Rejestracja i logowanie

Chodnik obok podstawówki do remontu? „Jest niebezpieczny i szpeci okolicę”

Wydarzenia 14-09-2017 Autor: toza
3

Wyremontowany i atrakcyjny dla oka budynek, orlik, plac zabaw, a tuż obok dziurawy i nierówny chodnik, oraz ogrodzenie, które zdecydowanie nie jest najlepszą wizytówką całego osiedla. Rodzice uczniów, którzy uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 6 nie mają lekko. Wszystko może się zmienić, ponieważ do Zbigniewa Burzyńskiego wpłynęło pismo w tej sprawie.

Wcześniej jednak sami rodzice zwracali uwagę na stan chodnika, nie kryjąc przy tym zaskoczenia, że nikt do tej pory nie pomyślał o jego remoncie.

- Budynek szkoły wygląda naprawdę fajnie, teren szkoły także. Ale ten chodnik jest problemem. Na wysokości wejścia do szkoły jest nowy, równy chodnik, ale w pewnej chwili się kończy, i zastępują go stare, nierówne, i dziurawe płyty. Nietrudno skręcić sobie kostkę, zwłaszcza, że dzieciaki przecież dużo biegają. Natomiast w trakcie deszczu tworzą się kałuże – mówi pani Joanna, mama 8-latki chodzącej do „szóstki”.

Sprawą zainteresował się radny i przewodniczący rady miasta, Grzegorz Chojnacki. Złożył interpelację, w której wnioskuje do władz o interwencję nie tylko w związku z chodnikiem, ale także biegnącym wzdłuż niego ogrodzeniem.

- Stan chodnika okalającego Szkołę Podstawową nr 6 jest bardzo zły. Chodnikiem tym poruszają się również najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wymiana chodnika poprawi nie tylko estetykę otoczenia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Wzdłuż w/w chodnika szkoła ogrodzona jest starym, betonowym płotem, który szpeci wygląd wyremontowanych budynków – pisze G. Chojnacki.

Radny wnioskuje o wymianę chodnika i ogrodzenia. O odpowiedzi na jego pismo poinformujemy.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

" wzrostem zachorowan na choroby weneryczne, wyludzeniem VAT przez kutnowskich bogaczy za tej kadencji wykrytych, tak samo jak zwrostem wykrywalności osób produkujących. sprzedajacych i przewozacych towary bezakcyzowe? " Przecież to ani nie jest w kompetencji władz samorządowych, ani nie od nich zależy.

przed wyborami sponsoruje sie artykuly, dla lepszej reklamy wyborczej? zebty pozniej mozna bylo powiedziec ze tyle zostalo spelnionych obietnic wyborczych? A co z tym, ze mamy problemy z UA, wzrostem zachorowan na choroby weneryczne, wyludzeniem VAT przez kutnowskich bogaczy za tej kadencji wykrytych, tak samo jak zwrostem wykrywalności osób produkujących. sprzedajacych i przewozacych towary bezakcyzowe?

Matko co za brednie! Czytałeś/aś co napisałeś/aś? Napij się kawy i pójdź na spacer. Powinno pomóc.

dodaj komentarz
Czytaj także