Rejestracja i logowanie

Apel o premie dla strażników miejskich. Co na to urząd?

Wydarzenia 13-08-2019 Autor: toza Foto: archiwum, poglądowe
29
Apel o premie dla strażników miejskich. Co na to urząd?

Czy kutnowscy strażnicy miejscy powinni dostać premie i to jeszcze w tym miesiącu? Z taką inicjatywą wyszedł jeden z radnych, a prezydent Kutna już odniósł się do jego wniosku.

Mowa o Łukaszu Walczaku, który złożył interpelację w której wnioskuje, by nagrodzić premią finansową każdego strażnika miejskiego w Kutnie. Jak radny to argumentuje?

- W dniu 29 sierpnia 2019 roku przypada święto funkcjonariuszy Straży Miejskiej w całej Polsce. Doceniając trud codziennej służby oraz poświęcenie w czuwaniu nad bezpieczeństwem naszego miasta należy nagrodzić ich premiami finansowymi – czytamy w piśmie Ł. Walczaka.

Zbigniew Burzyński odpowiadając na pismo radnego zaznacza, że strażnicy miejscy już otrzymują nagrody. Dzieje się tak jednak z okazji innego święta – obchodzonego 27 maja.

- Funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymują nagrody z tytułu "Dnia Samorządowca", tak jak pozostali pracownicy Urzędu Miasta – odpowiada Z. Burzyński.

Warto dodać, że Ł. Walczak złożył jeszcze jedno pismo. Pyta w nim o to, na jakim etapie znajduje się analiza prawna dot. kwestii zakupu paralizatorów dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Kutnie (pisaliśmy o tym TUTAJ). Radny pyta także iloma rowerami dysponuje kutnowska straż miejska. O odpowiedzi na te pytania na pewno poinformujemy.

komentarze (29)
Dodaj komentarz

To towarzystwo wzajemnej adoracji jest zbędne.

ZLIKWIDOWAĆ TA NIEPOTRZEBNA NIKOMU INSTYTUCJĘ.

Jestem za wyplacaniem premii w postaci świeżej sraki

Powinni zlikwidować tą instytucje codziennie rano przechodzę do pracy koło straży miejskiej a na przeciwko wejścia cała elita kutnowskich lumpów siedzi albo śpi na skwerku i pewnie tego nie widzą żenada i jeszcze podwyżki za co.

Mieszkańcu a może strażniku miejski masz źle wrażenie. Wy po prostu jesteście zbedni b

Mam wrażenie, że wszystkie negatywne komentarze napisali ci, którzy notorycznie łamią prawo i dostawali mandaty od strażników albo byli karani w sądzie po interwencjach strażników. Jakby artykuł był o premiach dla policjantów pisaliby to samo. Na szczęście te osoby nie decydują o funkcjonowaniu służb mundurowych.

Kiedyś zadzwoniłem na SM, bo padał deszcz i nie mogłem chodnikiem podjechać wózkiem z dzieckiem do klatki schodowej ze względy na źle zaparkowane samochody. Pan na dyżurce powiedział mi, że nie przyjadą, bo zaraz następni i tak zaparkują w tym miejscu i interwencja jest bez sensu i kazał mi żeby mieszkańcy załatwili sobie znaki strefa zamieszkania. Pomogła interwencja Policji.

Ta cała specjalnej troski Straz Miejska to powinna zostać zlikwidowana całkowicie. A tutaj jeszcze mowa o premiach. Źenada.

Nie kazdy ma tyle kasy na premie co policja

Trzeba przyznać,że co do ścigania nieprawidłowo parkujących , to zasług nie mają, to samo co do rowerzystów jeżdżących po chodnikach obok ścieżki rowerowej ( wiadukt na Łęczyckiej)

W Kutnie od dawna urzędnicy uważają się za "samorządowców". Kto ich wybierał? A teraz okazało się ,że strażnicy miejscy to też samorządowcy.

No proszę. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji (TWA)hhehe. Pytam za co. Za to że robią swoje bez większego zaangażowania? W Kutnie żeby zarobić tyle co taki łazik ze SM trzeba się dobrze natyrać i wykazać wykształceniem i wiedzą. A w ogóle to na h... oni są potrzebni. Chyba tylko po to żeby nieroby z UM lepiej się czuły.

Przepraszam chodziło o mieszkańcom ( błąd pisarski)

Oczywiście można dawać premię ale tylko dla tych co służą pomocą mieszkającą w szczególnych sytuacjach a nie za zwykłą codzienną pracę .

Oj tak- za konkretne działania- n.p - złapanie debili, którzy malują po ELEWACJACH BLOKÓW, pomogli w sytuacjach ekstremalnych i.t.p. Powinny być to znaczne nagrody-premie. Za wożenie d........! w samochodach - nie popieram!!!

Zauważyłem brak parkomatu na ul Kilińskiego a był , czy można poprosić o wykaz ulic z parkomatami z możliwością parkowania? chcę uczciwie parkować i płacić a nie czuć się jak zbity pies poszukujący schronienia,

Ty debilu ze względu na przebudowę placu wolności parkowanie za fri w Kutnie

do mnmn debilactwo to się nie wypisuje a leczy , i nie pokazuje wręcz ukrywa capie

sam żeś debil debilu zdemobilu zdebilizowany debilizmem

a co to premia....? pracuje 40 lat mi-lexie

Straż Miejska w Kutnie i zero reakcji na: źle zaparkowane auta blokujące chodniki, wjazdy na posesje, blokujące miejsca dla inwalidów. Lekceważenie rowerzystów którzy jadą po ulicy mimo że 10 centymetrów obok jest ścieżka. Patrolowanie głównych ulic miast zamiast wjeżdżanie w osiedla. Brak kontroli miejsc na z mapy zagrożeń. Problem z doproszeniem się gdy chodzi o osoby pijane lub bezdomne - dopiero pomaga zgłoszenia na policję/112 i wtedy łaskawie SM przyjeżdża, a nacmokają się jakby mieli wykonać zadanie matematyczne na poziomie szkoły podstawowej. Jedynie kiedy chętnie podejmują interwencje to ściganie dzieciaków na Alejach, parkach gdy są na wagarach, palą papieroska lub piją na 5 jedno piwo. Mam wrażenie że w tych elitach SM pracują analfabeci którzy nie potrafią pisać mandatów - bo takie interwencje omijają szerokim łukiem. Jedyne na co się przydają to że pisma z UM można odebrać przez całą dobę u nich na cieciówce gdy goniec nie zastanie nikogo w domu ;-) a tak, zero pożytku.

Przeciez na osiedlach tez sa parkingi na ktorych stoja b. czesto nieprawidlowo zaparkowane samochody, w tym nie tylko osobowe.

Mam wrazenie, ze Straz w ogole nie reaguje na parkowanie samochodow na placykach gospodarczych i innych msc niedozwolonych.

chyba pisior ten pan bo tylko by dawali nagrody premie za obowiązki które mają (- Doceniając trud codziennej służby oraz poświęcenie w czuwaniu nad bezpieczeństwem naszego miasta ) hahaha w końcu to ich praca i dostają za to pieniądze i sądzę że nie małe ...

Po co im dawać! Do roboty nygusów zagonić. Nie dość, że tyłki wsadzają do samochodów, jedzą w godzinach pracy przy smietnikach między blokami, to jeszcze by wiecej kasy chcieli. Bezczelność!!!!

żal.pl te służby powinni zlikwidować - szkoda tylko pieniędzy żeby to utrzymywać. Napiszę do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów by zorganizować uchwałę rozwiązującą Straż Miejską...

dodam jeszcze - jak mnie w trzech kopali niedaleko PKP i straż to widziała to się na pięcie odwrócili i spie***lili żeby oklepu nie dostać... to mi wtedy pomogli...

rozwiazac instytucje a nierobow do pini przeciez to prywatny folwark straznikow a jak pan radny taki szczodry to niech im zaplaci ze swojch

Pewnie malo w policji nie ma. Co roku podwyzki, 13stka, mundurowka, darmowy bilet pkp, kasa za brak mieszkania, za malowanie, premie, diety za bycie radnym....

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także