Rejestracja i logowanie

Dyrektor PUP odwołana przez starostę

Wydarzenia 22-08-2019 Autor: ez.
22
Dyrektor PUP odwołana przez starostę

Starosta w połowie sierpnia podjął decyzję o odwołaniu Małgorzaty Kochańskiej z funkcji dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Czym argumentuje tę decyzję?

Daniel Kowalik odwołał dotychczasową dyrektor PUP dokładnie 14 sierpnia. Bezpośrednią przyczyną tej decyzji była utrata zaufania. Stwierdzono bowiem nieprawidłowości dotyczące przyznawania wynagrodzeń pracownikom i nierówne ich traktowanie w tym zakresie. W kutnowskim PUP-ie miało dochodzić do nieprawidłowego wydatkowania środków publicznych.  Ponadto Zarząd Powiatu nie był rzetelnie informowany przez dyrektor PUP-u w sprawach związanych ze stanowiskami pracy, jak też o dysponowaniu środkami z Funduszu Pracy. Do decyzji o odwołaniu Kochańskiej przyczyniło się również opuszczanie miejsca pracy bez uprzedniego poinformowania przełożonego.

Jak się dowiadujemy, Małgorzata Kochańska przestała pełnić funkcję dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, z tym że nadal pozostaje w stosunku pracy z PUP-em. W pracy jednak nie przebywa z powodu usprawiedliwionej nieobecności - jest obecnie na zwolnieniu lekarskim. 

komentarze (22)
Dodaj komentarz

Żałosne argumenty. Przecież chodzi tylko o to, żeby wsadzić na stołek swojego lub wskazanego . 

Niesprawiedliwe traktowanie jest nie tylko w PUP-ie. Nie tylko w jednostkach podległych Starostwu także w instytucjach podległych Urzędowi Miasta. Starostwo zaczyna reagować natomiast Miasto Kutno nie. Uważają że jest super, a nie jest. Są duże dysproporcje w wynagrodzenia chorobowego na tym samym stanowisku, dodatki specjalne co miesiąc dla wybranych .Pracownicy boją się zgłaszać to wszystko i dlatego w UM sądzą że nie ma problemów. Analogicznie jest z traktowaniem pracowników. Dlaczego popracują trochę i odchodzą mając niemiłe wspomnienia i niskie poczucie własnej wartości. Z czasem pracownicy nie wytrzymają i dojdzie do reakcji z ich strony. Nawet osoby odchodzące na emeryturę mają niemiłe doświadczenia. Ale w UM nic się nie zmieniło i dlatego nie reagują.

POPIERAM. Powinno się sprawdzić to zwolnienie i ''doktorka'' który je wystawił. Lekarze to jest gorsza kasta niż sędziowie. To co wyrabiali podczas strajków policjantów i nauczycieli powinno być sprawdzone nie tylko przez NFZ ale i prokuraturę.

Panie Starosto, proszę odwołać wszystkich tam pracujących. To już nie te czasy gdzie takie instytucje miały miejsce bytu. Ma ktoś ochotę pracować to znajdzie prace. Ja już tam nie nadążam kawy dowozić. Idzie tonami, była myśl by otworzyć tam costa caffe, albo starbucks. Ale ludzie, ktorzy tam są, bo przecież nie pracują. Kawa się dzielić nie będą emoji

W urzędzie pracy to wogule jest bałagan panie niemiłe nie mają nic do zaoferowania żadnej dobrej pracy a pozatym jest ich za dużo mojm zdaniem to on jest niepotrzebny

Nie ma bezrobocia ściągamy Ukraińców hindusow nepalczykow Białorusinów itp.do pracy .to jaki jest sens utrzymywania i wydawania milionów rocznie na panie i panów przy biurkach w urzedach pracy co dla statystyk przecież oni i tak nikomu pracy nie znajdują to przejely agencje?

I bardzo dobrze.

Stołki przez zasiedzenie tak bywa w Kutnie

Unas w DPS też przyznaje się nagrody za wykonywanie czynności zawartych w zakresie obowiązków..... No i co.....

Architekturze będą zmiany bo coraz głośniej na kosciuszki

Nie ciepię cierpkich uszczypliwości ze strony opozycyjnych dyletantów, pozbawionych przez nas władzy w powiecie. Nasza chrześcijańsko-narodowa partia, która została utworzona aby wygrywać - zwyciężyła w wyborach do rady powiatu kutnowskiego. Drodzy wyborcy - ufni naszemu przekazowi parafianie -jak wiecie JEST CZAS SIEWU i CZAS ŻNIW . Dożynki kończące żniwa rozpoczynamy w powiecie od pośredniaka . Inni - a wiemy o kim mowa - niech się nadto nie niecierpliwią - z naszą młockarnią dojedziemy do nich jeszcze przed pierwszy śniegiem. Oczyszczone z niepewnego i próżniaczego elementu etaty obsadzimy zdolnymi i ideowymi osobami. LUDZIE - TO NAM SIĘ PO PROSTU NALEŻY - to oczywiste.

Nie wiadomo o co ci chodzi człowieku, może najpierw się ogarnij, a potem coś napisz.

Moja żona z zawodu jest dyrektorem.

Niechcący dałam łapkę w dół, ale zgadzam się ! Dyrektorem się bywa!

Pani dyrektor w swoim działaniu zapomniała, że dyrektorem się bywa a człowiekiem się jest.

Nie zawsze jest się człowiekiem !

Czasem jest się świnią a czasami małpą zależy od kogo się pochodzi

Nareszcie. Popieram..

Nagle chora ? , Gdyby nie była odwołana to byłaby zdrowa , a tu proszę choroba przychodzi razem z odwołaniem.

powinni sprawdzać te zwolnienia i lekarzy którzy je wystawiają.

Za przyznaną premie załatwiła takie papiery na chorobę że ZUS nic nie udowodni. A nie zdziwcie się wszyscy jak Pani Dyrektor zaraz będzie pracowała w ZUS-sie.????

he dyrektorow nie kontroluja tylko szarych ludzi

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także