Rejestracja i logowanie

Absurdy na Północnej. Mieszkańcy załamują ręce

Wydarzenia 10-10-2017 Autor: agKCI
48

Mieszkańcy ulicy Północnej czują się coraz bardziej bezsilni. Wszystko przez znaki, które zostały postawione niemal na całej długości ulicy w połowie ubiegłego miesiąca. - To absurd! - komentują.

Wszystko zaczęło się w sierpniu, kiedy to mieszkańcy ul. Północnej interweniowali u prezydenta Burzyńskiego w sprawie ograniczenia dopuszczalnej prędkości na ich ulicy. 

- Ulica Północna jest długa i kierowcy jeżdżą po niej jak szaleni. Ani myślą by zdjąć nieco nogę z gazu. Przy ulicy stoi dużo domów jednorodzinnych, bardzo często strach wyjeżdżać z własnej posesji, nie mówiąc już o dzieciach, które mogą wybiec wprost pod koła pędzącego pojazdu. Nie chcemy tu tragedii - czytamy w mailu przesłanym do naszej redakcji.

W sprawę zaangażował się radny miejski, Jacek Saramonowicz, który złożył interpelację do prezydenta, w której wnosił o postawienie znaków ograniczenia prędkości do 40 km/h, ograniczenie tonażu przejeżdżających pojazdów do 8 t., postawienie znaków zakazu wyprzedzania, a także o racjonalizację zastosowania znaków zakazu zatrzymywania się i postoju.

Sprawę tę poruszono również na ostatniej sesji rady miasta. 

- Na ulicy Północnej stanie znak ograniczenia prędkości do 40, progów zwalniających być nie może gdyż Północna jest ulicą przelotową, a nie osiedlową. Natomiast znaki zakazu zatrzymywania stanęły dlatego, że transport miejski ma pierwszeństwo i trudno było poruszać się autobusom na tej drodze - odparł Boczkaja.

I kiedy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do rozwiązania problemu, do naszej redakcji znów zadzwonił telefon.

- Kilka znaków, a tak bardzo uprzykrzają nam życie! W dodatku każdy umywa ręce. Wszyscy mieszkańcy boją się zostawić samochód nawet na chwilę przed bramą, żeby nie dostać mandatu, dostawcy gazu kręcą nosem, że zakaz i nie chcą ryzykować. Przecież tak się nie da żyć! - krzyczał mieszkaniec. - Większość sąsiadów pali węglem w piecach, za chwilę trzeba będzie zrobić zapas, a jak węgla mi nie będą chcieli przywieźć, bo nie będą mogli się zatrzymać? - dodał.

O sprawę zapytaliśmy Urząd Miasta. O odpowiedzi poinformujemy.

komentarze (48)
Dodaj komentarz

NO DOBRA O CO ZE SKŁODOWSKIEJ I ZDROJOWĄ, przecież tu jest totalna kpina z ludzi ,przepisów i chyba z władz miasta i policji , i co nydyrydy na to chamstwo tam zatrzymujące się wyłącznie po wódę ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

I pomyśleć, że wystarczyłby znak B-35 "Zakaz postoju" który załagodził by sprawę. Ale trzeba pomyśleć. Chyba któryś z mieszkańców Północnej "nadepnął" na odcisk jakiemuś urzędnikowi i gadzina się mści. Zakonnicom udało się wyżebrać zatoczkę parkingową. Ale z nimi to inna sprawa. Ważny dla niektórych obwód głodowania. Już za rok wybory. Niech mieszkańcy naszykują zawczasu po zgrzewce jajek. Niech dojrzewają. Zapewne pojawi się jakiś godny cel.

Proszę o postawienie zakazów zatrzymania na ul. Mickiewicza. Na przeciwko Polmosu przy czerwonej kamienicy notorycznie parkowanie jest kilka aut co utrudnia przejechanie w tym miejscu.

DOBRA DECYZJA Z TYMI ZNAKAMI ZAKAZU ZATRZYMYWANIA!

a może pod znakami zakazu umieścić tabliczki Nie dotyczy mieszkańców i zaopatrzenia. Będzie po problemie i zgodnie z przepisami

Ulica i chodnik to nie prywatny parking więc parkuj bryczkę z koniem na podwórku.

Raczej ty bujaj się swoim pierdziochem po innych ulicach. Na Północnej nie jesteś mile widziany, wypierdku.

BUJAJ SIĘ BURAKU!

Ulica Północna to nie obwodnica. Mieszkają tam ludzie i zakazów zatrzymywania nie powinno tam być.

Do 10km/h postaw sobie radar baranie jak nie potrafisz panować nad samochodem.

Panie prezydencie, czekamy na ograniczenie do 40 plus ruchomy fotoradar na całej Północnej. Miasto zarobi, a mieszkańcy będą szczęśliwsi.

tutaj należą się brawa dla ekipy rządzącej w Kutnie remontują drogi ,chwalą się nimi tylko zwężają te szerokie Łęczycka , Mickiewicza , Kościuszki przy galerii jak stanie autobus w zatoce to i tak musisz czekać. Układ komunikacyjny miasta stwarza co chwila jakiś problem jak remont Podrzecznej to Barlickiego o 15 przejechać nie można , zimą jak popada na skrzyżowaniu Żółkieskiego i Wygody to pod górkę podjechać nie można takie i wiele innych przypadłości jest w naszym mieście.

Bardzo dobrze,te znaki są potrzebne ponieważ mieszkańcom niechce się stawiac we wiazdach tylko stoją na ulicy i częściowo na chodniku,nie da sie tam jechać szybko przez studzieńki nawet zwykłym autem a co dopiero sportowym ,wyjatek stanowią motory tzw.ścigacze ,czlowiek jedzie 50-60 i musi stać bo cymbał staje na przeciwko domu podrugiej stronie ulicy a bramy od wiazdu się niechce raz czy dwa otworzyć,jest to droga objazdowa od szpitala do ul.granicznej,krzyżówki na komisariat Policji-osiedle dybów dalej na wiadukt dalej Łęczycką na wprost Dudki w lewo W-wa i na prawo Poznań. Jak karetką jechać szybko na Łęczycką przez miasto?po za tym jeżdżą autobusy tyle w temacie,bardzo dobra decyzja.Co do mieszkańców dajcie spokój jak sady pójdą do sprzedania to wyrosną nowe bloki zaczynają od Avangardy a skończą pod galeriią wtedy będziemy wam współczuć.

ludzie mieszkający na ulicy Północnej w Kutnie myślą że to jest ich prywatny folwark i mogą parkować sobie na na ulicy skoro masz podwórko wjedź na podwórko nie slalom gigant bo Wyłożyła sobie podwórko kostką a parkowac będziesz na ulicy bo kostkę sobie pobrudzisz Bravo.

Zapraszam do mnie na podwórko to porozmawiamy mądralo.

Tam powinna być jeszcze ścieżka rowerowa.

to właśnie na chodnikach na jezdniach samochody zostawia buractwo co nie wie po są parkingi

Pokaż mi tam gościu parking!

Rozumiem, że do autobusu będzie się teraz w biegu wsiadać i wysiadać, ponieważ znaki obowiązują wszystkich, nie ma wyjątków. Tak samo, ciekawe jak śmieci będą zabierać. Zakaz to zakaz. Brawo. Brak słów.

Człowieku ile Ty masz lat? Wiedza i myślenie to nie jest Twoja mocna strona

Bardzo dobrze że jest zakaz, w końcu parkujące auta nie blokują ulicy. Często trzeba było zatrzymać się żeby przepuścić jadące auta z przeciwka żeby ominąć stojące częściowo na ulicy samochody.

Cwaniaczku, tam mieszkają ludzie. Jak ci się tak bardzo ten zakaz podoba, to postaw sobie takie same znaki wszędzie tam, gdzie standardowo parkujesz swój samochód. Wtedy rura ci zmięknie szybko.

Nie nadymaj się tak bo Ci żyłka... wiesz co. Ulica to ulica. Skoro nie chce Ci się bramy otworzyć i wjechać to znaczy, że Twój szrot trzeba na żyletki przerobić bo jest zbyt mało wartościowy dla Ciebie ale innym skutecznie utrudnia płynne poruszanie się.

Brakuje kasy albo za mało mandatów wypisują i premii nie dostają stąd to wszystko od co a teraz zaczi się w rogu żeby widać go nie było i ,,dzień dobry panie kierowco mandacik będzie a potem poleci do komendanta i powie ,, Panie komendancie Panie komendancie w tym miesiącu 500 mandatów wypisałem pan zanotuje sobie mnie do premii a potem jeździ taki złodzieje audi a8 i w **** ma wszystko drogówkę to należało by rozgonić w pizdu bo pożytku z nich żadnego a same problemy i tylko na siłę szukają dziury w całym

z tymi dziećmi to trochę chybiony argument, bo dzieci to się pilnuje, a nie liczy na znaki ograniczenia prędkości...

O jakiś ty mądry a jaki elegancki, doprawdy ?

Tak się nauczyli parkować na ulicy to na chodniku.Bo nie chce się bramy otworzyc. Dobrze im tak.

Np na ul.Morcinka są domki jednorodzinne, duże działki , wjazdy a cała ulica zastawiona parkującymi samochodami i co tez im się nie chce wjeżdżać i nikt im znaków zakazu nie stawia . Teraz nawet nie można się zatrzymać żeby bramę otworzyć bo życie można stracić.

kup dom a potem nie miej jak parkować pod własnym domem nie jestem mieszkańcem północnej ale teraz co się tam dzieje to kpina a często tamtędy jerzdżę

pod domem parkuj !! ale nie jezdni bo ona nie jest twoja !!! to samo dotyczy chodnika - niektórym to się już w ****ch przewraca ma miejsce pod domem to pół jezdni jeszcze musi zająć a do tej pory to przeszkadzało i komunikacji miejskiej i służbą oczyszczania miasta jak i również zwykłym ludziom

Jak chodnik i jezdnia nie jest moja to poproszę miasto o odśnieżanie zimą i zamiatanie latem a jesienią o uprzątanie liści bo ja nie mam w okół domu drzew liściastych więc nie są moje .

tylko że podatek za nieruchomość płacę do połowy jezdni, jak zima złamiesz nogę na chodniku to masz prawo walczyć o odszkodowanie taki to rarytas

na ulicy Żółkiewskiego jest tak od dawna i jakoś nikt tam nie lamentuje albo po prostu nie mieszkają tam nygusy co nie chce im się własnej bramy otworzyć

Ludziska to już sami nie wiedzą czego chcieć .Wszystkim i tak się nie dogodzi .

Wjeżdżać nygusy na posesję, a nie zostawiać auta na ulicy

A mnie też guzik obchodzi ,że pod blokiem nie będziesz mógł parkować bo napiszemy petycję o likwidację przed blokami tych kamienistych pustyń . A wjedź sobie do piwnicy mądralo , albo wyprowadź się skąd przyszedłeś i stawia brykę za stodołą cwaniaczku

Auto parkuję w garażu lamusie

A te pod blokami to czyje? Wszyscy macie garaże?

ale petycję o parkingi pod blokiem podpisałeś ?

Bardzo dobrze jest teraz zniknie parkowanie na jezdni i chodniku super

To może tak w całym zakichanym Kucienku niech zniknie parkowanie na jezdniach i chodnikach nie zapomnieć o znakach zakazu parkowania przed blokami i przed Dino na Tarnowskiego bo nie ma chodnika dla pieszych.

Magda to K urrwaaa

O progach zwalniających nikt nie wnosił,transport miejski owszem ma pierwszeństwo , ale do tej pory jakoś transportowi miejskiemu trzy czy cztery samochody stojące na poboczy jakoś nie przeszkadzały,panie Boczkaja. A czy ulica Chodkiewicza jest przelotowa czy osiedlowa? A czy przedłużenie Północnej w ul Szpitalna to przelot , nielot czy osiedle?Zresztą do czasu interwencji mieszkańców jakoś nie było znaków zakazu , a linie ciągłe namalowane też zostały po interwencji. To czysta złośliwość ,bo władza wie lepiej i lubi utrudniać ludziom życie.Dlaczego przed blokami robicie parkingi? Możemy powiedzieć ,że co nas to obchodzi ,że nie mają gdzie postawić samochodu , to ich sprawa , prawda?No cóż na Północnej niewielu wyborców a w blokach dużo , dużo więcej.

parking to podwórko pod blokiem i tam stoją samochody - masz swoje to też tam zostawiaj samochód nie na ulicy

Na podwórko to ty się wynieś do swoich posiadłości na wieś , a skoro przed blokiem takie twoje podwórko to dlaczego ci tak ładnie miasto wykłada kostką niech moje też wyłoży.Niestety zdaje się ,że w Kutnie to tylko garstka rodowitych kutnian a reszta to napływowa ludność z okolicznych wsi . Straszni ludzie w tym Kutnie. Zazdrośni , nieprzychylni i pasjonujący się układzikami.Zapewne masz duże podwórko ,ale mógłbyś je trochę posprzątać .

ja jestem z Kutna od pradziadka ale mi też przeszkadza jak auta stoją na jezdni zamiast na parkingu

Nie miasto kostką wykłada tylko Pionier albo TBS.

Mnie pod domem niech miasto wyłoży kostkę przecież płacę podatek od nieruchomości i jakoś nigdy mnie prezydent z tego nie zwolnił w przeciwieństwie do tych , których zwalnia co roku a przecież biedni nie są . Niektórzy nawet maja obskurną kamienice na rogu Królewskiej.

dodaj komentarz
Czytaj także