Rejestracja i logowanie

Bezdomni znów dają się we znaki mieszkańcom - ''Nie możemy dawać na takie rzeczy przyzwolenia!''

Wydarzenia 07-12-2018 Autor: agKCI
49

Bezdomni, o których pisaliśmy niedawno na naszych łamach, po kilkukrotnych interwencjach strażników miejskich, wynieśli się zza sklepu z używaną odzieżą. Niestety, nie dali sobie pomóc, a swoje nowe legowisko utworzyli zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej - za blokiem przy ul. Wybickiego. Pobliscy mieszkańcy załamują ręce...

O problemie trójki bezdomnych osób pisaliśmy w artykule Uciążliwi bezdomni "Nawet kopulują w tym barłogu!" pod koniec października. 

Tym razem dotarły do nas informacje od mieszkańców, że tytułowi uciążliwi bezdomni tym razem zasiedlili się pod płotem za jednym z bloków znajdujących się przy ul. Wybickiego. Mieszkańcy podjęli interwencję u zarządcy bloku, a ten miał zwrócić się z problemem do zarządcy terenu, na którym koczują aktualnie bezdomni - czyli miasta.

- Przesiadują na skwerku przy Zamoyskiego, na przystankach, ciągle chodzą pijani i żebrzą. Przenoszą się z miejsca na miejsce, teraz osiedlili się pod naszymi oknami. Nie możemy dawać na takie rzeczy przyzwolenia! Jak tak można żyć...? - bulwersuje się jeden z mieszkańców bloku przy ul. Wybickiego 17.

Ponownie w tej sprawie więc zwróciliśmy się do komendanta straży miejskiej, Ryszarda Wilanowskiego.

- Sytuację tej trójki mamy pod kontrolą, jednak nie możemy zmusić nikogo, aby w ciągu dnia przebywał w tym czy innym miejscu. Jeśli ci ludzie nie popełniają żadnego wykroczenia, to my nie mamy podstaw do podjęcia interwencji. Odwiedzamy ich codziennie, zabieramy te osoby do ogrzewalni i sprzątamy rzeczy, które oni tam znoszą. Niestety po jakimś czasie przynoszą tam kolejne przedmioty. Niemniej dziękuję za sygnał, zwrócimy jeszcze większą uwagę na to miejsce - informuje komendant.

Sytuacja jest patowa. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że uciążliwi bezdomni w końcu zdecydują się odstawić alkohol i skorzystać z pomocy noclegowni, aby zacząć normalnie funkcjonować. Straż miejska cały czas apeluje o to, aby zgłaszać przypadki bezdomności. Teraz, gdy nocami temperatura spada poniżej 0, jest to bardzo ważne.

komentarze (49)
Dodaj komentarz

Powinni zrobic porządek bo koło nocnego to przejść nie można bo pełno tam patologii pije i gadają że w mieszkaniach słychać,i strach z pracy wracac

Jak widać to ich pełno już wszędzie nawet kradną wózki spod marketów i wożą różne śmieci

Przystanek na Zamoyskiego to skupisko patologicznych ludzi

Weź się za robotę lepiej

Sąsiad-analfabetą jesteś.

Jak tu nie mieszkasz to się nie madruj

Pomoc in trzeba a nie uchodzca te ****y ukrainskie gorsze sa niz te menele

To weź ich pod swój blok to będziesz widział madralo

Popieram w całości

Zutylizować . Razem z barlogami. Zgraja alkoholików . Nikt ich nie zmusi do innego zycia .tak lubia tak maja . Mnie nie wzrusza ich widok . Jak wybrali tak żyją . Nie dawac darmowych posiłków nie dawac nowych czystych ubrań . Jak umrą z głodu to tez ich wybor . A skoro miasto im daje wszustko potrzebne do wegetacji to po co maja cos zmieniać . Dorośli ludzie sami o sobie decydują woec powinni poczuć co to głód smród brud i jakie konsekwencje niesie ich wybor bycia robakiem . 

Dajcie spokój bezdomnym.Tak sobie ułożyli życie i tak mają.Co tego że śpią gdzieś za blokiem-gdzieś muszą spać.

Nie ma kto porządku zrobić , TBS albo zarząd nieruchomości powinni wziąć sprawę w swoje ręce przecież tak byc nie może,dzieci są a domofony założone a drzwi pootwierane że każdy wejść może i nasrac

Za coś się płaci więc jakaś interwencja musi być ,jeszcze mogli by się wziąć za ten nocny sklep koło bloku bo tam same dziadostwo przychodzi spać nie można bo dra łapę a dzieci słuchają,sprzedawczynie same z nimi trzymają a właściciel nic nie mówi bo korzyści czerpie z picia

to są młodzi ludzie. Państwo (nasze podatki tu się kłaniają) powinno mieć mechanizmy pomocy. Umyć, zakwaterować, dać jakąś prostą robotę, zaszyć na wieki wieków, i szlus. Niech poczuliby się potrzebni. Wcześniej podpisaliby kilka papierków, że nie będą nic rościć, i koniec.

Większym problemem Zamoyskiego/Rejtana jest bezdomny Paweł P. co napada ekspedientów jak nie wymusi od nich alkoholu za darmo i obmacuje dziewczyny w kolejce. Chłopak jeszcze młody, koło trzydziestki a chodzi naćpany i napastuje ludzi...

Dziękuję za reeklame

sagan, ty cioto.

Nie tylko bezdomni piją za blokami wczoraj pan wypił malpeczke i zostawił buteleczke i po cichaczu do domu jak tak można tu dzieci biegają

Polecam straży miejskiej i policji sklep Zagłoba. Przed sklepem piją, koło sklepu strach przejść. Demoralizacja dla dzieci.

Straż miejska tam podjeżdża i odjeżdża. Strażnicy nic nie robią, tak jakby się dobrze z tymi menelami znali. A może się ich po prostu boją. Tak czy inaczej to żenujące, że nic z taką pijacką hołotą nie można zrobić.

Ci ludzie sami sami zgotowali taki los. Wódka a teraz inne specyfiki doprowadziły ich do tego stanu. Nikt znam nie musi patrzeć jsk chlają na przystanku czy sie barłocza za sklepem. Nie raz widzialam jak jeden drugiego prowadzi bo tak sa nachlani. Bo słowo pijany to raczej jest słabe do ich postawy.

Idźcie z problemem do księży i powiedzcie, że to czarownice to może w imię Boga spalą ich na stosie. Powinni jeszcze pamiętać jak to ich przodkowie czynili.

Red baranie życzę ci żeby bieda cię kiedys przycisła wtedy nie będziesz taki chojrak,500 plus jest to duży zaszczyk dla ludzi którzy zapierda... za grosze i nie stać by dziecią coś kupić ,pajacu niech cię piekło pochłonie

szkoła była dla wszystkich ,,zaszczyku'' ty. Trzeba było się uczyć to byś nie robił za grosze.

Hahhaha zaszczyk—- przez chwile musiałam ogarniać co to emoji)) Hahah

Daj spokój widać, że to analfabeta bez wykształcenia ..."by dziecią". No... aspiracje chłopina ma! Pracodawca! Minister kur..a jak Misiewicz się znalazł! No ba! Jak t mówiła broszka "nam się należało" ! ! ! Życzenia tak czy inaczej od tego prymitywa przyjąłem ! W tej bajce o bogu i diable zdecydowanie wybieram piekło! Diabeł nie zniszczył populacji ludzkiej (potop), nie kazał mordować całych nacji, nie znęcał się nad zwierzętami (żarcie koszerne) etc!

Pracodawca, to niech ten "super" rząd tworzy miejsca pracy (ale nie dla swoich jak dotychczas), gdzie ludzie będą zarabiać przyzwoite pieniądze, a nie rozdaje pieniądze za nic.

Jakim trzeba być nieudacznikiem żeby sobie pracy nie znaleźć tylko czekać aż ktoś ją da .A sam nie możesz miejsca pracy zorganizować?

Niedawno weszli do piwnicy i wyrwali zabezpieczenie drzwi,nie ukradli nic cennego tylko skonsumowali grzybki marynowane i ogórki.potem załatwili swe potrzeby fizjologiczne.Czyżby przetwory im nie służyły??

Na przystanku na Tarnowskiego też siedzą brudno,pijani ludzie. Strach przechodzić koło pijaków. Za sklepem też piją, gdzie policja,straż miejska? Przecież w miejscach publicznych nie wolno spożywać alkoholu.

Służby przymykają na to oko, jak już przyjadą to wymieniają uprzejmości, pogadają, udają że nic się nie dzieje. Pod sklep schodzą się mendy z całej okolicy. Kiedyś stali pod sklepem na Skłodowskiej, teraz przychodzą tutaj. Codziennie. Skąd się biorą takie ludzkie śmieci? Niech się spotykają w swoich mieszkaniach. Co, matki i żonki nie pozwalają? Niech w końcu ktoś wygoni to bydło z naszego osiedla.

Pewnie gdyby to dziadostwo spod sklepu zbierało się pod domami miejskich urzędników, to nagle okazałoby się, że problem da się szybko rozwiązać. A tak - du.a blada.

Niech się Policja, Straż Miejska i Urząd Miasta wezmą w końcu za żuli pijących pod sklepem monopolowym na rogu Wybickiego i Tarnowskiego. Straż Miejska przymyka oko na wiele rzeczy. Nie wolno wyprowadzać psów spuszczonych ze smyczy, tymczasem pod tym sklepem stale przesiaduje żul z wilczurem spuszczonym ze smyczy. Straż miejska, nawet gdy tam podjeżdża, udaje, że tego nie widzi. To jakaś kpina z prawa.

Wybickiego i Tarnowskiego?? Chyba coś Ci się pomyliło

ponadto opanowali przystanek autobusowy na Zamoyskiego, tu jedzą i wyrzucają śmieci obok przystanku a ludzie korzystający z autobusu nie mają gdzie usiąść

Pomoc od państwa powinny dostawać tylko osoby niepełnosprawne! Bandycki program 500 plus hoduje pokolenie darmozjadów. Notorycznie jesteśmy atakowani przez fundacje typu "jakaś tam" paczka etc! Ostatnio na tym portalu był artykuł o jakiejś rodzinie, która leczy się z nałogów a jaśnie pan raczył podjąć pracę! No...i teraz mu dajcie bo całe życie chlał teraz zdrówko już nie to... więc mu się kur..a należy, spokojna starość i ciepła woda w kranie!! Zwierzętom pomogę ludziom takim jak oni już nigdy.

Przepraszam, co handel ludźmi ma wspólnego z nieróbstwem?

Nie załapałeś po co jest 500 żeby rodzić potem dbierać i wysyłać na zachód za euro .

Jest wielu potrzebujących ludzi, nigdy nie wiadomo czy ty nie będziesz następny, choroba, wypadek, inne zdarzenie losowe i też będziesz potrzebował pomocy, podejrzewam, że będziesz krzyczał najgłośniej, że ci się należy. Ja pomagam - Szlachetna Paczka - rodzinie gdzie jest trudna sytuacja finansowa i dziecko chore na raka.

Człowieku czy Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przecież wyraźnie napisałem, że pomoc należy się osobom niepełnosprawnym! Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie żałował pieniędzy osobom, które uległy wypadkowi! Poza tym nigdy do tego państwa niczego nie dostałem i nie wyciągałem rak po nie swoje! Pracując na 1,5 etatu jeszcze 3 lata temu było mnie niewspółmiernie na więcej stać niż dzisiaj a to dlatego że pisowska banda rozdaje pieniądze darmozjadom! I jeszcze jedno... brakuje rąk do pracy więc nie pier... mi tu o tym, że ktoś ma trudna sytuację materialną . Nierób będzie nierobem a ja nie zamierzam takim pomagać!

mało że siedzą na skwerku , kiedys szłam z dzieckiem na zamoyskiego przy pawilonie a bezdomna kucała na trawniku przy samym chodniku po którym szliśmy i wyprózniała się bez pardonu. dziadostwo

Psy też srają a bezdomna miała w gacie nawalić?

Dla ludzi są ubikacje.

A może pan/pani powiedzieć do której ubikacji ma taki bezdomny iść? Gdzie go wpuszczą? Nigdzie. Dlatego załatwia się na trawniku.

niech chodza na pole to bedzie pozytek

A dla zwierząt domowych kuwety. Wyprowadzenie zwierzaka nie oznacza że ma się załatwiać tylko aby miał trochę ruchu. Skoro Twój pies nasra mi pod balkonem, ja mogę pod Twoim nasrać.

Hehe, jak w filmie.

Teraz widać wyraźnie że dzień świra do nie komedia ani nie dramat, to był film dokumentalny

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także