Rejestracja i logowanie

Chwile grozy pod ubojnią! Pracownik rzucił się na wegan, na miejscu policja i pogotowie

Wydarzenia 22-05-2019 Autor: toza Foto: Ela Radzikowska
51
Chwile grozy pod ubojnią! Pracownik rzucił się na wegan, na miejscu policja i pogotowie

Do potencjalnie bardzo niebezpiecznego zajścia doszło wczoraj pod kutnowską ubojnią. Przypomnijmy, że od poniedziałku w tym miejscu czuwają aktywiści prozwierzęcy (KLIK). Wczoraj doszło do incydentu z udziałem 40-letniego pracownika zakładu. Na miejscu interweniowała policja. 40-latek ostatecznie trafił do szpitala psychiatrycznego.

Z nieoficjalnych relacji świadków wynika, że mężczyzna wcześniej już kręcił się w pobliżu aktywistów. W ręce miał trzymać nóż rzeźnicki. W pewnej chwili:

- Pracownik ubojni wybiegając z zakładu kierował się w stronę aktywistów, biegła za nim policja i ochrona, złapał od tyłu jedną z uczestniczek po czym błyskawicznie został obezwładniony. Krzyczał „pomóżcie mi!” kiedy zabierała go policja – relacjonuje organizator akcji pod kutnowską ubojnią, prozwierzęca organizacja Toruń Animal Save.

Uczestnicy akcji nie wnieśli żadnych oskarżeń wobec mężczyzny.

- W związku z tym przekazaliśmy mężczyznę zespołowi ratownictwa medycznego, który pojawił się na miejscu i na tym nasze działania się zakończyły - mówi asp.szt. Edyta Machnik z KPP Kutno.

Aktywiści z kolei dodają, że takich incydentów jak wczoraj nie spotykają zbyt wiele w trakcie podobnych przedsięwzięć. Wczorajszego zachowania mężczyzny nie odbierają jako ataku na siebie. Ich zdaniem spotkali człowieka, który szuka pomocy.

- Pracownicy rzeźni bardzo często cierpią na choroby psychiczne ze względu na pracę jaką wykonują. Popadają w alkoholizm, zaczynają brać narkotyki, a nawet popełniają samobójstwo. Jak myślicie, czy ktoś zdrowy pracowałby w takim miejscu? - pytają aktywiści.

Całe zajście zrelacjonowała uczestniczka czuwania pod ubojnią.

- W zasadzie to akcja była bardzo dziwna. Siedzieliśmy grzecznie na trawie i w pewnym momencie zobaczyliśmy, że w naszą stronę biegnie rzeźnik A za nim policja. Nie wiem czy po prostu się napatoczyliśmy, ale padł na ziemię i w pewnym momencie chwycił mnie od tylu jakby szukał... pomocy? Po prostu mnie objął. Policjanci zaczęli go zakuwać w kajdanki, facet krzyczał "Pomocy ludzie!" Widać było, że coś z nim nie tak i że to jakiś biedny człowiek. Chwile wcześniej widzieliśmy go jak spacerował niedaleko nas (koło transportów) z nożem rzeźniczym.

Mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala psychiatrycznego, co potwierdza rat. med. Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.

- Wczoraj o godzinie 15.44 wezwano zespół ratownictwa medycznego do 40-letniego mężczyzny, pracownika jednego z zakładów pracy w Kutnie przy ulicy Wschodniej. Mężczyznę, po udzieleniu pomocy, przewieziono do Regionalnego Ośrodka Psychiatrii w Gostyninie-Zalesiu - relacjonuje Adam Stępka.

komentarze (51)
Dodaj komentarz

Idąc tym tokiem rozumowania wegetarianie i weganie również są mordercami. Przecież rośliny też żyją i czują, a oni je zabijają dla pożywienia. Mogliby się żywić energią słoneczną, czytałem że się da. Przeginają tymi swoimi pikietami, wypadało by teraz stanąć w obronie sałaty, kapusty, ogórków i tym podobnym u nas na targowisku lub manhatanie albo najlepiej u rolników i zabronić im zbierać plony z pola aby ich nie zabijali. Kapusta też chce żyć!!! Stańmy w obronie kapusty i pozwólmy jej dożyć starości emoji. Żryjmy gruz by wszystkim było lepiej. Proponuję aby Ci protestujący pojechali sobie na wyspę Sentiel i nawracali żyjących tam kanibali. W końcu oni zabijają ludzi... dla ciekawych link do artykułu na Onecie: ****s://podroze.onet.pl/ciekawe/niebezpieczna-wyspa-sentinel-polnocny-wakacyjnym-rajem/1tpgcfp

Droga Redakcjo/ Redaktorze. Sprawdź co piszesz zanim się skompromitujesz W Gostyninie od lat nie ma ROPS, czyli Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej Jest KOZZD czyli Krajowy Ośrodek Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym Ani do ROPS, ani do KOZD z ulicy się nie trafia, co teoretycznie nie powinno Redakcji umknąć - bądź co bądź od czasu do czasu coś na temat KOZZD zamieszcza (konieczny wyrok Sądu) W Gostyninie funkcjonuje szpital psychiatryczny, gdzie podobnie zachowujące się osoby trafiają na badanie lub/i leczenie.

A skąd macie te informacje że pracownicy rzeźni są często psychicznie chorzy, popadają w alkoholizm i narkomanię i popełniają samobójstwa? Jakieś badania, ekpertyzy? Bo jeśli czegoś takiego nie ma to brzmi to jak paskudne znieważanie tych pracowników. Równie dobrze ktoś mógłby zapytać czy z aktywistami jest wszysko Ok skoro zamiast być w pracy czy w szkole koczują pod ubojnią żeby „żegnać” świnie

Trafne emoji Obrońcy praw zwierząt koczują - ja dziś kupuję mięso emoji Zakład zyskuje , kolejna świnka martwaemoji Prawo mi na to pozwala emoji I czy to się obrońcom praw zwierząt podoba czy nie - na tą chwilę musza to USZANOWAĆ emoji I jeszcze sobie trochę pokoczują - bo diety - nie zamierzam zmieniać emoji Miłego dnia wszystkim emoji

a kim ty jesteś że oto pytasz co kolego koleżanko .

ty ich znieważasz takim wpisem pracowałem tam to wiem .naoglądałemsie tam rórznych żeczy ,magazyn żywca cfaniaku

Owszem, są "badania i ekspertyzy", wklep sobie w google frazę "slaughterhouse workers ptsd" lub podobną i kieruj się na wyniki z researchgate, ncbi i podobnych stron. Trochę tego jest.

to prawda tak jest nie rzadko ludzie tam są łamani psychicznie ,kierownicy lekarze zmuszali ludzi do robienia rórznych prac ponirzającyhch ludzi, to norma w tym zakładzie.

Ci weganie???? normalnie Do PiS u się nadają ze swoją gadką. Jak pięknie sobie połączyli nieszczęście człowieka z jego pracą. Ohydne są słowa tych "aktywistów". Chociaż kto wie, może ich dieta powoduje jakąś blokadę umysłu, wyzwala agresję slowna, którą popisują się na KCI. I nie odpisujcie mi drodzy weganie. Ogólnie to mam Was w głębokim poważaniu. Tylko człowieka szkoda...Miłego robienia sobie słodkich fotek na fejsika????

Ogólnie to mamy takich jak Ty w ****

Nie wszyscy weganie tacy są wiec może zastanów się zanim zaczniesz obrażać wszystkich

Niech trawę wpierw.alają pojeba.cy

Ludzie, a zwłaszcza wegetarianie jednego nie rozumiem. Dlaczego aż tak bronicie zwierząt, które są dla nas zasobem żywności by nie umrzeć z głodu? Od początku istnienia człowiek potrzebował żywności którego bez tego nie przeżył by dnia. Zwierzęta czy to były by ryby, węże, świnie, kury, konie, krowy, owce, czy nawet psy i tak dalej, zawsze to człowiek będzie jadał po to by przetrwać!!!. Drodzy pseudo "wegetarianie" przypominam wam że wasi dziadkowie, też jadali i to często mięso, który dawał im energię na kolejny dzień, na nawet sami nie wiecie co jecie. Nikt nie zabrania jeść ale natura nas stworzyła ludzi mięsożernych. Pozatym zwierzęta typu rekiny, krokodyle, lew też są mięsożerne, a jesteśmy je w stanie zabić i zjeść. To jest natura i nikt nie pozwoli nikomu narzucić by jadł "Tylko owoce i warzywa" bo nawet te produkty nie dadzą nam dużo składników odżywczych.

Najpierw "mniam" a potem "AŁA". Skorzystaj z dostępnej Ci wiedzy Mniam. Doedukuj się. Dobrze na tym wyjdziesz- zadbasz o zdrowie, srodowisko i zwierzęta. A tak nawiasem rzecz ujmując to nie "presudo- wegetarianie" tylko VEGANIE emoji

"Mniam", raczyłeś użyć określenia "pseudo 'wegetarianie' " nie wiedząc prawdopodobnie nawet, co sam przez to rozumiesz, ale mniejsza o to. Najwyraźniej tego nie wiesz, ale by nie umrzeć z głodu nie musisz korzystać z twoich "zasobów żywności" - jedząc wyłącznie pokarm roślinny dostarczysz sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które zapewnią ci prawidłowy rozwój. Ale mniejsza również o to. W dostarczaniu składników odżywczych przy wykorzystaniu twoich "zasobów żywności" problemem jest to, w jaki sposób się to odbywa. A odbywa się to poprzez formułę obozów zagłady, gdzie żywe, czujące istoty, które - gwarantuję ci - mogłyby się z tobą zaprzyjaźnić tak jak pies czy kot, są bezwzględnie, okrutnie mordowane, bez jakiejkolwiek szansy na obronę lub ucieczkę. A zanim to nastąpi przeżywają drogę przez mękę, którą jest podróż do ubojni, sposób traktowania ich przez osoby zajmujące się transportem. Całościowo nie da się tego opisać inaczej jak przemysł śmierci i upodlenia. Wiem, że nie jesteś w stanie tego zrozumieć, ale pozostawienie twojego niezbyt mądrego wpisu bez odpowiedzi, mógłbyś potraktować z jednej strony jako przyznanie ci racji, a z drugiej jako dowód własnego kunsztu oratorskiego. To tyle mojego komentarza.

to polecam przygarnąć jedną świnię i wytresować jak psa i przyjaźnić się z nią hehehehe, najlepiej w bloku. A czemu te całe wegany nie protestują na farmach trzody chlewnej lub w kurnikach? Tam dopiero dzieją się cuda.

W przypadku takich jak ty milczenie jest zlotem. Ilość bzdur ujętych w tak krótkim wywodzie jest porażająca. Tłumaczenie ci czegokolwiek mija się z celem ...

Komus zależy na tym żebys powtarzał to czego się nauczyłes i nigdy tego nie kwestionowałes. Ktos zarabia na twojej niewiedzy w pozniejszym następstwie- chorobie. System cie nauczył i recytujesz to na pamięć. Nie porównuj się do lwa i krokodyla- chyba widzisz różnicę?

Teraz masz markety. nie musisz mordować zwierząt żeby żyć. Dieta roslinna jest optymalna na każdym etapie życia i rozwoju. Proponuje zapoznać się z raportami WHO. Spożywanie nabiału i produktów mięsnych oraz innych pochodzenia zwierzęcego przynia się do rozwoju chorób cywilizacyjnych. Proszę sobie sprawdzić- 2018 liczba smiertelonosci Polaków- najwyższa od lat. Choroby układu krążenia, zawały serca. To wlasnie przez produkty odzwierzęce. Nie jeste lwem, krokodylem- jestes człowiekiem. Masz wybór. Markety pękają w szwach. Rzeznie nie muszą- ty płacisz zwierzęta umierają, a one zabijają ciebie gdy je jesz.

Facet najwyraźniej nie mógł znieść mordowania zwierząt... ,,Pomóżcie mi"! Brawo ekolodzy!

Niech jadą do Texasu protestować. Tam to dopiero jest rzeź krów na steki. Ale prawda jest taka, że z połowa protestujących z miejsca miałaby odstrzelone tyłki.

Brawo aktywisci za to, że 5 dni swojego czasu poswięcacie by udokumentować ostatnie chwile życia niewinnych istot, które nie chcą umierać. Dziękuję za wasz czas, poswięcenie i odwagę!

może protestujący zdjedli całą trwaę wokół uboini ;-)

youtube.com/watch?v=RPqCxtwKctg&lact=14&itct=CCMQpDAYACITCIv_rN75ruICFQpXsgod02oNrjIGc2VhcmNoUgxwaWcgaGVhZCBjdXQ%3D&csn=WyflXIX1GMukyQXg4ZvIBA&has_verified=1

jak to "siedzieliśmy na trawie"??? Trawa też czuje, mordercy!!!

???????????? brawo Ty ????

Mialo być śmieszne, ale wyszło beznadziejnie głupio. Brawo dla Was, jesteście wielcy !

Ja się pytam ile mrówek straciło życie pod buciorem i dups##em ekologów! Rzeźnię im urządzili! To muszą być bardzo nieszczęśliwi ludzie i świadomość o zadeptaniu niewinnych robaczków odbija się na ich zdrowiu psychiczym.

Cha cha cha ...to trawa posiada receptory nerwowe...nie wa haj tyle kadzidla

Tam pracują tylko alkoholiy narkomani. Jak by policja z psem weszła to w niejednej szafce coś by znalazła.

Piszesz o sobie nie mów w liczbie mnogiej

No ja rozumiem, że ktoś może nie jeść mięsa ale trzeba pamiętać, że żyjemy w wolnym kraju i jeśli ktoś ma życzenie zjeść sobie schabowego z ziemniaczkami na obiad to ma takie prawo i nikt mu go nie odbierze nawet jeśli miałby osłonić świniaka własnym ciałem. Więc proszę uszanować wybór mięsożerców.

Żyjemy w wolnym kraju i zwierzęta mają prawo by żyć... Widział Pan w jakich warunkach muszą żyć? Widział Pan jak są traktowane, jak się nad nimi znęcają? Widział Pan jak po złym ogłuszeniu lub wcale nie są ogłuszane, świadomym zwierzętom podcinane są gardła i jak cierpią? Jeśli nie to proszę się zapoznać... Całe to cierpienie tylko po to by zjeść schabowego z ziemniaczkami na obiad... Proszę uszanować to że one mają prawo by żyć i by były szanowane.

Chalo chyba coś się pomyliło pracuje tam 8lat i nigdy się nie spotkałem żeby ktoś gardło podcinal a tym bardziej nie ogluszonej swince

ty chyba pierdzisz w stołek w biurze i nic niewidzisz co

Jadłem mięso, jem mięso, będę jadł mięso... ale... Ludzie myślą, że schab, karkówka czy golonka biorą się z tacki z supermarketu. Nie mają pojęcia jak wygląda rzeźnia, nie mają pojęcia jak działa ubojnia, nie mają pojęcia co się przez te wszystkie etapy dzieje z ich mięsem, które trafia na ich stół... Myślę, że niejedna osoba gdyby zobaczyła ten przemysł od środka, miała koszmary po nocach, a problem ze zjedzeniem schabowego miałaby co najmniej co piąta osoba... Jak by nie patrzeć, nikt nie pracuje tylko dla przyjemności a raczej dla pieniędzy, a tam naprawdę duża część załogi pracuje raczej tylko i wyłącznie dla pieniędzy nie czerpiąc z tego żadnej satysfakcji... Choć czerpanie przyjemności i satysfakcji z pracy na niektórych stanowiskach w ubojni uważałbym za chorobliwą... Moimi oczami protest jak protest... Zwraca uwagę na temat, my dyskutujemy, może skusi nas to do jakiś przemyśleń czy refleksji... może ktoś na śniadanie zamiast chlebka z szynką, zje z pomidorkiem... może ktoś inny stwierdzi, że jednak całkowicie zrezygnuje z mięsa, a dużej części z pewnością to nie ruszy... Jak dla mnie mogą tam stać do końca świata... przecież nikomu w niczym nie szkodzą...

Wybór? Jeżeli ktos płaci za ten "wybór" własnym życiem to żaden wobór.

A czy ktoś mięsożercom siłą wyciąga kotleta z zaciśniętej szczęki? Nie do końca rozumiem Twój wywód.

Chyba chodziło mu o te całe demonstracje pod ubojnią

Kutnianin, ja zrozumiałem o co chodziło. Rzecz w tym, że skoro "żyjemy w wolnym kraju" i "ktoś ma życzenie sobie" protestować (nie czyniąc przy tym nikomu krzywdy) "to ma takie prawo i nikt mu go nie odbierze". "Więc proszę uszanować wybór" niemięsożerców.

Wujek -emoji co za wywód .... i uzasadnienie protestuje by "coś komuś zakazali" ... "więc proszę uszanować mój wybór" i zakazać ... to jak "Obywatele UbRp" czy "kodomici" zakazać bo taki jest nasz wybór w imię demokracji i do tego liberalnej demokracji emoji. Ja tez jestem za tym by przemyśleć spożywanie mięsa - ale nie metodami zakazu... bo taki jest mój wybór emoji

komentarius, przepraszam Cię, ale nie do końca rozumiem, o co chodzi w Twojej wypowiedzi. Jest bardzo chaotyczna, nieuporządkowana, by nie rzec - niechlujna.

Ale pracują a nie siedzą i świnie dokarmiaja zazdroszczę aktywista wolnego czasu

Ludzie inteligentni znajdą czas na wszystko, tępi zapierda...jak motorki na tasmie, dlatego statystycznie do niczego nie dochodzą i nawet jak mają wolne to nie stać ich na wakacje emoji

Jaki masz problem z tym, że ludzie biorą wolne żeby przyjechać i być ze zwierzętami w ich ostatnich momentach zanim zostaną zamordowane? Ps. czasami lepiej siedzieć niż mordować (tak jak w tym przypadku)

Może kolejny radny z PiS jak ten z Budka-Zdroju

PiS od takich aktywistów woli chłopców i dziewczęta z zielonymi opaskami na rękach oraz młodzież w t-shirtach z żołnierzami wyklętymi.

,,Wczoraj mieli zostać zaatakowani przez mężczyznę wyglądającego na zakładu...`` poprawcie to sobie

Czy ktoś zdrowy może być aktywista? Napad z nożem jest ścigany z urzędu

Jak widać aktywisci nie rzucają się na nikogo z nożem tylko wspierają straumatyzowane zwierzęta. Chcesz porównywać empatycznych ludzi do morderców zwierząt?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także