Rejestracja i logowanie

Antoni Macierewicz dla KCI: "Wojska Obrony Terytorialnej to odpowiedź na dramat smoleński"

Wydarzenia 25-01-2020 Autor: ksz Foto: toza
80
Antoni Macierewicz dla KCI:

Podczas dzisiejszego ślubowania 92. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej do Kutna przyjechał Antoni Macierewicz. To za jego kadencji, jako ministra obrony narodowej, powołano do życia WOT-y. Zapytaliśmy go o ich funkcjonowanie.

KCI: Wiadomo, że jest Pan inicjatorem WOT-ów...

Antoni Macierewicz: Nie, nie jestem. Inicjatorem była polska młodzież. Najazd na Ukrainę i dramat Smoleński pokazał, że Polska jest nieustannie w stanie najwyższego zagrożenia nie tylko swojej niepodległości, ale i bezpieczeństwa najwyższych władz i bezpieczeństwa nas wszystkich. Że w istocie jesteśmy bezradni, a wszystko co zrobiono dla odbudowy niepodległości wisi na włosku. Wtedy polska młodzież, po dramacie smoleńskim, zaczęła budować struktury paramilitarne i zażądała budowy takiej formacji, jak Wojska Obrony Terytorialnej. Ja tylko wyciągnąłem do nich rękę, gdy zostałem Ministrem Obrony Narodowej, ale pomysłodawcą Wojsk Obrony Terytorialnej jest polska patriotyczna młodzież. Ja jestem jedynie organizatorem.

KCI: Czyli taka była geneza powstania WOT?

Antoni Macierewicz: Genezą Wojsk Obrony Terytorialnej było odrodzenie patriotyzmu, które było wynikiem wstrząsu smoleńskiego i zagrożenia państwa polskiego.

KCI: To jakie są w takim razie zadania Wojsk Obrony Terytorialnej? Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie wojny.

Antoni Macierewicz: Przede wszystkim Wojska Obrony Terytorialnej są odpowiedzią na nową taktykę rosyjską, która jest nastawiona na to, co nazywano wtedy - w latach 20114-2015 - "zielonymi ludzikami". Czyli krótko mówiąc dywersję, która atakuje lokalne społeczności, infrastrukturę krytyczną nie w formie wojsk operacyjnych, nie rozwiniętym frontem, lecz punktowymi uderzeniami. To pokazuje, że trzeba wzmocnić bezpieczeństwo społeczności lokalnych i dlatego Wojska Obrony Terytorialnej skupiają się na bezpieczeństwie tych społeczności i infrastruktury krytycznej. I to jest podstawowe zadanie militarne: uzupełnianie wojsk operacyjnych, które tworzą siłę wielkiego frontu, bezpieczeństwem tych punktowych, zagrożonych miejsc ewentualnej dywersji ze strony przeciwnika. I to jest ta rzecz, która zyskała olbrzymią aprobatę naszych sojuszników NATO-wskich, którzy widzieli, jak bardzo nowa taktyka rosyjska grozi państwom Europy Środkowej.

Ale jest też druga funkcja, o której nie można zapomnieć. Największa liczba żołnierzy, najlepsza broń nic nie da, jeśli nie będzie ducha patriotycznego w żołnierzach, jeśli nie zostanie odbudowana tradycja niepodległościowej walki, jeżeli wojsko polskie nie zrzuci z siebie tej hańby pana Jaruzelskiego, Siwickiego, Rokossowskiego - tego, że żołnierz polski był używany do walki przeciwko własnemu narodowi. Trzeba przypomnieć, jak naprawdę wyglądała walka o niepodległość, trzeba przypomnieć żołnierzy niezłomnych, którzy nigdy nie złożyli broni. Wojska Obrony Terytorialnej właśnie tę tradycję walki o niepodległość przypominają całemu wojsku polskiemu i przywracają jego honor. Dzieje się to także w wojskach operacyjnych, tu nie ma wątpliwości, ale to Wojska Obrony Terytorialnej przyjmują imiona wielkich polskich bohaterów, takich jak Sojczyński "Warszyc" - człowiek, który stworzył największą formację wojskową walczącą z okupacją rosyjską (Konspiracyjne Wojsko Polskie - dop. red.).

A więc te dwie funkcje - obrona przeciwko dywersji, obrona społeczności lokalnej, wsparcie społeczności lokalnej, przywracanie jej poczucia siły i bezpieczeństwa oraz przywracanie poczucia patriotyzmu i ciągłości walki o niepodległość Polski.

KCI: Wspomniał Pan o naszych sojusznikach. Jak wyglądamy ze swoimi wojskami na ich tle?

Antoni Macierewicz: Polska była jedynym krajem w NATO, który nie miał Wojsk Obrony Terytorialnej. Z chwilą, gdy zawieszono powszechny pobór wojskowy i wprowadzono wojsko zawodowe, to zostało potraktowane przez dawną kadrę, jeszcze PRL-owską, jako w istocie własny folwark, który miał korzystać ze wszystkich przywilejów, ale bez żadnego rzeczywistego działania. Stąd izolacja od społeczeństwa, stąd zamknięcie się we własnym gronie i stałe, systematyczne zmniejszanie liczebne armii. Wojska Obrony Terytorialnej przywracają tę więź z narodem, więź ze społeczeństwem, tak jak dzieje się to wszędzie we współczesnym świecie. Dlatego, że we współczesnym świecie wojna to nie tylko walka zbrojna, to jest także poczucie patriotyzmu, kształtowanie świadomości, która jest najlepszą tarczą obronną przeciwko dezinformacji, przeciwko wojnie informacyjnej, która dzisiaj jest nie mniej istotna, jak walka zbrojna. Warto sobie to uświadomić, czego ciągle jeszcze polskie społeczeństwo nie wie, że pan Władimir Władimirowicz Putin powołał w 2017 roku wojska informacyjne - nie cybernetyczne, nie mylmy tego. Wojska informacyjne - czyli ujął w dyscyplinę i strukturę wojskową wynajdowanie i kształtowanie dezinformacji, jako narzędzie walki i przygotowywania gruntu do okupacji danego terytorium. My byliśmy dotychczas, przed powstaniem Wojsk Obrony Terytorialnej, bezradni wobec tego typu działań. WOT-y mają także tę funkcję.

KCI: Obecnie funkcjonują 24 tysiące żołnierzy WOT. Ile ma być ich docelowo?

Antoni Macierewicz: Plan budowy Wojsk Obrony Terytorialnej zakładał, że na początku 2020 roku będzie 53 tysiące żołnierzy i 17 brygad. To niestety po styczniu 2018 roku (Macierewicz został wtedy odwołany z funkcji Ministra Obrony Narodowej - dop. red.)  zostało troszeczkę spowolnione, ale jesteśmy w połowie tego planu, on będzie zrealizowany. Z pewnością pan generał Kukuła i kadra, którą gromadzi wokół siebie to gwarantuje.

komentarze (80)
Dodaj komentarz

Antuan - Ruski Szpion - na ściance celebrytów - HAŃBA!

Dokumentalista Tomasz Piątek w swojej książce (ogólnie dostępnej – nawet w kutnowskiej bibliotece) p.t. MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE bez ogródek dowodzi, że MACIEREWICZ TO RUSKI SZPIEG ! Czy Macierewicz podał za to autora książki do sądu? JAK DOTYCHCZAS - NIE – chociaż od wydania książki minęły 2 lata.

Ale tu wyznawców pisu, szkoda czytać

Szukasz swoich...? Sprawdz wątki o LGBTRTVAGD+....

a co byłeś tam

Panie Świadek i Panu podobni! Znakiem rozpoznawczym osób wam podobnych jest odczłowieczenie każdego kto śmie myśleć inaczej, zdeprecjonowanie jego wartości, to stąd bierze się określenie "drugi sort". Każdego kto ma inny pogląd na Polskę naszą, wspólną, a nie waszego prezesa fszystkich polakuf nazywacie lewakiem, komuchem , ubekiem. Wg wizji PIS w Polsce nie ma miejsca dla myślących w inny sposób aniżeli wyznawcy tego ziejącego nienawiścią starca. Wobec wrogów używacie retoryki "późnego gomułki", a człowiek udający prezydenta naszego kraju używa nawet jego sformułować i stylu przemówień.

Chyba pomyliłeś stanowiska, to zwolennicy PISu są odsądzani od czci i wiary, czego ja już tutaj nie czytałem, i pomyśleć że niby tacy empatyczni, tolerancyjni, uśmiechnięci.Myślał by kto.

Wiecie jak łatwo rozpoznać kodowca, czli starego ubeka? Zawsze pisze "my", "wy", "oni". Ot, takie stare kominustyczne przyzwyczajenie. "Wy Towarzysze...", "Dowód osobisty poproszę - wypiszemy mandacik...". "My. ludu pracujący Stolicy...", itp, itd....

A katastrofy smoleńskiej nie wyjaśnił do dziś. Kłamca I oszust.

A co tam słychać u jurnego Stefana? Opadł mu już...? emoji emoji emoji

zadzwoń może wpadnie do ciebie

A młody Gomułka to juz założył dlugie spodnie, czy nadal w krótkich spodenkach biega...?

No jak to tak?!?!?!?! Towarzysze z peło nie zorganizowali żadnej kontramnifestacji???? Strach obleciał??? Pod sądem to was było ze 20 emoji emoji emoji

Miód na moje serce.... Mam na myśli oczywiście wycie koderastów emoji Frekwncja wam pokazła gdzie wasze miejsce - na bocznicy historii. Już niewielu was zostało na szczęście. Niech Biedroń będzie z wami, bo w Boga to wy nie wierzycie...

A jakim prawem dokonujesz oceny innych ludzi , jeżeli ktoś ma inne poglądy to nie wierzy w Boga? Kto ci dał prawo do takej oceny su......ko , dewoto niedo.............ana

Oceniać wolno wszystko i każdego, żyjemy w wolnym kraju, a ty nie musisz się zgadzać z tymi ocenami, takie twoje prawo, to nie prl.

ale (pisuary) zrobicie wszystko żeby był PRL co ?

Chyba żartujesz, prl to komuna i lewactwo, jak wiesz, coś ci się myli .

nic mi się nie myli, cenzura, propagandowa telewizja rządowa, inwigilacja służb wobec opozycji , zawiązywanie ust sędziom, to atrybuty takiej władzy jak PRL tylko partia teraz nie PZPR, a PIS. Zamordyzm nie jest lewicowy ani prawicowy jest po prostu chory

Stek bzdur, gdzie ty żyjesz?

To jest małe miki w porównaniu z uzbrojonymi w jad bojówkami KODu....

Po przeczytaniu tego mam ochotę wysłać SMS o treści POMAGAM. Żmija oskarża innych o sączenie jady emoji farsa.

Kiedy w końcu poznamy ten powalający raport tworu którego nawet komisją nazwać nie można (tylko podkomisją) ??? Ile jeszcze pieniędzy to pochłonie? Tak bardzo się do prawdy zbliżaliście że aż się z nią minęliście hehe

A co ciebie obchodzi ten raport, ty już swój poznałaś, ciebie powinien zadowolić ten pierwszy, moskiewski.

Wojska Obrony Terytorialnej mają być takim pisowskim Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Bo do obrony przed agresją z zewnątrz to one nie mają ani środków, ani ludzi.

W przeciwieństwie do bojówek KODu, które to mają środki ze zbiórek i datków starych UBeków ( o ile oczywiście Mateusz K. ich nie przechwyci po drodze). A nie czekaj.... Mateusz to już siedzi czy jeszcze nie...?

Psychiatria jeszcze nie zdefiniowała jednostki chorobowej , która Cię nęka.

To WOT kształci mądrych polityków ?żeby nie było więcej takiego dramatu po katastrofie lotnicznej?

Oj, Wiesław, Wiesław, towarzyszu Budka- mniej oglądaj TVN -u

Wobec tego pacjenta (AM) współczesna medycyna jest bezradna. Przypadek beznadziejny i nieuleczalny. Podążają za nim jedynie jemu podobni. A WOT to zbieranina zmanipulowanych ludzi, którym wmówiono, że jedyna słuszna droga do pokonania Moskwy (powodzenia) albo pazernych na kasę beneficjentów programów socjalnych.

Pokonania Moskwy lub beneficjentów programów socjalnych emoji głupota jednak nie boli ... a myśli się że jest się najmądrzejszym z mądrych ... po prostu wyborcą PO

fakt pogubiłem się składniowo, chodzi o to, że WOT to zlepek ludzi, którym wmawia się, że WOT to potęga zdolna zagrozić napastnikowi albo ludzi, którzy są tam dla łatwej kasy. Bo jak wiadomo ta władza kupuje ciemny lud socjalem, za nasze podatki . Tak jestem wyborcą PO i co ? To znaczy, że jestem gorszy od ciebie PISuarze oszcz........any.

Observer tych głupot które napisałeś naprawdę nie da się czytać. Lepiej zamiast pisać bzdury bez sensu, to przeczytaj dobrą książkę. Czytanie nie boli.

Przeczytałem - KONSTYTUCJE, a ty PISuarze

A pkt.dot.nadzwyczajnej kasty, też?

Jeszcze raz podkreślam czytałem Konstytucję a nie vademecum współczesnej psychiatrii

Przecież ci napisał, że przeczytał cały wyraz "KONSTYTUCJE" - do "E" emoji emoji emoji

riposta żenująca, mało inteligentna, tylko tyle potrafisz?

Smoleńsk to pikuś przy tym co wyprawia teraz jedyna słuszna władza z kulawym wodzem...

ma gość nasrane we łbie

Tak podobnie jak ty.

naszemu włodarzowi życzę jak najwięcej zdrowia ale nie mogę zrozumieć że ich nie miał głęboko w **** islamspskiej oszołomów. miał pretekst bo jest chory a mimo to ledwo a przyszedł się z takimi jak tymi co toczą narud nasz na dno spotkać. mówiłem tyle razy zapiętajcie tych radnych i witających się zdrajców czy rajców z oszołomami. nie głosujcie na nich a ja przedstawiam wam liste wszystkich radnych którym podzękujemy. skłąnnosci do oszołomów i do ksindza z gołymbiewa

Komentarze na tym portalu to dno, mowa nienawiści w czystej postaci. Kim wy jesteście?

To my polacy!jeszcze sie nie nauczyłeś,łaś?jeśli ktoś za moje pieniadze sponsoruje to dziadostwo i jawnie mnie okrada czemu mam siedzieć cicho?bo co-bo tak nie wypada?skoro im wypada w żywe oczy ludzi kłamać to mi wypada pisać co o nich myślę a to że nasze społeczeństwo w większości jest upośledzone i podatne na manipulację dalej są przy korycie-mam nadzieję że już nie długo, zacznie się od tej karykatury pociaganej za sznurki kurdupla-amen!

Ile wydano na komisję smoleńską ? Kto tutaj ciebie zapraszał, pewnie woźniak

To w koncu katastrofa czy zamach? Pierw gadal ze zamach teraz mowi o katastrofie..

Katastrofalny zamach,brzoza się sprzedała rosjanom i wystrzeliła bombę z liści która spowodowała upadek samolotu...prawdę piszę sam antek mi mówił...

Zamach! I strzały słychać... Wszystkim niedowiarkom pokażemy eksplodujące parówki. Na dziesiatą rocznicę będziemy bliżej prawdy.

Wyraźnie widać, że pisyary mają chęć na przejęcie naszego miasta antoniusz, lichocka i ta popaprana reszta

Ale wstyd dla Kutna, takie miernoty odwiedzają nasze piękne miasto

Żebyś ty i tobie podobni byli choć w 1/10 takimi "miernotami" jak minister Macierewicz to nasza ojczyzna wyglądała by inaczej.

tak jak jeden wielki psychiatryk

Zawsze gotowi i zawsze blisko

Zawsze gotowi do zamiatania ulic i zawsze blisko koryta,antek chodzi i podsypuje jedzonko z darów dla najuboższych...

Do ,,jesień,, masz 1000% racji, zawodowi żołnierze to w 99% lenie . Nic nie nie potrafia. Ten kto dobrze zna to środowisko to wie o czym mówię.

nie przesadzaj. nic nie potrafi tylko 75% a leni jest 100%.

Antoni, prowadź!!! - powiedział znudzony życiem pasażer, do kierowcy-samobójcy.

Do Macierewicza :"Żaden naród nie ma jednej historii-często bowiem bywa tak że świadkami epoki są KRZYWOPRZYSIEZCY"

O rany ! Tworki się "kłaniają".

myślałem że już mnie nic nie zdziwi ale nie doceniłem chorych ludzi. ile tego zobaczyłem wczoraj na placu to szok. do kiedy będziemy to oszołomstwo tolerować? ano dopuki będzie 500 + i 500 dla żołnierzyków. zabrać to wszystko i skończy się patriotyzm. a żołnierzyki jak są patriotami niech te 500 co dostają oddadzą biednym i chorym. zobaczymy czy chociaż jeden taki patriota się znajdzie bawić się za swoje. bo większość uważa że to fajna zabawa jak stwierdził jeden znajomy z ,komandosów armi masierewicza". mudlmy się bo dla tych ludzi nie ma ratunku

A ogłosić ochotniczy zaciąg na wyjazd do afgana, 99% spierdo..............li do domu, bo to już nie będzie fajna zabawa w sobotę i niedziele za parę stówek

Kutno obudź się!!!!dlaczego zapraszacie ludzi Pis-u po co jest Wam potrzebny rzymkowski wozniak macierewicz Panie Burzyński jest Pan ceniony jako Prezydent miasta dlaczego podaje Pan rękę takim ludziom

Dlatego, że jest normalny, w przeciwieństwie do ciebie.

Dżihadyści hu*owej zmiany, bojówkarze z WOT, duma ruskiego szpiona, emira Abu Antuana al – Macierewicza, przysięgała dziś w Kutnie, nas napier*alać tzn. neutralizować element oporny na ideologię kato-faszystowską PiS

Katastrofa w Smoleńsku jako geneza powstania WOT - o mało nie spadłem z krzesła. Wszystkim tzw. terytorialsom gratuluję wybranej drogi - szlakiem wizji Antoniego. Na pewno daleko zajdziecie...

Wal...ć trepów ciągle im mało i pewnie by chcieli jak kiedyś żeby służba zasadnicza wróciła bo wtedy mieli tanią siłę roboczą we własnych domach prywatnych.ha ha

wylazł zwykł, tępy szwej po zawodówce

Jesień wiem kim jesteś.

Co wspólnego mają terytorialsi ze Smoleńskiem? Padłem i leżę!

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem Macierewicza cienko idzie więc zacytuje tego człowieka wypowiedz dla KCi "Wtedy polska młodzież, po dramacie smoleńskim, zaczęła budować struktury paramilitarne i zażądała budowy takiej formacji, jak Wojska Obrony Terytorialnej." Tylko ten człowiek zle się wypowiedział. Nie młodzież zażądała tylko Macierewicz i PiS. Teraz powstań jak padłes i przeczytaj wypowiedz Macierewicza jeszcze raz

Cyt.: "Genezą Wojsk Obrony Terytorialnej było odrodzenie patriotyzmu, które było wynikiem wstrząsu smoleńskiego i zagrożenia państwa polskiego." To jest cytat z wywiadu. Gdzie tu sens i logika? Kolejna armia,która nie odda nawet guzika? Granie na ludzkich uczuciach łatwo przychodzi, ale co potem?

Misiek zażądał?hi hi hi

Nic Antoś jest po prostu chorym psychicznie facetem . W jego głowie wszystko jest możliwe.

Najlepszą odpowiedzią są dziesiątki tysięcy ochotników, którzy wstąpili do WOT. To potwierdza słowa pana Macierewicza.

SWIRY ZĄDZĄ NASZYM KRAJEM...BAJKA SMOLEŃSKA I NACZELNY BAJKOPISARZ...COFAMY SIE DO SREDNIOWIECZ JAK W WESELU WYSPIANSKIEGO

A to wszystko dzięki poparciu aprobacie ze stronykościoła katolickiego dla PiS.

No odlecial kompletnie z ta bzdura

Nasze pieniądze wyrzucone w błoto a wszystko przez tego psychicznie niezrównoważonego głupka według którego brzoza wystrzeliła bombę i dlatego Polecieli I Spadli...ludzie obudźcie się

,, Wojsko"buchachacha

geneza to wg tego pana to tylko patriotyzm po to powstał WOT. A rzekomo armia zawodowa to została poozostałość po zsrr. O czym ten człowiek mówi. Wojsko już po 94 roku gdy wyszły ostanie wojska Rosyjskie przewietrzyło się tyle razy,że po to stworzono WOT dla patriotyzmu i po co wiecej? to nie hejt z mojej strony to wyrzucone pieniądze

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także