Rejestracja i logowanie

Wielomilionowy przekręt przy budowie kutnowskiej fabryki?! Tłumaczą się w sądzie

Wydarzenia 20-11-2019 Autor: toza Foto: Radio Łódź
12

W 2017 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratura ujawniły wielomilionowy przekręt. W naszym mieście miał powstać nowoczesny zakład produkcyjny. Według śledczych, spółka, która miała w Kutnie stworzyć nowoczesną fabrykę opakowań, dopuściła się ogromnego oszustwa, a służyło im do tego m.in. zawyżenie wartości nieruchomości w Kutnie, na której miał powstać zakład.

Jak ustalili agenci ABW, prezesi firmy, którzy chcieli stworzyć fabrykę w Kutnie to prawdopodobnie oszuści. Usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

- Wyłudzenie nastąpiło poprzez zawyżenie wartości nieruchomości, na której miała powstać nowoczesna fabryka oraz przedłożenie niezgodnych z rzeczywistym stanem rzeczy dokumentów, mających potwierdzać rzekomy zakup od czeskiej firmy części linii technologicznej – mówił w 2017 roku Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Łodzi.

Nieruchomość o której mówi Kopania to tereny położone w Kutnie. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte przez prokuraturę rejonową Łódź-Śródmieście oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia w latach 2014-2015 przestępstwa oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przez osoby zarządzające spółką, która ubiegała się o dofinansowanie projektu na uruchomienie produkcji opakowań polipropylenowych.

- Jak ustalono, w proceder zaangażowanych było kilka podmiotów, w tym spółka zarejestrowana na terenie Czech. Ubiegając się o datacje, przedstawiciele spółki mającej realizować inwestycję posługiwali się zawierającymi poświadczenie nieprawdy dokumentami – informuje K. Kopania.

Jak  podaje Radio Łódź, oskarżeni o zawłaszczenie 10 mln zł. stanęli przed łódzkim sądem.

- Problemy spółki zaczęły się 3 miesiące przed rozpoczęciem produkcji - tłumaczył w sądzie Krzysztof M., który razem z Włodzimierzem B. prowadził sprawy firmy. - W około 90 procentach inwestycja była ukończona. Już cała załoga była przygotowana. Z uwagi na brak zwrotu podatku VAT i brak rozliczenia PARP-u bank się wstrzymał od udzielenia kredytu. To spowodowało lawinę po prostu - wyjaśniał oskarżony.

Więcej w materialne Radia Łódź – TUTAJ.

Oskarżonym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. Radio Łódź

komentarze (12)
Dodaj komentarz

Jak Widać kontrolowanie dokumentów podczas składania wniosków jest wyrywkowe , czyli każdy może wziąć kase a później gdy idzie mu za dobrze przestaje być potrzebny i majątek przepada na rzecz PiSuaru , takie jest prawo wszystko co przynosi kasy zabiera PiS bo im brakuje na pincet plusz i czynastki haha

Jak nie włoszczyzna to czeskie piwo. Się okaże że 50 procent firm robiło przekręty na kutnowskiej strefie ekonomicznej. Eh gdyby tak zrobić solidne śledztwo to myślę że byłoby śmiesznie. Nic mnie już w tym małomiasteczkowym grajdole nie zdziwi.

Poziom waszej polemiki jest żałosny ,ale skoro tylko ,na tyle ,wam mózgi pozwalają...

Co ciekawe fabryka stoi. Duży, okazały budynek.

Prokurator to siedzi, czy stoi?

A którego prekuratora masz na myśli, tego ze zdjęcia czy .......???

Tego" czy....? "

Pewnie - JEDNO I DRUGIE!!!!

Jednego chcieli wsadzić to zwariował.

Kto się zesrał w kuchni?

twoja stara sra do gara

A twój stary to wpierd...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także