Rejestracja i logowanie

Chcesz dołączyć do brygady obrony terytorialnej? Zapoznanie z jednostką czas zacząć

Wydarzenia 17-05-2018 Autor: ez/P.Popiel
14
Chcesz dołączyć do brygady obrony terytorialnej? Zapoznanie z jednostką czas zacząć

W województwie łódzkim rozpoczęły się spotkania zapoznawcze z kandydatami do służby w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Zapoznania z jednostką wojskową dla wszystkich ochotników zaplanowano cyklicznie, w każdy wtorek i czwartek do końca czerwca.

Na terenie kompleksu wojskowego przy ulicy Źródłowej w Łodzi odbędą się spotkania z osobami, które złożyły wnioski do Wojsk Obrony Terytorialnej. Kandydaci do Terytorialnej Służby Wojskowej będą mieli szansę zderzyć oczekiwania z rzeczywistością i zapoznać się z warunkami pełnienia służby w przyszłej jednostce wojskowej. Podczas takiej wizyty kandydat pozna dowódcę, zobaczy obiekty szkoleniowe oraz zapozna się z harmonogramem szkolenia.

Kolejnym krokiem jest spotkanie z komisją kwalifikacyjną, która ma formę rozmowy sprawdzającej wiedzę kandydata z zakresu udostępnionych materiałów informacyjnych. Podczas spotkania analizowana jest także dokumentacja dostarczona przez kandydata, komisja stwierdza, czy dany kandydat spełnia podstawowe kryteria.

Kandydatami do WOT mogą być osoby w wieku od 18 do 55 lat w korpusie szeregowym i do 63 lat w korpusie podoficerów i oficerów. Warto dodać, że służba jest ochotnicza. Powołania do Wojsk Obrony Terytorialnej jakie miały miejsce w ten weekend spowodowały, że liczebność piątego rodzaju sił zbrojnych przekroczyła 10 tysięcy żołnierzy. Misją Terytorialsów jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. To zadanie będzie realizowane w czasie pokoju m.in. przez przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny mają wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

Na froncie by zdechli,pierwszego dnia.

Praca w wojskach terytorialnych jest przeznaczona dla tych wszystkich onr -owskich łysych tępych i ograniczonych intelektualnie ludzi , Obrona terytorialna nie jest powołana do tego aby walczyć na polu walki jako żołnierze ! Ta jednostka jest po to aby chronić w przyszłości pis oraz pacyfikować demonstracje opozycji , coś jak ss lub brunatne koszule w nazistowskich Niemczech.

Ponieważ protesty opozycji są tak liczne i w 90% PRL (klub seniora) , to trzeba na nich armie powołać...

Ja się zastanawiam, czy ludzie którzy piszą obraźliwe względem WOT komentarze, to takie grube Janusze co zazdroszczą, że niektórzy są obywatelami, którym się chce zrobić coś więcej dla Kraju, czy tylko rusko-niemiecko-żydowskie trolle... Pewne jest tylko to że połowa Ochotników do WOT to ludzie po służbie zasadniczej, a reszta po organizacjach proobronnych... I że skoro wrogowie wyją, to znaczy, że WOT trzeba budować. WOTowcy, u normalnych Polaków macie szacunek!

" Powiedzieć komuś : idiota ! - to nie obelga , lecz diagnoza " - Julian Tuwim

dodałbym czasami "samodiagnoza" jak widać po ww. wpisie emoji

będą się nadawać jedynie do ochrony dygnitarzy pisowskich oraz miesięcznic smoleńskich (jesli je reaktywują)

Przede wszystkim zdmuchną wasze UBywatelskie znicze.

z ciebie widzę taki żołnierz jak z koziej d...y trąba :-)

gwardia antoniego :-) z nich będzie takie wojsko, jak z koziej du..y trąba:-)

Ty się "zaciągłeś" do gwardii Roberta w koło Słupska?

Ja chociaż nie wysługuje się pisowszczykom za przysłowiową miskę strawy i poklask , brązowy nosku.

Antoniego już dawno nie ma w MONie, a ty nadal masz PiSowską nienawiść nas...ną w głowie. To jakimi wojskami będą WOTy to się okaże za kilka lat, o ile nikt wcześniej tego nie zmarnuje.

Mięso armatnie

dodaj komentarz
Czytaj także