Rejestracja i logowanie

[AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA] Paweł Kukiz w Kutnie. „Obywatele muszą kontrolować władzę"

Wydarzenia 11-10-2018 Autor: toza
126

Dziś Kutno odwiedził Paweł Kukiz, lider trzeciej siły w sejmie. Najpierw spotkał się z dziennikarzami na specjalnej konferencji prasowej, potem przeniósł się do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, by tam porozmawiać z mieszkańcami naszego miasta.

Spotkanie Pawła Kukiza ma związek z trwającą właśnie kampanią samorządową, ale nie tylko. W konferencji prasowej wziął udział także poseł Tomasz Rzymkowski, kandydat Kukiz'15 na prezydenta Kutna, Rafał Małyszek i jedynka ugrupowania do sejmiku woj. łódzkiego, Krzysztof Miklas.

Poseł w spotkaniu z dziennikarzami mówił m.in. o patologiach trapiących władze w samorządach, o nepotyzmie i o tym, że Polskę należy oddać obywatelom, a przedstawiciele władzy muszą sobie uświadomić, że są po to, by służyć.

Kolejnym punktem wizyty Pawła Kukiza w Kutnie było spotkanie z mieszkańcami w CTMiT. Zainteresowanie było duże, a mieszkańcy mieli wiele pytań do parlamentarzysty. Interesował ich chociażby pomysł jego ugrupowania na system emerytalny.

[AKTUALIZACJA]

- Kukiz'15 to jedyne ugrupowanie w Polsce, które w przypadku objęcia władzy w samorządach daje gwarancje, że właśnie nie obejmie tej władzy dla siebie, a odda ją obywatelom. Obecnie mamy taką sytuację, że ci kandydaci przed wyborami dwoją się i troją w obietnicach, następnie po wygranych wyborach drzwi gabinetów się zamykają i „hulaj dusza”, wszystko robią po swojemu – rozpoczął konferencję prasową Paweł Kukiz.

Stwierdził, że obywatele w tej chwili nie mają niemal żadnego wpływu na proces decyzyjny władz. Pomysłem Kukiz'15 są coroczne referenda, w których obywatele mieliby zatwierdzać budżet danej gminy czy miasta, oparte na wcześniejszych konsultacjach co do potrzeb mieszkańców. W skrócie – Kukiz'15 chce otwierać się na obywateli.

- To obywatele mają zadecydować, czy chcą np. w pierwszej kolejności basen, czy wyremontowania dróg, które już są basenem, bo mają tyle dziur, że swobodnie można w nich pływać – mówił Kukiz.

Kolejnym pomysłem jest inicjatywa uchwałodawcza obywateli. Kukiz dodał, że jego ugrupowanie proponuje przede wszystkim jawność.

- Wszystkie umowy, które zawierają samorządy powinny być dostępne nie w trybie dostępu do informacji publicznej, obwarowanej różnymi zastrzeżeniami, ale w normalnym trybie, czyli w każdej chwili powinniśmy mieć dostęp do rejestru umów. Jeśli Kukiz'15 obejmie samorządy to gwarantuję, że na stanowiska w spółkach komunalnych prowadzone będą konkursy. Nie może być tak jak obecnie, że przykładowo szefem wodociągów jest ten, który posiada legitymację partyjną. Chodzi o to, żeby tego człowieka zweryfikować. Nie istotne są jego światopoglądy i to, czy jest np. wierzący czy nie – mówił P. Kukiz.

Mówił, także, że ludzie aspirujący do władzy powinni wnosić swoje propozycje, ale najważniejszy powinien być dla nich głos obywateli.

- Jesteśmy pracownikami ludzi, nie ich panami. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że władza, czy to na szczeblu rządowym czy samorządowym, to „Pan”, którego należy słuchać i który wydaje dyspozycje. Nie – władza to pracownicy, którzy utrzymują się z pieniędzy podatników. Wy, zwracam się do obywateli, musicie mieć nad władzą kontrolę – mówił Paweł Kukiz.

Podkreślał także, że jego ugrupowanie nie pobiera żadnych subwencji partyjnych, dzięki temu w kieszeniach Polaków zostało 30 mln zł. Mówił także o powiatach. Stwierdził przy tym, że jest zwolennikiem częściowej ich redukcji, a nawet całkowitej likwidacji w przyszłości.

- Nie można tego robić drogą rewolucyjną na zasadzie – dziś likwidujemy powiaty. To żadna sztuka, nic szczególnego z tego nie wyjdzie, poza tym to po prostu niemożliwe. Należy jednak rozpocząć audyty powiatów i audyty urzędniczych miejsc pracy. Na ten przykład – nie rozumiem, po co istnieją tak rozbudowane Powiatowe Urzędy Pracy, które w skali kraju zatrudniają 23 tysiące urzędników, którzy podatników kosztują 4 miliardy rocznie, a mówię tu o samych uposażeniach – mówił Paweł Kukiz.

Stwierdził, że PUP-y miały sens w czasach, kiedy ze znalezieniem pracy był problem, ale dziś w Polsce mamy deficyt rąk do pracy, ponieważ wielu Polaków wyjechało za chlebem za granicę.

- Z tego powodu przyjeżdżają do nas Ukraińcy, PiS tylnymi drzwiami sprowadza tak naprawdę uchodźców – Hindusów czy Filipińczyków, żeby u nas pracowali. Po co w tym momencie Powiatowy Urząd Pracy, który był powołany po to, by szukać ludziom pracy? Przecież to jest absurd. Ja rozumiem, że musi być jakaś grupa urzędników, ale to powinna być sprawa mobilna – czyli jeśli w danym momencie jest zapotrzebowanie na obsługę urzędnika, by pomógł obywatelowi znaleźć pracę, to ten urzędnik się tym zajmuje. Ale kiedy takiej potrzeby nie ma, a rząd w tym czasie np. wprowadza 500+, to nie zatrudnia się nowych urzędników do obsługi tego programu, tylko zmienia się zakres obowiązków tych z PUP – mówił lider ugrupowania Kukiz'15.

Z kolei Krzysztof Miklas poruszył temat nepotyzmu, z którym ugrupowanie Pawła Kukiza zamierza walczyć. Głos zabrał także Rafał Małyszek, który pokrótce przypomniał swój program wyborczy (pisaliśmy o tym TUTAJ). Wbił także małą szpilkę w urzędującego obecnie prezydenta Kutna, Zbigniewa Burzyńskiego, mówiąc o „konsekwencji nepotyzmu”.

- To co dostrzegam po ostatniej debacie, to sytuacja, w której człowiek sprawuje urząd prezydenta przez 16 lat, a w momencie, kiedy przedstawiane są pomysły i realne potrzeby obywateli, potrafi stwierdzić, że „tego się nie da zrobić”. Dlatego dzisiaj, by wprowadzić potrzebne zmiany w Kutnie, potrzeba wprowadzić nowych ludzi, którzy nie są draśnięci tym nepotyzmem – mówił Rafał Małyszek.

Następnie Paweł Kukiz przeniósł się do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, by porozmawiać z mieszkańcami Kutna. Na początku stwierdził, że ma ogromny żal do Platformy Obywatelskiej za to, że nie spełnili swoich wyborczych obietnic, a tym samym oszukali jego i wszystkich Polaków. Jest to jeden z powodów, dla których powstało jego ugrupowanie. Potem każdy mógł zadać pytanie Pawłowi Kukizowi.

- Jaki macie pomysł, by polepszyć los emerytów i rencistów? - pytała jedna z kobiet.

- Cały system emerytalny wymaga przebudowy, która będzie trwała przynajmniej kilkanaście lat. Można ten problem oczywiście załatwić metodą w stylu 500+, czyli „my wam damy”. Tylko, że żeby coś dać, najpierw komuś innemu trzeba zabrać (…). Ja jestem zwolennikiem, na początek, emerytury obywatelskiej, czyli równej dla wszystkich. Jesteśmy w takiej czarnej dziurze, że musimy szukać półśrodków po to, by w przyszłości dojść do celu – mówił poseł.

Mówił także o tym, że część społeczeństwa nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że płaci podatki. Posługiwał się przy tym przykładami swoich rozmów z Polakami.

- Są przekonani, że podatki płacą tylko bogaci. Są przekonani, że państwo ma swoje własne pieniądze, że PiS jest lepszy bo je rozdaje, a Platforma miała a nie dawała. Ludzie nie wiedzą, że państwo te pieniądze najpierw zabiera, ludzie nie wiedzą, że jak dostają 2 tysiące wypłaty, to tak naprawdę dostają 4 tysiące, tylko połowę zabiera państwo – zaznaczał Kukiz.

Jak oceniacie dzisiejszą wizytę Pawła Kukiza w naszym mieście?

komentarze (126)
Dodaj komentarz

No i mojego głosu już nie masz człowieku za to co mówisz.

Co to ten kukiz15? Zbieranina od lewą do prawa .Taki twór nie przetrwa długo bo nie może

Monia czy wszyscy w waszej koalicji obywatelskiej są hipokrytami.to wy zjednoczyliście się chwile przed wyborami tworząc byt polityczny od lewa do prawa nie ze względu na ideologie czy poglądy tylko ze względu na utracone koryto.Co robi Joński na waszych listach. Od kiedy Ziółkowski to kolega Gieruli.Przecież jeden donosił na drugiego. Nie przeszkadza Ci to. Walka o koryto w waszej koalicji obywatelskiej pozbawia ludzi honoru i zasad.

Ponieważ piszesz dość poprawnie po polsku to można założyć, że jesteś człowiekiem inteligentnym. Jesli tak to niestety nieunikniony jest wniosek następny, wynikający z pierwszego, że i Ty jesteś hipokrytą. Bądzmy powazni. WSZYSCY a przynajmniej OGROMNA wiekszość kandydatów z WSZYSTKICH ugrupowań i komitetów rwie sie do koryta. Jesli udajesz, że to nie dotyczy tych, których lubisz, wspierasz to sam się skreślasz z tego by traktować Cię jako komentatora obiektywnego. Obecnie jest tak - niestety - że wybieramy tylko i wyłącznie mniejsze zło i do wyborów iść powinnismy bo jak je większość zbojkotuje to politycy i ich dwory powybierają sie sami. Polska polityka na każdym szczeblu to dno i najpierw to trzeba uznać a dopiero potem myśleć jak to zło zminimalizować. Łatwe to nie jest ale rzeczywistość jest jaka jest i zanim sie ją zmieni musi minąć dużo czasu. Na początek trzeba eliminować ludzi co do których nie ma wątpliwości że to karierowicze. Nazwisk z litości nie podam.

Twój komentarz jest wyjątkowy,bo porusza kwestie bardzo trudne do zweryfikowania.Jak rozpoznać partię, komitet wyborczy,stowarzyszenie Które mają w swoich zamiarach coś więcej niż dorwanie się do władzy i pieniędzy?ja osobiście próbowałem analizować ich liderów.w 2015 r. Pojawił się Petru i Kukiz. Jeden uczeń Balcerowicza ,drugi buntownik.Kukiz tworząc stowarzyszenie udowodnił że polityka nie musi kojarzyć się tylko z pieniędzmi.przecież gdyby wziął 30milionów nikt nie miałby do niego żalu.Gdzie jest drugi lider i co prezentuje sobą po 3latach ,odpowiedz sobie sam.po jego partii zostały tylko długi. Odnośnie hipokryzji - masz prawo Nazywać mnie hipokrytą a ja nie mam prawa na to się obrazić.po pierwsze masz za mało informacji o mnie, a po drugie sami politycy za pracowali sobie na to żeby nazywać ich hipokrytami.tylko problem w tym że ja nie startuje w wyborach,niektórzy nawet pisali że jestem Rafałem,Teofilem,Marcinem.toco robię- to robię z pobudek czysto ideowych wierząc w budowę społeczeństwa obywatelskiego.

Cenię ideowców choć bywają czasem bardziej niebezpieczni od cyników. Mam nadzieję, że w Twoim przypadku tak nie jest emoji Oczywiście nie znam Cię i dlatego wyraznie zaznaczyłem, że ten wniosek wyciągnąłem tylko z analizy Twojego tekstu. Być może błędny. Nie upieram się, że zawsze mam rację. Wspominasz o Kukizie jako o tym buntowniku, który zachował sie fair bo nie wziął kasy. Super. Ładnie. Ale ja jestem pragmatykiem i twierdzę, że sam Kukiz jako lider nie sprawdził sie podwójnie bo ani nie zmienił nic w polskiej polityce na lepsze a co gorsza wpuścił pod swoje sztandary wielu karierowiczów, nacjonalistów i ludzi przypadkowych. On tego Ruchu nie kontroluje a do tego ma wyjątkowo niestabilne poglądy raz bratając sie z Korwinem, raz z Kaczorem a innym razem odsądza ich od czci i wiary. Poza tym jesli chciałby być do końca uczciwy to nie mając samorządowych struktur - co nie dziwi bo stowarzyszenie jest młode - nie powinien dawać swojego szyldu ludziom, których siłą rzeczy nie zna. Jeżeli więc wierzysz w budowę społeczeństwa obywatelskiego powinieneś to widzieć i jednak wspierać lokalnych, porządnych ludzi bez względu na to w jakich są Komitetach. Wiem, że nie ma ich za wielu ale kilku się znajdzie. Gdyby większość mieszkańców naszego miasta i powiatu tak zagłosowała to może udałoby sie wprowadzić do władz samorządowych fajnych ludzi, którzy właśnie wtedy, po wyborach, może by sie dogadali nie oglądając sie na swoich liderów centralnych i skupiając sie na dibru miasta i mieszkańców.

nieznośna lekkość bytu, z tymi nacjonalistami - ale tym razem na lokalnym podwórku - to się bardzo nie pomyliłeś. Już ktoś poruszał tę kwestię, mówiąc, że z list Kukiza startują do rady miasta onr-owcy lub ich sympatycy. Lepiej się dobrze zastanowić zanim zagłosuje się np. na ładną buzię.

Wieczorem spróbuje Ci odpowiedzieć.obowiązki rodzinne.

Unforgiven, uważaj z tą "walką o koryto", bo wasze ugrupowanie nie prezentuje się na tym tle lepiej. A celem koalicji obywatelskiej nie jest walka o koryto, a odsunięcie PiS od władzy, żeby zakończyć niszczenie Polski zanim będzie za późno. Oczywiście są tam i tacy, którzy o koryto walczą, ale główny cel koalicji jest inny. Zresztą, nikt chyba nie wierzy w to, że ta koalicja utrzyma się po wyborach. Nawet byłoby to niewskazane. Taka Inicjatywa Polska bezwzględnie powinna się od tej koalicji odłączyć, żeby realizować swoją wizję Polski. Przynajmniej jako wyborca Inicjatywy, mam nadzieję, że tak się stanie.

Kukiz ma taką manierę ogłaszania prawd objawionych z namaszczeniem i zapałem rewolucjonisty czy trybuna ludowego. Problem polega jednak na tym, że nic z tego nie wynika a Jego ugrupowanie nie zmieniło polskiej polityki nawet na jotę. Poglądy od ściany do ściany czyli raz PiS sie popiera a innym razem krytykuje nie sa w stanie przekonać poważnych ludzi. Te wszystkie banały, które p. Kukiz dziś wyglaszał może równie sprawnie wygłosić stu innych ludzi po godzinnym przygotowaniu. Frazesy i bicie piany, nic więcej. No i ten poseł Rzymkowski ... ech, szkoda gadać.

obce armie wschód, dokładnie. Mówienie ludziom, to co chcą usłyszeć, to teraz sposób na "skuteczną politykę". A jeśli mówi to muzyczny gwiazdor, to sukces murowany.

byłam na spotkaniu i uważam,że mówił mądrze i zrozumiale.opowiadał o rzeczywistości jaka istnieje w tej zakłamanej polityce.dobrze byłoby,żeby takich ludzi było więcej.życie nauczyło go pokory a chyba miał wiele do przemyślenia.szkoda tylko,że wielu ludzi nie umie słuchać ze zrozumieniem .emocje biorą górę i jest tak jak jest.może przyjdzie czas,z będziemy umieli myśleć samodzielnie a nie tak jak chcą partyjniacy dla własnych interesów.

xyz, to Ty nie wiesz jaka jest rzeczywistość? Żeby ją zrozumieć potrzebny Ci Kukiz, poważnie?

Przyjdzie dzień, że wszyscy którzy wytarli sobie gęby KONSTYTUCJĄ (głównie zaprzańcy pisowscy) za to zapłacą.

Nie s... chłopie ogniem bo majty sobie spalisz.

Obrońca konstytucji się znalazł!,szkoda że dopiero od2015r .gdzie byłeś jak prokuratura szarpała się z dziennikarzem Wprost. Jeszcze brakuje żebyś napisał że wstydzisz się za Polskę.

A ty gdzie byleś panie Teodor ? uczyleś pan niemieckiego w Gołebiewku ? 

"Jeszcze brakuje żebyś napisał że wstydzisz się za Polskę." - dość idiotyczne stwierdzenie. Jeszcze tylko brakuje, żebyś się Unforgiven przyznał publicznie, że nie jesteś Polakiem.

Za Polskę? Raczej za takich jak ty. Rozumiem, że dziś nacjonalista a kiedyś anarchista jest osoba wiarygodną? Cytując klasyka... "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej".

Kiedyś był anarchistą- za komuny to była forma walki z władzą która narzucona była siłą.przestań cytować tylko odpowiedź na moje pytanie gdzie byłeś.

Co ma wspólnego prokuratura z Trybunałem Konstytucyjnym? Człowieku ogarnij się. Poza tym komuna to okres między XIII a XIV wiekiem więc wtedy raczej twojego idola nie było na świecie. Niestety twoje braki w tak elementarnej wiedzy dyskwalifikują cie jako rozmówcę.

Brawo Paweł Kukiz! Tak trzymaj.!

Minęły 4dni a pozwu nie widać.tak wygląda cała hipokryzja PO.

Unforgiven, czy teraz takie będzie hasło wyborcze Kukiz'15 - "pozwu nie widać"? Widzę, że macie "bardzo bogatą" ofertę dla Kutna. "Kutno, mamy dla Ciebie 'pozwu nie widać' - głosujcie na nas! " Trochę to już nudne...

Jeżeli nie masz dostępu do debaty to Przypomne Ci że do wyborów idziemy z wieloma pomysłami.sztandarowym celem jest budowa parkingu wielopoziomowego,ale także wykorzystywane szansy przez Kutno w związku z budową Jedwabnego Szlaku,oraz odpolitycznienie spółek miejskich. Pozdrawiam i zachęcam do głosowania.

To mi wytłumacz co robi w waszych szeregach niejaki Trybura Teofil, który znany jest z tego że bardzo pragnie dorwać sie do władzy i działał już z Aulichami a teraz raptem jest w Kukiz15. Przecież tacy ludzie zabieraja wam wiarygodność.

A dlaczego publicznie kłamiesz? Przecież Sebastian miał własny komitet. Na miejscu tego Pana wytoczyłbym Ci proces w trybie wyborczym.

do Szczęśliwy Ned Papryka nie znam wielu takich uczciwych i walczących z układem osób jak Pan Trybura. Radzę prześledzić sprawy, którymi się zajmował - nie dla pozyskania władzy czy kasy ale dla zasad jakimi się kieruje po prostu człowiek. Świat przewrócił się do góry nogami to co dobre jest teraz złe to co złe to dobre a normalne jest teraz nienormalne. Dokąd zmierzamy...

Papryko, Trybura od wielu lat pokazał, że walczy z miejscowym układem (wyguglaj sobie odpowiednie artykuły) i dlatego najbardziej pasuje do takiej antysystemowej listy

Odpolitycznienie? Cha cha cha! Człowiek który kiedyś był anarchistą a dziś bredzi coś o nacjonalizmie ma w czymkolwiek być wiarygodny?

Nie przekonują mnie te pomysły. Zwłaszcza jedwabny szlak.

oddaje glos na kukiza

To sobie oddawaj...

Pawloczyna pisze i pisze te komentarze, bo nie ma odwagi pozwać posła , jak to on ogłosił w trybie wyborczym. Nic tchórz nie zrobił. Od czasu gdy go wywalili z hukiem ze "Staszica" błąka się po marketach i podpuszcza dziewczyny aby zrobiły to czego on nie ma odwagi.

żałosny człeczek, gdybyś był inteligentny to miałbyś świadomość tego, że Pawlak i tak niczego by w ten sposób nie zyskał - tylko pogorszyłby swoją sytuację. Bo nie jest w stanie tego wygrać. Rzymkowski i tak się wywinie od odpowiedzialności, ponieważ on te informacje o Pawlaku tylko upublicznił, ale nie wymyślił, nie jest ich autorem.

Trafnie się podpisałaś!

Na jakiej zasadzie to zrobić. Jak uczynić. Jak usprawnić drogi. Jak wszystko. Jak zlikwidować papierosy. Jak wszystko zlikwidować._K. Kononowicz, chyba pasuje co?

Nie rozumiem tego śmiechu z Kononowicza, człowiek jest chory psychicznie.

Kukiz wsuń się, zrezygnuj

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zainteresowanie.

Proszę, Marcinku.

O czyżby to obrońca Ukraińców? Wszystkim dobrze znany obrońca konstytucjiemoji ameba to twoja staraemoji

Muszę przyznać, że to było bardzo interesujące spotkanie

A Sulkowski z Pisu co tam robił haha co za gość i Jan tu na niego zagłosować jak SMA nie wie za kim jest haha masakra te wybory

A nie wolno było tam być,jeśli należy się do innej partii ?",śmieszne.

Jak możesz oceniać ludzi po tym na kogo głosują? Jestes zwykłym id....taemoji

Gdzie był Kukiz przez ostatnie 3lata? Zapomniał o misji jaką powierzyli mu wyborcy? Wystąpienia wyłącznie w okresie wyborczym, to dla mnie niestety wyraz braku pomysły na siebie, partię i granie na emocjach ludzi, których łykają postulaty oparte na ogólnym niezadowoleniu...

Lewactwo kwiczy emoji

Świnie to inteligentne zwierzęta czego nie można już powiedzieć o nacjonalistyczny amebach.

Guła, dziewczynko, nie piskaj emoji

komentarzfff

Od anarchisty do nacjonalisty...

I co z tego,lepszy nacjonalista,niż zdrajca.

Kukiz to pijok zwykły przecież a na to ugrupowanie głosują tylko menele w odzieży "patriotycznej". Żenadal. Żal. Obciach.

PIS KO jedno złoemoji

Szkoda głosów, już lepiej na pis głosować.

Wypowiadajcie się lewacka patologio - ubliżajcie na tyle was tylko stać ! Potraficie tylko parady gejów popierać i gadac jak to Ukrainiec nasz brat i takie inne brednie.

Przypominam ci nacjonalistyczna amebo że Kukiz był kiedyś anarchistą. Co do Ukraińców to ludzie ciężko pracujący w przeciwieństwie do takich jak ty.

hehe, no i co z tego że był anarchistą? to jakaś obelga? :-)))

Do RES. Masz rację 70% społeczeństwa zapie.....a.a Mateusz Odnowiciel rozdaje nasze podatki swoim wyborcom

"Hhhh", no to błysnąłeś, cioto...

Weź się nie ośmieszaj !!! 100 + ! Wielka gwiazda z tego K. Haha !!!Też masz się czym chwalić. Uważaj , bo się własnym jadem udławisz . 

Do PiS przyjechała Rafalska , do Rafała przyjechał Paweł ,a Janusza chyba Schetyna się wstydzi?

Tylko słabi kandydaci potrzebują silnego wsparcia.

A może po prostu Schetyna realnie ocenia szanse swojego kandydata w konfrontacji z Burzyńskim. Takiej oceny i wyobraźni najwyraźniej zabrakło w komitetach PiS i Kukiz'15 emoji

Całe Wierzbie się z Ciebie śmieje panie T Rz. !!!!!! Co za obciach !!!!

A przecież Wierzbie to poważna aglomeracja,no nie.

A Kutno się wstydzi!

Niech się tak nie napinają . Kukiz 15 nie ma w Kutnie żadnych szans ! Tak samo jak i Rzymkowska!!!!! Wracać na rodzinne wioski i kandydować na swoim poziomie !!!!

Zrobili W Polsce chlew chcą w Kutnie.

Kukiz 15 nie może się zdecydować po której stronie jest raz ciągnie pisuarom a raz się niby sprzeciwia żenada kompromitacja na całej linii a kandydat na prezydenta miasta Kutna to niech przedstawi swój życiorys taki naprawdę a nie kłamstwo

Tak zwierzyna pośród jadła...

Wredna mina posła Rz. mówi sama za siebie. Co za wstrętny typ! Obciach nad obciachami . Wstydu nie ma ! Zero zasad i honoru ! 

Albo przytoczone cytaty są wyjątkowo nietrafione, albo całe to spotkanie było takie jak przewidywano - ogólne, bez konkretów, ale pełne demagogii. Przytoczone wypowiedzi Kukiza o emeryturach oraz o podatkach - przecież to jakieś pierdu, pierdu. Każdy może powiedzieć coś takiego, różnica taka, że jeden zrobi to bardziej sprawnie (ujmie to piękniejszym językiem), a inny - mniej. "Oddanie władzy obywatelom" - jak? Referenda? Panie Kukiz, pozwól Pan w pierwszej lepszej firmie o wszystkim decydować wszystkim pracownikom. Zobaczymy, jak długo się taka firma utrzyma na rynku.

Też prawda.

"Polaku" - mylisz pojęcia firm ma właściciela - jednego lub wielu w zależności od własności. Polska jest własnością Polaków, nas wszystkich - narodu i to my powinniśmy mieć prawo decydować. Niestety dla Ciebie to za trudny temat jest

Te Mamuchna, a gdzie pracujesz? U Hiszpana, Niemca, Brytyjczyka, Czecha czy innego Europejczyka? Jaka firma w Kutnie załozona przez Polaka daje Ci zarobic naprawdę dobre pieniądze a nie każe zasuwac 7 dni w tygodniu na dyżurze za 2500zł??? Taaa Polska dla Polaków.... tylko tych z głową to raczej nie ma, Polak Polakowi to rekę upie... by się wzbogacić

Ale nie mogą zarządzać w niech wszyscy. A może Ty nie rozumiesz demokracji, każdy ma prawo głosu, wypowiedzi są wolne media, lecz nie wiadomo jak długo. Ważne dla Polski sprawy przechodzą w nocy, bez kamer, może wiesz dlaczego ?

W demokratycznum państwie naród wybiera swoich przedstawicieli w wyborach,a Ci w ich imieniu rządzą.( to takie podstawy).Media są w ręcach niemieckich,to też nie jest tajemnicą,więc o jakich wolnych mediach piszesz(zwłaszcza prasa).ZostaLy sprzedane,zresztą jak wszystko dotąd,dobrze że ten rząd repolonizuje co może,czy to też zle?

Mama, nie, nie mylę się. Polska musi być zarządzana tak samo jak dobrze zarządzana firma. Różnica jest taka, że możemy sobie raz na jakiś czas wybierać / zmieniać "szefa" (oczywiście w uproszczeniu). Natomiast mechanizm zarządzania jest bardzo podobny. Pomysłów na Polskę jest tyle, ilu Polaków - chcesz, żeby każdy z nich realizował swoje widzimisię w imię "oddawania władzy obywatelom"? Czy może raczej Pan Kukiz i jego sympatycy mają tutaj na myśli "oddawania władzy" tylko "swoim" obywatelom, którzy myślą tak jak oni? Po to są wybory parlamentarne i samorządowe, żeby Polacy mogli decydować o losach państwa czy miasta. Kukizowe "oddanie władzy obywatelom" to tylko jakiś ogólnik, który nie jest w stanie obronić się w konfrontacji z rzeczywistością.

Polak trochę się mylisz.wytłumaczenia Ci to na przykładzie Kutna .Dla nas nie ma znaczenia czy oczyszczalnią ścieków będzie kierował żyd ,lewak czy ktoś kto żyje w wolnym związku.on ma dbać o czystość ścieków. A jeżeli pini ładuje ścieki ponad normę jakościową bądź ilościową to osoba odpowiedzialna z automatu zakręca mu zawór,a nie czeka tydzień na to aż łaskawy pan pini wytłumaczyć się z zaistniałej sytuacji.

Unforgiven, a w którym miejscu się pomyliłem, bo tego nie wyjaśniłeś? To co napisałeś, w gruncie rzeczy, potwierdza moje słowa - państwo lub miasto ma być sprawnie zarządzane. Jak dobra firma. Ale Ty nie odniosłeś się w ogóle do kwestii "oddawania władzy obywatelom" - to jest takie ładne, chwytliwe hasło. Niestety zupełnie puste, bo niewykonalne w stopniu wyraźnie większym niż ma to miejsce obecnie. Powiem inaczej - jest to wykonalne, ale w konsekwencji doprowadzi do jeszcze większego burdelu. I gwarantuję Ci, że w ostatecznym rozrachunku nie poprawi to samozadowolenia obywateli.

Polak wyraził słuszną obawę o chaos, do którego doprowadziłyby "rządy wszystkich" Po to wybory (z czego mało osób zdaje sobie sprawę, a jeszcze mniej świadomie uczestniczy), żeby w imieniu ogółu rządzili najlepsi, mądrzy obywatele. Szkoda, że Suwerena tak łatwo można zwieść i zmanipulować. Jesteśmy jeszcze niedojrzałą demokracją.

Frekwencja raczej kompromitująca.

Bywały frekwencje zdecydowanie gorsze. W tym przypadku "łapanka" zrobiła swoje.

Panie Małyszek - dla mnie ma pan program w znacznej mierze pokrywający się z Burzyńskim, z tym że Burzyński pokazał swój miesiąc wcześniej. Niektóre konkrety identyczne. Trochę pokory życzę.

Emerytura równa dla wszystkich, niezależnie od wkładu? To już nawet nie socjalizm, tylko komunizm. Jedyna sensowna wypowiedź o powiatach, reszta tani populizm. Referenda? Ile kosztuje referendum?

Taka emerytura tzw.obywatelska funkconuje w Kanadzie,czy tam jest komuna?

Palanty z Kukiz 15 się spotkały ciekawe czy były po 100 i po buchu haha i pan Malyszek do domu dupolizy

Gruby w okularach ... T. Rz. to pewnie kilka walnął .... czerwony burak . Niech wraca na wieś , bo się tylko kompromituje

Bardzo dobre spotkanie, a Paweł Kukiz merytorycznie dobrze przygotowany

Szału nie było... Panie Pawle, prawda jest taka, że gdyby nie tzw "komuna" i koncerty w Jarocinie, to by Świat o panu nie wiedział. Więc przestań sadzić pierdoly i zamień lepiej scenę polityczną na muzyczną! Będzie to napewno z korzyścią dla wszystkich! Po co się męczyć...

A Ty na pewno powinieneś zaglądać do słownika!

Dziwne myślenie .znasz polityka który wyskoczył z kapelusza?

Na zachodzie komuny nie było i dlatego nie ma tam koncertów, festiwali i zespołów rockowych. A zespół Piersi największe przeboje miał za komuny :-))))

Na pewno to ty robisz błędy Ort. Może do podstawówki czas się cofnąć ?!

Ale porażka sala wolne miejsce w takiej małej sali i wy chcecie walczyć o prezydenta i powiat śmieszni jesteście Wy nawet progu nie przekroczycie

A kto wiedział o tym spotkaniu? Jedynie poczta pantoflowa?

A K0mitet Burzynskiego i Debicha to tylko zrobili chyba konwencje we własnym sosie bo chyba spotkań z mieszkańcami nie było czy mi się wydaje?

Czy coś zanucił chociaż????????????????

Paweł udowodniłeś że można być w sejmie 3siłą i nie obciążać z tego tytułu podatnika.

Z tym udowodnianiem to radziłbym poczekać do przyszłego roku.

Tylko, że nic z tej trzeciej siły nie wynika dla Polski.

Znasz partie, stowarzyszenie które w kilka miesięcy zdobyło władze w pierwszych dla siebie wyborach.

Unforgiven, powtarzam - dla Polski. Nic dla niej z tego faktu nie wynika. A po drugie, gdyby nie popularność Kukiza jako muzyka (budowana przez kilkadziesiąt lat), to takie stowarzyszenie nigdy by się do sejmu nie dostało. Jesteście dzięki Kukizowi, tylko i wyłącznie. Myślisz, że gdyby nie popularność Kukiza, to taki Pan Rzymkowski zostałby posłem? Ja kojarzę go wyłącznie jako fatalnego redaktora kutnowskiej telewizji, którego jeszcze kilka lat temu postrzegałem jako dziennikarską miernotę. A dziś - sam widzisz. Lepper też kiedyś został wybrany na posła. Czego to dowód?

unforgiven to chyba ten pan Teofil który zawsze wie najlepiej .jestem pewien ,on uczy na wsi k. Kutna

Oczywiście, pis weźmie w przyszłych wyborach k15 na przystawkę, jak kiedyś samoobronę, przeżuje i wypluje...

Mówisz gdyby nie popularność jako muzyka ok.ale przyznasz że teksty jego piosenek (niektóre) były czysto polityczne .zawsze jest coś.gdyby nie teczka Balcerowicza nie byłoby Rysia.gdyby płot był wyższy nie byłoby Lecha.

Koszulka z napisem "Poland first to fight" - ONR i ich sympatycy są z Pana zapewne dumni, Panie Kukiz. Ale obawiam się, że na tym kończy się Pana popularność.

Nawet kandydaci PIS się pojawiliemoji) bije inteligencja może pomylili partie.!!

Przecież się wzajemnie wspierają.

Patologia z PO i nowosmiesznej się wypowiadaemoji)) ci co zwykle japa klepią

Patologię to widzę na tym spotkaniu . Buraki i 100 +

Patolog się znalazł... emoji Masz już najnowszy krój koszulki z żołnierzami wyklętymi? Nie to leć do chińczyka, bo cię koledzy spod bloku wyprzedzą.

Ludzie, coście tacy smutni?

Jutro do pracy. A za oknami jeszcze nie świta. "...Coś się z narodem dzieje niedobrego, Nie ma za grosz poczucia humoru ludowego..."

Młodych prawie nie widać. Tylko niektórzy z kandydujących. Rozczarowali się? Wkurzyli?

Czyli nikt ciekawy .

Szkoda ze zabrakło kandydatow z list Kukiz 15. ale jaka organizacja taka frekwencja brawo Panie Tomaszu

Bolo, nie zabrakło - byli na sali. Ktoś musiał zapewnić frekwencję. UTW też nie zawiodło, w końcu przyjechała gwiazda muzyki rozrywkowej.

Ciekawe czy padło pytanie dlaczego mu ludzie uciekają z list

Paweł to spoko gość, ale współczuję mu niektórych Kutnowskich członków Kukiz 15.

Może wstydzą się być w jednej drużynie z ONR-owcami?

A y wciąż tę samą śpiewkę! Katarynka?

Jak się nie ma do czego przyczepić, to się kreuje haki. Na liście nie ma ani jednego członka ONR. Tylko jeden były, a właściwie była...

Bo nie znoszą fałszu i nieuczciwości?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także