Rejestracja i logowanie

Autobusy MZK: Ale jak to klima nie działa?

Wydarzenia 03-08-2018 Autor: agKCI
75
Autobusy MZK: Ale jak to klima nie działa?

Upały nie odpuszczają i nic nie zapowiada w tej chwili zmian. Tak wysokie temperatury mogą utrzymywać się jeszcze co najmniej przez 3 tygodnie. Zapewne cieszy to osoby, które w tym czasie przebywają na urlopie wypoczynkowym. Tymczasem, poruszający się komunikacją miejską mieszkańcy Kutna, zgłaszają nam poważny problem...

- Jechałem przed chwilą nowym solarisem, w którym nie działała klimatyzacja. Popsuta? Nie włączają? Co się dzieje? Przecież w taką pogodę ledwo można wytrzymać w autobusie, tym bardziej, że te solarisy mają silnik z tyłu umiejscowiony w taki sposób, że nagrzewa się całe wnętrze pojazdu. To jest fajne w zimę, ale nie w takie upały! - pisze zbulwersowany pan Krzysztof. 

Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie, Jacek Sikora przyznaje, że nie cały tabor wyposażony jest w klimatyzację. Poprosiliśmy jednak o sprawdzenie, czy wszystko działa jak należy. 

- Klimatyzacja jest i funkcjonuje w 11 autobusach, które poruszają się cały czas na trasach. W pozostałych niestety nie ma jej na wyposażeniu - informuje prezes. - Musimy jakoś przetrwać ten czas największych upałów.

Spółka posiada 39 autobusów, w tym 38 autobusów miejskich i jeden autobus turystyczny. W jej flocie jest 9 sztuk niskopodłogowych i niskoemisyjnych autobusów marki AMZ Kutno City Smile oraz Solaris URBINO 12. MZK Sp. z o.o. w Kutnie posiada cztery marki autobusów: Autosan – 18 sztuk, Jelcz – 12 sztuk, AMZ Kutno City Smile – 7 sztuk, Solaris URBINO 12 – 2 sztuki.

komentarze (75)
Dodaj komentarz

Kolego A , proszę nie wycieraj sobie buzi moim nazwiskiem, nie życzę sobie tego. Jeśli masz odwagę to podpisz się a wtedy możemy spotkać się w sądzie za pomówienia

To jest wierutne kłamstwo. Audyt i nowy rozkład kosztował ok. 40 tys. zł, a stanowiska ładowania mogą obsłużyć dowolne autobusy elektryczne.

A od kiedy ku...a to jest Taraski firma, dosyć już na mieszał niech siedzi na tej emeryturze i przestanie robić sobie kosztem pracowników zaplecze do " kariery " politycznej. Wnuki bawić! !!!

Co na t Taraska, szef Solidarności? Czy on w ogóle wie co się dzieje w jego firmie?

Po mieście nie potrzeba 15 linii autobusowych wystarczy 5 przez całe miasto ale co 10 minut wtedy to ma sens. 1 Batorego Graniczna 2 Lakoszyn Dybow 3 Dybów Batorego. 4 Dworzec pkp Rejtana Kuczkow. 5.Kuczkow Batorego Lakoszyn Dworzec PKP.

Przede wszystkim autobusy powinny jeździć co 15 minut do dzielnicy przemysłowej Sklęczki. gdzie pracuje już 10 tysięcy osób. A obsługa zakładów pracy po zmianach jest nadal kiepska i czas jazdy długi. Nie wszyscy pracownicy kończą pracę o tych samych godzinach, a pracownicy biurowi zwykle zaczynają i kończą o innych godzinach niż pracownicy produkcji.

Mam pytanie dlaczego na osiedle Tarnowskiego Rejtana Graniczna jeżdżą tylko 3 linie a na Batorego 10 czy tam mieszka więcej ludzi. Bilet przesiadkowy jest ok ale brak informacji gdzie i jak wsiąść aby dojechać.Powinna być strona na mzk z informacja dla podróżnych z punktu A do punktu B. Trzeba wertowac 30 linii i myśleć gdzie wsiąść gdzie się przesiąść i czym dalej aby dojechać.

Burzyński i Sikora na emeryture!!!

Dlaczego nowe autobusy stoją na bazie a stare, z wysoką podłogą, wożą ludzi po mieście np. do szpitala? Kto o tym decyduje?

Bo autobusy mają swoja obsade,,kierowca ma wolne,,auto stoi na bazie

To są prywatne autobusy kierowców? Czy one nie powinny jeździć i zarabiać wożąc ludzi?

Co z tego że jest 11 autobusów z klimą dla kierowcy jak tylko elita nimi jezdzi reszta kierowców zdycha z upału za fajerą bo dyspozytorzy wolą by stały na placu..

Na nowe auto trzeba sobie baranie zasłużyć. Pracujesz tydzień czasu i już chcesz jeździć nówką,,zapomnij

Jak dobrze należeć do ELITY hehe a reszta niech się poci mmmmmmmm jaki chłodek.......

Sikora co Ty bierzesz ? Dobrze wiesz ,ze klima jest tyylko w przedziale dla kierowcy. Jesteś tak zaklamana osoba ,ze ja na twoim miejscuu wstydzilbym sie pokazac ludzia na oczy po tych klamastwach . 

Jeżdżę nowymi autobusami na liniach nr 11,12,13,14,7 i jeszcze nigdy nie było klimatyzacji.

Bo jej tam ku...nie ma

A co na to Rady Nadzorcze ?

To po co jeździcie autobusami jak nie dobrze r, ecież nogi są

Sam galopuj na nogach codziennie z Tarnowskiego na Wschodnią do pracy.

Jeżdze autobusami praktycznie kilka razy dziennie, ani razu jak wsiadłem do jakiegoś nie poczułem tej klimy. Nie wiem czy zwróciliście uwage ale w nie których autobusach jest reklama, jeżeli nie chcesz w zime marznąć a w lato mieć sauny kasuj bilet (czy coś w tym stylu), na to wychodzi że nikt ich nie kasuje, a więc może niech wzmoża kontrole, ja płace za bilet więc wymagam. Jedyny ratunek w te gorączki? - okna ale co mi po tym kiedy otwieram je by był jakiś ruch powietrza wchodza przysłowiowe mochery, starsze osoby i zamykają bo im wieje po czym kisisz sie z ich "cudnym" zapachem oraz z tą piekną temperaturą.

Nie ma klimatyzacji na wozie,,,ludzie ogarnijcue się, Sikora sam nie wue co mówi

Co się czepiacie Ukraińców. Niedawno sami byliśmy Ukraincami w Niemczech

No widać, że pisza tu kierowcy MZK, którzy mają alimenty do płacenia. 3 tyś. Brutto? Żart. Więcej macie netto tylko trzeba tyle pożyczek z funduszu zakładowego nie brać.

Ciąg pęto na pętli

czy to prawda, że sikora wydał MILION złotych dla audytora za narysowanie "nowych" linii autobusowych!?!?!?!? a baza dokowania dla elektrycznych autobusów nie pasuje do autobusów!?!?!?!? Ja nie mogę!!!

Jak będzie darmowa komunikacja to nawet im nie będzie przeszkadzać ogrzewanie w lato to jest pleps i tyle nie dziwię się kierowca autobusów że tak traktują ludzi za żadne pieniądze ich bym nie wozi

Sikora startuje od Debicha w wyborach. bedzie.ladnie wyeksponowany na autobusach MZK. Jesienią klimy nie będzie trzeba włączać

błąd wielki może kosztować Debicha zwłaszcza że PiS jest przeciw burzy

Nie wystartuje ns bank.....

Ukraińcy do siebie niech wracają . Nikt nie chce słuchać pirackiego "bełkotu" pod blokami. Gdzie jest straż, policja.????

Nawet ukraińcy nie chcą tu jeździć za te dziadoskie pieniądze

Prezesie Sikora,nawet pan nie wie,że ŻADEN autobus komunikacji miejskiej nie jest wyposażony w klimatyzację w przedziale pasażerskim

Klima jest w biurach założona bo oni mają "ciężko " wytrzymać od 7 do 15 . Kierowcy to robole których mają w du...e , mają 16 zł brutto na godzinę i niech zapier...ją .

Ze względu na upały zawiesić kursy nie dowieść pracowników wstrzymać wszystko niech cała gospodarka stanie.

Teraz przed wyborami Mzk poszło na ilość nie na jakość

Ciekawe czy w takie upały jakie panują któryś z przełożonych (np. p. Kołudzki lub Sikora) pomyślał o kierowcach, którzy muszą siedzieć w tej puszcze bez klimy po 8-9 godzin i np. skrócił im czas pracy lub cokolwiek. Wątpię bo sami siedzą w nowych, klimatyzowanych biurach i tylko czepiać się potrafią. A w innych zakładach np Sanepidzie potrafią! Da się? - Da, trzeba tylko chcieć!!!

poczekamy do wyborów

Przyspieszać się nie ma do czego klima koszty a w głupim auto sanie brak klimy 2 zł za bilet a komfort całą gębą weźcie się ogarnijcie

Klima? Cha cha cha! Czy wy tam w MZK wysyłacie swoich pracowników na jakieś szkolenia? Ile to razy już spotkałem "ynteligenta" z waszej firmy który wymusza pierwszeństwo wjeżdżając na zielonej strzałce na tych którzy zawracają na skrzyżowaniu! ! ! Ile to razy juz spotkałem "ynteligenta" z waszej firmy który wymusza pierwszeństwo wyjeżdżając z zatoczki! Przeprowadzajcie jakieś szkolenie dla swoich pracowników bo ręce opadają!

Res wolę być inteligetem z mzk niż posiadać inteligencję twojego poziomu bo autobus w zatoczce w terenie ma pierwszeństwo może inaczej widzisz kierunek włączony w autobusie i musisz chamowac żeby sobie wyjechał a najlepiej idź do swojego instruktora nauki jazdy i niech jeszcze raz przekażę tobie swoją wiedzę bo się słabo przyłożył albo jesteś tak słabo pojetny że nie powinieneś prowadzić samochodu tylko jeździć komunikacja miejska

Nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem więc na tym koncze rozmowe.

Wydaj 15 tysi, zrób prawko na autobus i przychodź do MZK za 3 tys. BRUTTO na miesiąc - pokaż wszystkim jak się powinno jeździć - bo rozumiem, że ty to robisz najlepiej

Nie o oceniam wszystkich ale wielu z was zachowuje się na drodze jak święta krowa. Wyjeżdżając z zatoczki nie masz prawa zjeżdżać mi drogi bo to jest wymuszenie pierwszeństwa.

To ty kretynie masz obiwiazek na terenie miasta umożliwić wlaczenie się autobusu do ruchu!!!!

Ty tepaku nie potrafisz zrozumieć prostego przepisu i jeszcze się prujesz. Kierowca autobusu nie ma pierwszeństwa wyjeżdżając z zatoczki... Jeśli nie mam możliwości wychować to jego psim obowiązkiem jest czekać . Niestety masz łeb zwolniony z obowiązku myślenia.

Mnie wyszło około 13tys prawko C E D plus ADR-y do tego trzeba doliczyć co 5 lat wydatki na badania okresowe i wymianę prawka,dla tego młodych nie kusi taka praca

Taki inteligent, a nie wie, że powinno się w terenie zabudowanym umożliwić włączenie się do ruchu autobusu, który ma włączony kierunkowskaz. Kierowca autobusu ma się upewnić, ale powinno się go wpuścić.

Postaraj się czytać ze zrozumieniem. Analogicznie mógłbym ci napisać że chodziło mi o teren niezabudowany...Dokładnie chodzi o wymuszanie przez nich pierwszeństwa i stwarzanie zagrożenia dla osobówek. Nie wiem może jeszcze żaden nie zajechał ci drogi zmuszając do tego żebyś uciekał na lewo ratują się przed stłuczką.

właśnie dobrze piszesz, ma się upewnić, a nie włącza się do ruchu, włącza kierunkowskaz dopiero, podobnie jeżdżą inne busy- Sand Bus czy Markus

Dokładnie... I jeszcze kilku tych ynteligentow pluje się na forum nie rozumiejąc prostego prerzekazu...

W autobusach mzk, nawet tych nowych nie włączana jest klimatyzacja. W pojazdach jest piekło! Idzie zemdleć. Dlatego wole iść na pieszo, w końcu kutno duże nie jest niż jechać w takiej trumnie.

Jak mają kierowcy włączyć klime,jak jej k...nie ma

Ale za to kosztowne zestawy głośnomówiące są emoji

Na wybory dla przyjaciół prezesunia - np. powiatowego bandziorka ...

Zestawy są,ale co z tego,jak matoł dyrektor nie może ich uruchomić

Nie ma cZegoś takiego jak klimatyzacja w autobusach dla pasażerów, tak i owszem klimatyzacja jest Ale tylko dla kierowców. Także proszę nie mylić pojęć

Mylisz się - oczywiście, że jest !!! Nie we wszystkich autobusach ale jest - proponuje poczytać, dowiedzieć się, uzupełnić braki wiedzy i dopiero się wypowiadać !!!!!

To jedź koleś do Warszawy a przekonasz się że nie masz racji. Widać w **** byłeś i gówno widziałeś

Ale PINIemu miliony trzeba było umorzyć

Burzyński i Sikora, więc co się dziwicie.

Mało łudzi w autobusach bo ja i około 100 z Kutna w Zakopanem a Polska długa i szeroka.Myslami co niektórych tu piszących to najlepiej nie oświetlać miasta nie inwestować w kompleks basenowy w wodociągach pozostawić sama kasę a resztę sprywatyzować bibliotekę zamknąć wraz z muzeum i kdk itd.....oj gdzie te czasy co ....

Źaden autobus nie posiada klimatyzacji dla przestrzeni padaźerskiej. Zainwestowane jest w klimatyzacje stacjonarną WIP ... biurowce

Niedawno miałem okazję zaobserwować, jak funkcjonują te autobusy. Godzina wpół do 16, godziny powrotów z pracy, przejeżdżają autobusy ulicą Barlickiego i w każdym po 2, 3, maksymalnie 5 pasażerów. Prawie sami emeryci, którzy i tak nie płacą za bilety. A co rok miasto płaci 7 mln na MZK. Lepiej byłoby zlikwidować to całkowicie, a tych 7 mln przeznaczyć na budowę, remonty dróg i chodników. Ile mamy jeszcze dróg gruntowych na obrzeżach?

Ty też kiedyś będziesz emerytem i pewnie będziesz chciał korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. No chyba, że się wcześniej przekrecisz

Powiedzial ten co ma auto i pewnie wszedzie bliziutko...

11 autobusów z klimą? A to nie tak, że 11 autobusów z klimatyzacją kabiny kierowcy? Bo właśnie tak mi się wydaję...

Bo te autobusy są po to, żeby kierowcy mieli pracę, a nie żeby wozić pasażerów. Co kogo obchodzą pasażerowie, których jest zwykle 1-5 w autobusie, i to nawet w godzinach szczytu.

W godzinach szczytu szczególnie na linii 9 często jest taki tłum że **** nie ma gdzie posadzić, szczególnie jak puszczą w godzinach szczytu małego i tandetnego Trampa (tak, Trampa, w 2000 roku za cenę Solarisa czy innego porządnego autobusu można było kupić 5 trampów, ale oszczędność, są?są, i jeżdżą najczęściej ze wszystkich, przykładowo jesteś niepełnosprawny i śmigasz na wózku, chcesz się dostać autobusem do miasta z kompletnego zadupia, podjeżdża Trampek, i nie wejdziesz, wąskie wejścia, brak "rzeźni" (Jelcz 120M ma dwie rzeźnie czyli w tym temacie jest to miejsce na wózek inwalidzki) sprawia że jesteś w ****, ale **** przewieziesz? No to kupili najtańsze ) zamiast Jelcza 120M czy Solarisa, śmiech na sali

Chyba autobsem nigdy nie jechales...

Dziś jedna z pasażerek poprosila mnie jako kierowcę bym pozamykal okna bo jest przeciąg w autobusie.A tak nawiasem mówiąc my to dopiero mamy klime za szyba a paszerow musimy dowieść i nikt nas nie zwalnia godzine dwie czy trzy z pracy....

A w języku polskim postaraj się napisać

To oczywiste, że w Kutnie nic nie działa. W Kutnie wszystko jest jakieś takie kiepskie i prowizoryczne. Wszędzie szara kostka, styropian, plastik, tandeta. Większość budynków niby wyremontowana, ale licha, wykończona najtańszymi materiałami. Właściciele kamienic na Królewskiej chyba myślą, że wystarczy raz wyremontować, a potem przez 20 lat nie robić zupełnie nic, tylko brać czynsze. Brak jakiejkolwiek estetyki i nowoczesności. Od 20 lat jedyne inwestycje w Kutnie to hale przemysłowe, a w centrum poza remontami ulic i chodników nie zmienia się nic. Przychodzą tylko tacy inwestorzy, którzy stawiają wielkie hale fabryczne, ale takich, którzy zrobiliby coś dla mieszkańców, nie ma. Pieniądze zarobione w Kutnie są wydawane gdzie indziej, a dla mieszkańców pozostaje pustka, brak jakiejkolwiek rozrywki i prawdziwej kultury (nie alkoholowych spędów typu majówka czy równie plebejskie święto róży). Przy Królewskiej czy pl. Piłsudskiego nie ma nawet żadnej restauracji, są tylko piwiarnie, kebaby i pizzerie. Gorzej niż w niektórych kilkunastotysięcznych miasteczkach. Kutno to tylko robociarskie blokowisko bez jakiegokolwiek życia. A jednocześnie prezydent ciągle powtarza, jak wspaniale Kutno się rozwija. Młodzi właśnie widzą, jak się rozwija, i dlatego wyjeżdżają masowo - po 500 osób rocznie. Właściwie nawet wszystkie dorosłe dzieci urzędasów miejskich wyprowadziły się z Kutna, widząc może jeszcze lepiej od nas, że nie ma tu żadnej przyszłości. To chyba aż za bardzo o czymś świadczy. A urzędasy chwalą, że w Kutnie tak dobrze. A na co pieniądze z budżetu są wydawane? Pójdzie pół miliona na festiwal piwa i kiełbasy zwany dla niepoznaki świętem róży, a nie ma pieniędzy na postawowe potrzeby, na przykład na zastąpienie dróg gruntowych porządnymi ulicami asfaltowymi. Zamiast zadbać o komfort i estetykę, na to nie ma pieniędzy, a są na bzdury, 1 mln zł na fontannę, 500 tys. na "święto róży", 200 tys. na majówkę, 80 tys. na sadzenie róż. A ile na parking i ulgi podatkowe dla piniego. To jak ma być na klimatyzację w autobusach? Prezydent ani pini autobusami przecież nie jeżdżą, co ich to obchadzi.

Wyjedź z Polski, jaki masz problem, nie pasuje do widzenia, narzekać każdy potrafi.

Cierpimy wszyscy duszno na ulicy duszno w kościele ,szpitalu w pracy !Rachunek powinnismy wystawić najprawdopodobniej szefom G-7 za to co robimy z nasza atmosfera a i my sami nie jesteśmy bez winy!!?Proponuje by zraszacze ustawić w mieście.

dodaj komentarz
Czytaj także