Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Rozróba kibiców. W akcji mundurowi z Kutna

Wydarzenia 18-04-2019 Autor: ez. Foto: KWP Łódź
5

Przed Oddziałem Prewencji Policji postawiono konkretne zadanie: reagować na przestępstwa i wykroczenia popełnianie przez kibiców oraz zapobiegać kolejnymi. Mundurowi musieli również doprowadzić grupę kibiców do czekającego na peronie pociągu specjalnego.

To tylko scenariusz ćwiczeń odbywających się w Łodzi, w których po raz okazję do doskonalenia swoich umiejętności mieli policjanci z kutnowskiej komendy. Wczoraj, 17 kwietnia na dworcu Łódź Kaliska a następnie na stadionie ŁKS odbyły się symulacyjne działania policyjne. Założeniem ćwiczeń, w których wzięli udział funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji oraz Nieetatowych Oddziałów, jest doskonalenie taktyki działania w pododdziałach zwartych.

Z założenia na Dworzec Łódź Kaliska przyjechał pociąg z kibicami piłkarskimi, którzy po opuszczeniu składu przemieścili się w kierunku stadionu. W trakcie przemarszu osoby symulowały popełnianie przestępstw i wykroczeń. Zadaniem policjantów było odpowiednie reagowanie na wspomniane zachowania a dowodzących działaniami dobór odpowiedniej taktyki do istniejących zagrożeń.

Funkcjonariusze  ćwiczyli również doprowadzenie grupy kibiców po zakończonym meczu do czekającego na peronie pociągu specjalnego. W tym przypadku policjanci byli wspierani przez Straż Ochrony Kolei. Ta symulacja miała doskonalić wypracowane zasady współdziałania z podmiotami poza policyjnymi. Funkcjonariusze musieli się również zmierzyć z symulacją zbiorowego zakłócenia porządku przez pseudokibiców na terenie stadionu piłkarskiego. Pozoranci  dysponowali niebezpiecznymi przedmiotami i dążyli do konfrontacji z policjantami zabezpieczającymi imprezę.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Szkoda tylko ze jak w Kutnie kibole nieszczyli dworzec to nie udalo sie opanowac sytuacji...może teraz dzieki tym cwiczeniom nie dojdzie juz do podobnych incydentów..mądry Polak po szkodzie..Wesolych Świąt ????.

Boże miej dobrych ludzi w swej opiece mam tu na myśli człowieka

W Kutnie prewencja nie istnieje.

KUTNO TYLKO WIDZEW!!!!!

Na czym? Na stadionie ????????????????????????. Tą stodołe nazywasz stadionem

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także