Rejestracja i logowanie

Błędnie ocenili matury? Setki uczniów zgłaszają się do OKE

Wydarzenia 12-07-2018 Autor: ez Foto: internet
19
Błędnie ocenili matury? Setki uczniów zgłaszają się do OKE

Po otrzymaniu świadectwa dojrzałości każdy maturzysta ma możliwość zgłosić do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi błąd w ocenie jego pracy. Wnioski o ponowne rozpatrzenie egzaminu wniosło już prawie tysiąc abiturientów z naszego województwa.

Matura już za nami, absolwenci szkół średnich poznali swoje wyniki, jednak u niektórych wywołały one wiele wątpliwości. W związku z tym, by je rozwiać, mają możliwość wglądu do swojej pracy. Aby to zrobić muszą udać się do siedziby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

- Na dzień dzisiejszy wniosków o wgląd złożyło 972 absolwentów. Maturzysta przychodząc na wgląd, ma dwa dni na złożenie wniosku o weryfikację ze wskazaniem konkretnego zadania lub elementu pracy. Jeśli ma konkretne zastrzeżenia i złoży taki wniosek, praca podlega ponownej weryfikacji przez koordynatora przedmiotu. Jeśli ma rację, podwyższamy mu wynik i jeśli jest taka potrzeba, to dajemy nowe świadectwo maturalne. Jeśli natomiast jego zastrzeżenia są bezpodstawne, wówczas wysyłamy pismo z wyjaśnieniem - poinformowała nas dyrektor OKE w Łodzi, Danuta Zakrzewska.

Błędy w ocenie często wynikają z nieprawidłowego podliczenia liczby punktów. Gdy podczas weryfikacji okazuje się, że puntów jest więcej, OKE podwyższa wynik z danego przedmiotu. Komisja po ponownym sprawdzeniu arkusza nierzadko zalicza odpowiedzi, które wcześniej uznała za nieprawidłowe.

A Wy, odwoływaliście się od wyników matur? Jeśli tak, to z jakim skutkiem?

komentarze (19)
Dodaj komentarz

Jest w tym wszystkim ziarno prawdy. Niech urzędnik popełni błąd , po kliku latach przypadkiem coś sprawdzasz i to wychodzi . Prostowanie tego spoczywa na Tobie .

10 lat temu w OKE w Łodzi weryfikowałam wyniki swojej matury - mieć a nie mieć 1 pkt w momencie startowania na weterynarię było kluczowe emoji Co się okazało? Praca sprawdzona ołówkiem, źle policzone punkty i dwa zadania nie sprawdzone - efekt +5 pkt więcej. Polecam sprawdzić swoją pracę maturalną każdemu maturzyście, który "czuje", że powinien mieć więcej pkt. z matury. Nie zapomnę słów Pani Kurator z OKE z Łodzi - "Dziewczynko! przecież Twojej pracy nie sprawdzał BIOLOG tylko POLONISTA z kluczem w ręku - mógł się pomylić..."

Błędy się zdarzają - to prawda. Ale to jest niemożliwe żeby pracę z biologii sprawdzał polonista! I co do tego ma kurator? Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podlega kuratorowi ale on tam nie pracuje! Ola, nie wprowadzaj zamieszania bo to niczemu nie służy.

Jeśli faktycznie praca była sprawdzona to chyba słabo to wygląda? Panie Egzaminatorze? Pamiętam jak na wosie niejednokrotnie słyszeliśmy, że pytania ZAMKNIĘTE wymagajace krótkiej odp. typu wymień, wypisz z tekstu itd. mogą sprawdzać osoby nie będące nauczycielami WOS, KOSS, Historii. Także, możliwe że teraz to wygląda inaczej - Marcin, maturzysta 2010

Nie wprowadzam zamieszania - czy mam wrzucić skan oficjalnego pisma z OKE? Które przepraszało za błąd?

Ale popis słów .

A Szanowne Grono Pedagogiczne żąda podwyżki.... SZOK.

,,Burdel to jest u ciebie w chacie lumpie zapleśniały.. To jest kultura ty patolu?

Nieuki otrzymały takie prawo więc się odwołują.

"Po otrzymaniu świadectwa dojrzałości każdy maturzysta ma możliwość zgłosić do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi błąd w ocenie jego pracy." - ciekawe, nie widzi pracy i jej oceny a zgłasza błąd w ocenie. Chyba ma prawo do wniosku o wglad do pracy.

czytaj ze zrozumieniem pustaku

Twój stary poproś rodziców ,żeby się już nie rozmnazli!!!!!!

Poproś lepiej starego żeby cię już nie bolcował

Burdel jest wszędzie - w OKE, w urzędach administracji, instytucjach, wszędzie trzeba się pilnować i sprawdzać! To jest **** nie do przyjęcia!

Burdel to jest u ciebie w chacie lumpie zapleśniały

Wal się dyletancie!

Walisz to ty dynks na obiad tałataju

czego się rzucasz guwnojadzie

Ale co ty się plujesz, kulturalnie wyrażam swoje zdanie, nie pozdrawiam użytkownika

dodaj komentarz
Czytaj także