Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Policja i straż miejska w akcji! Wykorzystują nawet drona

Wydarzenia 12-12-2019 Autor: toza, KPP Kutno Foto: KPP Kutno
40

Policjanci i strażnicy miejscy z Kutna zwarli szeregi, by wspólnie zapobiegać zanieczyszczaniu środowiska. Mundurowi sprawdzają dziś przestrzeganie ustaw i uchwały antysmogowej, która obowiązuje na terenie naszego województwa.

12 grudnia 2019 roku na terenie Łodzi i 6 wytypowanych (m.in. na podstawie KMZB oraz rozpoznania przez straże miejskie i władze samorządowe) powiatów przeprowadzane są przez policję przy współpracy z innymi służbami działania prewencyjne dotyczące szeroko rozumianej ochrony środowiska.

- Stawiamy na edukację dzieci i młodzieży ale także dorosłych. Wyznaczeni do działań kutnowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Kutnie będą sprawdzać przestrzegania przez mieszkańców powiatu kutnowskiego ustawy Prawo Ochrony Środowiska. W ruch pójdą wszelkie urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń - mówi sierż. szt. Daria Fraszczyk z KPP Kutno

Wykorzystywane są drony, także te wyposażone w kamerę, jako mobilne laboratorium do badania stanu powietrza. W przypadku złego wyniku dzielnicowi i strażnicy miejscy odwiedzają mieszkańców i sprawdzą czym palą w piecu.

NA DRODZE

12 grudnia na terenie całego kraju policjanci ruchu drogowego wspierani przez inspektorów transportu drogowego pod lupę biorą te pojazdy, których emisja spalin pozostawia wiele do życzenia.

- Przypominamy kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności - podkreśla D. Fraszczyk.

komentarze (40)
Dodaj komentarz

Zdrojowa 3 I 5 jak tam staż miejska. A oczywiście interwencji brak, przecież to domy będące w zarządzie nieruchomościami miejskimi miasta Kutno....

A na Przemysłowej tartak dymi cały okrągły rok i nikt tyle lat nie reaguje..

Zapraszam na kopernika kochanowskiego. Tutaj po 19 mozna zaciagnac sie czarnym dymem. Okien nie mozna otwierac.

Oby to pomogło , chcemy i musimy oddychać czystym powietrzem. Powinno jeszcze się karać, tych co TRUJĄ PAPIEROCHAMI wszystkich, przecież nie wolno palić w miejscach publicznych.

Ludzie wolą kupić furę żeby ,,somsiadowi,, wyrobić gula , niż zainwestować w lepszy piec , czy w instalację gazową . A pod drugie w Polsce spala się ukraiński i rosyjski węgiel o dużej zawartości siarki , nikt nie kontroluje sprzedawanego węgla tylko sprawdzają dym z komina . Jak jest dobrej jakości węgiel to i spaliny są mniej toksyczne . Może zaczniecie sprawdzać jakość węgla.

Kto to sroka?

Podrzeczna stare kamienice istna tragedia... Wystarczy że SM wyjrzy przez okno... Dąbrowskiego okolice Bigbena kolejną masakra...

Przy takiej gorliwości i dron nie wytrzyma

Patrz Grabków, kurzą aż siwo

Po pierwsze mieszkam na wsi widzę i czuję czym się pali i znam takich co palą czym się da. Opon starych u nas nie chcą odbierać to tak na marginesie

Północna plebania i dom opieki

To co ludzie na wsiach wyprawiaja to przechodzi ludzkie pojęcie palą plastik stare opony ciuchy wtedy to dopiero jest festiwal smogowy nie da się wyjść na zewnątrz

Nie tylko na wsi . Na ul Krośniewickiej tez pani znosi wszystko co sie da spalic i tym pali. Straz miejska byla ale pani jest tak madra ze pokazala nie ten piec w ktorym to pali ????????????????

To siedź z ****.. w domu nikt ci nie każe na wieś jeździć

co ty pierdolisz ze nawsi palom plastikami czy oponami to by za darmo płaciły za śmieci debilu

jak ktoś jest taki modry tutaj czy lodzę mają palić domu węglem nie miałem nie drewne tez nie to czy mają lodzę palić piecach niech nie piszczę zęby zakładać na dachach paneli słonecznej po Polsce nie mam tyle słońca zęby opłacało się zakładać a co do wiatraków to tez tymi wiatrami nie mamy tyle co szwei lub norwegi to maj lepiej Polsce zbódowaci elektrownie atomową i Bedze bez problemu

Co ty będziesz? Naucz się języka polskiego i dopiero pisz analfabeto

**** ciebie pies taki mądry jesteś odpisz mu na pytanie baranie

Kogoś złapali ?

To jakże to - Naczelnik Kaczyński i jego Poganiacz Wielbłądów - Morawiecki, ogłosili, że mamy już dobrobyt ( fakt że w wersji polskiej) a ludziska jak gdyby nic udają biednych i palą w piecach miałem, szmatami i plastykiem zatruwając powietrze smogiem, którym później oddychają prawdziwi Polacy -niestrudzeni budowniczowie IV RP. Jak takim zimą jest zimno - to załadować ich na furmanki i przewieźć na ulicę Mickiewicza do miejskiej ogrzewalni - gdzie dogrzewa się zimą element - wiadomo jakiego autoramentu.

ale pierdolisz głupoty

Trójkąt bermudzki - Lódzka - Wąska i Makowa - po zmroku...

Bardziej pasuje trójkąt smogowy

Dzielnicowemu zgłaszać i zaznaczać na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa. Niech sprawdzają kominy i piece.

Podrzeczna klania się wsród smrodu palonego byleczego

Miodek sprzedaje, miodek....

Proszę się nie bać i podawać adresy zadymiarzy i smogowców z nadzwyczajnej kasty, milicji, policji, straży, vipów z UM itp innych "świetych krów"

Wczoraj wieczorem w ramach walki ze smogiem, dwóch straszników miejskich, przez dobre 10 minut, grzało cztery litery na parkingu za KDK - oczywiście z włączonym silnikiem. Może gdyby wysiedli z pojazdu to smog by znaleźli.

No i spoko, nawet kilkuminutowa drzemka w pracy ma zbawienny wpływ na samopoczucie i stawia na nogi. Ale co o tym mogą wiedzieć nieroby bezrobotne, siedzące przed kompem i wszystko krytykujące.

Konfidentów widze nie brakuje.

Wiesz człowiecze co znaczy konfident ?

Inaczej donosiciel ! ,, człowiecze,,.

Człowiek który współpracuje z instytucją lub z policją w zamian za korzyści finansowe. W tym przypadku ludzie donoszą dlatego że troszczą się również o Twoje zdrowie.

Wilcza - tragedia prawie cała pali śmieci

Zapraszamy na osiedle Dybow.

Prawie jak dzielnicowy na wsi. Na szczęście prawie robi wielką różnicę.

Sroka w akcji???? Kominiarze z kalendarzykami w tym roku w oryginalnych uniformach.

na lodzkiej ale po 22 giej

29 listopada 22 często dymi.

Niech pospacerują przy przystanku na Skłodowskiej róg Zamojskiego, Ogrodową i okolicznymi uliczkami a także Północną, wystarczy.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także