Rejestracja i logowanie

Nauczyciele z Kutna będą strajkować. „To najbardziej zdecydowany akt z naszej strony”

Wydarzenia 06-03-2019 Autor: ez.
360
Nauczyciele z Kutna będą strajkować. „To najbardziej zdecydowany akt z naszej strony”

Decyzja o terminie strajku zapadła. Od 8 kwietnia do odwołania nauczyciele zaprzestaną prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkołach. Jak mówią związkowcy - również z Kutna - jest to ostateczność, do której doprowadził brak dialogu ze stroną rządową i brak deklaracji podniesienia wysokości wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł, o które postulują pracownicy oświaty.

Społeczeństwo jest podzielone. Odkąd media obiegła informacja o strajku, jedni opowiedzieli się za nauczycielami popierając wszelkie akcje protestacyjne, manifestacje i właśnie kwietniowy strajk. Inni z kolei nie kryją oburzenia, które wywołuje dodatkowo sama data przeprowadzenia buntu, czyli tuż przed egzaminami ostatnich klas gimnazjalnych oraz ośmioklasistów.

Decyzja o dacie przeprowadzenia strajku została podjęta przez prezydium zarządu głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego 4 marca. Ogłoszono, że potrwa on do odwołania. Pewnym jest, że nie będzie przedtem strajku ostrzegawczego. Do 25 marca natomiast we wszystkich szkołach i przedszkolach przeprowadzone zostanie referendum, podczas którego nauczyciele odpowiedzą na pytanie: „Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, pracowników pedagogicznych i innych o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?”.

Jak wynika z szacunków ZNP, do strajku przystąpić może nawet ponad 80 proc. szkół. „Najchętniejsi” do niego są nauczyciele z województwa łódzkiego, bowiem wskaźnik tutaj wynosi 88 proc. A jak sytuacja wygląda w naszym powiecie?

- We wszystkich szkołach miejskich, powiatowych i gminnych leżących w obszarze działania naszego oddziału, a także oddziałów w Żychlinie i Krośniewicach trwa spór zbiorowy. Jesteśmy po drugim etapie, czyli etapie mediacji i niebawem będziemy przeprowadzać referenda strajkowe - mówił Mariusz Kozarski, prezes ZNP Oddział w Kutnie.

Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział ponad 50 proc. wszystkich pracowników szkół, nie tylko tych pedagogicznych. Z uwagi na fakt, iż na terenie powiatu kutnowskiego działają 3 oddziały ZNP - w Kutnie, Krośniewicach i Żychlinie, referenda zostaną przeprowadzone w każdym z nich i możliwe, że w innym terminie. Nie powinno to jednak potrwać dłużej niż kilka dni. O wynikach poinformujemy na naszych łamach, gdy tylko zostanie przeprowadzone.

- Piłka jest po stronie pani minister. Jest jeszcze czas. Ustawa zobowiązuje nas do poinformowania dyrektora o dacie strajku na minimum 5 dni przed jego rozpoczęciem. My robimy to o wiele wcześniej. Mam po cichu nadzieję, że pani minister i pan premier mają jakąś propozycję dla nauczycieli. Pragnę zwrócić uwagę na to, że nauczyciele już wielokrotnie - za tych jak i za poprzednich rządów - protestowali, manifestowali, pisali niezliczoną liczbę petycji, odbywały się rozmowy i tak naprawdę nie ma dialogu, a te rozmowy nie przynoszą żadnych skutków. Z naszej strony jest to najbardziej zdecydowany akt - dodał na koniec Kozarski.

komentarze (360)
Dodaj komentarz

niech nauczyciele tak nie narzekają na swoje zarobki , za 18 godzin tygodniowo odbierać 3300 pensji to rewelacja, nie wspominając już o tym że co niektórzy mają 3 etaty w różnych szkołach, a dodając jeszcze to proszę popatrzeć jakimi samochodami jeżdżą bo niektórych stać na salon, 2 miesiące wakacji, ferie święta, wycieczki sponsorowane przez dzieci, a ja pracuję na 3 zmiany, dojazd po 25 km, 8 godzin zmiana za 1900 zł

3300 brutto... Ty nie masz 1900 brutto, bo minimalna to 2200.. 3300 brutto to ok 2300 do ręki, więc przy Twoim 1900 jest porównywalnie...

za 18 godzin moja siostra odbiera 3300 netto więc jak nie wiesz to nie mów

Zostań nauczycielem, strajkuj i zarabiaj tyle ile oni a nie bełkoczesz, marudzisz i narzekasz, że mają lepiej niż ty.

A dlaczego mam zostać nauczycielem? Wybrałem sobie zawód tak jak Ty! Nikt Cię nie zmuszał

Niech sobie strajkują w niedziele, sobotę, święta. Mamy wolny rynek, jak nie pasuje to...!

Czytając analfabetyczny bełkot części tzw. rodziców widać gołym okiem, że to zwykła patologia. Każdy rodzić, któremu zależy na edukacji własnego dziecka poprze Strajk Nauczycieli.

Ty prawy nie wywyzszaj się tak mamusia z tatusiem dali na edukację i teraz swirujesz że jaki to ja jestem ludzie powinni klaniac się przed tobą nędz.. durn...!!! Pykniem sobie o ścian.. Nieroby do roboty!!!

A piszcie sobie szanowni rodzice ile chcecie, napędzani mową nienawiści wpajaną wam wraz z pisowską propagandą. Ale wiedzcie że skończyły się czasy ulegania wymuszającym rodzicom, którzy sobie poradzić nie mogą z własnymi problemami, nie potrafią wychować własnych dzieci a braki w edukacji uzupełniają 500+ i brakiem kultury osobistej. Nauczyciele potrafią walczyć. Mają siłę i godność. A teraz 3-2-1... start. Ujadać hejterzy nieszczęśliwi. Od razu życie wyda się wam piękniejsze. Pozdrawiam serdecznie.

Mową nienawiści to Wy, nauczyciele, teraz ziejecie napędzani przez PO. Tak narzekacie teraz?! a za czasów PO jakoś lepiej nie było i nie strajkowaliście! Wszystkim po równo 1tys zł! - szaleństwo. Owszem należą się podwyżki, premie ale za osiągnięcia, uznanie, włożony trud, a 3/4 nauczycieli to niestety nygusy. Nie odpowiada to proszę zmienić pracę. Ja pracuje w prywatnej firmie i nikt tu nie śni nawet o strajku bo usłyszy, że jak nie pasuje to żegnam,

Nauczyciele to kiedyś byli, teraz to są wymaniurowane niedouczone paniusie i troglodyci bez wiedzy. Nadajecie się do żłopania kawy tylko i nic nie robienia. Zdaję maturę w tym roku i Z WASZEJ WINY ciężko będzie mi się przygotować albo nawet zdać...a teraz raz dwa trzy nauczyciele ujadajcie jak wściekłe psy.

Może pokaż swoją gębę a nie anonimowo obszczekujesz nauczycieli nieuki.

BANDA NIEROBÓW! NA LEKCJACH NIC NIE TŁUMACZYCIE A PRAC DOMOWYCH DAJECIE TYLE ŻE DZIECIAKI DO PÓŁNOCY NAD TYM SIEDZĄ!!!

Jesteś głąbem to siedzisz do północy. Inteligentnym nauka idzie łatwo. Przykro mi ze nauka idzie ci z trudnością ale napewno potrafisz sie wykazać w innej dziedzinie. Nie miej kompleksów z powodu braków w edukacji.

Kasy, kasy, kasy a co mi tam, że nieuków ze szkół wypuszczamy

W jakim kraju przyszło mi żyć! W kraju gdzie prostak bez perspektyw i wykształcenia wyciera sobie gębę naukowcem, lekarzem, nauczycielem i prawnikiem! W kraju gdzie tuman z koszulką Polski Walczącej nie zna daty wybuchu Powstania Warszawskiego! W kraju gdzie zaczęto produkować pokolenie darmozjadów czekające na socjal! W kraju fatalistów pańszczyźnianych dla których Polska to własna kieszeń...Wstyd!

Podaj numer konta a przeleję ci kasę na bilet w jedną stronę abyś wyjechał i nigdy nie wracał. A prostak i do tego cham jesteś ty.

Niemiecki nauczyciel zarabia dziesięć razy więcej niż niż polski. Jak czeka nas przyszłość można sprawdzić porównując PKB Niemiec i Polski.

Niech nauczyciele wyjada do Niemiec!

jasne, lekarze też "niech jadą"! Zostanie ciemnota z frazesami patriotycznymi i bez wiedzy historycznej. Wstaniemy z kolan

Weź kredyt i jedź do Niemiec, tam już na ciebie czekają

popieram kolezanke z kasy w markecie 1800 na reke 12 godzin codziennie w miedzy czasie dokladanie towaru na swoim dziale i tez mam mature studia ale jak sie chce pracowac to sie nie nazeka a nauczyciele prawdopodobnie ten zawod wybieraja z zamilowania.Przepraszam za niedociagniete pismo pisze to na 10 minutowej przerwie w pracy a jeszcze musze zjesc

Zapraszam na kase do marketu za 1800 jest bardzo lekko i w kieszeni tylko 12 godzin dziennie

Jakby godnie zarabiali to nie byloby strajku!!!

Ministertwo podaje ze sa tysiace miejsc pracy w szkole.Zamiast 18 godzin ktore spedzacie tu na obrazaniu pracy nauczycieli (niektórzy nawet o 4 rano musza wylać swą frustracje)złóżcie Cv zróbcie mature i studia.Droga wolna zapraszamy do pracy w szkole.

Jakoś wszyscy nauczyciele pilnują swoich posad by ich nie stracić !!!!

A skąd Ci nauczyciele ( z 17:49)wiedzą , ze piszący tutaj nie mają matury bądź studiów ????? Czy tylko oni myślą , ze są tacy wykształceni ???? A co ma wykształcenie do poglądów , opinii różnych tu osób piszących ???? Każdy ma prawo mieć swój pogląd i ma ma prawo wyrazić opinię !!! A drogę wolną to mogą mieć i mają nauczyciele , gdy praca ich nie satysfakcjonuje np z powodu zarobków , jak to piszą nieznośnych uczniów !!!! Reasumując proszę szczegółowo się zastanowić co się pisze !!!!

Do Ip.Wiemy o czym piszę.Nie mówi się tu o braku wyksztalcenia wśród piszących na forum tylko o wymogach formalnych jakie trzeba spełnić żeby pracować w szkole.Potrzeba 5 tys. nauczycieli więc jest gdzie sie przykleić.Nie popieram strajku w tej formie ale cudów nie ma.Nie zmienie tej pracy ponieważ bardzo lubię pracę w szkole.

Lubisz swoją pracę - a może napiszesz za co lubisz swoją pracę ? Może inni tu piszący chętnie by przeczytali . Może zmieniliby poglądy ? Zachęcam

„Wiemy o czym pisze „ tak piszą nauczyciele ???????????? To może wiem o czym pisze lub wiemy o czym piszemy !!!!! To mało się dokształcili Ci z 19:23 a każdy doskonale wie jakie są wymogi formalne !!!! Tylko co niektórzy nie wiedzą jak nauczać dzieci i młodzież, by dać im dobry przykład . 

Przepraszam za błąd/ każdy zrozumial przekaz.Nauczyciele wiedzą jak należy uczyć dzieci są wspaniałymi metodykami .Jeżeli chodzi o przykład o którym piszę Ip to drogi Panie przykład dziecko bierze z domu.Więc nie wiem o co te pretensję.

Dobrym przykładem dla dzieci powinni być rodzice ale również nauczyciele !!!!!! A uczniowie i rodzice mają swoje poglądy co do pracy nauczycieli ( nie chodzi tu o wszystkich ) . Podstawą tego wszystkiego jest to by nauczyciele w sposób właśnie „metodyczny” zachęcali dzieci do nauki ( nie chodzi tu o wszystkich ) . A pretensje - niby jakie ? Każdy ma swoje poglądy i może wyrazić opinię . Pozdrawiam „nauczyciele”

15. MARCA 2019 roku - międzynarodowy młodzieżowy strajk klimatyczny młodzieży - uczniowie mają zastrajkować i nie pójść w tym dniu do szkoły !!!

Ktoś minusuje zamiast odpowiedzieć, a to ważne pytanie- czy związki mogą blokować nagrody dla wyróżniających się nauczycieli. To ważne, żeby nauczyciele nie obawiali się NIE strajkować. Pytanie nie jest bezpodstawne, bo po artykule o ostatnich nagrodach starosty były zaskakujące komentarze dotyczące wzmiankowanej sytuacji. Artykuł i komentarze pod nim są do odnalezienia. A ja chcę wiedzieć jaka jest prawda- mogą blokować nagrody czy nie mogą.

Mam ważne pytanie: czy związek zawodowy może zablokować nagrodę dla nauczyciela? Myślę tu o nagrodzie dyrektora, starosty/prezydenta, o którą występuje dyrektor szkoły, ale zawsze opiniuje ją przewodniczący związku. To ważne, bo jeśli tak to może mieć wpływ na decyzję o przystąpieniu do strajku niektórych nauczycieli.

Proszę sprawdzić sobie oświadczenia majątkowe nauczycieli, którzy zostali radnymi. Czarno na biały w nich jest ile zarabiają w szkołach. Do tego jakie samochody, mieszkania, kredyty - słowem wszystko. Wyciągnijcie wnioski i nie dajcie się ogłupić jak to niby mają źle w szkołach. I proszę mi nie pisać, że nie każdy jest radnym bo to nie ma znaczenia. Zarobki podobne z tą różnicą, że radni muszą ujawnić dochody i ich wysokość.

Nauczyciel pracuje 18 godz. tygodniowo. To ja sie pytam - dlaczego wy rodzice wydzwaniacie do nas o godz. 20???

Nauczyciel nie ma obowiązku podawania swojego nr telefonu ani uczniom ani rodzicom !!!!! To skąd te pretensje mf ???

bo są wśród was takie muły, że trzeba się pytać po 100 razy czy oby o to lub tamto wam chodzi a poza tym nie ma obowiązku odbierania telefonu o tej godzinie od rodzica

Nie, bo wy rodzice dzwonicie o godz. 20 z informacją dlaczego dzisiaj przysłowiowego Krzysia nie było w szkole. Jakby tego nie można było załatwić następnego dnia o przyzwoitej godzinie!!! Ja nie odbieram emoji

nauczyciel nie musi podawać prywatnego numeru telefonu. Wychowawca mojego dziecka jak ma sprawę dzwoni ze "szkolnego telefonu", poza tym jest dziennik elektroniczny już w większości szkół. Nawet na wycieczkę nie chce sie ruszyć bo ile to pracy, ile papierów trzeba wypełnić, a jeszcze jak się wróci z takiej wycieczki po 15stej to przeciez koniec świata

Nie ma takiego obowiązku żeby podawać swój numer telefonu rodzicom oraz uczniom. Łżesz jak pies. Nauczyciele mają PRYWATNE telefony a nie SŁUŻBOWE - sprawdź sobie jak jest między jednym a drugim różnica.

To dzwonił rodzic Krzysia czy nie odbierasz ??? Niezdecydowana bbb ????

Kozarski wypowiedział się na sesji powiatu. Jaką wypowiedź dał przewodniczący komisji edukacji Artur Gierula? Będzie zwalniał?

Stara metoda PIS napuszczać jednych na drugich. Nauczyciele kontra rodzice. Chciwi kontra ubodzy itd. Nie dajmy się zwariować. Cytując klasyka z mównicy sejmowej " te pieniądze im się należą" naprawdę

a dlaczego nie strajkowali kiedy przez lata nie mieli podwyżek.1000 zł to suma o której może pomarzyć wielu pracujących.ale niestety to wymaganie nie przekłada się na jakość wykonywanej pracy szkoła powinna być nie tylko oparciem ale i przykładem.wielu ludzi ma też wyższe wykształceni ,praktykę i doświadczenie ale niestety o takiej podwyżce nie mogą myśleć.jeżeli nauczyciele tak wysoko oceniają swoje kompetencje to niech się wezmą do pracy bo to co w szkołach widać to niewielu nauczycieli traktuje swoje obowiązki poważnie.do roboty państwo w państwie.

Najbardziej zadziwia mnie to, że nauczyciele - a więc ludzie, którzy w charakterze pracy mają zawartą konieczność oceny pracy ludzi - czyli uczniów żadają podwyżek równych dla każdego. Każdemu o tysiaka więcej. Dobry czy zły, wybitny czy przeciętny każdy z belfrów dostać miałby tysia więcej. W takim razie ja jako uczeń liceum żądam namiastki tej postawy nauczycielskiej a mianowicie tego, że czy sie uczę czy nie uczę to za sam fakt pobytu w szkole należy mi sie przynajmniej ocena dostateczna. Czy Wy drodzy nauczyciele nie widzicie absurdalności Waszego w ten sposób postawionego postulatu? I Wy chcecie nas uczyć wchodzenia w dorosłe zycie? Każdemu po równo? Mam wrażenie, że to juz było i jakoś nie sprawdziło sie w skali społeczeństw w żadnej części świata. Jeżeli chcecie by Was traktowano powaznie to strajkujcie o uczciwy i promujący dobrych a eliminujących złych system płac. Zróżnicowany ale jasny i czytelny. Ale nie walczcie o konkretną kwotę dla kazdego bo to niepoważne.

Myślę, że największym błędem tej dyskusji jest przekonanie wiekszości z Was, że istnieje na omawiany tu temat jakaś jedna prawda i tylko każdy inaczej ją postrzega. Otóż tak nie jest. Jest prawdą, że wielu nauczycieli zarabia za mało i jest prawdą, że jeszcze więcej z nich zarabia za duzo ponieważ nie spełniają wymogów by być nauczycielami. O byciu wychowawcami to już nawet nie wspomnę. To samo dotyczy też np. służby zdrowia. Problem polega na tym, że środowiska zawodowe mające ważne funkcje społeczne do spełnienia nie potrafią lub bardziej nie chcą dokonać samooczyszczenia i próby wyeliminowania ze swoich szeregów ludzi, którzy w tych zawodach pracować nie powinni. Dopiero wtedy miałyby te grupy zawodowe pełne wsparcie społeczne a to szybko przełożyłoby sie na to, że politycy byliby skłonni docenic ich pracę i status, również materialny. Ale ponieważ słabych, małostkowyc, mściwych, niesprawiedliwych nauczycieli sa całe stada to nie maja oni poparcia i ich planowany strajk ma wielu wrogów. Zacznijcie wymagać od siebie a dopiero póżniej od Państwa Miałem w zyciu - jak wiekszość z nas - wielu nauczycieli ale tylko kilku wspominam dobrze. I w zasadzie każdy o to zapytany, mówi to samo. Czy to o czymś nie świadczy drodzy nauczyciele?.

Czytam te wszystkie wypowiedzi i myślę sobie skąd w ludziach tyle jadu.Nie widzę problemu zrobic maturę skończyć studia i wziąć się za wychowanie i nauczanie swoich dzieci w domu.Tak jest takie prawo.Szkoła to nie zasilek nie zawsze należy. Podziwiam ludzi którzy skończyli studia i pracują w szkole poświęcając siebie innym.To jest powołanie z którym się czlowiek rodzi.Mile wspominam moich nauczycieli.W forum biorą udział osoby które nie miały tego szczęścia. Powinny wrócić te czasy kiedy nauczyciel był autorytetem a nie nianka czy chłopakiem do bicia. Popieram belfra który walczy swoje.Nie wszyscy nauczyciele to korepetytorzy..z drugiej strony 40 zl za godzine korepetycji to jest mało w porównaniu do wizyty u lekarza za 10minut 200 złotych.

To obiektywizm czemu nie uczyłeś /aś. się na lekarza ????

Pytasz skąd w ludziach tyle jadu? Już śpieszę z odpowiedzią. Ten jad wyprodukowały całe rzesze kiepskich nauczycieli, którzy swoja niekompetencją i wielokrotnie złośliwością, niesprawiedliwością i naduzywaniem władzy nad uczniem spowodowali, że poparcie społeczne nauczycielskich postulatów jest znacznie mniejsze niz byście chcieli. Zbyt dużo jest i było nauczycieli, którzy czynili i czynią piekło z zycia młodych i wrazliwych ludzi. Młodych i wrażliwych, powtórzę. Takich co im zalezy. To nad nimi macie władzę bo ci co na wszystko leją maja was gdzieś i tych sie nie czepiacie. Tęsknisz za czasami kiedy nauczyciel był autorytetem? Autorytetem drogi kolego można być w każdych czasach i takie autorytety są i dziś. Problem w tym, że jest ich zdecydowanie za mało.

Tak, bardzo dziwimy się, jako Ludzie w pełni odpowiedzialni, myślący i znający bieżące realia sytuacji finansowej w oświacie, że wcześniej wasza gawiedź nauczycielska była totalnie pomijana przez kolejne ekipy politykierskich nieudaczników, bałwochwalców rodem z komuny, psl/zsl-u, platformy i innych "leżakowych" nacji, a żadne strajki, pikiety nie miały miejsca, booo.... ten wasz nieudaczny obibok-wsze-przewodniczący służył komuszo-platformianej bylejakości, o jego usługach na rzecz komuny lepiej nie wspominać, a wy w te pędy na kolaniskach razem z nim w pokorze i usłużnym skłonie się nam wszystkim objawialiście, niestety! Pytamy was w pełni odpowiedzialnie - a dlaczego to niby nie występujecie o mamonę do waszych lokalnych politykierów, patrz: prezydentów, burmistrzów, wójtów etc. etc. przecież ta tam są wasi przełożeni, a tym bardziej od kasy. Miast zabezpieczać sobie ogromną kasę na ekwiwalenty za niewykorzystywane zaległe urlopy, winni wam uchwalić podwyżki, tak?! Nie mówimy, że zarabiacie jakieś wielkie pieniądze, no ale, kto w tym Kraju i jaka grupa zawodowa (oprócz tzw. samorządowej gawiedzi i ministerialnych kacyków) zarabia na przyzwoitym poziomie?! To co, każda z tych grup dawaj w te pędy na ulice, place i inne "trotuary", bo a nóż, coś się wykrzyczy i wyłudzi?! Dziwne, że wasze samorządowe nie-władze, tak ochoczo wyrażają zgodę na wasze opuszczone stanowiska i miejsca pracy, a uczniowie, -łoj- tam , ot Rodzice muszą sobie wziąć urlopy na te wasze gierki i zachciewajki. Wstyd, nauczycielska gawiedzi, że niby tacy wykształceni, ogarnięci, rozgarnięci, a dajecie się podprowadzać takiemu politykierskiemu pajacowi, jak wasz związkowy aparatczyk, ponoć przewodniczący, Boże zlituj się i odwróć. Tak na marginesie, to ten wasz "mentor" ma pełne ręce prawnych narzędzi do wykorzystania w rozmowach np. z waszym ministerstwem i z tego powinien korzystać, tak?! A może on jest takim nieudacznikiem (a wszystko wskazuje na to, że jest!), aby tutaj popisując się swoim intelektem i rozumem (jeżeli w ogóle go posiada?!) wynegocjował wam należne wg. was, środki na podwyżki wynagrodzeń, tak?! Czyżby "ideały" głoszone i okazywane przez niegdysiejsze hordy samo-brony były jemu (wam) bliższe, a wyjście w "pole" jest waszym jedynym pomysłem na lepsze życie?! Hańba i wstyd w takich przypadkach, to mało powiedziane !!!

Wypowiedz samych prawd ! Popieram !

18 godzin to mit. 18 razy 45 minut to 13,5 godziny tygodniowo. Oni śmiało mogą, i pracują często na dwóch etatach. Znam osobiście takich. O co chodzi? Pazerna grupa zawodowa. 2500 razy dwa to chyba 5000 miesięcznie do ręki. A i tak godzinek tylko 27. A gdzie tu do 40?

Nauczyciel czego nauczy strajkując. Zniszczy autorytet, który już zniszczyli. Nie mówię, że zarabiają dużo, ale to jest 18 godzin tygodniowo. Są nadgodziny. Można dorobić w czasie wakacji na koloniach i obozach. Można strajkować w ferie i wakacje. Tyle macie wolnego czasu. Przed feriami zwolnienia lekarskie. Pieniążki z naszych podatków. Ferie zimowe i nauczyciele cudownie uzdrowieni. Ten strajk to znęcanie się psychiczne nad dziećmi. Jesteście niegodni być nauczycielami. Powinni nauczyciele stracić kartę nauczyciela. Miesiąc urlopu na rok. W pozostałych terminach wolnych od zajęć obowiązkowe szkolenia i opieka nad dziećmi w szkołach i na koloniach. Wtedy podwyżki po 1000 zł.

Kozarski!? A co on zrobił dla nauczycieli ... Pogonić i będzie lepiej, albo tak samo ... Bez składek!!!

Kiedys uczyl jeden nauczyciel kilku przedmiotow i wszyscy rozumieli nie musieli rodzice douczac dzieci w domu a teraz taka pani skonczy WFi wielka nauczycielka.

Zle uczyc to na kase do marketu taka sama pensja tylko 12 godzin pracy.

Gdybym chciała siedzieć na kasie to nie uczylabym się tyle lat. Ja mogę ewentualnie iść na tą kasę ostatecznie, ale ci z kasy pójdą wtedy nauczać do szkoły??!! Nie sądzę

To idz na kasę do marketu i przestań pisać głupoty . Tam doświadczysz jak się ciężko pracuje i zatęsknisz do swojej obecnej posady !!!!

Pewnie korepetycje brałeś o 4 rano z tą panią. He he

63 to jakiś trep itp co było go stać na wychowanie dzieci i teraz takie dyrdymaly wali znam takich osobiście pału... się 63.

Nie o to tu chodzi , by wszystkich nauczycieli mierzyć jedną miarą . Są tacy , którzy mają ogromną wiedzę i przekazują ją dzieciom ( chcą jak najlepiej przygotować dzieci do dorosłego życia ) - pokłony dla nich !!! Są i tacy nauczyciele , którzy do pracy chodzą nie wiadomo po co , by tylko zaliczyć te kilka godzin i odebrać wynagrodzenie ( nie ma to nic wspólnego z przekazaniem wiedzy ) . Zmienić system w szkolnictwie by zostawali tam tylko najlepsi , odpowiedzialni i z pokorą nauczyciele i owszem premiować takich !

Ci co krytykują nauczycieli to osoby które najczęściej do szkoły miały pod górkę i mają żal że ktoś chciał z nich zrobić ludzi .są też w tej grupie rodzice którzy uważają że szkoła jest po to żeby za nich wychować dzieci gdy sami tego nie potrafią lub gonią za robotą bo biznes trzeba robić a w głowie pusto dla dziecka najnowszy smartfon żeby był zadowolony i szpanował w szkole na lekcji a jak się mu zwróci uwagę to pyskuje i tatusiem straszy bo mój tata to wie pani kim mój tata jest. Ja nie jestem nauczycielem w szkole też nie zawsze było dobrze wychowałem z żoną dwie córki obydwie po studiach nie oglądaliśmy się na wychowanie przez szkołę zresztą to było w innych czasach nauczyciel miał szacunek a nie jak teraz gdy byle ojszczymurek nauczył się stukać w klawiaturę i pisze co mu ślina na język przyniesie .Moje córki złego słowa na szkołę nie powiedzą. .Skoro nauczyciele mają tak dobrze a wy tak żle to wszyscy do szkół i zacznijcie cudze dzieci uczyć czego wam życzę

Według „63” to my wszyscy tu piszący to „ ojszczymurki” ?????????

Weglug „69 „ to my wszyscy tu piszący to „ ojszczymurki „ !!!!! Sam się wróć do szkoły i naucz się pisać poprawną polszczyzną . I nie osądzaj dzieci i ich rodziców , jak nie masz o tym pojęcia !!!!!! Otóż to te „wyjątki - które mają najwiecej do powiedzenia bez żadnej relatywnej co do tematu argumentacji „ !!!!

Sprywatyzowac szkoly. Wolny rynek ich (sc. nauczycieli) sam zweryfikuje.

Bon edukacyjny od Państwa dla rodziców. Rodzice sami wybierali by prywatną szkołę, do której posyłają dzieci. Płaciliby za naukę bonem. Jak nie będzie wyników, to szkoła do likwidacji i belfry na bruk.

Te uczeń skąd wiesz że twoja pani nauczyciel wstała o 4 pewnie jasnowidz a może coś innego nie wydurniaj się.

A może syn tej nauczycielki ? hehe

Pani nam powiedziała

Ludzie o co wam chodzi nauczyciele mają bardzo ciężką pracę Jestem uczniem i wiem ż nauzcyciele nie mają z nami łatwo Np. Moja Pani Polonistka Przez około 7 dni miała do sprawdzenia około 90 wypracowan wiekszość to bazgroły. Pani od Angielskiego dizisiaj wstała o 4 rano i sprawdzała nasze próbne egzaminy Nauczyciele od trzech egzaminacyjnych przedmiotów zostają po godzinach i za te godziny nie mają wypłacone Nauczyciel mają naprawdę jedną z najcięższych prac A wszyscy tak ich hejtują Niech taka pani co siedzi przy kasie przyjdzie pracować z dziećmi i zobaczymy czy wytrzyma 2h Nie sądze że jakaś prac jest mniej ważna czy mniej cięższa ale prosze zostawcie nauczycieli w spokoju bo wykonują wielką robote z marne pieniądze

To coś kiepska ta Pani Polonistka uczniu - nie nauczyła pisać gramatycznie , ze znakami interpunkcji i poprawnie wyrazów z dużej litery ! Korekeptycje by się przydały ! 

A tak chwali nauczycieli , a taki niedouczony ten uczeń haha

Mają płacone za wszystko co robią uczniu ! Ich etat to nie tylko pensum !

A skąd wiesz ze te 90 prac to prawie same bazgroły uczniu ???? Niezorientowany uczeń !!!!

Do wszystkich zaineresowanych i zazdroszczacych pracy w szkole. 1. Nauczyciel spędza w szkole na pewno nie 18 godzin bibliotekarz 30 godzin swietlica szkolna 26 godzin polonista matematyk 25 godzin 2. Codzienne przygotowania do lekcji 2-3 godziny tj minimum 15 godz tygodniowo 3.Spotkania z rodzicami plus ciągle telefony po godz 15,00 4.Szkolenia plus rady pedagogiczne Mi wyszło 60 godzin tygodniowo z czego zwykły Kowalski pracuje tylko 40 godzin w tygodniu. Gdy przychodzi weekend przeciętny Kowalski odpoczywa z rodziną a nauczyciel ??? a nauczyciel spędza ten czas nad przygotowaniami do kolejnego tygodnia pracy.Co drugi tydzień spędza weekend na uczelniach by skończyć kolejne studia ,które już nie pamiętam ale chyba 10 kierunek nie za szkolne nie za firmowe tylko za swoje .Ach ile w końcu zarabiają nauczyciele w polskich szkołach ??? stażysta 1500 netto czyli nawet nie najniższą krajową kontrakt 1800 netto mianowany 2100 dyplomowany 2400 jest czego zazdrościć ??? Ferie /wakacje/ nie jestem robotem tez muszę odpocząć 26 dni jak ty tak czyli cały lipiec a sierpień spędzam w szkole by od września twoja pociecha czuła się lepiej niż w domu. Z drugiej strony dlaczego muszę czekać aż do wakacji by wyjechać ze swoją rodziną -ja w tym roku chcę odpocząć w październiku tak jak ty. Więc poproś dziadków lub wynajmij opiekę do swoich dzieci bo ja chce wziąć urlop. Na koniec drogi czytelniku czy chciałbyś pracować w szkole ? 

właśnie! ile macie dodatkowych wolnych dni! Jak jesteś nauczycielu chory czy potrzebujesz wolne to bierzesz zwolnienie i nie interesuje Cie nic. W prywatnej firmie to część urlopu wyznacza pracodawca , kiedy będzie zamknięta firma, a jak dopadnie mnie choroba to biorę urlop, bo po chorobowym to zaraz zwalniają lub część pensji ucinają.

Droga pani nauczyciel zapomniała pani wspomnieć o wszystkich okazyjnych przerwach w ciągu roku np.przy okoazji Świąt Wilkanocnych,Bożonarodzeniowych,Wszystkich Świętych,feriach i wielu innych kilkudniowych w ciągu roku,a wakacje swoją drogą,no i jest jeszcze urlop roczny płatny,na podratowaniwe zdrowia,proszę mi wskazać inny zawód z większymi przrywilejami.

A co to za przywilej my w wojsku mamy 2 tys wiecej plus mundurowe plus dodatek na mieszkanie itd.W zyciu bym sie nie zamienił.Wielki szacun dla nauczycieli.Rodzice gorsi niz uczniowie.

Ciekawe co Ty tam robisz na służbie w godz pracy ??? Wojaku !!!!

Pisze w czasie wolnym mam wakacje

Na służbie -wakacje Wojaku . Czytaj ze zrozumieniem . hahahaha

Czytaj ze zrozumieniem tak mam wakacje a co to trzeba czekac do lata

To bardzo wykształceni Ci nauczyciele , o których Pani pisze 10 kierunków . Tyle kierunków tzn , ze nauczycieli na to stać - na naukę by się dodatkowo doszkalać !! Pani Nauczycielko jak to Pani pisze „przeciętnego Kowalskiego „ nie stać na to by się szkolić na 10 kierunkach nawet na 1 . Czyli wg Pani nauczyciele nie zarabiają tak mało !!!!

To bagaci Ci nauczyciele !!!! Brawo Pani Alino !

10 kierunków i żadnego nie ekspert! - na lekcji pobieżnie omówiony temat i zadane do domu.

Przepraszam bardzo kształce sie od 20 lat w jednej bardzo szerokiej dziedzinie.

To dobrze ze przepraszasz tu innych mądrzejszych . To w końcu w jednej czy w 10 kierunkach ??? Coś nie tak z Tą nauczycielką . Chyba badania specjalistyczne by się przydały Pani - Pani nauczycielko !! I to szybko !!

Dobrze ze wybrałem administracje i nie pracuje w szkole.Nie dosc ze rodzice beszczelni i klotliwi to jeszcze uczą swoje dzieci cwaniactwa i braku szacunku dla nauczycieli.Zła karma wróci na starość.

Właśnie jeżeli ma się skończonych 10 kierunków to w sumie żadnego nie uczy się dobrze-to niemożliwe.

„Jak do wszystkiego to do niczego „. Hahaha

Trafna wypowiedź !!

Wielu nauczycieli wychodząc ( pędząc do innej szkoły - na drugi etat ) to jest jakieś 120 godzin tygodniowo pracują Pani nauczycielko . Proszę sobie to przeliczyc na 5 dni roboczych ile to jest godz dziennie . Nigdy nie czytałam większych bzdur jakie napisała Pani nauczycielka

Bo może masz problem z czytaniem.

Jestem nauczycielką, pracuję w tej samej szkole od 18 lat. Po ostatniej reformie faktycznie faktycznie pędzę z jednej szkoły do drugiej i trzeciej, ale nie po to, żeby zgarniać kasę za kolejne etaty. W każdej z tych szkół mam po kilka godzin (uczę drugiego języka obcego) i staję na głowie, żeby uzbierać te 18 godzin. W przyszłym roku szkolnym z łączenia trzech szkół nie uzbieram niestety tej liczby niestety. I ktoś pomyśli, że pracuję w kilku szkołach, to pewnie dobrze zarabiam, ehhh...

A jaki dochód z nielegalnych korepetycji?

Jakby się dziecko samo do nauki wzięło i było przez rodziców dopilnowane to żadne korepetycje nie byłyby potrzebne. A oni często nawet nie wiedzą co było na lekcji bo w czasie zajęć pod ławką na telefonach w gry grają. A potem mówią że nauczyciel niedobry i nie rozumieją. Zabierzcie im telefony i zacznijcie wymagać, to i korepetycje nie będą potrzebni. Po co dajecie zarabiać tym nauczycielom darmozjadom??? Uczcie sami.

Mam siostre nauczycielkę,na jej lekcjach dzieci mają zakaz używania telefonów.

Ale kto Wam drodzy Rodzice każe dzieci na te korepetycje wysyłać, skoro tak Was to boli? Usiądźcie ze swoimi dzieciaczki i pouczcie się w domu. Często dziecko przychodzi na godzinę korepetycji przed samą klasówką i żąda żeby w godzinę przygotować go do klasówki z całego działu. W zeszycie najczęściej nic, czasem nawet nie wie z którego działu. A mamusia z tatusiem gdzie są wtedy? Niech uczą swoje maleństwo. A potem płaczą ze 40zl wydali a tu i tak jedynka...

Rozumiem Panią ( być może Pracuje Pani w gimnazjum ) . To sprawa organizacji pracy nauczycieli przez dyrekcję szkoły ( najwidoczniej jest za dużo etatów obsadzonych w Pani szkole - tzn z przedmiotu , jakiego Pani uczy ) . Rozumiem , ze i takie przypadki się zdarzają . 

Bzdury to pan piszę.Wziąć się lepiej za wychowanie dziecka lub książkę przeczytać.

„Analiza „ to chyba nie potrafi czytać ze zrozumieniem . I nie posiada wiedzy z zakresu pisowni ! 

Pani nauczycielka to uczy przedmiotu ???? Proszę napisać jakiego i uczniów w jakim wieku ??? Śmiało !!!!

Niestety nie moge ze względu na Ochronę Danych Osobowych.Jeżeli Pan K.ma życzenie to prosimy opisać w kilku zdaniach jak Pan spędza swój wolny czas.

Nikt nie pyta o dane osobowe ! Może powrót do szkoły Pani sąsiadki !

To Pani nauczycielka jest teraz sąsiadką ?????? I nie wiedziałem że napisanie jakiego przedmiotu uczy nauczycielka i uczniów w jakim wieku - to jest ochrona osobowa ???

Co to za nauczycielka - różne podpisy raz Nauczycielka raz Sąsiadka ? Może dzieciom tez tak wiedzę przekazuje ???? Jak sama napisała : przecież KN tego nie zabrania . Może dla takich nauczycieli jakieś badania specjalistyczne !!

Sąsiadka i Nauczycielka może są razem hehehehe

Nauczycielka ma wiele przywilejów, może być również sąsiadka.KN tego nie zabrania.Człowiek się uczy całe życie.

To płace sprzed lat! Czy nauczyciel np. WF przygotowuje się do lekcji?

brawo w końcu konkrety.Ja bym dodał jeszcze sprawdzanie prac domowych i prac klasowych .Uzupełnianie dokumentacji szkolnej.Ja średnio pracuje 58 godzin w tygodniu jako nauczyciel ( praca w szkole i w domu )

W tym jako nielegalny korepetytor

Tak 4 godz w szkole i i 7, 60 godz w domu . To chyba codziennie kilka klas musiałoby mieć sprawdziany , codziennie Rady Pedagogiczne , codziennie kilka godz przygotowań do lekcji ???codziennie po kilkunastu rodziców w szkole , conajmniej kilkadziesiąt rekinów od rodziców dzieci ( nauczyciel pisze ze po godz. 15 ) ???? Jeszcze zapomniał napisać ze prowadzi dodatkowe lekcje wyrównawcze dla uczniów. I może kóła zainteresowań ???? Uzupełnianie dokumentacji szkolnej . Czyli razem pracuje ok 12 godzin !!! Powiedzmy od 8 do 20 !!!! I tak codziennie !!!! Gdzie te lekcje dodatkowe w szkołach - PYTAM ???? Nie byłoby wtedy korepetycji ? Jak zapytałam w szkole Panią dyrektor dlaczego w szkole u mojej córki nie ma dodatkowych zajęć dla uczniów - odpowiedz „ bo nauczyciele nie mają za to płacone „ albo ze niektórzy pracują jeszcze w innych szkołach „ i tak reasumując PANI OWA NAUCZYCIELKA z 19:14 to bardzo mocno się ośmieszyła tym co napisała !!!!

Conajmniej poprawiono telefonów od rodziców

wynagrodzenie zasadnicze : dla nauczyciela stażysty - 2538 zł brutto , nauczyciela kontraktowego - 2611 zł , nauczyciela mianowanego - 2965 zł i nauczyciela dyplomowanego - 3483 zł Do tego dodatki, świadczenia socjalne, trzynastka, 500 plus, korepetycje na czarno… Najniższa emerytura poniżej 1000zł – wydatki na leki, opłaty, wyżywienie…. Nauczyciele chcą 1000zł podwyżki, ile dostali emeryci?...

To smutne,że nauczyciele bawią się w polityke,kosztem nauczania dzieci i młodzieży,Dziwi mnie ich postawa,gdyż właśnie od nich oczekiwałabym kultury i wyrozumiałości.Dlaczego teraz ten protest? ,to proste jest on całkowicie polityczny inspirowany przez opozycję i pana Broniarza ,pełniącego swą funkcję mam wrażenie od czasów Insurekcji Kościuszkowskiej.Nauczyciel to ktoś więcej,aniżeki człowiek wykonujący tylko swój zawód,to ktoś z ugruntowaną pozycją w społeczeństwie budzacy respekt i poszanowanie,ma on swego rodzaju rolę i misję do spełnienia,to ktoś kogo pamięta się przez całe życie.Wśród nich są tacy,których kochamy,wspominamy i szanujemy ,którzy pozostawili w nas swój ślad,wieczne autorytety,ale są też tacy,których przeklinamy całe życie.Referendum przdstrajkowe będzie swoistym testem,których jest więcej,i czy zależ im na naszych dzieciach,czy bardziej na pieniądzach i polityce.

To racja i jeszcze takie bzdury tu wypisują Ci nauczyciele ( Ci co chcą strajku ) 

Chcą podwyżek jak górnicy.Jest maleńka różnica między pracą nauczyciela a górnika.Górnik wychodzi z domu do pracy nie wie czy z niej wróci ,a nauczyciel co,idzie do szkoły ,do ciepełka odpęka 5 godzin,(każda 45 min) i bardzo zmęczony swoją niedolą wraca do rodziny.Dodatkowo zarabia korepetycjami nie opodatkowanymi.Zamieńcie się z górnikami chociaż na tydzień,zobaczycie jak wygląda prawdziwa praca.Mówicie ,że dzieci są niegrzeczne popatrzcie też na swoje jakie są.

To sama prawda

A czy nauczyciele płacą podatek dochodowy od udzielonych korepetycji? Proponuje US zainteresować się tym problemem.

A mamusia 5 dzieci siedząc w domu, spijając samotnie kawkę w trakcie trwania ukochanych seriali odprowadza podatek

Rodzice płacący za korepetycje w zamian za ten strajk powinni zgłaszać takich nauczycieli do US ( w przypadku gdy nie dostają paragonu bądź fv bądź r-ku bądź potwierdzenia zapłaty za płatność za korepetycje dziecka ) 

Skończcie z tym mitem, że nauczyciel pracuje 18 godzin. Realnej pracy przy tablicy jest 13,5 godziny zegarowej (18 razy 45 min). To moja jedna zmiana w pracy. A takich zmian mam 14 w miesiącu.

Osoby (nauczyciele), które w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (podwyżki) zasłaniają się tarczą z małych dzieci (przedszkola) oraz młodzieży (gimnazja i szkoła podstawowa) NIE MAJĄ i MIEĆ NIE BĘDĄ NIGDY mojego poparcia.

Dajcie im podwyżki, a oni w zamian za to zadadzą więcej lekcji do domu. W szkole nic nie robią tylko wszystko trzeba z dziećmi robić w domu. Z matematyki w szkole zrobią 1 przykład a do domu 20. Więc pytam za co im dawać te podwyżki?? W innych firmach to trzeba zasłużyć na podwyżkę a oni za co chcą?? Tak naprawdę to na 10 nauczycieli tylko 1 zasługuje na to. Dzieci traktują jak najgorsze zło bo przychodzą do szkoły i przecież są niegrzeczne.

Jedynym dobrym rozwiązaniem jest podnieść pensum o 1/3, bo im się z nudów i z nadmiaru wolnego czasu w głowach przewraca. Później podnieść pensję o 1/3. A tych, dla których w wyniku reformy zabraknie godzin zwolnić po sprawiedliwej weryfikacji. Dzisiejszy system ocen to jakiś absurd. Rodzice muszą wieczorem tłumaczyć dzieciom lekcje, bo nauczycielowi w szkole się nie chciało.

Nieroby do roboty bo dochodzi osma

Analityk, mg inz, po łódzkiej politechnice, kierunek chemia, praca w zakładzie farm. Brutto 3850zl po 5 latach! 40 godzin tygodniowo ,26 dni urlopu! Mimo składania aplikacji na nauczyciela nie ma dla mnie pracy w oświacie!

To tyle zarabia większość nauczycieli ale netto i conajmniej o połowę godz tygodniowo mniej . 

Tak masz rację 2100 na rękę po 10 latach pracy jako nauczycielka w gimnazjum to to samo gratuluję znajomości tematu.

Chyba w Bangladeszu haha

Dżepetto przesadził z drewnem strugając Pinokia bo ten już w ilości łgarstw pobił o nos czołowego propagandystę kurvizji...Spokojne czekamy na wybory i ich koniec...a nauczyciele niech nie odpuszczają.

Obyś się nie zdziwił od września jak będziesz zapier... do pośredniaka frendzlu osrany. Splunąć takiemu w ryj to komplement. A o wybory się nie martw. Po tym strajku a w trakcie reformy szkolnictwa najwięksi pieniacze z belfrów polecą na pysk. Wspomnisz jeszcze moje słowa. Niektórzy mocno naplują sobie w pysk że strajkowali oj naplują. W świetle prawa i w białych rękawiczkach się ich pozbędą w ramach redukcji etatów. Ja strajk przeżyję a na was leję ciepłymi szczynami.

Dla przypomnienia ,,Najwięcej zarobił Zdzisław Trawczyński - łącznie aż 115 368,53 złotych brutto! Na tę kwotę składa się 9 431,57 zł trzynastki, 11 976,96 zł ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, 31 320 zł odprawy na koniec kadencji i 62 640 zł odprawy emerytalnej. - pierwszy wynik to 2 lata mojej pracy !!!

Zwolnić miernych nauczycieli, a pozostałym dać nadgodziny!

Myślę, że trzeba wzorem Francji wprowadzić stosunkowo trudny egzamin państwowy na nauczyciela. A potem weryfikacja co dwa lata, bo część profesorków to wtórni analfabeci.

Zwolnić nauczycieli miernych, a pozostałym dać nadgodziny!

Popieram! Mają za mało obowiązków i im się z nudów w głowach przewraca. Jak adiunkci na uczelniach za PRL-u protestowali, to ministerstwo ustaliło obowiązek habilitacji w 12 lat. I protesty się skończyły, bo doktorki wzięli się za robotę a nie za rozróby.

Popieram religia won ze szkół i tych pseudo nauczycieli bredzących coś o diabole i anniole zwolnić natychmiast!

Zgodzę się na podwyżki i poprę strajk, ale tylko wtedy, gdy będą odbijali kartę przy wejściu i wyjściu na 8 godzin pracy w szkole każdego dnia.

nie podpisuj się jako nauczyciel bo nim nigdy nie byłeś .Każdy ocenia innych według siebie jeżeli ty olewałeś pracę to myślisz że inni robią to samo . Wstyd.

Troche wpis żenujący jest... i niby pisze to były nauczyciel.... ciekawe czy jak byl tym nauczycielem to tak robil

Xyz - widocznie zna realia tej pracy.

Nie robiłem i dlatego wiem, że praca nauczyciela to nie jest jakoś bardzo absorbujący czasowo zawód. Fakt niskie zarobki, ale dużo wolnego czasu na swoje pasje i zainteresowania. Pracowałem w edukacji kilkanaście lat.

Pracowałeś to przy sprzątaniu kibli w szkole więc o edukację sie otarłeś rozmawiając z dzieciakami.

A ty co, obrzucasz inwektywami człowieka, który uczciwie pisze, jak w oświacie jest, bo sam pracował kilkanaście lat jako nauczyciel i zna sytuację od podszewki? Argumentów ci zabrakło?

i dlaczego już nie pracujesz pewnie się nie nadawal\łeś do tej pracy i cie wyj...bali

No comment! Poziom rynsztoku.

Jak było ci dobrze trzeba było zostać .

Można im podnieść jeśli zwiększy się wymiar godzin i na przykład oddeleguje do pracy w ferie i wakacje. Przecież mogą kosić trawniki, sprzatac kupy po psach czy po prostu zamiatać ulice

Głupiś....

Do zbierania ówna ty się najlepiej nadajesz trepie jeden bez mózgu

Nauczyciel - a brak poprawnej polszczyzny !

Ale "inteligentny inaczej" się znalazł. Wstyd, że to nauczyciel pisze.

Już dawno temu powinni zastrajkować ... praca za grosze i jeszcze użeranie się z .... rodzicami piszącymi posty poniżej "wielka głowa i orzeszek sobie lata"!!!

Jacy rodzice? Przecież te posty smaruje tylko kilka osób pod różnymi nickami. To taka tradycja na tym portaliku. Nie pokazuje ip i sobie pryszczaci nieudacznicy co im w życiu nie wyszło próbują ulżyć.

Widzę że właśnie sobie ulżyłeś

Dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo a chcą uchodzić za nie wiadomo kogo

Najpierw niech nauczą od tego sa ,a nie jak jest zebranie w szkole to prosto w twarz taką Pani powie że dziecku trzeba pomóc .... może jakieś korepetycje. Kiedyś by nigdy w życiu nauczyciel tak nie powiedział na zebraniu

Wyborcy 500+ i wszystko jasne.

Właśnie tyle wolnego mają nic praktycznie nie robią i jeszcze zadania dziadostwo ma Źenada

Weź sie za robienie kolejnego bahora bo tylko do tego sie nadajesz.

Nie chce mi się z tobą gadać 500+

Do roboty nieroby a nie występować z roszczeniami Bezczelne lesery

Przyglupiasta grupa zawodowa i tyle w temacie

Jestem ciekawa kogo będą uczyć ci wzorowi nauczyciele w przyszłym roku, bo żeby dostać świadectwo ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej uczeń MUSI przystąpić do egzaminu końcowego.

Najmądrzejsi rodzice przecież nauczyciele są niedouczeni w opinii większości - pójdą na kasy do marketów . Nie Martę się

strajkowac. PIS sklocił narod. a co ? w wakacje mają strajkowac?

PiS nie skłócił społeczeństwa tylko partie opozycyjne !!!!!!!!

Kto krzyczał zabiliście mi brata? Kto zniszczył prawie wszystko w jedną kadencje co było budowane przez lata?

A co było budowane,chyba uklady ,zeby dobrze kraść 250 mld.wat i ofe.

Trafny podpis

Do podstawowych obowiązków pracownika należy : wykonywanie pracy ( zakres obowiązków- umowa o pracę ). Pracownik może odmówić wykonania pracy jedynie w przypadku polecenia służbowego , które jest niezgodne z prawem , bądź zagraża jego życiu lub zdrowiu . Kodeks Pracy Czy nauczyciele to nie pracownicy ! Dla wszystkich jednakowe prawa !czy ktoś lub coś im zagraża ??

To powiedz to policjantom którzy mieli w **** społeczeństwo i poszli na L4

Nauczyciele maja strajkować a nie iść na L4

Nauczenie maja strajkować a nie pójdą na L4

Strajk nauczycieli - jeszcze okres w którym są egzaminy - to nic innego jak wymuszanie !! Tez powinny na to być paragrafy !!

Na celowe i ustawione L4 policjantów jakoś paragrafów nie było

Górnicy wywalczyli sobie i cicho "siedzą". I gdzie były wtedy paragrafy ?

Za każdy dzień strajku nauczyciela - zabrać minimum 50 procent wynagrodzenia ! Zmienić paragrafy ! Jeżeli ktoś uchyla się od wykonywania pracy ( zatrudniony pracownik) zostaje ukarany naganą , po czym ma obniżone wynagrodzenie . Kodeks Pracy

Za dni, w których trwa strajk nauczyciele nie mają wypłacanej pensji. To co jeszcze mają nam zabrać?

Policja celowo poszła na ustawione L4 i miała wszystko w ****. Więc każdy ma prawo

To czemu pracodawcy czyli Komendanci nie sprawdzali pracowników czy rzeczywiście chorują ? To ich obowiązek !

Albo zwolniony z art 52 KP

Najbardziej żałosna i namożna grupa zawodowa mająca duże mniemanie o sobie a w rzeczywistości nic sobą nie reprezentująca to właśnie NAUCZYCIELE

Teresa nie chciała się uczyć i teraz zgania na nauczycieli, że nie nauczyli Jej swojego imienia pisać począwszy od wielkiej litery.

Musiałaś wiele klas powtarzać, że ich tak nie lubisz, tępa pało !!!!!!!!!!

i jeszcze prawnicy lekarze, pielęgniarki, policjanci,urzędnicy strażacy, górnicy, rolnicy, ...... wszyscy którzy godnie chcą żyć. wszyscy którzy pracują i płacą podatki.

Przepraszam, ale rolnicy nie płacą podatków!

a za ziemie to kto płaci podatek

Inni tez płaca podatek od gruntu , od nieruchomości . Wszyscy prócz rolników płacą podatki od wynagrodzeń , firmy i spółki od zysku . Rolnik nie płaci podatku od dochodu ze sprzedaży płodów rolnych !

No i w większości rolnik - VAT-owiec zwroty VAT i różne doplaty . Pozostali nie mają takich przywilejów . 

zostań rolnikiem bedziesz miał taki przywileje

Nie każdego stać by zostać rolnikiem

Każdy ma prawo godnie zarabiać. Tylko ja nie pisałam się na dwa etaty każdego dnia. Najpierw 8 godzin w swojej pracy potem kolejne jako nauczyciel w domu. Bo jak się okazuje znowu Pani/Pana nie było w szkole bo na zwolnieniu. Materiał musi być przerobiony bo jak nie to 1. Nikogo nie obchodzi że nauczyciel sam się nie potrafi przekazać wiedzy. Niech nauczyciele też będą oceniani i wtedy zarobki adekwatne do osiągnięć.

Popieram. Nauczyciele niesolidnie wykonują swoje obowiązki. Ocena ich pracy to jakiś kosmos. Żona codziennie tłumaczy dziecku lekcje, bo pani albo pan nauczyciel nie miał czasu w trakcie wykonywania swoich obowiązków (czytaj: lekcji) wytłumaczyć dzieciom, o co chodzi. Dodam, że córka jest prymusem i nie ma z nią problemów edukacyjnych.

No po nie ma kasy by placic innym za nadgodziny, wiec dzieci zwalniane albo na swietlicy Pani Matko a kazdy moze zachorowac. I przyzwyczaj sie ze to Ty bedziesz dzieci uczyc bo za takie pieniadze nikt ich uczyl nie bedzie

A ja myślę że każda kobieta zakładając rodzinę, decydując się na dzieci powinna sobie zdawać sprawę z tego że praca w domu to praca na cały etat i to nie tylko 8 godzin dziennie, Też odrabiałam z dziećmi lekcje, ale nie przyszłoby mi do głowy wypominać to. Wiedziałam, już że tak będzie gdy zdecydowaliśmy się z mężem na dzieci. I to był ważny czas bo czas spędzony z dzieckiem

Karta Nauczyciela. Rozdział 3. Wymagania kwalifikacyjne (dla osób zatrudnianych na stanowisku nauczyciela sic. ) §9.1 pkt. 3 "Przestrzega podstawowych zasad moralnych" i to mnie rozbawiło.

Trzymając się litery prawa 3/4 Pożegna Reszta średnio 1000 podwyżki.

Jestem nauczycielem z przeszło 20 letnim stażem pracy - wynagrodzenie netto z dodatkami 3930 zł i 18 godz pracy i więcej dni wolnych niż pozostali . Nie będę narzekać . Nie wszyscy nauczyciele są zdania by strajkować . Ja jestem przeciw !

Może uczysz WF i rozwijasz swoje pasje.

Szacunek dla Pani.

Proszę dodać, że efektywnej pracy przy tablicy jest 13,5 godziny zegarowej. Bo godzina w szkole trwa 45 min. Brawo dla Pani za odwagę, że pisze Pani Prawdę. Popieram!

A ile masz godzin ...Dwa etaty czlowieku.

Ty jesteś nauczycielem jak ja kosmonautą napinaczu jeden. Jedyne to chcesz skucić ludzi frajerze

Zgadzam się z tobą, też nie jestem za strajkiem Ale dodatki to ty masz małe, Ja przy gołym etacie z dodatkami mam prawie 5200.

A ja na pół etatu mam 10000 bez dodatków

a ja samych dodatków mam chyba z 11 więc pensja to dodatek do dodatków właściwie. W życiu nie odejdę ze szkoły. I te wakacje

a słyszeliście że mamy dostać w tym roku jeszcze 14 pensję

godzinę temu słuchałam Zalewskiej. Powiedziała że rozmawiała z Morawieckim i zgodził się na to 1000 zł z wyrównaniem od stycznia. Rodzice czyli jednak strajku nie będzie

Też tego słuchałam. Nie sądziłam że wywalczy

Uczniowie kończący szkoły zafundowali im bale. Najedli się za darmo, napili, to teraz by postrajkowali na czas egzaminów.

Buraczysko...

Do bb.... Bezczelny to jest rząd PiS... Rozdawać kasę nierobom

Hahaha za to dawac patologii 500 to ok ? Nie lubie was ludzie . Rzygac sie chce jak sie was słucha z tymi pretensjami a wasze dzieci to co drugie tępe i z problemami z domów gdzie przemoc alkohol i matki nieuki po podstawówkach ... Tatusiowie tępaki tak samo . Won od nauczycieli . 

Ty jesteS nauczycielem,jak mniemam,o Boże.

No jak widać jaki poziom Tych co niektórych tutaj nauczycieli . A i tacy nauczają nasze dzieci !!! Tylko wstyd tacy przynoszą naszej ojczyźnie !!!!

Chyba Twoje dzieci, nie chodzą do szkoły i nie wiesz wiele o nauczycielach, skoro uważasz, że to są "roby".

Bezczelne obiboki a jakie roszczeniowe Do roboty . Strajkami będą straszyć .Gorzej niż dzieci

Hahahhaha straszyć ? To juz zapadło. Boicie to sie wy ze beda podwyżki i wam zal du ściska . Straszyć to mozesz dzieci duchami . Strajk to fakt który za chwile sie wypełni emoji

cala reforma oswiaty PIS to porazka. nauczyciele dobrze robia. to nie do zaakceptowania zeby zarabiali tak malo

Popieram żądania dotyczące podwyżek dla nauczycieli. Na jasnych zasadach. Nauczyciel stażysta pensja x+1000zl, mianowany x+1000zl itd. W zamian normalny 40 godz. tydz. pracy, w wakacje normalne zajęcia z chętnymi uczniami. Rezygnacja z rocznych urlopów na "podratowanie" zdrowia, emerytura na ogólnych warunkach i rezygnacja z setek innych przywilejów wynikających z tzw "karty nauczyciela". I wtedy zgadzam się że pensja nie mniejsza niż 3000 netto

nauczyciele odchodzą na emeryturę na ogólnych zasadach. Bd, który uczeń przyjdzie do szkoły we wakacje? Uczniowie też muszą odpocząć.

to są niestety kolejne półprawdy. ****s://cafesenior.pl/emerytury-dla-nauczycieli-zasady-wysokosc Tak uczniowie też muszą odpocząć. Ale wielu z nich nie ma pomysłu na czas wolny, a ja nie miałem na myśli prowadzenia siermiężnych zajęć lekcyjnych. No ale to jest kolejny problem, że nie potraficie wykazać inicjatywy i zachęcić młodzieży do interakcji...

W sumie to masz rację ja też uważam ,że nauczyciele mają sporo przywilejów wynikających z karty nauczyciela ale czy nie uważasz,że w dzisiejszych czasach przy lawinowo rosnących cenach te 3 000 netto nie powinno być kwotą minimalną jaką każdy powinien zarabiać aby choć trochę godnie żyć .

Ty rosniesz lawinowo. Skąd masz takie dane.

zgadzam się. Dlatego napisałem minimalna. I dodam jeszcze, że uważam zawód nauczyciela za bardzo trudny i wymagający. Ale to nauczyciele sami robią sobie krzywdę takimi żądaniami. Moim zdaniem nie tędy droga. Chcecie zarabiać godnie, pracujcie tak jak inni. Zresztą innych grup zawodowych również. I nie podoba mi się ogólnie to że są jakieś uprzywilejowane grupy - np. służby mundurowe w zakresie wcześniejszych emerytur.

Nauczyciele nie maja az tak zle ile maja wolnego? chca po 1000 zl ten co pracuje rok i ten co jest przed emerytura ma miec tak samo , ludzie gorzej zyja nie strajkuja

Ubliżajcie, poniżajcie, wytykajcie... Za jakiś czas wasze dzieci będą uczyć emeryci, bo nikt z młodych się do zawodu nie garnie. Ciekawe, dlaczego, jak takie fajne warunki pracy...

Jeżeli naprawdę będą uczyć, a nie nadzorować żeby dziecko samo się nauczyło w domu, to mnie wiek takiego nauczyciela nie będzie przeszkadzał.

Ubliżać nauczycielom - tak miało być. Pozdrawiam!

Prawda w oczy kole?

Przepraszam-nie jestem nauczycielkę. Drodzy RODZICE zobaczcie czasam co. robią wasze dzieci. Co czytają w telefonach i komputerach. Wiem ze autorytet RODZICÓW jest najlepszym nauczycielem. Co z tego że siedzi i się "uczy". Zobacz co naprawdę robi, a nie. Zbliżać nauczycielem-troszkę pokory!

Egzaminy gimnazjalistów,ósmoklasistów oraz matury są dobrym pretekstem dla strajku nauczycieli aby wywalczyć podwyżki ale w/g mnie rząd nie powinien ulegać!!!!niech nauczyciele pomyślą o owych uczniach jaką im krzywdę robią!!

A ukończenie szkoły jest dobrym pretekstem, żeby zrobić bal i kupić nauczycielom prezenty.

To podłe , wredne i chamskie wykorzystywać dzieci żeby ukręcić własny interesik. Jak któryś z nauczycieli powie mi że robi to dla moich dzieci, to albo dam mu w pysk albo kopnę w d.... . Nie chcę takiego dobra i takiej obłudy. Niedawno oszuści lekarze dawali trefne zwolnienia kłamcom nauczycielom też podobno dla dobra dzieci. A wyjść tchórzliwe barany z otwartą przyłbicą na ulice i strajkować. Nauczyciele z was jak ''z koziej **** trąby''.

ty g ł ąbie - mocny jesteś w gębie ale rozumu nie masz za grosz. nie wypowiadaj się o sprawach o których nie masz pojęcia...

Darmzjady grożą strajkiem śmiechu warte

ty bezmózgu i nygusie - pracuj a nie hejtujesz w necie...

Ci nauczyciele są gorsi niż wszawica

A ty babo jedna skoro masz bachory w przedszkolu to do roboty a nie przed komputerem i czekać na 500 plus idiotko

I po co te swary głupie. ..drodzy państwo. ..powiem wprost....przyprowadzam wnuki do przedszkola....przecież młode panie nawet się nie ruszą bo siedzą w komórkach. ..popołudniu odbieram to widzę. ..panie mają zajęcia w podgrupach. ...śmiechu warte...chciałabym. żeby wróciły czasy kiedy ja chodziłam do przedszkola ....dzieci nie miały czasu się nudzić ....pytam wnuczkę....Co robiliśmy dzisiaj w przedszkolu? rysowalismy. ..biegalismy .To wszystko kochanie? Tak ...pani rozmawiała długo przez telefon.....i mamy młodych nauczycieli....za tęsknicie drodzy za nauczycielami , którzy odeszli na emerytury .bądź się wybierają

Babciu, zazdrościsz im tej pracy? Nic innego jak swoje dzieci i wnuki kształcić na nauczycieli, też będą bąki zbijać.

pis cofnoł szkolnicstwo o 20 lat wstecz

Widać, że nauczyła Cię pisać, albo PZPR, albo PO.

to nie pis - to MEN - od 30 lat obniżają poziom bo ludzie coraz głupsi i bardziej roszczeniowi. Większość krytykujących nauczycieli na tym forum to zatruty owoc tej pseudo edukacji.... uczyło się to w szkole średniej 3 lata, wysłowić się nie umie ale lapę drzeć anonimowo to pierwsi.... a w domu co robią? siedzą w Internecie, oglądają seriale i żłopią piwsko i wódę... a dzieci, o które się tak troszczą, puszczone samopas chlają i ćpają pod blokami...

Ja mam taki luksus że mąż bardzo dobrze zarabia, ja nie pracuję zawodowo tylko zajmuję się domem. Ale nierobem bym się nie nazwała. Po zaprowadzeniu dziecka do przedszkola miałam w domu tyle obowiązków, że dopiero teraz usiadłam do komputera żeby poczytać wiadomości. no i ten artykuł. Jak można mówić na nauczycieli że są nierobami. Mam sądzić że wy wszyscy którzy tak ich krytykujecie jesteście bezrobotni, albo już na emeryturze? Odnoszę wrażenie że jesteście w pracy. Więc pytam co to za praca że macie czas na czytanie artykułów , pisanie komentarzy. Kto tu jest nierobem albo lichym pracownikiem.

wystarczy spojrzeć na poziom wiedzy dzisiejszych dzieciaków które chodzą do szkoły i to jest najlepsza wykładnia tego jakich mamy nauczycieli.

100 % zgadzam się.

Wystarczy spojrzeć na to, co dzieci wynoszą z domu, a prezentują w szkole...

człowieku - nauczyciele uczą tego co nakazuje MEN - do nich miej pretensje że tak zaniżają poziom ...

Tak uczycie tego co każe MEN z wielką łaską bo Wam się rząd nie podoba ,zero zaangażowania,empatii i dobrej woli,tylko forsa.Gdzie są dawni nauczyciele?,tęsknię za nimi .

Zgadzam się więc nie rozumiem czemu strajkują

Podwyżki się należą jak najbardziej, ale również weryfikacja tych którzy potrafią uczyć i im się chce i bezwzględne zwolnienia tych, którzy udają, że pracują.

Nauczyciele to najbardziej bezczelna zupełnie pozbawiona honoru grupa zawodowa

Cholerne nieroby . Stale mają wolne i jeszcze im mało. Myślałby kto ze nie maja z czego żyć haha ha

Nie wysyłajcie dzieci do szkół......! czeka ich tam smierc i zaniedbania . Po co narażacie ich na taka traumę z okropnymi nauczycielami? Uczcie ich sami w domu! Najmądrzejsi wszechwiedzący rodzice.... gamonie.

Zapraszamy wszystkich strajkujących do animexu na taśmę. Zobaczymy ile wytrzymają.

Poza tym, że produkty z taśmy nie krzyczą, nie biją się, nie mają adhd, dysleksji, fobii szkolnej, nie rozbiją sobie głowy, nie trzeba wzywać ich rodziców, bo właśnie dostały gorączki lub sraczki , niczego nie trzeba im tłumaczyć ani odpytywać to warunki pracy takie same- hałas i nie ma kiedy iść do toalety...

Może i tak ale w normalnej pracy nie ma się trzynastek, wakacji i innych przywilejów No i na taśmie się pracuje trzy razy dłużej w miesiącu niż w szkole a płaca podobna

Ciekawe ile ty byś wytrzymał w szkole. Ja mam szacunek dla nauczycieli, którzy uczyli moje dzieci. Dziecko w szkole spędza kilka godzin dziennie i powinno czuć się tam dobrze. I moje dzieci czuły się tam dobrze a ja wiedziałam że są bezpieczne. Wyrośli na porządnych młodych ludzi którzy dobrze sobie radą w życiu. Wiem, że to nie tylko moja zasługa ale również nauczycieli. Ale w naszym domu nigdy nie było obrażania , nagadywania na nauczycieli, na szkołę. Z mężem uczyliśmy szacunek do drugiego człowieka, może dlatego też widzę że nasze dzieci żywią szacunek do nas rodziców. Współczuję tym którzy mają w sobie tyle jadu. Ten jad wlewacie w swoje dzieci, gdy słyszą i widzą to wasze opluwanie nauczycieli.

Wspomina Pani że dzieci są już dorosłe,więc zauwazyła Pani chyba jak szkoła się zmieniła?To już nie to samo ,teraz nauczyciele robią łaskę,ż pracują.

Brawo, dodam tylko, że większość rodziców powinna żółwie hodować a nie dzieci, zapominają, że dziecko potrzebuje przykładu, wychowania, zasad, kręgosłupa moralnego, trzeba nauczyć je tolerancji i szacunku do drugiego człowieka...niestety to ciężka praca a rodzicom się nie chce, myślą, że wystarczy dać jeść i ubrać ot cały problem ale później najlepiej winę zwalić na nauczycieli bo oni winni...

Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się z przedmówcą.

otóż to, tak mysli normalny, zdrowy, czlowiek na poziomie. Ja tez mam szacunek do moich nauczycieli,a moje dzieci ucze tego samego. Nauczyciele w 90% to madrzy fajni ludzie z pasja. W kazdym zawodzie znajdziemy ludzi, ktorzy sa bylajkimi pracownikami,ale skad tyle nienawisci do wszystkich>? A kto nauczycielom przynosi te kwiatuszki na koniec roku, te prezenty, te czekoladki... dziekujecie im za nauczanie waszych dzieci,a potem piszecie te podlosci tutaj???? Zaklamni jestescie wredni i dwulicowi wobec tego. A nauczyciele wcale nie oczekuja Waszych prezencikow i kwiatkow. Chca byc szanowani i docenieni. bez prezentow. Sami ciagniecie prlowski zwyczaj przynoszenia kwiatow i prezentow na zakonczenie roku szkolengo-i po co? Wystarczylyby mile slowa.... dziekujemy.

Ale dlaczego mieliby pracować w Animexie?

Nauczyciele ostatnio mają tyle wiedzy i kompetencji, że aż poraża. Właściwie niektórych warto byłoby nagrywać i zamieszczać potomnym dla przykładu. Ja zmieniłam swoją pracę, bo nie byłam z niej zadowolona, czemu u nauczycieli to nie działa?

Może stąd, że nie tak łatwo jest zmienić pracę, nawet na porównywalną (już nie mówię, że lepszą). Jestem grafikiem i też chciałbym zmienić pracę, ale w Kutnie to nie takie proste, by nie rzec - niewykonalne.

znam czlowieka ktory potrzebuje ludzi do wazenia kapusty i jej zaladunek na samochod

Jak ktoś potrafi uczyć to dorobi sobie korepetycjami w wolnym czasie, którego nauczyciele mają sporo. Reszta jak Pan on WF-u co jego robotą jest rzucenie piłki na sali czy informatykowi, który wie mniej od dzieci się nie należy więcej jak zarabia.

Zarówno praca jak i płaca w szkole są takie dobre, że żadne dziecko nauczycielskie nie idzie w ślady rodzica i nie wybiera zawodu nauczyciela. Rozejrzyjcie się wokół siebie, znacie choć jedno dziecko, którego rodzic pracuje w szkole i dziecko to poszło na studia pedagogiczne? Zastanówcie się dlaczego ?

Oczywiście, pierwszy z brzegu przykład LO Dąbrowskiego! Więcej...?

100 lat temu

Nauczyciele maja określony program do przerobienia w określonym czasie.Czasu tego jest stanowczo za malo żeby wytlumaczyc wszystkim dzieciom tak żeby wszystko zrozumieli .Zawsze tak jest ze materjal pojmie troje ,czworo dzieciaków,którzy zgłaszają się do odpowiedzi a nauczyciel z nimi tylko można powiedzieć współpracuje.Reszta uczyć musi się w domu z rodzicami bądź na korepetycjach.Dzieci które nie rozumieją czegoś siedzą cichutko żeby nauczyciel nie poprosił akurat do tablicy.Nauczyciele o tym dobrze wiedza ,rodzice tez bo tak jest od bardzo dawna.Gdyby klasy były max.10 osobowe byłby wtedy czas na wytłumaczenie każdemu uczniowi.Wiec to jest problem wyżej leżący .To właśnie tym powinni zająć się nasi belfrowie.Wtedy matury wypadalyby powyżej przeciętnej statystycznej.W Polsce jest potrzeba naprawdę duża potrzeba zmiany prawa na każdym szczeblu czy to społecznym,politycznym ,oświatowym itd...

25 lat temu były klasy 35 osobowe i wszyscy dawali sobie radę.Po prostu nauczyciele przykładali się do swojej pracy.To była dopiero odpowiedzialność.Co ciekawe nikt wtedy nie narzekał ,że nie rozumie.

Kiedyś do szkoły średniej szła najzdolniejsza młodzież, a teraz prawie wszyscy. Kiedyś uczniowie czytali książki, uczyli się w domu, a teraz nie. Dlatego mamy tyle nie douczonych osób, które mają tylko wymagania od szkoły a nie patrzą się, że uzdolnień u nich czy swoich dzieci nie ma.

Uczniowie byli mądrzejsi - i tylko 60 procent miało maturę a nie 90 - poziom dzis niektórych maturzystów zerowy . Masakra

Każdy ma prawo domagać się wyższych zarobków. I nauczyciele też, ale tylko prawdziwi nauczyciele, a tych jest bardzo mało. Nasza oświata zeszła na psy. Jej poziom jest coraz niższy, a nauczyciel zamiast nauczać realizuje tylko program, nie interesując się, czy ten program został przyswojony przez dzieci. Czy nie lepiej nauczyć mniej a dobrze, a nie dużo zrealizować programu i byle jak? Wiem, że wina nie leży tylko po stronie nauczycieli ale i systemu nauczania. Ale jak można przygotować się dobrze do zajęć, skoro nauczyciele pracują na dwóch lub trzech etatach w różnych szkołach. Nie narzekajcie, że jesteście zmęczeni skoro macie siłę pracować ponad wyznaczone pensum. Nie narzekajcie, że pracujecie więcej, bo brakuje wam na chleb. Zwykli pracownicy zarabiają nieraz dużo mniej i też muszą żyć, utrzymać dom, rodzinę i jeszcze opłacić korepetycje, bo nauczyciel był zmęczony i nie nauczył dziecka w szkole. Dorabiajcie sobie w czasie wolnym, np w wakacje. A jak spodoba wam się nowa praca i jej wynagrodzenie to możecie przyjąć ją na stałe. Mimo to proponuję dać tym "nauczycielom" podwyżki, ale obarczyć ich lub szkoły fakturami za korepetycje brane przez nasze dzieci. I jeszcze jedno: wiem, że kwiecień i maj to najlepszy okres, aby coś wywalczyć (pokazali to policjanci w listopadzie), ale rodzice i społeczeństwo nie zapomni wam, że walczycie o swoje kosztem dzieci, które w tym czasie będą miały różnego rodzaju egzaminy. Mam nadzieję, że się opamiętacie i mimo strajku wszelkiego rodzaju egzaminy odbędą się bez zakłóceń i stresu po stronie dzieci. PS. Przepraszam wszystkich prawdziwych nauczycieli jeśli uraził Was powyższy tekst.

Zal Wam du ściska . Kutnowskie tępaki . Szykujcie opiekunki dla dzieciaków - na dni strajku emoji Opiekunki sobie dorobią hahahhahaahhahajahahaha . 

Tak patrze na niektóre komentarze nauczycieli i jestem w szoku! Ludzie wykształceni a takich tekstów używają jak ktoś nie zgadza się z ich zdaniem! Ja jestem zdania że jeśli chcecie strajku to ok ale żeby nie było to kosztem naszych dzieci, bo wyjdzie na to że będzie trzeba odrabiać strajk w wakacje a my rodzice się na to napewno nie zgodzimy i też zastrajkujemy.

A ci ,ktorzy sie nie zgadzaja ze strajkiem nauczycieli, jakich slów uzywają? slepy jestes ,czy głupi, a moze jestes ignorantem? A moze masz podwojne standardy- dla siebie inne i inne dla innych? zakLamani ludzie...

Nauczyciele tez maja dzieci które nje pójdą do szkół w dni strajku . Nie wiesz o tym ? Bystrością nie grzeszysz ... Bystre dzieci nadrobią zaległości tępe No cóż .... szykuj na korepetycje

Po 1sze nie jesteśmy na Ty a po 2gie akurat ja mam dziecko które dostaje co rok stypendium naukowe więc korepetycje nie są potrzebne a po 3cie mi chodziło o to zeby dzieci nie musiały odrabiać w wakacje! Proszę czytać ze zrozumieniem

o to się nie martw, nic nie beda odrabiac w wakacje. Takie bzdury wymyślacie i potem tępota się fiksuje na tym...

A rodzice nadrobią zaległości dzieciaki i tak bez strajku mają dużo nauki super i znowu korepetycje .

Nawet jak nie będą strajkować to i tak korepetycje trzeba brać,bo takie jest ich nauczanie.

Do zawodu się pchali bo to mało wymagające studia i nie potrzeba być orłem, żeby je skończyć. Tylko nieliczni tak naprawdę mają predyspozycję do zawodu i potrafią czegoś nauczyć. Nawet jak sięgnę do swoich lat nauki (a były wtedy dużo większe wymagania), na palcach mogę policzyć nauczycieli z wiedzą i umiejętnościami. Z tępoty niektórych do tej pory śmiejemy się z koleżeństwem, a dziś jest jeszcze gorzej. Nikt nikogo nie trzyma, nie podoba się, proszę zmienić zawód. A może warto porozmawiać też z rodzicami kto i ile i komu płacił za korepetycje i czy "uprzywilejowani inaczej" odprowadzili od tego podatki do skarbówki. Jestem oburzona wymaganiami kolejnej kasty, która ma nie wiem czemu takie mniemanie o sobie.

A skąd pani wie jakie są wymagania na poszczególnych kierunkach studiów. Studiowała Pani matematykę, fizykę, anglistykę, geografię........., że wie pani, iż są to "łatwe" studia. Nie sądzę. Przypuszczam, że ma pani na myśli pedagogikę, ale ten kierunek studiują pedagodzy szkolni, a nie nauczyciele. Jeśli nie ma się pojęcia o czymś to lepiej się nie odzywać. A najmądrzejsi są zawsze ci, którzy wiedzą naprawdę niewiele, ponieważ nie zdają sobie sprawy z ogromu wiedzy, której nie posiedli. Aha, pragnę dodać, iż nie jestem nauczycielem.

Nie rozumiem dlaczego tyle jadu i nienawiści stosunku do nauczycieli.

Niech prywaciarzowi powie,ze chce 1000zł podwyżki.Poza tym sam poziom wyników matur pokazuje czy im coś się należy.

Nauczyciele to nie tylko nauczyciele w szkołach ! To rownież wychowawcy w MOS MOW DOMACH DZIECKA INTERNATACH BURSACH .POGOTOWIACH OPIEKUŃCZYCH Tam rownież pracują nauczyciele wychowacy . Noce popołudnia święta ! To sa placówki całodobowe czynne 24/24/7 / 365 dni w roku. Ci wychowawcy nie dają korepetycji i nie maja dodatkowego źródła dochodu w takiej postaci . Jesteście ciemni i bezmyślni . Tacy wychowawcy sa narażeni na agresje wypadki i stres . Praca z młodzieżą zdemoralizowana nie jest łatwa i przyjemna . Bardzo dobrze ze nauczyciele i wychowawcy strajkują . Istnieje wielka szansa teraz lub nigdy zeby dostac godziwe podwyżki ! Jestem za . I czekam z niecierpliwością na ten strajk . Pozdrawiam Was paskudni zawistni ludzie ....Ale to my nauczyciele mamy racje - znamy ta prace i wiemy dlaczego strajkujemy.

Właśnie znam takiego Pana co pracował w internacie . Nie interesował się co się w nim dzieje , chciał mieć spokój , nikomu nie wadzić i spać od wieczora do rana na nocnej zmianie i gości przyjmować !!!

No właśnie przydałyby się w tych placówkach kontrole !!! Jak Ci wychowawcy , opiekunowie i nauczyciele wykonują swoją prace ??? Świat mediów to pokazuje jak tam pracują . Brak jakiejkolwiek kontroli a to przecież praca z dziećmi !!!

co ty bredzisz czlowieku. Chyba masz na mysli siostry zakonne prowadzace dd , przez kościelna hołotę. Kazda placówka ma kontrole i to kilka razy w roku. Typowy Januszu-nie znam sie ,ale sie wypowiem... Boli was ,ze nauczyciele się zorganizowali i mowia dosc wyzyskowi i nedzy. Trudno bedziecie musieli z tym zyc . I sobie organizowac pomoc opiekunek okropnych nic nie umiejących i spiacych w pracy .... emoji Ignoranci paskudni.

No jakoś nie widziałam nauczyciela - nędzarza !! I kto ich wyzyskuje - niby może uczniowie ???O czym Ty piszesz ?Do „ asia”

Chyba kontrole zapowiedziane wcześniej hehe !!!

A ty co myślisz ze to nadzór kuratorów sądowych zeby nie zapowiedziane kontrole były ? Nieuku . I co niby zostaliby tam w placówkach ? Dziki seks palenie trawy picie wódki i dziwki na stole? Bo nie wiem o co ci chodzi ? Ze niby co sie dzieje w placówkach ? Co za prostactwo z was ... takie go jak ty właśnie rośnie z tych dzieci z takim podejściem do ludzi .... A strajk bedzie i zamknijcie te zawistne brudne mordy bo g możecie zrobić . 

Sami tu uciśnieni ludzie. Nikt nie twierdzi, że w tym wypadku to łatwa praca, ale do tej pracy nikt chyba nie zmuszał, jak się ją wybierało?

debilny argument jak na debila przystało. Ludzie wybieraja prace, ktora lubią, chca, maja predyspozycje.A wynagrodzenie nie jest ustalane osobiscie i nikt sobie nie wyplaca sam pieniedzy. .... wiec nie rób z siebie wiekszego o debila, niz pokazales.

Nazywając kogoś "debilem", kogo nawet nie znasz i na oczy nie widziałeś, sam pokazałeś/aś jak niski poziom reprezentujesz. A właśnie twój argument pokazuje, że brak u ciebie logicznego myślenia. Skoro ktoś wie jakie są pensje, to jego decyzja i skutki wyboru takiego zawodu. Więc po co później żale i pretensje do całego świata? Ale pewnie, tak jest łatwiej, zrobić z siebie "ofiarę" i wszyscy są przeciwko mnie, zamiast wziąć za siebie odpowiedzialność.

Gdyby w Polsce był system prywatny oświaty i na zasadach wolnorynkowych, to pewnie połowa z tych nauczycieli miała by problem ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie.

Pracuje jako nauczycielka zarabiam3,5k jak mam ochotę to daję korki.Nie będę robić z siebie głupka że mało zarabiam .Pozdrawiam tych co ciągle im mało.

Dziękuję za obiektywizm i normalność.

to się teraz "korki" nazywa? Za moich czasów mówiło się trochę inaczej na dawanie z ochoty...

Fajna prowokacja emoji A ja jestem nauczycielką i zarabiam 10k

niezła prowokacja -nie-nauczyciela... spadaj

A nic bym im nie dala.siedza i nic nie robia oczywiscie sa wyjatki.wciaz tylko im malo.a tak naprawde to maja placone nawet w wakacje.nie potrafua nauczyc i dodatkowo zbijaja kase na korepetycjach.oprocz tego niesprawiedliwie traktuja uczniow.jezdza tylko na wycieczki na ktore zabieraja jeszcze rodziny.mam nadzieje ze nic im nie dadza.a za strajk powinni byc zwolnieni dyscyplinarnie jak to jest w innych zawodach.

DOKŁADNIE !

y**** na brug nygustwo oni naimniei pracujam wnaszym spoleczenstwie zero podwyszek talataistwo nic nie robi tylko czeka na pieniadze no InaWAKACJE I FERIE NIEROBY iDO PRZYJMOWANIA PREZENTUW BANDA ZLODZEI

Dać im podwyżkę i niech oddadzą oni rodzicom za wydane dodatkowe lekcje na korepetycje !!!!

korki są zazwyczaj fanaberią niedouczonych rodziców...

A może uczniowie szkół niech przeprowadzą referendum - czy chcą takich nauczycieli co tylko potrafią strajkować i bezwzględnie myslec tylko o sobie ? 

Niech sobie strajkują w wakacje - to tez miesiące za które odbierają wynagrodzenia !!!!

DOKŁADNIE !

Czyli jak nauczyciele nie będą prowadzić lekcji od 8 kwietnia - nie będą wykonywać swoich obowiązków i świadczyć pracy to chyba w takim przypadku to zwolnienia dyscyplinarne tak jak to jest w przypadku pracowników zatrudnionych w prywatnych firmach . Czy nauczyciele to jakaś uprzywilejowana grupa ?? Z tego wynika , ze dobro dzieci i pozostałego społeczeństwa mają za nic ! 

Nauczyciele to nie jest uprzywilejowana grupa, mają takie sama prawa jak inni ,_ również prawo do strajku, dobro dzieci jest dla nich ważne, również dobro swoich dzieci, to dla nich chcą lepiej godnie zarabiać

A ja jestem z wykształcenia nauczycielem, ale nie pracuję w zawodzie. kiedyś aplikowałem do kilku szkół lecz miałem za małe układy. Zasadniczo pracuję fizycznie, zarabiam ok 4 tyś na rękę. Praca 40 godzin tygodniowo. Wiem, że będąc nauczycielem dziś za 18-godzinny etat dostałbym ok. 2 700zł do ręki. Naprawdę nie rozumiem w czym widzą problem moi koledzy "po fachu". Tym bardziej, że ich godzina pracy w rzeczywistości trwa 45 min więc szczerej pracy to tam jest 13,5 godziny. O CO WAM CHODZI KOLEŻANKI I KOLEDZY?

przestań opowiadać bzdury - dobrze, że nie pracujesz jako nauczyciel, bo uczyłbyś podobnych głupot. Etat nauczyciela to 40 godzin, a pensum dydaktyczne 18. Aktor, który pracuje w teatrze nie pracuję wyłącznie w czasie spektaklu. Ruszcie głową w końcu.

Słusznie porównujesz się do aktorów ,i to chyba komików.

No, to po takiej szopce niech się nauczyciele zatrudnią w teatrach. Mają doświadczenie. I nie opowiadaj tu bajek o 40 godzinach bo w ramach tych 40 godzin nauczyciele pracują jeszcze w innych np. językowych szkołach . Powinien być zakaz dorabiania w tego typu szkołach.

A krawcowa też nie może dorabiać sobie w domu? A murarz też nie może wziąć "fuchy" po godzinach? Jak masz takie podejście to zakaz powinien obowiązywać wszystkich. Najpierw pomyśl, a potem pisz głupoty.

a mechanik w firmie nie może sobie dorobić po godzinach? może, ma często nawet nadgodziny u siebie. tak samo jest z wieloma innymi zawodami...

Życie nie powinno polegać na ciągłym „dorabianiu” do pensji całe dnie tylko godnym wynagrodzeniu i spędzaniu czasu po pracy z rodziną i dziećmi po pracy

Do domu zadawane multum pracy domowej, gdzie czas na odpoczynek dla ucznia w domu?Pytam się co jest robione na lekcjach?Winiki NIK -u zatrważające, źle nauczają , matematyka leży, z innymi przedmiotami tez niewesoło a co z maturą? Ktoś musi odpowiedzieć za ten strajk, który jest kosztem naszych dzieci!!!

Praca nauczyciela to nawet18godz.tygodniowo,a praca policjantów nie kończy się po 8 godzinach więc nauczyciele pracują do70 roku życia bo przez ten okres pracy mają bardzo dużo wolnego

Do roboty nieroby a nie ciągle mało i mało

Popieram nauczycieli , dzieci też chcą wolne.

To policjanci nie dostali takich podwyżek i zarabiają mniej niż nauczyciele a praca w policji bardziej stresowa i bardziej niebezpieczna !Po podwyżce dla nauczycieli 1000zl to nawet komendanci policji mniej będą zarabiać,gdzie my żyjemy na Księżycu?

KT, to możliwe, że żyjemy na księżycu. Dowodem tego są takie wpisy jak twój. Najgorsze, że nie rozumiesz, że zarówno policjanci, nauczyciele i wszyscy inni pracownicy powinni godnie zarabiać. Dla ciebie najważniejsze jest to, że ci, którzy zarabiają marnie, są w lepszej sytuacji od tych, którzy zarabiają jeszcze gorzej.

Tylko, że nauczyciel zarabia 2500 zł plus dodatki za 20 godzin pracy plus wolne we wszystkie przerwy świąteczne, ferie, wakacje itp.

Hermetic , jesteś pewien, że każdy nauczyciel tak zarabia? I ile wynoszą te dodatki?

Nauczyciele to wykształcona grupa społeczeństwa , co za tym idzie powinna zrozumieć że można zmienić pracę na inną bardziej opłacalną . Zawód nauczyciela nigdy nie był dobrze płatny , to pytam się po co ci ludzie pchali się do tego zawodu , a teraz mają żal do władz że mało zarabiają. Mamy demokrację i wolność wyboru.

Do zawodu się pchali bo to mało wymagające studia i nie potrzeba być orłem, żeby je skończyć. Tylko nieliczni tak naprawdę mają predyspozycję do zawodu i potrafią czegoś nauczyć. Nawet jak sięgnę do swoich lat nauki (a były wtedy dużo większe wymagania), na palcach mogę policzyć nauczycieli z wiedzą i umiejętnościami. Z tępoty niektórych do tej pory śmiejemy się z koleżeństwem, a dziś jest jeszcze gorzej. Nikt nikogo nie trzyma, nie podoba się, proszę zmienić zawód. A może warto porozmawiać też z rodzicami kto i ile i komu płacił za korepetycje i czy "uprzywilejowani inaczej" odprowadzili od tego podatki do skarbówki. Jestem oburzona wymaganiami kolejnej kasty, która ma nie wiem czemu takie mniemanie o sobie.

Niech woźne zastrajkują to nie będzie dzwonków w szkole i szkoła brudna . woźnym dajcie podwyżki

Chcecie zarobić to na strefę a nie kosztem dzieci

To jakieś kuriozum!Dosyć ze dziecko posyłam na korepetycje, bo w szkole nie umieją nauczyć a na korepetycjach umieją nauczyć, to jeszcze pod znakiem zapytania egzaminy gimnazjalne i matura.I domagają się podwyżek aż 1000zl to pazernosc co mają powiedzieć inne zawody?

strajkować a jak ci dobrze to zam....się i nie pier... głupot

W szkole nauczyciel patrzy w książki i dyktuje do zeszytu i to ma być nauką to żadne przygotowanie w dorosłość dzieci .

" data przeprowadzenia buntu" - redaktorku - naucz się poprawnie formułować myśli - chyba że celowo manipulujesz. Strajk to nie bunt tylko ostrzeżenie ...

Powinni pracowac takjak kazdy 40 godz. w szkole nie w domu , odebrac karte nauczyciela i wiecej poswiecac czasu dla dzieci a nie tylko chodzi o zarobki wcale nie maja tak malo jak sie doda dodatki. Jest wiele osob modych co by w szkole chcialo pracowac ale jest tylko praca dla swoich

cicho trolu - zapraszam do szkoły jeśli zazdrościsz...

Ciągle mało mają za PO nie mieli podwyżki i jakoś nie narzekali do roboty Nygusy!!!

Bo to była ta właściwa,demokratyczna władza,rozumiesz...

Ziom? chyba ****... Nie wiesz o co chodzi to nie zabieraj głosu....

miało być C I U L

Dlaczego nauczyciele mówią tylko o płacach zasadniczych? Dlaczego nauczyciele nie podają kwot dodatków, które pobierają? Płaca zasadnicza plus dodatki to wcale nie jest mała kwota, którą otrzymują nauczyciele. Nie rozumiem tych roszczeń.

Mogą strajkować tylko dlaczego kosztem naszych dzieci i mojego urlopu!

rozumiem że gdy nauczyciele kształcą twoje dzieci kosztem swoim i swoich dzieci to jest OK?

Panie Kozarski jezeli pan tak cierpi to zapraszam do pracy na strefie

Szczyt bezczelnosci zadanie 1000 zlotych pidwyzki za 18 godzin pracy w tygodniu

te "pidwizka" z ciebie to intelektualista, potrafisz się wysłowić...

Szanowni Nauczyciele czy Wy aby nie przesadzacie???????

Jak im źle to niech zawód zmienia a na ich miejsce nowi przyjdą

Problem w tym, że nowi już nie chcą przychodzić... Może kilka lat temu owszem, obecnie jest ogromny problem i lepiej nie będzie... brakuje nauczycieli przedszkoli, przedmiotów ścisłych i zawodowych. Ale trudno, uczyć i zajmować się coraz bardziej rozpieszczonymi i słabymi emocjonalnie dziećmi będą wszystko wiedzący, roszczeniowi rodzice.

znajdź ich cwaniaczku, bo jakoś ich nie widać po horyzontach i nie wiadomo, czy czasem 65-latkowie nie będą uczyć dzieci twoich dzieci....

ciekawe jacy jak w szkole to już nikt nie chce pracować za tę mizerne grosze i z waszymi grzecznymi córusiami i synalkami

Rodzice powinni wtedy pozwać nauczycieli o odszkodowanie za to że dzieciom nie umożliwili dalszy rozwój w nauce w zdobyciu wykształcenia po przez niezdanych egzaminów które są potrzebne żeby dostać się do innych szkół

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także