Rejestracja i logowanie

Co piją dzieci na przerwach? Kutnowskie szkoły stawiają na...

Wydarzenia 21-11-2019 Autor: bnp
18

Słodzone napoje - przysmak uczniów i zmora nauczycieli, którzy starają się zaszczepić w podopiecznych zdrowe nawyki żywieniowe. Szkoły szukają sposobów na wyeliminowanie, czy chociażby ograniczenie negatywnych przyzwyczajeń dzieci i młodzieży. Jednym z rozwiązań jest dystrybutor wody instalowany na szkolnych korytarzach. Pomysł wdrażają także kutnowskie placówki, w tym Szkoła Podstawowa nr 2. Jak się sprawdza?

Niemal co trzeci pierwszoklasista i co piąty uczeń w wieku 10-16 lat zmaga się z nadwagą, bądź otyłością. Co istotne, problem najmocniej odczuwalny jest na terenie województwa łódzkiego. Spory w tym udział słodzonych napoi, których nie brakuje na półkach sklepików szkolnych. 

Jak temu zaradzić? W ostatnim czasie popularność w większych miastach (Gdańsk, Słupsk, Kraków) zdobyły stacje wody pitnej. Koszt takiego przedsięwzięcia to jednak wydatek rzędu 3 tys. zł. 

Nieporównywalnie tańszych rozwiązaniem jest dystrybutor wody. Od trzech tygodni korzystają z niego m.in uczniowie Szkoły Podstawowej nr  2 w Kutnie. 

- Wysunęłam taki pomysł do rady rodziców, spotkał się on z aprobatą. Na początek rodzice zakupili pakiet trzech 19-litrowych butli na miesiąc. Jeżeli w kolejnych miesiącach będzie większe zapotrzebowanie, pakiet może zostać rozszerzony. Jak na razie widać, że uczniom takie rozwiązanie przypadło do gustu, chętnie korzystają z dystrybutora, opróżnili już dwie butle wody - wyjaśnia dyrektor SP2, mgr Anna Wiśniewska. 

Szefowa placówki ma nadzieję, że dystrybutor pozwoli ograniczyć spożycie napoi, tym bardziej, że z końcem listopada zamknięty zostanie tutejszy sklepik szkolny. 

komentarze (18)
Dodaj komentarz

Ja wolę lyknac sobie piwko w buteleczce po Kubusiu.

W jedynce stoi już od 2 lat....

Bardzo dobry pomysł niech korzystają dzieci które chcą te co piją napoje słodzone niech je piją nadal

Popieram, świetny pomysł.

W "szóstce"dystrybutory są juz od bardzo dawna odkąd weszlo rozporzadzenie w tej sprawie.Z tego co obserwuje to sprawdza sie znakomicie.

Co za bzdura. Może ktoś akurat będzie miał ochotę na jakiś sok albo cole . A tutaj narzucają wodę z dystrybutora. Źenada.

To jak mamusia pozwoli to kupi sobie slodziutki napoik przed szkołą i przegryzie chipsem...

Spieprzaj glupcze ze swoimi mądrościami.

Super rozwiązanie

JA NA LEKCJI POLSKIEGO W TECHNIKUM PILEM WINO Z PLECAKA emoji A FASOLA OD POLSKIEGO NAWET NIE OGARNIAL ZE PIJEMY emoji POZDRAWIAM PANIE PROFESORZE I MARGARYNE :p

Może nie nowość ale tu nowością jest to że dystrybutor jest bez kubków bo na zdjęciach ich nie widać czy pani dyrektor wydaje je pojedynczo ?? A może dzieci piją prosto z kranu?? Śmiech na sali

Dzieci wodę dolewaja sobie do swoich własnych butelek, noszony h w plecakach-przynajmniej w mojej szkole.

Napelniaja swoje butelki!!!

Czyli rodzice kubków nie kupili a szkoła nie raczyła???jeśli już macie dystrybutor to może warto zakupić kubki???a jak dziecko niema swojej butelki to co ma patrzeć na dystrybutor??tak ciężko pomyśleć? Kubki to naprawdę mały koszt rodzice wam wszystkiego nie kupią

Jeśli dziecko NIE MA... Pomyśleć trzeba!!! Co przerwa ma brać nowy kubek i wyrzucać go do kosza? Ekologiczne...

Ja ty chyba jesteś pracownikiem tej szkoły no może nawet premie dostaniesz jaka szkoła taki dystrybutor

W innych szkołach już dawno dawno funkcjonują te dystrybutory!!!

to mi nowość, w Strzelcach już dawno stoją dystrybutory emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także