Rejestracja i logowanie

Wiózł karmę dla zwierząt, zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że...

Wydarzenia 16-09-2019 Autor: toza, ITD Foto: ITD
11

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali pod Kutnem busa przewożącego karmę dla zwierząt. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd jest znacznie przeciążony – zmiast 3,5 tony ważył aż 9,3 tony.

- Busa zatrzymano w piątek (13 września) w Kaszewach koło Kutna. Pojazd zważono w ramach rutynowej kontroli pomiarów mas i nacisków osi pojazdów poruszających się po drodze krajowej nr 92  na wadze stacjonarnej do ważeń dynamicznych – informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Kontroli poddawano nie tylko pojazdy ciężarowe i zespoły pojazdów, ale również  busy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

- Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca pojazdu marki Mercedes należącego do przedsiębiorcy z województwa łódzkiego. Okazało się, że pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony ważył z ładunkiem 9,3 tony. Samochód był zatem przeciążony o 5,8 tony – dodaje ITD.

W komunikacie czytamy także, że kierowca za powyższe naruszenie przepisów został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł, a pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy do momentu przeładowania nadmiaru ładunku na inny samochód.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Niech się tez zajmą przeładowanymi ciężarówkami zbierającymi mleko od rolników.

ITD lub inne służby powinny zainteresować się przeładowanymi ciężarówkami wyjeżdżajacymi z Placu Wolności, które rozjeżdżają ulice miasta zanim powstaną koleiny których potem nikt nie usunie.

Prawo jazdy powinni zabierać za coś takiego.

Oddaj swoje

Raczej licencję właścicielowi firmy, kierowca w wielu przypadkach jest zmuszany przez szefa do przeladowania auta, i tu dochodzimy do sedna: kto więcej zyskuje na takich transportach? Kierowca bo nie straci pracy? Czy szef bo zarobi więcej na jednym transporcie?

Czyli zatrzymano go do kontroli , bo wiózł karmę dla zwierząt .

bo to było zatrzymanie na miarę możliwości ITD

I teraz mu muszą oddać samolot

Aahahahhahahaha dobre dobre taka swiecka tradycja

i to jest ekstradycja

Jeszcze z początków lotnictwa.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także