Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Zanieśli plon w gospodarza dom. Trwają dożynki w gminie Kutno

Wydarzenia 15-09-2019 Autor: ez.
47

Pięknie przystrojona wieś, barwny korowód, duże wieńce dożynkowe i pachnące bochny chleba z tegorocznych zbiorów to znak, że kolejna gmina obchodzi święto plonów. Dziś świętuje gmina Kutno, która z dużym rozmachem zorganizowała dożynki w Strzegocinie. Po mszy świętej korowód przeszedł na teren sali OSP, gdzie odbywa się dalsza część. 

Chwilę przed godz. 15, zaraz po zakończonej mszy świętej, korowód, któremu przewodził zespół ludowy „Leszczynianki”, a w którym udział wzięły władze gminy, samorządowcy, politycy i parlamentarzyści, duchowni, strażacy, policjanci, przedstawiciele instytucji, ale przede wszystkim mieszkańcy, przeszedł na tereny OSP Strzegocin. Tam czekało mnóstwo atrakcji - od dmuchańców i trampoliny dla dzieci przez pyszne swojskie jedzenie po występy zespołów. To ostatnie jednak odbyło się dopiero po części oficjalnej.

Na początek wójt Justyna Jasińska przyjęła od starostów tegorocznych dożynek chleb. Po podziękowaniach i symbolicznym ucałowaniu bochna, przedstawiciele sołectw z terenu gminy Kutno przekazali okazałe dożynkowe wieńce i pięknie przyozdobione chleby na jej ręce. Następnie, zgodnie z tradycją, wójt podzieliła się chlebkami z tegorocznej mąki z obecnymi na dożynkach gośćmi oraz mieszkańcami, po czym powitała wszystkich zebranych i wygłosiła przemówienie okolicznościowe.

- Kochani rolnicy, wszyscy zgromadzeni. Filarem polskiego państwa było, jest i będzie rolnictwo, a silne rolnictwo zawdzięczamy silnym rodzinom. To oni bronili i zachowali w najgorszych chwilach ziemię, religię i narodowość. Każdy z nas nosi w sobie cząstkę polskiej wsi. Bez rolnika nie ma i nie może być zdrowego narodu i silnego państwa. Te okazałe wieńce i bochny chleba są tego przykładem. Składam wyrazy najwyższego szacunku wszystkim rolnikom za waszą ciężką pracę. To wasze święto. Z miłości do ziemi celebrujemy święto plonów i dziękujemy za dar chleba - mówiła wójt gminy Kutno.

Po niej głos zabrali także zaproszeni na dożynki goście, w tym starosta powiatu kutnowskiego Daniel Kowalik.

Przemówieniami zakończyła się część oficjalna dzisiejszego święta plonów. Mieszkańcom pozostało bawić się do północy przy dźwiękach zespołów ludowych oraz disco-polo.

komentarze (47)
Dodaj komentarz

Ło ludzie, same gratisy i muza pod nogę. W mieście takiej fety nawet nie było emoji

Jedne z fajniejszych dożynek na jakich byłem, muzyka miód przede wszystkim Zespół ziemi kutnowskiej i Imperium. Stare czasy sie przypominają i zupełnie inny świat przed rokiem 2000. Wtedy wszystko było jakieś bardziej kolorowe bo i człowiek był młodszy emoji

Ale wiocha!!!

Te kobiety na zdjęciach wyglądają świnie na ubój ,masakra jak można doprowadzić się do takiego stanu

Brawo Wy, super.

No i proszę , tak gdzie impreza tam i Poseł Wożniak. Czy ten człowiek nie ma wstydu.

Dobrze przygotowane święto plonów, bardzo duża frekwencja ludzi, dużo atrakcji zwłaszcza ktoś pomyślał o dzieciach które zwykle podczas takich imprez kwitną i wołają do domu. Można było spróbować różnych jedzeń za darmo więc to też coś. Kiełbasa i kaszanka pieczona na dwa grile w innych miejscach, żeby było szybciej... też pomysłowe. Wszystkie dmuchane zabawki też gratis dla dzieciaków. Byłam do momentu wejścia imperium na scenę i było OK.

Dożynki ok a od pani wójt to won buraki bo nawet jej nie znacie taka jest prawda że zawiść ludźmi zadzi

A co robi proboszcz Dybowa? ?? Żyje w gminie wiejsko-miejskiej i nawet nie podziękował rolnikom za to ze codziennie je chleb!!!

Czy Lanieta i Krzyzanow widziały dobra organizacje... Czy mówić prościej?

Piknik PIS-owców, inna opcja nie ma prawa wstepu.

Na wsi panuje bieda mentalna. To bylo widac wczoraj w Strzegocinie. Gowienna muzyka, oblesne jadlo, ludzie stloczeni jak swinie w chlewie w kolejce po free karma. Discopolowy katolicyzm. Przecietny katolik Polak nigdy nie czytal Pisma Swietego bo go nawet nie posiada. TE DOZYNKI TO FESTIWAL ZENADY I PRYMITUWU.

Te, ateista.... Pier...nij się w głowę, wypij swoje whisky i posłuchaj jazzu. Prezentujesz biedę intelektualną.

Mówisz o zespołach ludowych ze starą tradycją? Słyszałam, coś pięknego

Czy krzyzanowskie oczy widziały dozynki w strzegocinie?

a mówią że na wsi bieda ? 

Kto tak mówi? Chyba głupiec.

A fotoreporter tej relacji ma wier...............ol od Pana Posła "Parciucha na Szkło" Woźniaka emoji ! Zeby na parę tygodni przed wyborami tylko parę fotek na takiej imprezie ???????????????????. Toż to żal taki "skarb" parlamentaryzmu światowego nie ukazany ! w całej odsłonie i licznych obliczach : !!!!!!!!!!!!!!!!!!)

PiS urządził wiesniakom prostacka impreze. Tlok za darmowym zarciem byl wielki. Ludzie tloczyli sie jak tunczyki w chlewie. Tandetna impra dla ludzi oglupionych przez katolicyzm i PiS, zwienczona przez koncert discopolowych fekalii.

Wiesniak to ty do tego jeszcze dworus i analfabeta. Baran

Tuńczyki to w oceanie pływają baranie .Nie w chlewie.

a gdzie pan Bartłomiej ?nie widac go na zdjeciach.

podobno w po teraz bedzie

Dożynki powinny być świętem rolników, a nie polityków... wszędzie te pisowskie wstrętne ryje... z nygusem Woźniakiem na czele... kochający siebie wstydu nie masz, nic nie robisz całą kadencję, a ostro lansujesz się przy każdej okazji... Chociaż w tym szaleństwie jest pewna metoda i logika - niemałe stado baranów pewnie znów odda głos na "miernotę"...

Pocałuj ich w dupę świński ryju

Denis Russos też był na dożynkach?

I napis niesiony przez dzieci sołectwo Nagotów ... Kto to napisał?!

Imperium extra koncert. Wokal na żywo. Zespół z wielką klasą

Świetnie przygotowane dożynki. Widać było zaangażowanie lokalnej społeczności. Brawo.

Dożynki jak to dożynki - rolnicy od tysiąc leci świętują zbiory plonów - i to nie tylko w Polsce ale wszędzie tam gdzie się sieje i zbiera zboża. I było tak - gdy chłopów zakuwano w dyby i był chłopem pańszczyźnianym u dziedzica -i gdy był fornalem poniżanym i wykorzystywanym w PGR-ach - i gdy wreszcie uprawiają dzisiaj zboże na swoim. Święto świętem - ale politycy (mowa zwłaszcza o prawicowych politykach z PiS), przy okazji gminnych dożynek uczynili sobie w Strzegocinie - SABAT HIEN . Kto więcej wyszarpie głosów dla siebie w nadchodzących wyborach do Sejmu. Praktycznie nikogo nie z tzw. sieradzkiej listy - i był utuczony ponad miarę poseł Woźniak, który bilbordami ze swoją facjatą okleił wszystkie płoty przy drodze z Kutna do Łodzi (a może nie utuczył się a to upasienie to z przepracowania - bo w Sejmie jest już jakieś 20 lat) - i była dopychająca się do sejmowego koryta dr Rzymkowska, która ostatnio uwielbia fotografować z tuzami z wierchuszki swojej partii a m.in. z Batą Szydło (no z tą ,która z sejmowej mównicy powiedziała mniej więcej tak - NAM LUDZIOM Z PiS-u TO SIĘ WŁADZA, KORYTO I KASA K**WA JAK NAJBARDZIEJ NALEŻĄ - i był również senator Błaszczyk,- to ten, który załatwił swojej żonie stanowisko komisarza Łęczycy (jego żonę w wyborach samorządowych łęczycanie pogonili jak burą sukę .No i gołym okiem widać, że zebrała się CAŁKIEM NIEZŁA MENAŻERIA - nawet gdy ci nadęci politycy nie otwierali swoich ust - ich fizis wrzeszczało do ludu - GŁOSUJ NA MNIE - GŁOSUJ NA MNIE (ciemny lud to kupi -jak mawiał o polskim społeczeństwie Kurski - prezes rządowej telewizji)

I tak od wieków, chłop potęgą był i basta, chwała im za to ze od zawsze, są ostoją ,i robią to bez czego byśmy nie przeżyli, ze swej strony dziękuję.

Ja jako ciemny lud, to kupiłem, a to co ty napisałeś mam w ****.helo

Chyba trochę żal się komuś zrobiło...

Kto organizował? Dobrze zrobione. Tłumy masakrycznie. Na powiatowych tyle ludu nie buło.

Najlepiej zorganizowane dożynki w powiecie. Byłam na wszystkich gminach. Tu impra full wypas.

Super dożynki -super zabawa

Dożynki w niedziele i to rozumiem nie to co w gminie Łanięta w sobote .... Chyba jedyne w Polsce

W Krośniewicach też były w sobotę.

Bardzo dobrze że były w sobotę a nie w niedzielę dla oficyn i niepracujacych

Wszyscy mogli się napić, w niedziele leczyć kaca. Dla nas najważniejsza jest okazja do naj... się.

BYLAM PIEKNIE PRZYGOTOWANE TYLKO DISCO Z PLOCKA DUZO GADALI BEZ SENSU A MALO SPIEWALI ALE RESZTA WSZYSTKO LAIF

Dożynki jedne z lepszych w powiecie . Gratulacjeemoji

Sołectwo Nagodów nie Nadotów, ładna siara

Piekne dozynki! Brawo Strzegocin!

Pani wójt - słoma z butów wyłazi i ten promienny uśmiech tego nie ukryje.

Super impra a Pani wójt to kurde!!!!!!samolotem tam była droga z Kutna przez Nowa Wieś to tragedia????

Tobdroga POWIATOWA

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także