Rejestracja i logowanie

Chcą odwołania Jacka Sikory. Prezydent odpowiada

Wydarzenia 13-03-2018 Autor: agKCI
76
Chcą odwołania Jacka Sikory. Prezydent odpowiada

W ubiegłym tygodniu do rąk prezydenta Burzyńskiego trafił wniosek o natychmiastowe odwołanie prezesa MZK, Jacka Sikory, złożony przez członków stowarzyszenia Kutno Plus. Powód? Zdaniem członków stowarzyszenia szef miejskiej spółki nie spełnia wszystkich kryteriów potrzebnych do piastowania tej funkcji. Prezydent odpowiada.

Przypomnijmy, że członkowie stowarzyszenia jako powód odwołania prezesa Jacka Sikory podają brak posiadania odpowiedniego wykształcenia przez obecnego prezesa. 

- Pan Jacek Sikora ma wykształcenie średnie – jest z wykształcenia technikiem mechanikiem o specjalności naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych, nie posiada dyplomu złożenia z wynikiem pozytywnym egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych Skarbu Państwa, a więc nie spełnia wymogów, jakie musi spełniać kandydat na członka organu zarządzającego - czytamy we wniosku do prezydenta o odwołanie Sikory. 

W rozmowie z naszym reporterem prezes MZK, Jacek Sikora, twierdzi jednak, że spełnia wszystkie wymogi na członka organu zarządzającego, ale nie zapoznał się jeszcze szczegółowo ze sprawą.

Wniosek został skierowany do prezydenta 6 marca br.

- W związku z tym, że Prezydent  Miasta Kutno, działa na rzecz Gminy Miasto Kutno i działa jako jedyny wspólnik Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Kutnie i przysługują mu z tego tytułu uprawnienia Zgromadzenia Wspólników  stosownie do art.156 Kodeksu Spółek Handlowych (Dz.U. z 2016 r .poz.1578, 1579 i 2255), a umowa spółki określa możliwości wpływu na Radę Nadzorczą ( powoływanie i odwoływanie członków Rady Nadzorczej , zmiana umowy spółki), która z kolei powołuje jednoosobowy Zarząd w postaci Prezesa Spółki MZK sp. z.o o w Kutnie , kierujemy powyższy wniosek do Pana - czytamy we wniosku.

O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy również prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, który twierdzi, że... nie jest organem właściwym do rozpatrzenia przedmiotowego wniosku.

- Zgodnie z art. 10a ust. 6 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej, członków zarządu spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego powołuje i odwołuje rada nadzorcza - czytamy w odpowiedzi Biura Prasowego UM Kutno.

W związku z powyższym, wniosek złożony przez Stowarzyszenie Kutno Plus, przekazany został na podstawie art. 243 Kodeksu postępowania administracyjnego Przewodniczącemu Rady Nadzorczej Spółki, celem rozpatrzenia.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej jest Ryszard Kowalczyk i to właśnie on ma zadecydować co dalej w sprawie stanowiska Jacka Sikory.

- Przedmiotowa sprawa będzie rozpoznana na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej MZK sp. z o.o. w Kutnie. Po posiedzeniu RN zostanie przedstawione pisemne stanowisko do Stowarzyszenia Kutno Plus - poinformował przewodniczący.

O decyzji poinformujemy.

Komentarze
komentarze (76)
Dodaj komentarz

Kutno plus to takie radio boss.

zmienic rzadzacych,sa za dlugo ,wiec powstala klika w um . nieruchomosciach . w mzk . i niektorych firm prywatnych i traktoja Kutno jak swoi folwark

Kierowcy po studiach dyspozytorzy po studiach a prezesina bez szkoły.Znowu kłamie.Startując w wyborach przedstawiał się jako menedżer.To tych panów z plakatów którymi się lansowal też oszukał,czy oni kryli jego.Nareszcie czas o prawdę.Może zaprosić telewizję ,oni szybko załatwiają-może znajdą więcej nie jasności jak Sikora został prezesem

Może mój i żony głos się nie liczą dla pana prezydenta, ale właśnie je pan stracił.

Sand-Bus i Vip Bus zamiast MZK

W Kutnie od 1989 roku panuje klasa rzadzaca wywadzaca sie od dawnej Uni Wolnosci. Niestety z przykroscia nalezy stwierdzic ze jest to towarzystwi wlasnej adoracji ,wykorzystujace swoja pozycje,wspierajace sie i wciaz dojace Miasto i jego spolki. Do tej grupy nalezy tez w/w ale tez eielu innych ,np. Strao. Prez,wicePrez. Itp. Nikt do tej pory pory nie wyciagnal z tego nalezytych wnioskow. Powodzenia w tym grajdole. Jakby to dobrze przeanalizowac to duzo smrodu .pozdrawiam

Skoro tak doją to jak wytłumaczysz stale rosnący budżet Miasta? Krasnoludki go wypracowały? Skojarz sobie Kutno 10 -15 lat temu i porównaj ze stanem obecnym.

cienki jesteś!!!

Nie jestem ani za panem Jackiem ani przeciw ale na większość podrzędnych państwowych stanowisk trzeba mieć wyższe wykształcenie i kupę dodatkowych umiejętności, a pensja prawie najniższa krajowa i to niestety nie jest w porządku!

Polskie piekiełko. Róznie można Sikora oceniać ale jemu się przynajmniej chce i tak czy siak MZK zmieniło się na korzyść. Jak to spiewal Młynarski - róbmy swoje.

Samo się nie zmieniło MZK. Miasto dokłada 5mln zł. Takie to zarządzanie Sikorki. Wstyd Jacek.

Jakie dokłada zwraca za ulgi które potworzyło za bałagan komunikacyjny z busami za brak odwagi by bronić swojej spolki.

Ślepcy slepcow.Wkadcy kutnowskich dusz w roku pańskim 2018 stół pod szachy wnet skomponowali w nas. Sikor ogromnie boja się ciebie byś Burzy nie pomógł znów .

Wreszcie się dobrali do tyłka gościowi co wszystkim obiecuje cuda na kiju

W grajdole jak za komuny " nie matura lecz chęć szczera.... " dogryzają wykształceni w wieczorówkach.

Już dajcie spokój Sikorowi bo zwieracz mu nie wytrzymuje tak mu w d... Wchodzicie

Jak odwołacie Jacka Sikorę to MZK w niedługim czasie upadnie bo nikt nie będzie umiał zarządzać tym przedsiębiorstwem tak jak on. Po jaką cholere jakiś byle facecik który nic nigdy niczego nie zrobił dla kutna czepia się z zazdrości i robi gowno burze?? człowieku Teofilu ogarnij się!! JACEK KUTNO STOI ZA TOBA MUREM!!!!

Ha ha ha pusciły mi zwieracze .

ale smród, afe!!!!

A ja obawiam się, że Ziemia się zatrzyma... A na poważnie :Obelgi – to argumenty tych, którzy nie mają argumentów. Autor: Jean-Jacques Rousseau Źródło: Leksykon złotych myśli, wyboru dokonał Krzysztof Nowak, Warszawa 1998.

MZK to nie jest Spółka Skarbu Państwa. Brak podstawowej wiedzy ale parcie na władzę jest. Masakra. Dno i metr mułu. Sikor trzymaj się!

Lenin? To ty jeszcze żyjesz?

Najpierw niech KLAUNI Stowarzyszenia Kutno Plus podadzą swoje wykształcenia,bo napewno niejeden z nich wpodstawówce Grabiami był przepychany z klasy do klasy, a dzisiaj odgrywają wielkich UCZONYCh. Głupich nie trzeba siać, sami cię rodzą

Może jakby to ktoś poważny zgłosil to bym się zastanawial. Ale skoro to mądrale z tego Kutna plus to ja w ciemno trzymam kciuki za Sikorę.

Trzymaj się Jacek.

W naszym miescie przeważa tendencja czerpania sie ludzi którzy zasługują na pochwały.... Nigdy nie zrozumiem zazrosci..Panie Jaceku głowa do gory nie jest pan sam !!!

W tym czasie co Sikora jest prezesem to więcej widać jego pracy niż przez wiele lat poprzednich. A wybory powoli się zblizaja to nieudolni ambicjusze zaczynają swirować. Trybura to taki kieszonkowy Machiavelli. Kupa śmichu. Trzymaj się Jacek.

Jacek i tak nikt nie jest w stanie tobie dorównać dlatego się ciebie czepiają.

Jacek, przestań sobie w końcu pisać komentarze.

Chyba wykształceniem...

Nie dajmy się cwaniakom z Kutna Plus. Znam to towarzystwo i dlatego trzymam za Sikore kciuki.

LEPSZEGO SZEFA W MZK NIE BYŁO GOSPODARZ MIŁO PATSZYĆ

PATSZYĆ? Byłeś szachistą i krawcem? PATRZEĆ, tak jest poprawnie

Przecież ten prezes tam niema nic do powiedzenia bardziej interesuje go koszykówka. Tam też ma fuchę. Naprawdę rzadzi szara(lysa) eminencja (despota). A pen Kowalczyk nie był radcą w um?

Wałęsa też nie miał doktoratu a był prezydentem. Jak chłop daje radę i dobrze rządzi a przede wszystkim ludzie na niego nie narzekają to niech sobie będzie i dajcie mu spokój.

Mieszkaniec Kutna i masz całkowitą rację ale to nic nie da niestety

a moze by tak specjaliste europejczyka klopotowskiego

Być prezydentem miasta niestety trzeba mieć tzw"papierek"czy Pan Sikora ma? Może ma, nie wiem.

A moze tak referendum przeprowadzic w naszym grodzie? Skoro to co dobre musi pasc ! Wezmy sprawe w swoje rece !

A co z skatepark kiedy budowa ? 

Ja bym go wywalił bo się nie nadaje są osoby bardziej kompetentne

Zgadzam się że ważniejsze są umiejętności i kwalifikacje niż papierek potwierdzający wykształcenie, ale jeśli chodzi o Pana Sikorę to nie ma ani papierka ani umiejętności. Teoretycznie powinien dobrze znać tę firmę w końcu ileś lat w niej przepracował zanim został prezesem, jednak w praktyce prawie w ogóle go w firmie nie było bo lansował się w Urzędzie Miasta. Nie wiem co mają na myśli ci co wychwalają Sikorę ,że tak wiele zrobił dla MZK , że tak się pozytywnie zmieniło pod jego rządami. Prawdą jest że siedziba firmy wygląda ładniej ale to tak naprawdę nie ma większego znaczenia ani dla pasażerów ani dla załogi, pojawiło się kilka nowych autobusów ale to kropla w morzu potrzeb bo i tak większość taboru jest stara a część już w ogóle nie powinna jeździć gdyby zrobiono rzetelne przeglądy techniczne. Autobusy są wprost koszmarnie brudne, zarówno na zewnątrz jak i w środku, wszędzie gruba warstwa brudu, piachu, kurzu, wyświechtane siedzenia. Teraz chodzimy w ciemnych ubraniach ale latem gdy założymy jasne spodnie czy koszule to nie wiadomo będzie jak do tego autobusu wsiąść. Takiego brudu jeszcze nigdy nie było. Rozkłady jazdy to całkowita porażka,i nie spodziewajmy się że będzie lepiej, bo to co sprawdza się w dużym mieście nie koniecznie sprawdzi się na prowincji. Trzeba znać specyfikę miasta i potrzeby jego mieszkańców a nie próbować na siłę ich uszczęśliwiać. Ludzie jakoś sobie poradzą bo np. przesiądą się na busy ale czy poradzi sobie MZK - raz straconej pozycji już nie odzyska.Tak więc nie widzę żeby Pan Sikora zrobił coś naprawdę dobrego dla pasażerów a i dla załogi firmy też nie. Kierowcy pracują w brudzie i kurzu wysłu****ą skarg niezadowolonych pasażerów, a wszystko to za śmieszne pieniądze które bardziej przypominają jałmużnę niż wypłatę. Sprzątaczka na strefie zarabia więcej niż kierowca MZK a odpowiedzialności raczej nie da się porównać. Więc gdzie te osiągnięcia Pana Sikory.

Za pracowników to się nie wypowiadaj. Ja tam pracuje i jest lepiej niż było.

Dobre ciekawe kim jesteś ??ŻE C I LEPIEJ ??

Sikora nie jest dobrym prezesem. Zwyczajnie jest zagrożeniem dla obecnego prezydenta, dlatego do MZK są dokładame miliony złotych. W taki sposób to i Kononowicz byłby dobrym prezesem.

Spółka dostaje miliony żeby Jacenty był zadowolony. Trzeba być frajerem żeby łapać się na "wielkie serce" Jacka. To człowiek wyrachowany w każdym calu.

Tylko nie Pan Wojtek na prezesa

Wojtek Kołudzki to spoko gość. Dajcie mu spokój bo przerasta was wszystkich inteligencjom

jak juz, to inteligencjĄ a nie inteligencjom Panie Kargul

Tylko brudne autobusy

nie ma znaczenia czy se radzi czy jest dobry czy mzk rozkwita ludzie prawo jest prawem konic dyskusji bedzie mial papiery to go se zrobta nawet papiezem a teraz pa pa

Chore przepisy odkąd jest Jacek Sikora to MZK funkcjonuje dużo lepiej. Tylko komuś już nie pasuje chce się wcisnąć na jego miejsce

Jeśli radzi sobie z firmą to niegodziwa krytyka.

Pan Jacek Sikora jest specyficznym człowiekiem nie pałam do niego sympatią , aczkolwiek z mzk Kutno jest on związany od lat i widać iż to przedsiębiorswto zmieniło sie na plus pod jego rządami , ale co tam odwołać dobrego zarządcezniszczyć przedsiebiorstwo przeciesz to takie nasze polskie -- taki zwyczaj niczym fabryke stara jelcza fso junak romet itd itd .Pan jacek Sikora był opiekunemi Wosp na Kutno a gdy juz nie jest to co stalo siez wosp w Kutnie ???? Są ludzie , ktorzy gdzies sie nadają i odnajdują a inni nie pan Sikora odnalazł sie w Mzk Kutno in robi cos dobrego dla mzk dla nas mieszkańców Kutna , sam sie dziwie ze tak pisze ale to niestety prawda wielki ukłonnw pana strone panie Sikora za starania

'Ja rozumiem - bronił się starosta - przecie czytałem, że Bank Zbożowy postanowiono zamknąć. Taki bank. Przykro jest twórcy takiego dzieła patrzeć na jego upadek... Prawda, panie prezesie? - A może nie? - odpowiedział pytaniem Dyzma. - I pomyśleć - ciągnął starosta - że zawsze i wszędzie najważniejszą rzeczą jest nie to, jak się robi, ile to, kto robi. Póki pan prezes kierował bankiem, wszystko było dobrze. - Może jeszcze się poprawi - wtrącił Dyzma. - Ale! - machnął ręką starosta. - Wystarczyło kilka miesięcy, a już zbankrutował. Człowiek, tylko człowiek! - Święta racja - potwierdziła z przekonaniem pani Przełęska.'

W doopie mam papiery Sikory. Mieszkam w Kutnie od urodzenia i wiem jak wyglądało MZK przed nim a jak teraz. Czepcie się płota a nie faceta, który coś przynajmniej zrobił z tym syfem jaki codziennie oglądałem przechodząc do pracy obok MZK.

Głupi by byli ci, którzy ulegną politycznym gierkom tych niewydarzonych politykierów z Kutna plus. Nie dajmy się zwariować. Kogo oni reprezentują. Sfrustrowanych nieudaczników i tyle.

A Ty kogo reprezentujesz udacznikow bez wykształcenia a la nikodem dyzma?

Anonim idź do pisdu tam ci pomogą

Żal ci du..pe ściska ,ze facet do czegoś doszedł?

towarzystwo wzajemnej adoracji

Niech mi ktoś z Kutna plus wytłumaczy dlaczego dopiero teraz się obudzili? Bo wróble ćwierkają że chcieli by Sikora startował w wyborach samorządowych na prezydenta żeby go sklocic z Burza a ze nie chciał to go teraz atakują. Prawda to p. Trybura?

Teoria spisku – amerykański film akcji z 1997 w reżyserii Richarda Donnera. Scenariusz został napisany przez Briana Helgelanda i koncentruje się wokół kierowcy taksówki, który uważa, iż rządowe agencje mają wpływ na wiele wydarzeń we współczesnym świecie

Stowarzyszenie Kutno Plus zostało założone "w przeddzień" wyborów samorządowych w 2014 roku. Proszę wejść na stronę internetową tegoż stworu. Jeszcze tego samego roku zakończyły się inicjatywy Stowarzyszenia. Mamy rok wyborczy 2018 i co widzimy. Nastąpiło cudowne przebudzenie. Być może w okresie między wyborami słychać było jakieś "pomrukiwanie" ale nic niego nie wynikło. Najwyraźniej twórcy tej idei uznali, że nie ma się czym pochwalić.

Jeżeli go odwołają to będzie to decyzja polityczna a nie racjonalnie służąca mieszkańcom. Trzeba dużo złej woli by nie widzieć, że Sikora poradził sobie z MZK bardzo dobrze i zmiany na lepsze widać gołym okiem. Kutno Plus nawet nie wie do kogo kierować swoje wnioski i to świadczy o poziomie intelektualnym i prawnym tego towarzystwa. Żenada.

Polityczne to było jego powołanie bez konkursu i ze stanowiska przewodniczącego rady.

Dlaczego nie ma w autobusach zapowiadanych przystanków

ma kwalifikacje na papierze czy nie ma... to jedno, ale ważne że dobrze w MZK działa. rozbudowuje flotę, dba o przystanki, myśli rozwojowo. Jak dla mnie czepianie się z d.. do człowieka. Czysta polityka a nie logika. Sikora siedzi w MZK od wielu lat i zna ta firme od podszewki. Przyjdzie nowy zacznie rewolucje z d... i popsuje. Tyle z tego będzie.

Jakie kwalifikacje całe życie się woazi raz w jednej partii raz w drugiej byle na fali. od techniku tylko cwaniakował. Zreszta skonczył tylko Mechanika he fachowiec po byku zna m osobiście tego karierowicza.

Zwolnić natychmiast

Zwolnić. Wlodzia wywalic na pysk

Sikora pożegna się ze stołkiem prezesa. To już pewne.

"MZK"! Czy szanowny forumowicz nie jest przypadkiem podległą prezesowi pracownicą o wyższych kwalifikacjach.

Chciałbyś co? Nie ciesz się za wcześnie.

już zaczyna wkradać się pis do kutna

Dadzą jakiegoś swojego ziomka, pewno głupiego, pewno miernego , pewno biernego ale biegającego co niedzielę do Kościółka i na tacę nie żałującego grosza, prawdziwego wyznawcę który jak mahometanie raz w życiu muszący odbyć pielgrzymkę do Mekki , tak on raz w życiu na miesięcznicę się kopnie. Dzicz to rosyjsko-białoruska już czy Polska jeszcze?

dodaj komentarz
Czytaj także