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM KONKORDAT I OPODATKOWAĆ KOŚCIÓŁ. 2. WYCOFAĆ FUNDUSZ KOŚCIELNY I OPODATKOWAĆ WIERNYCH. 3. WYCOFAĆ RELIGIĘ ZE SZKÓŁ I WYCOFAĆ JĄ JAKO PRZEDMIOT ZE ŚWIADECTWA SZKOLNEGO.

Nie rozumiem dlaczego chcesz "opodatkować wiernych"? To może i niewiernych.

Akurat po to aby szanowac i doceniac wartosc rodziny ,ksiadz nie jest mi potrzebny.Po co ich w to mieszac,nie mamy wlasnego rozumu?

Chcesz między innymi nazwać pedofilię w kościele tradycją?

A Ty widzisz pedofilie tylko w kosciele?szkoda.

"Ja", akurat pedofilia w kościele jest szczególnie rażąca, nie sądzisz?

każda religia zabija RELACJA z JEZUSEM daje życie!!!!

Pewnie po Lednicy JESTEŚ? emoji Z całą sympatią - dobrze kombinują tu wszyscy: zwolennicy i przeciwnicy tego MARSZU ZA ŻYCIEM - JEZUS MA coś wspólnego z ŻYCIEM. emoji

Jeśli zdjęcia oddają tłum, to proszę się dokładniej przyjrzeć, na wielu zdjęciach są te same osoby, tylko w innym ujęciu. A więc szału nie ma.

To takie prowincjonalne określenie tłumu. Lekka przesada.

Nie wierzę w marsze dla rodziny organizowane przez księży. Ale niech każdy chodzi, gdzie chce.

Normalnie mało kogo interesuje czyjaś wiara, no chyba ,że komunistów.

Я верю в Иисуса Христа,я верю в Гаутаму Будду, я верю в пророка Мохаммеда, я верю в Кришну, я верю в Гаруду. Я верю в Иисуса Христа, верю в Гаутаму Будду, я верю Джа, я верю Джа, я верю Джа и верить буду.

Dal'she: ... Car pravdy na zeml'yu zishol iz nebes. Spasaty narody, z grihiv vyzvalaty... emoji

Tak tebe nado vybiraty. Ne bude Ukraiina syl'na, vzhe ploho bude. Slushaty: Vstavaite, vstavaite bratia moi myly, pohlan'te na nebo, vhze zorya zyishla...

Szanowni Państwo, którzy komentujecie ten post. Włos mi się na głowie zjeżył. Czy musi być taka nienawiść? Ktoś wierzy, jego sprawa, niewierzy cóż. Każdy z nas pracuje na swoje zbawienie. Tekst dotyczy świętości życia, obronie rodziny! I dobrze! Bo na to tytuł wskazuje, a po co ta nienawiść w komentarzach? No po co? Zdaje sobie sprawę, że ci co nie wierzą, nas modlacych często wybiliby na pniu i mówią że jesteśmy ciemnogrodem. Ale to mój wybór WIERZE, MODLĘ SIĘ I UFAM PANU BOGU - mój wybór! Ty nie wierzysz, nie modlisz się i nie ufam to Twój wybór. Każdy ma swój rozum. Nie zgadzam się na obrażanie mnie i innych wiernych. Ja szanuję niewierzących, wy szanujcie nas! Pozdrawiam i życzę spokoju ducha.

Tia..2 sort, spiep.. dziadu, zdradzieckie mordy itd. Oczywiscie chamski wpisów pisowcow nie widzisz.

Kler który przechadzał się tamtędy to ojciec swoich dzieci? Czy przypadkiem tam przechodził? Co on tam robił? Marsz PISu dla PISu! Wczoraj też odbyl się podobny marsz obrońców tym razem dysfunkcji... Kolorowi na NIE!

Lewactwo to chyba miał i wczoraj swój marsz w Warszawie.Ten nie powinien was interesować.

Żeby nie lewaica to do dziś wsioku siedziałbyś w czworakach z batem Pana szlachcica na tym PiSowskim ryju.

Nie zapominaj o postepie i cywilizacji ktora w naturalny sposob swiat zmienia,wiec zaslugi lewicy naprawde nie maja wiekszego znaczenia.Niestety szkoda ze jest przeciwko zyciu,bo to zycie wlasnie gwarantuje nam trwanie i ciaglosc ,a nie samozaglada i eugenika.

Polak łyczku dziedzc pobudował czworaki dla ludzi którzy dla niego pracowali .Ciekawe czy fabrykant dałby ci mieszanie?Mieszkał byś w rynsztoku bo nie stać cię było by nawet na szopę.

Baltazar, to w takim razie szczerze życzę ci takiego szefa jak ów dziedzic i takiego losu jak pańszczyźniani chłopi. Spałeś na lekcjach historii, to teraz niech życie da ci lekcję...

haha emoji emoji gdyby nie lewica to ognia by nie bylo, kola by nie wymyslono , na czworakach bysmy chodzili emoji emoji

Chłop pańszczyźniany pracował więc dla pana feudalnego na początku XVI wieku 52 dni w roku, a później 104 dni. I to był feudalny wyzysk. My na początku XXI wieku pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość społeczna. Źródło: Dzień wolności podatkowej 2009, blog.gwiazdowski.pl, 10 czerwca 2009

PRECZ Z LEWCTWEM.popieram.

Wlasnie a teraz niektorzy maja problem nawet z wolna niadziela w handlu,kiedys walczylismy o wolne soboty a dzis musimy o wolne niedziele,niestety.

Preczzlewactwem, to proponuję żebyś nieuku doczytał o losie polskich chłopów żyjących pod feudalnym butem polskich panów, bo ewidentnie masz braki w elementarnej wiedzy - i to nie są dziury w tej wiedzy, ale swoisty Rów Mariański.

U fabrykanta to dopiero był raj .Na kartofle wysarczało a na drugie danie zupa z obierzyn

Baltazar, a kto napisał, że u fabrykanta był raj? Chyba ci się wątki pomyliły...

Spadaj lewackie ścierwo.I nie podpisuj się Polak bydlaku.

Antylewak, dziewczynko, nie płacz, bo się posmarczesz. Zrób grzecznie siusiu i spać. Nie przeszkadzaj gdy dorośli rozmawiają.

A gdzie te tłumy, może z 300 osób plus 200 kiecoków i zakonnic. Chyba że liczycie tych ciekawskich co stali na chodniku. Pozdrawiam normalnych.

Na pewno większe niż na czarnym marszu i innych inicjatywach podejmowanych przez "lewą nogę". Poza tym masz jakieś przewidzenia "200..."

Wypadałoby wziąć udział, żeby komentować. Byłam na tym marszu. Nie padło ani jedno słowo odnośnie aborcji czy polityki. Podkreślano tylko rolę Rodziny,a to chyba nic złego.

ciemnota , ciemnota i jeszcze raz ciemnota a na końcu kler pedofil.....XXI wiek a zaściankowy Polaczk nadal zapatrzeny w średniowieczne ideologie koscioła katolickiego......

Jeśli rodzina to średniowiecze to wolę średniowiecze od XXI w, bo to co teraz to nie jest normalne, wracamy na drzewa bo zachowujemy się jak zwierzątka - kogoś pokąsamy, skaczemy jak nam kazali! Zero samodzielnego myślenia, mówicie to co podsuwają niektórzy myślący inaczej. Ludzie rodzina to podstawa na niej wszystko się opiera. A ci, którzy rodziny nie potrzebują niech popatrzą na siebie za 30 lat - kto się wami zajmie? Wtedy przypomnicie sobie o rodzinie o dzieciach i gorzko zapłaczecie bo tych nie będzie, bo żyliście tylko dla siebie.

Lewicowy obrońca pokoju ? emoji

ty jesteś ciemnotą i siedzisz jak świnia w chlewie i nic nie wiesz! Tylko ludzie z kulturą, wiedzą , uczeni szanują rodzinę i kościół!

Ileż miłości w tym poście. Zaciekłość podkreślona wykrzyknikami, aż po oczach wali. A chrześcijanie podobno bliźnich kochać mają, wybaczać tym, co błądzą a nie do świń porównywać...

Tylko sie bronia.

modlicie sie do obrazków i figurek cholera wie do czego jeszczsze jest to zwyczajne przejaw bałwochwalstwa! i Ty mały człowieczku nazywasz mnie ciemnym! spójrz w lustro!

Zgodnie z ostatnimi badaniami przeprowadzonym wśród naukowców z całego świata aż 98,3% z nich to ateiści...

No i do czego ten swiat prowadza?

Bzdura wyssana z palca diabelskiego!

Dali 500+ to trzeba iść,szkoda że biedry pozamykane.Obecność klechy nie dziwi,zawsze blisko dzieci.

odczep się gnoju od księży!

Mam spokój od nich po 89tym.Już nie muszę czytać teczek o ich orgiach z młodszymi ani liczyć ilu dla nas donosi.

No i czym sie chwalisz komuchu,widac ze tylko to czytales.

Z tych 500+ płaci się też podatki, z których masz emeryturę staruchu, ale o tym już nie pomyślałeś ?

O,o to mi się nie podoba, bo emerytury są płacone ze składek, które wcześniej pracując oddawaliśmy dco ZUS-u. W moim przypadku gdybym pobierała emeryturę przez 30 lat to i tak nie odbiore swoich pieniędz!!!!!!!!

No to komunisci zrobili z tymi skladkami?gdze one sa?

Pan Burzyński zaczyna teraz wierzyć w PiS i popiera zakaz aborcji? Niech pan poda do wiadomości jakie ma pan w końcu poglądy!

Właśnie księża mają najwięcej wspólnego z rodziną.. Oni kochają wprost rodziny ...zwłaszcza ich malutkie dzieci.... To wszystko przez te dzieci ot cała pedofilia ...biedni księża oni wcale nie chcą ..No ale jak są te malutkie dzieci to już muszą molestować dlatego na tym marszu powinni być sami księża....

Jadzia jakaś ty głupiutka, niedorozwinięta intelektualnie! To podłe mówiąc, że księża molestują małe dzieci. Ty chyba byłaś molestowana przez jakiegoś szympansa i padło ci na dekiel

Zmień tabletki bo obecne ci szkodzą.

Szkoda tylko, że zainteresowanie kończy się w chwili porodu czyli urodzenia dziecka. Reszta to fikcja i wręcz pogarda znacznej części społeczeństwa dla ludzi niepełnosprawnych. Zasrana ludzka obłuda. Sama byłam świadkiem jak w sklepie matka z dzieckiem z zespołem Downa była zwyzywana przez starszą osobę, że z takim dzieckiem powinna nie wychodzić z domu. W kolejce masa osób - w tym i młodych. NIKT się nie odezwał w obronie matki oprócz mnie. Nienawistne spojrzenia oraz stek obelg jakie poleciały w moją stronę są nie do opisania - tak zachowały się starsze osoby. Walczycie o życie od poczęcia do śmierci ? Ok ! Proszę też nie zapominać o walce o godne życie dla takich osób, bo iść na manifestację może każdy a konkretnej pomocy choćby poprzez pomoc finansową dla organizacji, które pomagają ludziom z niepełnosprawnością może z takich manifestacji pochwalić się nie wielu.

Te transy w czarnych kieckach bronią życia przed narodzeniem bo osobami niepełnosprawnymi nie interesują się wogóle.

Od interesowania sie wlasnym dzieckiem jest przedewszystkim matka i ojciec.

jakby wychowali się w normalnych rodzinach to by normalnie funkcjonowali a trudno powiedzieć żeby stary chłop funkcjonował normalnie żyjąc bez rodziny i w celibacie. Uważasz że celibat jest normalny ?

Nie, wedlug mnie celibat to glupi wymysl, ale zarzucanie ze nie wiedza co to rodzina to tez glupota

Tak w ogóle - co ci panowie w czarnych sukienkach wiedzą o życiu i rodzinie?

Poprostu wychowali sie w rodzinie,jak my wszyscy.

Ci Panowie w czarnych sutannach a nie sukienkach są po to by głosić Słowo Boże! Tylko dlaczego jak zesztywniejesz jeden z drugim szczekaczem to rodzinka w te pedy do ''panów w czarnych sukienkach'' by odprawili mszę i was pogrzebali - wy wszyscy hipokryci wstyccie sie swojego bełkotu!

To rodzina leci jak coś, a nie nieboszczyk. Czy nazywasz hipokrytą nieboszczyka czy rodzinę. Człowiek po śmierci nie decyduje już o swoim ciele. Więc hipokrytą jesteś ty.

Jak jest taki nowoczesny i postepowy to chyba rozmawia z rodzina o smierci? a moze mysli ze jest wieczny-rozumiem.

Do głoszenia słowa Bożego żaden ksiądz nie jest mi potrzebny, zresztą to co przekazuje Kościół i tak jest dalekie od oryginału pism świętych, które to przez Kościół na przestrzeni wieków zostały wielokrotnie zmienione, wypaczone a nie które fragmenty wręcz nie dopuszczone dla ludzi i odrzucone przez Kościół. Wiele obrzędów z Kościoła wywodzi się z czasów pogańskich a zostały zaadoptowane przez Kościół. Maryja nie zawsze była dziewicą, Ewangelię napisali też Judasz oraz Maria Magdalena. W Watykanie Papieże urządzali sobie orgie, prowadzili domy publiczne itp. Nawet na Trupim Synodzie wykopano trupa, ubrano w szaty i sądzono. Na przestrzeni dziejów miliony ludzi zginęło z rąk obrońców kościoła o św. Inkwizycji nie wspominając. W starym testamencie jest zapis o tym, aby nie wznosić modłów do wizerunku Boga ani żadnych obrazów z Jego podobizną. Nawet oryginalne przykazania zostały zmienione przez Kościół. To są fakty. A co do śmierci - nikt nie wie co po niej jest. Nawet Papież. Moja rodzina wie, że mam mieć pogrzeb bez księdza. Bóg jest wszędzie. Dookoła nas otacza nas Jego dzieło. Modlić można się wszędzie i nie chodząc do budynku Kościoła być lepszym chrześcijaninem niż ten, co lata tam kilka razy dziennie i siedzi w pierwszej ławce. Wiarę ma się w sercu, nie robi z niej pokazówki. Proszę włączyć myślenie i poczytać starodruki i teksty biblijne w oryginale. Zdziwisz się jak nie wiele zostało prawdziwej religii w obecnym jej wydaniu.

..."miliony ludzi zginęło z rąk obrońców kościoła"... tu już rozbroiłeś mnie. Twoja pseudo-wiedza rozbraja, ale i smuci, bo większość młodych w Polsce tak myśli. Ich rodzice są zadowoleni, że akurat ich dzieci czytają cokolwiek, a to "cokolwiek" to bzdury - pseudo nauka, pseudo religia, pseudo rzeczywistość... Za mało tu miejsca, żeby odpowiedzieć na twoje zarzuty pod adresem Kościoła Katolickiego, bo większość jest do obalenia emoji Na osłodę dodam, że - tak - ludzie Kościoła - kler, rzeczywiście nie zawsze postępowali zgodnie z nauką tegoż Kościoła i były zgorszenia również w przeszłości, ale... Kościół trwa i trwać będzie pomimo zdrad, sprzeniewierzeń i wrogów... Jeśli tyle zarzucasz innym, pokaż sam, że jesteś "lepszym chrześcijaninem niż ten, co lata tam kilka razy dziennie". Inaczej sam będziesz zarażony i zarażać będziesz innych nienawiścią. Nie tędy droga. Co do "pokazówki" - tak DZIŚ TRZEBA, nie tylko w Święto Bożego Ciała, DEKLAROWAĆ PUBLICZNIE swoją wiarę (tak robią choćby muzułmanie na ulicach europejskich miast), ponieważ DZIŚ NAJWAŻNIEJSZA JEST JEDNOŚĆ NARODU, RELIGII, WARTOŚCI. W przeciwnym razie walec "zrównoważonego rozwoju" rozjedzie nas jak ludzi na Zachodzie... pozdrawiam

Bardzo dużo,ile trzeba kombinować żeby parafianie nie dowiedzieli się o ich dzieciach i kochankach.

Kazdy odpowiada i odpowie za siebie.

Od jak dawna służysz jako materac? Takiś odważny to powiedz na czym polega twoja praca czy wcząłgasz się pod łózko jak pies czy inaczej? no powiedz

Hm wychowali się w normalnych rodzinach, mają matke, ojca, rodzeństwo? emoji Zresztą to nie masz tylko dla księży, ale doczepić się do czegoś trzeba

Co się dziwisz?Piszą głupoty bo.do zabiegu aborcji się nie zakwalifikowali mimo ,ze muzgi mają chore

pisze się mózgi - nie muzgi - naczelny trollu kci. Wszędzie, pod każdym artykułem masz coś do powiedzenia zasrańcu. Człowiek, który wie wszystko na każdy temat naprawdę jest ciemniakiem i ch... wie. Smutne musisz wieść życie, że tylko trollowanie na kci ci zostało. W realu wszyscy cię opuścili i tu czujesz się ważny i prawisz swoje mądrości ? 

Czy ortografia jest taka ważna?Reszta to tylko moje zdanie.Wyzywać nikogo nie wyzywam przecież.

Wlasnie liczy sie sens .

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także