Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Na dworcu widać postępy. Jeden z peronów już gotowy

Wydarzenia 17-12-2018 Autor: toza Foto: PKP PLK
12

Jeszcze w tym roku pasażerowie kutnowskiej stacji PKP skorzystają z nowego peronu. Jednocześnie postępują prace przy wymianie torów oraz sieci trakcyjnej. Wartość przebudowy stacji to 230 mln zł. Projekt realizowany jest z unijnego instrumentu CEF Łącząc Europę.

Pasażerowie wsiadający do pociągów w Kutnie jeszcze w tym roku skorzystają z nowego peronu. Jest nowe oświetlenie, zadaszenie oraz ławki.

- Dzięki przebudowie peron jest wyższy, czyli wsiadanie i wysiadanie z pociągu będzie łatwiejsze. Osobom niewidzącym i niedowidzącym w poruszaniu się po peronie pomogą ścieżki naprowadzające. Będą też zainstalowane windy – informuje na swojej stronie PKP PLK.

Z nowego peronu skorzystają podróżni wyjeżdżający m.in. z Kutna w stronę Łodzi. Podróże ma ułatwić nowoczesny system informacji głosowej oraz, docelowo, tablice elektroniczne, informujące o godzinach odjazdów pociągów.

- W podobny sposób PLK zmodernizuje także kolejne perony na stacji Kutno. Na początku przyszłego roku zacznie się przebudowa peronu nr 3, natomiast w 2019 i 2020 r. kontynuowane będą prace związane z przebudową peronów 1 i 2. Przebudowywane jest przejście podziemne na stacji Kutno. Poruszanie się po stacji ułatwia oznakowanie, informujące o tymczasowej organizacji przejść. Inwestycja planowana jest do końca 2020 r – dodaje PKP PLK.

W Kutnie budowane jest także lokalne centrum sterowania. Dzięki niemu system komputerowy – pod nadzorem dyżurnych ruchu – będzie prowadzić ruch na stacji. Ma to zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo przejeżdżających pociągów.

Sprawną i bezpieczną obsługę pociągów zapewnią też nowe tory. Jeszcze w tym roku zakończy się pierwszy etap modernizacji, czyli przebudowa dwóch torów przy peronie nr 4.

komentarze (12)
Dodaj komentarz

"Jeden z peronów już gotowy" ???? No, śmiechu warte. W ciągu dwóch lat jeden peron. Brawo kolej!!!

Wiekszosc z Was narzeka. Zamiast sie cieszyc ze cos sie dzieje. Ludzie!!! Dobrze, ze robia-kazdy skorzysta.

perdolisz nieuku, nie kazdy, bo nie kazdy jest tak głupi by korzystac z transportu co ma taki czas dojazdu i wygode na poziomie sredniowiecza za cene jak z kosmosu

Jak będą tablice elektroniczne to będzie super

Lipa! Nawet nie ma na peronie tych tablic elektronicznych które wyswietlaja jaki pociąg i dokąd będzie odjezdzal z peronu.Takie tablice ma np. Solec Kujawski gdzie pociągów jest dużo mniej niż w Kutnie.

Tak to właśnie jest, jeśli pisze się komentarz, a nawet nie przeczytało się tekstu, cytuję: "Z nowego peronu skorzystają podróżni wyjeżdżający m.in. z Kutna w stronę Łodzi. Podróże ma ułatwić nowoczesny system informacji głosowej oraz, docelowo, tablice elektroniczne, informujące o godzinach odjazdów pociągów". Wyświetlacze oczywiście będą, ale dopiero po uruchomieniu przez PKP PLK nowego systemu komputerowego do zarządzania ruchem kolejowym na stacji. Na razie peron zostanie otwarty, ale jeszcze nie w pełni wyposażony.

W trzy lata to Gdynie wybudowali . A nie pare slupków i blacha falista ... a najlepsze ze kolej zostawi przejazd z kamienia dla furmanek na Józefowie za cara przecie był dobry

Peron ok tylko wciąż brak przejścia na siemieradzkiego

... jeszcze w tym roku....he he

I później 5 lat naprawa usterek.

A w Chinach nieco dłuższy peron zrobili w ciągu jednej nocy !!!!!

Pełna profeska, robota szła szybko, tylko niespełna 2 lata na peron, do tego widzę ładne, szerokie wiaty, ogólnie rzecz biorąc Brawo Wy !

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także