Rejestracja i logowanie

Duże zmiany w centrum - powstanie nowe wygodne przejście dla pieszych

Wydarzenia 26-11-2018 Autor: agKCI/KUiDR Foto: Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe
17

Uwaga rowerzyści - mamy dobre wieści! Już po raz trzeci w mieście poprawiane są istniejące ścieżki rowerowe. Jest to spowodowane realizacją projektu z Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak się okazuje projekt ten przewiduje także udogodnienia dla pieszych i kierowców. Jakie?

Zmiany wykonywane są w ramach trzeciej już części projektu pn. "Poprawa funkcjonalności i bezpieczeństwa kutnowskich dróg rowerowych" złożonego przez Łukasza Gajewskiego, który prowadzi facebookową stronę Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe.

Projekt ten obejmuje wyznaczenie pasów ruchu dla rowerów na ulicy Wyszyńskiego od ulicy Kościuszki do ulicy Jana Pawła II.

- W ramach tego projektu powstaną pasy ruchu dla rowerów w obu kierunkach, a także krótki odcinek drogi dla rowerów łączący pas ruchu z istniejącą drogą dla rowerów wzdłuż ulicy Jana Pawła II - czytamy na stronie.

Mamy też ciekawostkę dla pieszych, dla nich również zostaną wprowadzone udogodnienia.

- Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II zostanie przysunięte do przejazdu dla rowerzystów co będzie niewątpliwą zaletą dla pieszych. Przy poczcie zostanie wyznaczone nowe przejście dla pieszych z budynku bezpośrednio do ulicy Królewskiej - informuje Ł. Gajewski.

Zmotoryzowani z kolei wzbogacą się o nowe miejsca parkingowe na krótkim jednokierunkowym odcinku ulicy Kościuszki.

Co wykonano do tej pory?
Prace budowlane zakończyły się już przy budynku poczty. Po obu stronach jezdni obniżono krawężniki i wbudowano żółte płytki ostrzegawcze. Aktualnie prace trwają po południowej stronie ulicy Wyszyńskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II. To właśnie tam powstanie nowy, krótki odcinek drogi rowerowej, a także zostanie przesunięte przejście dla pieszych. Następnie prace rozpoczną się po stronie północnej, a na koniec nastąpi zmiana organizacji ruchu, czyli wprowadzone zostanie nowe oznakowanie pionowe i poziome. 

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Dawne oznakowane przejście dla pieszych koło Poczty ( pasy zdarte ale nieco widoczne ) dalej służą pieszym aby przedostać się na drugą stronę jezdni. Pociągną łańcuchy po obu stronach jezdni od Kościuszki do JP ? Znowu będzie płacz.

Xyz,masz wyobraźnię? Stać na zakręcie i czekać aż pirat w Ciebie wiedzie. Sorry nie jesteś niedouczony, jesteś samobojcą. Pirat drogowy na odcinku około 70 metrów?,jedzie i szuka Ciebie stojącego na zakręcie.Współczuję tego stania i oczekiwania na PIRATA (chyba z Karaibów).Mimo skłonności samobójczych,żyj jak najdłużej.Pozdrawiam

Jeszcze troszkę a w mieście przejścia będą co 20 a co 50 m przejazd dla rowerów i będzie pięknie i bezpiecznie a najlepiej to proponuję wyłączyć miasto z ruchu kołowego , robiąc z miasta ogólny deptak i same drogi rowerowe, zakupić 10000 rowerów i wszyscy będziemy dumni, samo zdrowie, czyż nie prawda?

Może potrzebne jest nowe przejście koło poczty ? zawsze latwiej i szybciej bedzie skoczyc po mszy na poczte i zrobic przelew na Radio M.

Przydałoby się przejście dla pieszych na Zamoyskiego. jedno jest przy przedszkolu a drugie przy Skłodowskiej. Dla kierowców jest to wygodne, bo pędzą nie oglądając się na nic. Pieszy musi iść długo albo łamać przepisy, aby przejść na drugą stronę ulicy.

Ale ty jesteś niedoukiem stan na zakręcie i zobacz jak pirat na ciebie jedzie co z tego że jest ulica jednokierunkowa ale jest zakręt i przejście na nim

Tam jest ulica jednokierunkowa, przejście jak najbardziej wskazane. Wszyscy chodzą na skróty do poczty. Co z tego, że jest zakręt, łuk drogi. Niech kierowcy uważają na znaki to będzie bezpiecznie. Osoba z podpisem XYZ jest zapewne niedouczona, może bez prawo jazdy. Warto trochę poczytać i dopiero się wypowiadać

Beznadzieja Nobel dla debila który pozwolił na przejście na zakręcie i drugie na skrzyżowaniu

a może przy okazji prawoskręt z Barlickiego w Kościuszki. Chyba już elektronicy dokształcili się aby taki bzdet rozwiązać. A może nadal jest to tylko niechęć ludzka?

Bo kto mieszka na Zamenhofa to musi płacić ciotka jeden

Mieszkańcy bloku przy Zamenhofa płacą za parking a Kościuszki ma za darmo

W kutnie przejścia dla pieszych są 5metrów od skrzyżowania lub na skrzyżowaniu itd. ????

A redaktorkowi nie chciało się kawałek przejść i cyknąć że robione jest NOWE przejście dla pieszych na wysokości poczty i ulicy Królewskiej?

Przejście co 20 metrów. Przydałoby się tam malowanie linii poziomych , aby jeden drugiemu drogi nie zajeżdżał.

Na skrzyżowaniu??? na samym zakrecie??? Poczekamy na tragedię !!!

ten kto to wymyślił jest beznadziejny

Taki sam pomysł jak rowery na zimę.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także