Rejestracja i logowanie

Nie doposażą placu zabaw w Parku Wiosny Ludów. Dlaczego?

Wydarzenia 13-06-2019 Autor: ez.
12
Nie doposażą placu zabaw w Parku Wiosny Ludów. Dlaczego?

Na początku tygodnia informowaliśmy o wniosku radnego Roberta Feliniaka dotyczącym doinwestowania placu zabaw w parku o dodatkowe zabawki. Radny poruszył też problem zbyt rzadkiego koszenia trawy we wskazanym miejscu. Jak do sprawy odniósł się Urząd Miasta Kutno?

Opinią dotyczącą zaniedbania przedmiotowego placu zabaw i braku wystarczającej liczby zabawek i sprzętów, Feliniak podzielił się na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych. Jak relacjonował, problem ten apogeum osiągnął w Dzień Dziecka, kiedy to plac wypełnił się masą rodzin z dziećmi, które z kolei, by się pobawić, miały ustawiać się w kolejce do konkretnej zabawki. Zawnioskował on do prezydenta Kutna o doposażenie placu zabaw w Parku Wiosny Ludów o dodatkowe zabawki dla dzieci oraz ustawienie dwóch dodatkowych ławek. Jednocześnie zwrócił się z prośbą o częstsze koszenie trawy.

Jak zapewnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, koszenie trawy zostanie zintensyfikowane. Natomiast jeśli chodzi o doposażenia placu zabaw, okazuje się, że:

- Miasto Kutno nie planuje uzupełnienia w dodatkowe zabawki tego terenu. Plac zabaw w Parku Wiosny Ludów jest największym placem będącym własnością miasta, montaż dodatkowych zabawek koliduje z założeniami projektu placu. Wynika to z konieczności zachowania stref bezpieczeństwa jakie muszą być wokół każdej zabawki. Doposażenie terenu o nowe elementy uniemożliwi zachowanie przewidzianych stref bezpieczeństwa - wyjaśnia Jacek Boczkaja.

Natomiast aby miasto mogło zamontować tam dodatkowe ławki, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na montaż małej architektury w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Łodzi.

komentarze (12)
Dodaj komentarz

Za co się nie wezmą to sp...lą a i tak stado tępych baranów poszło na nich głosować.

a założenia projektu planu nie kolidują z setkami uschniętych drzew zasadzonych w ramach rewitalizacji parku , jaka jest przyczyna takie masowego usychania

Panie radny dzień dziecka jest raz w roku. W pozostałe dnie nie ma tłoku jestem z wnukiem 3 razy w tygodniu na tym placu.

Strefy bezpieczeństwa?To na innych placach zabaw raczej o nich zapomnieli...

Patole niech się nie odzywają - park to nie miejsce do picia i grilowania kiełbasy . Niedługo może basenu zażądacie... Kup sobie jeden z drugim prywatną działkę i tam baluj ... A jak nie macie pojęcia o estetyce i bhp to zamknijcie się... Rozpanoszyliście się jak jakaś zaraza - roszczeniowi "ludzie"... może dać wam jeszcze 1000?

Te "kutnowiak", naucz się najpierw odmian. Kutnianinie od siedmiu boleści. Z takim brakiem w wykształceniu to zalecam powrót do szkoły podstawowej.

1000 knotów do ****la, i nie rapuj

Rewitalizacja parku za 5 mln złotych dała tyle co nic. Park został ogołocony, a miejsca gdzie przypomina to park są zapuszczone i zaniedbane. Z 2 placów zabaw jakie były, zrobili jeden. Atrakcji jest o połowę mniej niż było wcześniej. Miejsce toalety jest totalnie bezmyślne. Naprawdę ktoś uważał że dzieci informują rodziców o potrzebie z wyprzedzeniem 5/10 minut aby móc na spokojnie udać się do toalety? Staw jak był zapuszczony, tak jest nadal. Jak nie mieliście pomysłu lub dodatkowych funduszy na niego to wystarczyło zasypać, zasiać trawę, postawić murowane grille z ławkami i by była idealna strefa LEGALNEGO grillowania z możliwością wypicia delikatnego piwka. Przy wejściu zamiast pozostawić miejsce dawnych imprez komunistycznych to można by było zrobić delikatną fontannę. Ławki są idealne nie dla ludzi a po prostu dla mchu i grzyba. Jedyny plus całości to monitoring. Lecz niestety nadal za dużo minusów tej inwestycji. Szkoda.

Całkowicie się zgadzam, ubolewam nad tym faktem już od dawna. zastanawiam się, gdzie są te włozone pieniądze?

ELEGANCKIE DELIKATNE PIWKO STERN 9.2% POLECAM WSZYSTKIM, DZIECI TEŻ MOGOM PIĆ BO NIE JEST TAKIE MOCNE A SMAK JAK PRAWDZIWE PIWO

A pierdnąć bez zezwolenia naczelnego konserwatora kraju można w parku? Czy na pierdniecie muszę uzyskać pozwolenie i zabezpieczyć odpowiednią strefę bezpieczeństwa na wypadek gdyby zamiast pierdnięcia wskoczyła niechcąco dwójka ?

Jak piardniesz i wyskoczy dwójka to musisz zjeść

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także