Rejestracja i logowanie

"Bezdomni robią bałagan, nikt tego nie sprząta". Mieszkańcy alarmują

Wydarzenia 10-07-2018 Autor: ez
30

Tego, że most nad Ochnią przy ul. Sienkiewicza jest miejscem noclegowym dla wielu bezdomnych, nie trzeba nikomu udowadniać. I nie byłoby z tym większego problemu gdyby nie fakt, że mieszkańcom zwyczajnie przeszkadzają porozrzucane w tym miejscu sterty butelek, torebek foliowych i różnego rodzaju opakowań. Czy nikt nie może tego sprzątnąć?

Z takim pytaniem zwrócił się do nas jeden z Czytelników. Przechodząc ul. Sienkiewicza nie sposób nie zauważyć śmieci i posłań pozostawionych przez osoby bezdomne. Rzucające się w oczy z daleka śmieci wzbudzają irytację, jednak jej poziom wzrasta na myśl, że nikt podczas wykaszania i przeprowadzania prac interwencyjnych nie sprząta tego całego bałaganu. Czy rzeczywiście tak jest?

- Koszą pobocza rzeki Ochni. Pod mostem na Sienkiewicza przebywają bezdomni. Leży dużo folii, opakowań, butelek, pomijając kołdry i posłania. W momencie, gdy nas się dopinguje do dbania i utrzymywania czystości, płacimy za wywóz śmieci, a tutaj chyba nikt nie zajmuje się utrzymaniem porządku. Jak podniesie się poziom rzeki to wszystko to potem spłynie razem z wodą. Ja rozumiem, że to jest taki ogólny problem z osobami bezdomnymi, ale warto by było podejmować doraźnie działania i sprzątać na bieżąco - mówił nasz Czytelnik.

Dziś postanowiliśmy to sprawdzić i doniesienia mieszkańca Kutna potwierdziły się. Na miejscu napotkaliśmy  osoby wykonujące tam prace porządkowe. Uprzątnięcie terenów miejskich zlecane jest przez Urząd Miasta i gdy tylko do władz wpływają sygnały o zanieczyszczeniach, w dany rejon wysyłani są pracownicy. W tym przypadku, gdzie mamy do czynienia z osobami bezdomnymi, informacje wpływają najczęściej od Straży Miejskiej podejmującej nierzadko interwencje właśnie pod mostem nad Ochnią przy ul. Sienkiewicza. Problem zaśmiecania tego terenu rozwiązywany jest zatem w sposób doraźny - nie da się bowiem skutecznie wyeliminować bezdomności, która przyczynia się do takiego stanu rzeczy.

komentarze (30)
Dodaj komentarz

A co na to wszystko miasto, jaki pomysł mają by zrobić porządek z bezdomnymi - wystarczy wybudować prawdziwy ośrodek dla bezdomnych gdzie mogliby mieszkać i pracować sami dla siebie. Interwencje straży miejskiej wobec bezdomnych to jakiś bzdet , co oni im zrobią , może powinien się wypowiedzieć komendant straży miejskiej jakie efekty pracy mają wobec bezdomnych

Sposób jest prosty-złapać osobe która nocuje pod mostem wywieźć za miasto wyje.... pare gum i wytłumaczyć że tak będzie za każdym razem Kilka dni i nikt nie będzie leżakował pod mostem

To kurcze zamiast pomagać psom pomóżcie ludziom i tyle. Zlikwidowac schroniska nikomu niepotrzebne i dac kase na pomoc ludziom. Widać co dla Was ważniejsze. ile życie ludzkie warte. Mniej niż psa. Człowieczeństwo upada.... niestety... Na Ukrainie przed Euro 1200 psów zutylizowali i jakoś paniki nie ma. Kurcze ludzie co jest ważniejsze życie człowieka czy życie psa??????????????

Bezdomni byli, są i będą.... może porostu postawić tam kosze na śmieci i je systematycznie zabierać.....

Zmienić firmę sprzątającą .

Bezdomni to święte krowy których prawo nie obowiązuje? Też nas. am na królewskiej ale do mnie przypier.. olą i się czarnuchy bo tylko uczciwych ludzi się czepiają a nygusom i brudasom nic nie zrobią...

do Ciebie sie przyczepią bo ty masz z czego zaplacic mandat hehehe i taka prawda

Zachęcam do brania udziału w akcji NIE GŁOSUJĘ NA PREZYDENTA BURZYŃSKIEGO.

Przed poprzednimi wyborami była ekipa sprzątająca. Może i teraz się "rzucą" do sprzątania?

Była ekipa, ale nie przed wyborami tylko po wyborach, tak ze 3 lata temu Ziółkowski i Serenda i jeszcze 2 osoby. Kawał dobrej roboty zrobili wtedy. To był czas jak koryto rzeki wyschło.

boikot tvp info pierdolone zakłamane brednie

Niedawno firma ścinała tam trawę ,popatrzcie ile odsłonili śmieci i nie ma kto posprzątać

przerobić bezdomnych na mydło, będzie korzyść dla wszystkich

Tez mozesz byc kiedys na ich miejscu

Brakuje Ci mydła? Nie stać Cię na nie? Życie może tak sie ułożyć, (Twój poziom intelektu wskazuje, że jest to prawdopodobne) że też będziesz bezdomnym i wtedy na ochotnika będziesz mógł zgłosić się do producenta mydła, by zmniejszyć koszty produkcji jego firmy. I tym samym podnieść iloraz inteligencji Polaków.

Kutno ogólnie jest miastem bardzo brudnym. Śmieci są wszędzie. Róż nasadzone owszem...A tam chwasty i śmieci wystają. Gdzie Ci pracownicy sezonowi-interwencyjni??? Władza woli dac zapomogę za darmo niż miotle w rękę

Ostatnio to nawet wozek blizniaczy plywal w Ochni

W Kutnie ogólnie jest syf i na królewskiej i innych ulicach również a nie tylko pod mostami. Ciągle tylko róże sądzimy z budżetu obywatelskiego wydaje się na takie głupoty plus siłownie plenerowe z których nikt nie korzysta tylko stoją i wypełniają niezagospodarowany teren a na sprzątanie miasta nie wynajmą jakiejś pożarnej ekipy która sprzątała by cały porządny rok a nie tylko jakimiś krótkimi seriami za najniższą krajową ludziom płacą w dodatku za mało ich zatrudniają.

syf robią nie tylko bezdomni, palacze rzucają pety gdzie popadnie, psie odchody, gumy do żucia, papierki po cukierkach, butelki itd, resztki jedzenia wyrzucane przez okna i zdziwienie ze są szczury i stada gołębi,

Głosujcie dalej na Burzyńskiego to na pewno będzie dobrza, hahaha.

Ale ty inteligentny jestes- pisze z małej litery bo na wielką nie zaslugujesz !!!!

spróbuj cwaniaczku

Nawet tępa ****o odpowiedzieć pod moim komentarzem nie umiesz

jak się nie umiesz w sposób kulturalny wypowiedzieć to się nie wypowiadaj i nie obrażaj

Ciągnij druta z bobofruta

Nie wszystkim ale wiekszosci im powiedz ze jak posprzata dostanie piwo to w sekunde to zrobia

Rozumiem,że nie wszystkim mogło się udać w życiu ale bałagan po sobie mogliby sprzątać... jak to wygląda

Wszędzie robią syf a na ławkach na królewskiej strach usiąść

zmusić bezdomnych do sprzątania

Zmusić to ja cie mogę do jedzenia mojego baldasa

dodaj komentarz
Czytaj także